Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babakelengye, kórházi csomag… Mi az ami hasznos vagy felesleges? fórum

Babakelengye, kórházi csomag… Mi az ami hasznos vagy felesleges? (beszélgetős fórum)


2014. dec. 14. 14:17
Az én lányom se nagyon akar külön aludni. Volt amikor 10-15 alkalommal felsírt éjszaka. Mi ezt úgy oldottuk meg, hogy kivettük a kiságy egyik oldaláról a rácsot, és egy szintbe hoztuk a matracot az ágyunkkal, így velünk alszik, de mégis a helyén.
2014. dec. 14. 14:16
Én is császáros voltam, de én se választhattam, mondjuk nem is bántam, mert rettegtem a szüléstől. Most lehet hogy ezért is kapok majd hideget, meleget, de én az első perctől kezdve arra készültem, hogy császárral fogok szülni. Aztán így is lett. Programozott császárom volt, így nem volt beindítva a szülés. Ez azért kellett, mert farfekvéses volt a lányom már kb a 30. héttől, az utolsó vizsgálaton pedig már nagyon kevés volt a magzatvíz. Így már nem engedtek haza, hanem másnap megcsászároztak. A lányom így a kiírtnál 1 nappal hamarabb született. Nekem jó volt a betét, mert az első 2 napban a műtét után előfordult, hogy nem éreztem hogy pisilni kell, csak amikor felálltam az ágyról éreztem, hogy rohanni kell kifelé, és volt amikor becsorgott. Azért nem a tenát vettem, mert az a duplájába került mint az amit én vettem, és én nagyon megvoltam elégedve ezzel a betéttel. Nekem sajnos nem indult be a tejcsi, hiába próbáltam mindenfélét, a babám a kórházban szinte folyamatosan cicin volt és szopizott volna. Otthon ugyanígy folytattuk, ittam teát, valamilyen tejcsi meghozó port amit anyumtól kaptam, rengeteg folyadékot ittam, de hiába. Volt mellszívóm is, de nem segített semmi. Így nekem a lányom szinte az első perctől tápszeres volt.
25. youlcsi (válaszként erre: 24. - BESTia ☺)
2014. dec. 11. 13:08

4 éves és pavoros :/

nem orvos mondta ki a diagnózist, de már tudtam, mi a baj és meséltem a védőnőnek, ő mindjárt rávágta, hogy ez pavor.


elalvás után nem sokkal felriad, de nem ébred fel teljesen, csak sír, kiabál, csapkod, rúgdos... ha hozzászólok vagy érek, az csak olaj a tűzre... valamennyire éber, mert olyan egyszerű kérdésekre, mint fáj-e valami, képes válaszolni, de amúgy magán kívül van, nem lehet teljesen felébreszteni. aztán ez vagy megismétlődik kis idő múlva, vagy nem... megesik, hogy pár perc csak, de van, hogy fél órán-órán keresztül is sír... és nem tudok vele mit tenni.

reggel úgy ébred, mint aki 6 méter mélyen aludta végig az éjszakát, nem emlékszik semmire, kipihent. én persze nem. bő 3 éve.

állítólag kinövik... kisiskolás, rosszabb esetben kamasz korra...

24. BESTia ☺ (válaszként erre: 23. - Youlcsi)
2014. dec. 11. 13:03

Miben mutatkozik meg a gyerek alvászavara? Mennyi idős most?

Felébresztésről az jutott eszembe, egyik anya a kórházban úgy ébresztette az iskoláskorú gyerekét, hogy addig simogatta, míg felébredt. Ha kellett, fél órán keresztül. Ez akkor olyan furcsa volt számomra.

