Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hasplasztika tapasztalatok fórum

Hasplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


A fórumhoz képgaléria tartozik: hasplasztikázók képei
705. katicabogár44 (válaszként erre: 704. - 78b7883de8)
2008. jan. 7. 16:10
ne halogasd sokáig, mert melegben elég rettenetes lehet kompressziós nadrágban 2 hónapig.
2008. jan. 7. 10:59

Sziasztok!


Köszi mindenkinek a segítséget! Április végére, május elejére tervezem a műtétet, mert addig még egy huszastól meg kell szabaduljak, hogy minden tökéletes legyen. Irigyellek Benneteket, hogy már túl vagytok rajta :)

2008. jan. 7. 10:08

ezek szerint Klau sem kap Heparint, ha nem tudja, milyen szuri.Az va véralvadásgátló, a trombózi, és embolia kivédésére. Valahol rutinból adják.Van, hogy csak előtte, van akinek utánna is, nyilván függ az életkortól, testalkattól,véralvadási faktoroktól, meg persze a dokitól is. Csak halkan jegyzem meg, hogy nem olcsó, tehát feleslegesen nem osztogatják!

Tetrán sem , mint egyetlen antibiotikum sem kapható recept nélkül.

702. Klau11 (válaszként erre: 692. - Anya01)
2008. jan. 6. 20:43

Köszi szépen a válaszokat és a segítséget.Nagyon rendesek vagytok.

Anya gratulálok a mai 1 hónapos pocidhoz.

Te is azért még vigyázz magadra.

Képeket mikor készítenek Neked?

Kedden du. megyek kontrolra, remélem nem fogja a doki punkciózni.

Tetránt lehet venni vény nélkül is?

Milyen szurizásra gondolsz hogy megy e?

701. anya01 (válaszként erre: 698. - Klau11)
2008. jan. 6. 19:15

Szia Klau!

A kemény hasra nekem jegelést javasoltak, óránként 10 percet, amit persze senki nem tart be, de minél többször kell csinálni. Meg persze többet pihenni.

Ezt lécci vedd komolyan! Emelni tilos 1 kg-nál többet az orvos szerint legalább 2 hónapig, ami persze megint tulzás, de amiennyire lehet, azért be kell tartani.

700. anya01 (válaszként erre: 696. - 78b7883de8)
2008. jan. 6. 19:03

szia Betadi!

Most, egyhónaposan már bevállalnék teljes munkaidős irodai munkát. Én egyébként már mindent csinálok, ugyanúgy, mint előtte, talán csak a torna a kivétel.

Ma egész nap mázoltam a cukiüzemet, székre fel-le, stb. Azért elfáradtam kicsit.

Én a mütétre nagyon keveset vártam, mert mondtam a dokinak, hogy nagyon hamar szeretném. Egy hét mulva már mentem is. Épphogy elvégezték a kötelező orvosi vizsgálatokat, meg lerendeztem gyorsan a függő ügyeket, hogy pár nap gond nélkül kieshessen az életemből. A gépkocsit már egy hét után vezettem, de azt nem kellett volna. Mikor emeltem a lábamat a pedálokhoz, az nem tetszett a pocimnak. Két hét után már simán ment a dolog.

699. Klau11 (válaszként erre: 696. - 78b7883de8)
2008. jan. 6. 18:41

Jaj bocsi, most látom hogy kérdezed mennyit kell várni, tehát még előtte vagy.

Nekem azt mondták hogy ha eldöntöm mikor szeretném, akkor azelőtt min. 3 héttel azért már kell szólni.

698. Klau11 (válaszként erre: 696. - 78b7883de8)
2008. jan. 6. 18:39

Üdv. Betandi!

Szerintem is az ülés a legkönnyebb, és ülésből sokkal könnyebben tudok felálni, mind a fekvés után.

Nem tudom miért, de fekvés után sokkal fájdalmasabb a hasfalam mikor fel szeretnék kelni.

És én sem érzem a sebemet szinte egyáltalán, csak az izmok fájnak mindha szet akarnának szakadni mozgásoknál.

De persze igaz hogy napról napra jobb.

Sajnos én egy kicsit túlzásba vittemaz ácsorgást, vasárnapi ebédet föztem a nővéremmel.

Nagyon jól éreztem magam, semmi bajom se volt, csak kis fáradságot éreztem.

Ebéd után lefeküdtem, és utólag bizony most érzem a következményeket.