23. youlcsi (válaszként erre: 22. - Artmami)
2014. dec. 11. 10:35

a fenét tudok mindent... együtt alszok vele, és közel 4 évig azt hittem, hogy azért kell ezt így, mert én cs*sztem el valamit... most már tudom, hogy komoly alvászavara van, aminek neve is van, és nem én csináltam rosszul...

de amúgy egy hisztis, elkényeztetett kis béka, akit néha kihajítanék az ablakon...

de gyönyörű, és okos és... és ő mindenem, a szerelmem :) sosem értettem, hogy mondhatja a szülő ezt a gyermekére... de hát tényleg az!


hiába írsz ki fórumokat... nem biztos, hogy okosabb leszel. fogsz kapni kért és kéretlen tanácsokat is... én igazából egyetlen tanácsot tartok a kapottak közül használhatónak (bár ezzel sem ért mindenki egyet): alvó gyereket ne, soha ne ébressz fel!... minden másban meg halgass a megérzéseidre ;)

2014. dec. 11. 10:31
irigyellek, hogy már kint van a babó és mindent tudsz, hogy mikor mit kell tenni… nagyon szeretek pocakos lenni, imádom, hogy itt cápázik a hasamban..de már szeretném látni, meg túllenni az első nehézségeken… olyan sok évet küszködtünk érte, hogy ezt a 99 napot már nehéz kibírni :)
21. youlcsi (válaszként erre: 20. - Zebra25)
2014. dec. 11. 10:26
:D és tényleg. bármit csinál az ember, lesz, aki szerint szaranya... a lényeg az, hogy a gyerek szerint ne legyél az :D
20. Zebra25 (válaszként erre: 18. - Artmami)
2014. dec. 11. 10:24
Nem elkeseríteni akarlak, csak fdlkészíteni, de ez mostmár elég gyakran így lesz. Nekec fájt a szülés? Te adtál tápit a gyereknek? Te együtt alszol a gyerekkel? Vagyépp nem? Sírni hagyod, vagy éppmindig felkapkodod? Szörnyű anya vagy, bármit is csinàlsz. A gyerek mozgásfejlődéséből vagy növekedéseből csinált versenyekről ne is beszéljünk.
19. youlcsi (válaszként erre: 18. - Artmami)
2014. dec. 11. 10:20

nekem 4. napon indult be a tejcsi. de addigra már nem akart cicizni. fel is ment a vérnyomásom, így aznap már meg sem kaptam a Mukit. aztán 5. nap sírva vittem vissza a csecsemősöknek, hogy sír, éhes, adjanak neki valamit, mert nem cicil. volt kb 15 ml lefejt tej :o azt beöntötték cumisüvegbe és amíg én az újszülött részléegen ezt megetettem vele, addig kevertek tápszert és azt is én adhattam neki.

én nem bántam a cukros vizet meg a tápszert. az én gyerekem ne éhezzen! nem volt gond később a szopival, 13 hós korában magát választotte le.


én sem vagyok műtét-párti... nem konkrétan a császárral van bajom, hanem úgy általában a műtéttel. de nem választhattam.

ha lesz második, mindenképpen szeretném azért elkerülni.

18. artmami (válaszként erre: 17. - Youlcsi)
2014. dec. 11. 10:14

Remélem szivacs lesz a miénk is.. :) Remélem hamar beindul a tej, mert én is császáros leszek és olvasom a sok rémtörténetet, hogy a császárosok gyerekeit 3 napig is cukros vizen tartják amíg anya szerencsétlenkedik a tejjel.. Neked hamar beindult?

Meg láttam, hogy írtad, hogy császár után hamarabb megy a tisztulás. Ez is jó infó volt, mert persze erről sem beszél senki.

Amúgy is ami most a császár kontra no császár körül megy elég érdekes. Én most szembesülök vele, hogy mennyire belemásznak emberek egymás életébe..amikor valahol elmondtam, hogy császáros leszek, úgy estek nekem mintha valami szentségtörést követtem volna el… és persze az okok senkit nem érdekelnek, csak maga a tény… a bűnös császár…

17. youlcsi (válaszként erre: 16. - Artmami)
2014. dec. 11. 09:41
legyen egy (több? különböző fajta) kölcsön, mire mész szülni. aztán majd eldől, hogy kell-e, tudod-e használni. ami nekem jó, lehet neked be sem válna... amivel a szomszéd 2-3 decit lefejt, lehet, neked egy felet sem szívna le... a mellszívó tipikusan az, amit ki kell tapasztalni. szóval ha tudsz szerezni, akkor szülés után többet kipróbálni. persze ha kell. mert ha szivacs-fejű lesz a gyerek, vákuummal egybeépítve, akkor nem lesz rá szükség :D
2014. dec. 11. 08:52

Nagyon köszönöm Lányok a sok ötletet meg tanácsot. Próbálok mindent fejben tartani, de ebben a "terhes agy" nem sokat segít :)

Másnak is kiesnek dolgok a fejéből? Én kezdek félni magamtól.

Nemrég 5 percet ültem a kocsiban a garázsban mert nem emlékeztem, hogy hova indultam. Még szerencse, hogy találtam egy receptet a zsebemben… így gondoltam biztos a patikába megyek… borzasztó…


A mellszívó témával még nem tudok mit kezdeni… kell, nem kell, gépi, kézi, kölcsön, használtan, vagy újonnan….. ????

15. youlcsi (válaszként erre: 11. - BESTia ☺)
2014. dec. 11. 07:41

samponból azért a babe koszmó elleni sampon jól jöhet. méreg drága, de üógyesen használva 1,5-2 éves korig kitart. igaz, nálunk utána visszajött a koszmó, de azt pik-pakk lerendeztem.


mérleget kaptunk kölcsön, aztán 1. otthoni éjjel egész éjjel cicin volt, vagy próbáltam a tápszert beletuszkolni (ekkor kapott először és utoljára), majd reggelre fogyott 20-at :o onnantól az 1. hónapban 2-3 naponta 1x mértem, később már csak tanácsadáson.

14. youlcsi (válaszként erre: 10. - Zebra25)
2014. dec. 11. 07:39
hasfájásról jut eszembe: szélcső!!! ne visító gyerek mellől kelljen elmenni venni, szerezd be előre. pár100 ft és legfeljebb nem használod. de ha hasfájós a gyerek, életet menthet (anyáét :))
2014. dec. 10. 22:39
Kesztyű, hogy ne karmolja meg az arcát.
2014. dec. 10. 22:17

Nekünk mondjuk kellett a babamérleg, mert a fiam nagy súllyal született, és sajnos sokat vesztett is belőle. Nem is akartak bennünket emiatt haza engedni, no meg mert borzasztóan besárgult, nem akart nagyon enni. így jött a védőnő és bizony mérni kellett naponta elég sokáig.

De előre szerintem ezt sem kell megvenni.

2014. dec. 10. 22:14

Amiről eddig nem esett szó, az a babamérleg. Teljesen felesleges bérelni, csak magad stresszelnéd vele, hogy nem eszik a baba. Ha rendesen fejlődik a baba, akkor elég az a havi egy mérés, ami a doktornőnél történik.


Receptet fogsz kapni a védőnőtől, mikor hazamentek, mindent, ami kell. (fürdető, popsikrém, vitaminok, kúp, stb.)

Külön ilyen-olyan márkás sampont, fürdetőt nem kell venni a babának. A doki kifejezetten megtiltotta, hogy a márkásat használjuk, gyógyszertári kencefincét javasolta.

2014. dec. 10. 22:12

Nekem szülés után 1 hétig a legjobb barátom volt a gátvédő párna. Előre nem kell megvenni, de jó ha tudod, hogy van ilyen. Nekem nagyfejű gyermekem született, baromi nagy vágásom lett + aranyér.

Mi lehet nagy segítség?

sok tetra pelus kell, mert ha folyik a tejcsi, akkor törölni kell

Nekem a fiam annyi tejet mellé folyatott, hogy még egy gyerek jóllakott volna belőle:S Ruhák is kellene, váltás is legyen bőven. Kifogó, eldobható pelus, popsitörlő.

Babamérleget és mellszívót ma már kölcsönözni is lehet.

Nekem volt avent kézi és elektromos mellszívóm is, de egyiket sem szerettem, megtanultam kézzel fejni, és pár pikk-pakk kijött a cickóból sokszor 100 mili is.

Egyébként gyakori mellretétellel szépen lesz tejcsid.