Felébredtem és alíg tudtam felkelni az ágyból, megint forró és kemény a hasam.

Óvatosabbnak kell lennem, most már tudom.


Te is már műtét után vagy?

2008. jan. 6. 15:51

Ülni szerintem a második hét körül is tudtam volna, de hogy hosszútávon ücsörögni mennyit bírtam volna, azt nem tudom.Egyébként talán az ülés a legkönnyebb tevékenység a műtét után, mert a fekvés sem egyszerű, főleg, ha kötelező!

A várakozási idő tényleg a dokitól függ, tehát hogy hova tud beiktatni.Nekem csak 3 hetet kellett várnom, és az nagyon jó volt, mert ez is végtelennek tűnt.

2008. jan. 6. 11:30

Rengeteget tanulok Tőletek, köszönöm :)

Irodai munkát mennyi idő után tudtatok végezni?

Mennyit kell várni a műtétre? Gondolom ez orvosfüggő. de talán vannak tapasztalataitok :)

2008. jan. 6. 10:26

Most jutott szembe! Nekem egyáltalán nem adtak Heparint akkor sem, utána sem!

Nem is kentem a hegemet sem semmivel,de azzal nincs is semmi bajom.

2008. jan. 6. 10:22

Igaz, igaz, igaz!Okos gondolatok.

Egyébként mindenki másként viseli, de hogy senkinek sem könnyű, az biztos.

Nekem pl. a vágás helye egyáltalán nem fájt, viszont az első napokbanaz egész hasfal olyan volt minden mozdulatnál, mint akit ketté akarnak repeszteni.Ezek az érzések viszont olyan észrevétlenül tünnek el napról-napra, hogy az ember észre sem veszi, csak azt konstatálja, hogy"jé! már nem is fáj!"

Különben a hátfájás a szokatlan izimmunkától lehet, mert nem hiszem, hogy életedben feküdtél-e ennyit háton? Én legalábbis annyira fegyelmezett akartam lenni, és annyira meg akartam gyógyulni, hogy két hétig csak háton feküdtem.Pedig a dokim elég cinikusan meg is jegyezte, hogy azt nem mondta senki, hogy hogy nem lehet oldalra fordulni!De valahogy mindíg az volt a gondolatom, hogy "szétcsúsznak" odabenn a nehezen helyrejött rétegek. Hogy ezért, vagy nem, de nagyon szépen helyrejött a bőröm.

693. anya01 (válaszként erre: 691. - 78b7883de8)
2008. jan. 5. 17:40

Szia Betadi!

Aki meg van elégedve a mütéttel, az mindenki jó szivvel ajánlja a dokiját másnak. Én is igy vagyok vele. Dr Urszán Albert mütött. Kell kérni konzultációra időpontot, az semmire nem kötelez. Fontos hogy Te bizalommal tudjál lenni és szinpatikus legyen, mert kölönben mást kell keresni. Nekem bejött, és az is jólesett, hogy azt mondta, ha otthon megfordul a fejemben BÁRMIKOR, hogy nem kellene-e vele beszélnem valamiről, már hivjam is, ne gondolkodjak rajta.

A combomat én is megkérdeztem. Azt mondta, hogy azt ha nem nagyon-nagyon fontos nem szivesen csinálják, mert a vágás helye nem eltüntethető, idővel elvándorol, igy nem biztos hogy szebb lenne, mint előtte. A kettő együtt kizárt. Meg sem birnál mozdulni, a hasplasztika önmagában is egy komoly beavatkozás, csak figyelj minket, akik már tul vagyunk rajta. Szerintem utólag egyikünk sem tartaná okos dolognak több mütét együttes megcsináltatását, sőt felelősségteljes doki el sem vállalja. Ugy gondolom , Már Klau is sejti, miről beszélek. Nem mondom, hogy előtte én nem gondolkodtam ilyen dolgokon, de ne felejtsük el, a szervezet teherbirásának a határait feszegetjük.

Csak lassan, okosan. Türelem, nem egy nap alatt szedtük össze, ne is akarjuk egy nap alatt elfelejteni.

692. anya01 (válaszként erre: 690. - Klau11)
2008. jan. 5. 17:25

szia Klau!