Kis babapléd vagy takaró.


Mi az első pár hónapunk nagy részét egy hintaszékben töltöttük. Sokszor mikor fájt a fiam hasa, csak a mellkasomra terítettem, és órákat hintáztunk benne. Ez a hintaszék egy nagyon régi hintaszék, nem modern szoptatós fotel.

Szerintem amit vigyél be a kórházba magadnak az a tena lady betét, jó szoros pamutbugyit(kínais jó, nem kell díszes), sok-sok wc papír, nem viccelek, tényleg sok kell, meg nedves törlő sem árt. 2-3 törülközö, mert törölközéskor ugye előfordul, hogy véres lesz. Nekem volt aloe first spraym is, mert a gátseb gyógyulásakkor nagyon viszket, és napi többszöri tusolás ellenére is tud kellemetlen lenni, így befújtam mindig egy kis firstet, és enyhítette a viszketést. Egyébként a tusolás is sokat segíthet rajta. Ha a baba nem tudna szopikálni, akkor a tejet fejni kell, vannak kórházak ahol van mellszívó, ha nincs, küld el valakit, vegyen egyet. Előtte kinézhetsz valamit, és beszéld meg mondjuk a pároddal, hogy ezt vegye meg mondjuk.

Lehet, hogy kell bimbóvédő esetleg.

9. youlcsi (válaszként erre: 6. - Esther78)
2014. dec. 10. 22:03

betétből tena lady-t vettem, hozzá való eldobható (de amúgy simán mosható) bugyival. a patikában árulták darabra is, így kb 10 darab abszolút elég volt. mondjuk császáros voltam, így a vérzés nagy részét a műtőben meg az őrzőben letudtam.


és azzal pont vitatkoznék, hogy felesleges a mellszívó, ha nem indul be a tejcsi, mert pont akkor lehet a leghasznosabb, hiszen segíthet beindítani.

2014. dec. 10. 20:05

Cumisüveg melegítő nem kell.Mi kaptunk használtam is egy párszor de a mikro ezerszer gyorsabb.Szoptatós párnát nagyon nem akartam,tényleg úgy sózták rám:-),de már terhesség alatt jól jött a végén már csak úgy tudtam aludni hogy arra tettem a hasamat.Mivel ülve szoptattam nagyon jó volt.

Ruhát mi vettünk pár újat ,és egy csomó használtat,mert tényleg sok elmegy egy nap,van hogy három-négy garnitúra.Mire kimosod kivasalod sok idő,tehát az szerintem legyen bőven.

Lepedő minimum három,takaró kettő(ha balesetes lesz tudd cserélni),párna nem kell.

Szerintem a mellszívót ne vedd meg előre mert nem mindegy hogy mire kell vagy kell-e egyáltalán.Ha simán szülsz,lehet ugy beindul hogy nem is kell,vagy csak a felesleget fejed le.Arra jó a kézi.Viszont ha nem indul meg és tejszaporításra kell akkor jó a gépi,mert szoptatás után még sok ideig kell fejni,naponta minimum nyolcszor,tehát rendesen be tud állni az ember keze.Nekem sajna nem volt de ha lesz még egy gyerekem,és tejszaporításra kell tuti veszek.