Nekem is volt forróság eleinte. Az téveszti meg az embert, hogy látszatra nem nagy dolog az egész, végül is csak egy vágás látszik. Ehez képest egy hatalmas területen felbontottak, mint a vágóhidon. Puffadt az egész, meg nekem még mindig gyulladás lehet belül, mert az egész kemény mint egy focilabda ,amit tulfujtak kicsit. Az összes ott futó ideget elvágták, ezért olyan érzés, mintha a szomszédasszony hasát érintenéd, de ez idővel visszajön. Szóval mindennel együtt mi akartuk, szép lesz és minden nap jobb!!!!!!!És szép!!!!!!!

Én holnap leszek egy hónapos, és már hason alszom!

A dokinak minden érzésedről számolj be, majd ugy is mondja, ha kell valamit szedned.

Ha a kötés lekerül betadin fertőtlenitő, gézlapok, meg tetrán kenőcs legyen kéznél. A szurizás megy?

pusz.

2008. jan. 5. 17:10

Sziasztok!


Anya01 köszönöm a bátorítást! A Nógrádu utat ajánlod ezek szerint? A combomat is rendbe tetetném. Szerintettek lehet a kettőt egyszerre?

690. Klau11
2008. jan. 5. 15:34

Megint itt vagyok.

Lenne egy kérdésem.

Nektek is műtét után minden mozdulatnál mindha elöntené forróság az egész hasfalat?

Ma egész nap ezt érzem, amind megmozdulok.

Remélem nem valami komplikációra utaló jel ez.

Ma sokkal többet fekszem, vagy kicsit ülök.

A felülés ma még nehezebb de nem a has miatt, hanem a hát és derékizom fájdalom miatt.

Mindha azok is be lennének gyulladva.

A sebemet szinte alíg érzem, csak az izmokat amit rekonstruáltak.Azok fájnak még mindíg, amind megfeszítem a mozgásnál.

689. Klau11 (válaszként erre: 688. - Katicabogár44)
2008. jan. 4. 21:55

Köszi neked is, kedvesek vagytok.

Halgatok rátok, mindjárt megyek lefeküdni.

Utolsó éjszaka csak 10-10 ml.el volt több az üvegekbe, azt mondták az nagyon kevés ahhoz, hogy avval haza mnjek.

Remélem a Pöfi is olvassa a üzeneteket, remélem hamarosan vissza tér közénk...

2008. jan. 4. 21:50

valamiért megszakadt az előbbi irományom, de folytatom.

Mmielőbbi gyógyulást kívánok, és nagyon vigyázz magadra!!!

Anya01 írt egy jó mondatot:nem biztos, hogy mindent meg szabad csinálni, amit megbírsz!

Óvatoskán mocorogj, és ne ülj sokat a gépnél!

Mindenesetre nagyon jól alakulnak a dolgaid, ha a csövet ki is szedték.(nekem két két hétig volt benn!)Tényleg nagyon szorítottam érted, és örülök, hogy Te is örülsz.

Szép hasat és neked is és a többieknek is utólag kívánok BOLDOG ÚJÉVET ! Pöfinek is!

687. katicabogár44 (válaszként erre: 686. - Klau11)
2008. jan. 4. 21:43
5 napig nem volt netem, és már alig vártam, hogy megnézzem, mi újság veletek.Mindenek előtt GRATULÁLOK NEKED KLAU,
686. Klau11 (válaszként erre: 685. - Anya01)
2008. jan. 4. 21:19

Köszi, biztos fogok, mert már a mai délután után érzem hogy fáj a hasam, mert keveset feküdtem.

De nem emelek.Az a legnehezebb, mert a kisfiam mindíg kéreckedik kézre, ölbe, és csak sírdogál amióta otthon vagyok, mert nem veszem fel.:(

Nagyon félek hogy beteg leszek, mert a párom és a lányom is ma több mind 38'C lázazasak voltak.

Egyenlőre jól vagyok, csak az előbb valami miatt a mandulám kapart, kellett köhögnöm, na és azt hittem, szétszakad az összes varratom.Iszonyatos volt, úgy fájt, azt hittem összeesek.

Csak imátkozom, le ne betegedjek.

Ja és elfelejtettem megírni hogy nem jött össze a 2-es műtét.

Főorvos nem engedte, azt mondta hogy az én érdekembe inkább fogydjam el azt, hogy 1-2 hó múlva megcsinálhatják a másikat akár valamelyik szombaton is és vasárnap mehetek haza.

De azt hiszem jobb is hogy így lett, van mit csinálnom a hasi műtét után is.

Nagyon kell vigyázni, el ne riontsak valamit.

Fájdalomcsillapító nélkül nem tudnák így mozogni.

685. anya01 (válaszként erre: 684. - Klau11)
2008. jan. 4. 17:40

Szia Klau!

Gratulálok!!!!!!!!!!!!!Minden nap könnyebb lesz meglátod!

Ne emelgess! Vigyázz nagyon magadra, és pihizz sokat, meg még annál is többet!

684. Klau11
2008. jan. 4. 13:51

Sziasztok Lányok.

2.-án műtöttek, ma délben hozott haza a párom, miután kiszedték a dréneket.

Hát az nem semmi volt:(

Egész jól vagyok már ma, reggel elősször áltam fel az ágyból EGYEDÜL.

Juppíí milyen ügyi voltam, bár nem mondanám hogy már nem fájt.

Izomrekonstrukciót is csináltak, kötözésnél megkukkantottam, szép lapos lett és lett új köldököm.

Őszintén szólva sokkal rosszabbra számítottam.

Neféljetek aki csak készül rá, első 2 nap kicsit keményebb, aztán már szépen lassan alakul...:)

Puszi nektek, megyek pihizni.

683. anya01 (válaszként erre: 682. - 78b7883de8)
2008. jan. 3. 23:09

Szia Betandi!Én is 40 kg-ot fogytam, és sajnos 3 évig dédelgettem a plasztika gondolatát.

Erre ez az egyetlen megoldás. A halogatással csak az új életedből vesztegeted el az időt. Én december elején határoztam el magam. Akkor még nem tudtam erről a fórumró, és ismeretek hiányában a neten keresgettem a klinikák között. Végül is BP. Nógrádi u. mellett döntöttem. Gyorsan peregtek az események. Engem december 6-án már meg is műtöttek. 2 nap után hazajöttem, és nagyon teccik az eredmény, és még nem is a végleges. A teljes gyógyulás 6 hónap, de nagyon gyorsan lábra állsz utána, csak azért vigyázni kell sok mindenre. A kötény teljesen eltúnik, a hurka kidebb lesz. De zsirleszivással együtt nem szabad szerintem vállalni, igy is elég komoly. A hurka végül is kifeszül, uj köldököd lesz, szóval egy uj csajt faragnak Belőled. A TB nem támogatja, de már vannak részletfizetési lehetőségek, és kölcsönt is lehet felvenni. Nekem a műtét 550 ezerbe került, ezenfelül a kompressziós ruha 15 ezer, amit 6 hétig hordani kell, és az ugazgatási költségek. Ha ugy gondolod, hogy a leadott kilókat már soha nem engeded vissza, vágj bele nyugodtan és minél előbb. Erre a tél a legjobb időszak. Hajrá! Ha van kérdésed, csak nyugodtan tedd fel, itt mi azért vagyunk:) Szia

2008. jan. 3. 20:27

Sziasztok! Ma vettem először fontolóra a plasztikai műtétet és érveket, valamint ellenérveket keresek. 41 kilót fogytam, de visszamard egy kötényszerű izé, meg egy derék fölötti hurka,a mi nem mozdul. Többen mondták, itt a plasztika lehet a megoldás, de orvost ajánlani senki sem tudott, illetve arra sem tudott válaszolni senki, hogy ez a műtét ekkora súlyvesztésnél TB támogatott-e, vagy önköltséges?

Tudnátok segíteni? Nem szivesen ugranék az ismeretlenbe és azt sem szeretném, ha gyakorlatlan orvos "vágna belém".

681. anya01 (válaszként erre: 680. - Klau11)
2008. jan. 2. 18:04

Ülni mindenképpen fogsz tudni, talán azt a leginkább. Jobb, mint feküdni, legalábbis én igy voltam. Mikor lesz a mütéted? Hányadikán?

Nem érdemes tovább fogyózni, mert mint látod ugy sem onnan megy ahonnan kellene. Meglátod nagyon szép leszel! Hajrá!

680. Klau11 (válaszként erre: 678. - Anya01)
2007. dec. 31. 23:44

Köszi szépen, kedves vagy.

Én 32 leszek januárban, de nekem sincs derekam, mert úgy el van hájasodva a kinyúlt hasbőröm.

Alíg várom hogy megszabaduljak tőle.

A legrosszabb az hogy hiába fogyóztam, nem elég hogy lassan tudok csak fogyni, de a hasamról semmi se megy le sajnos.:(

Csak mindenhol máshol.

Sosem szoknám meg ezt a