2014. dec. 10. 15:24
Nekünk elég alacsony a fotel karfája ahol szoptattam, (igaz csak 1 hónapig próbálkoztunk, mert nálam nem indult meg a tejcsi), cumiztattam, ezért nekem nagyon jól jött a szoptatós párna. Elég drágák, de nem bántam meg. Nagyon kényelmes volt a használata. Amit még nem ajánlok, az a lepedő alá az átázás elleni lepedő. Mi vettünk 2 különböző méretűt, de ahogy mozgott a gyerek úgy gyűrődött és zörgött alatta, és felköltötte. Pár nap után kivettük alóla.
2014. dec. 10. 15:20
A mellszívót szerintem is inkább először kölcsön kérj, mert ha nem indul meg a tejcsi teljesen felesleges. A kórházba nálunk kellett pelenka, popsitörlő, és krém is. Magadnak vigyél betétet, lehetőleg vastagot, nekem nagyon jó volt a seni lady inkontinencia betét, én gyógyszertárban vettem, ott ajánlották ezt, és nekem nagyon jó volt. Elég sok folyadékot képes magába szívni. Talán nomral méret volt. Szerintem annak se higgy, hogy elég 1-2 db kis méretű ruhát venni a gyereknek, mert úgyis hamar kinövi. Az igaz, hogy hamar kinövi, de akkor is lehet olyan, hogy naponta többször is át kell öltöztetni, és ha csak 1-2 db-ot veszel, akkor mit adsz rá. Másrészt, mivel a baba ruhákat a tieitektől külön kell mosni, kell egy kis idő, mire egy adag összejön. Nem biztos, hogy minden nap fogsz babaruhát mosni. Szövet pelenkát is vegyetek szerintem min. 10 db-ot.
2014. dec. 10. 09:23
*tesómnak*
4. youlcsi (válaszként erre: 3. - Artmami)
2014. dec. 10. 09:23

nekem kézi volt, használtan vettem, még a kórházban el is törtem :o végül a legolcsóbb pumpásat tudtam csak használni, de az is ritkán kellett, mert vákuum volt a babám fejében :) szóval csak mellgyulladáskor (sajnos az volt többször is) fejtem.

tesómban elektromos medela volt. 3 gyereket kiszolgált már nála és ő is használtan vette. szereti, neki első baba mellett kellett tejszaporításra is.


én vennék egy nagyon olcsót vagy kéárnék kölcsön, és ha kell, ráérsz pár hét múlva venni.

3. artmami (válaszként erre: 2. - Youlcsi)
2014. dec. 10. 09:18

Uhhh nagyon kösziii :) Pont ilyen gyakorlatias anyukák tanácsaira vágyom, mert az elméletből már van bőven. El fogom olvasni a naplódban is a listát..

Még egy kérdés. Érdemes elektromos mellszívót venni, vagy elég a kézi is?

2014. dec. 10. 09:10

a szokásos cuccokon kívül a kórházba mindenképpen érdemes eldobható pelenkázó-alátétet vinni. sajnos nem mindig van arra kapacitás, hogy úgy cseréljék a lepedőt szülés után alattad, ahogy (ha) véres lesz, így ezzel ezt ki tudod küszöbölni.

szívószál, vagy sportkupakos palack, mert nem biztos, hogy egyszerű lesz az elkső napokban felkelni.

mellszívó fontos, egy bimbóvédő is elkél... olcsó fajta, mert nem biztos, hogy használni fogod. ha kell mégis, amjd ráérsz drágábbat venni.

ezen kívül szerintem csak pelus meg tiszta ruha kell a kórházba, amiben majd hazamentek.


otthonra pelus, nyugalom és egy takarítónő, és egy szakács :)


a naplóm 163. bejegyzésében van az a lista, ami alapján én pakoltam, készültem.

de:

gumilepedőt nem használtuk, paplant és párnát még 4 évesen sem használ (igazából dísznek húzom csak fel neki mindig a tisztát :))

hálózsákot nem szerettük, lévén hogy minden kaja után kakált és macerás volt belőle éjjel sötétben kibontani,

popsit sosem töröltem vattűval, mindjárt nedves törlőt használtunk,

szoptatós tea vacak, hasfájást okoz a gyereknek, ha kicsit is érzékenyebb a pocak,

2014. dec. 10. 08:59

Pár napja elmentem egy baba áruház kelengyebemutatójára, azt hittem okosabb leszek. Nagyon alaposan és részletesen elmondtak mindet.. de hazajöttem, kiszámoltam és egy motor ára kb…

Aztán beszéltem anyukámmal aki egy csomó mindenre azt mondta, hogy tök hülyeség… a védőnőm 20 éves, így bár tündéri, de a tapasztalatára nem számíthatok!

Mik azok a dolgok amiket megvettetek de minek, illetve azok amik jó ha lettek volna vagy voltak.. Nem csak a kórházi időszak érdekel hanem az otthoni első pár hónap is…

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook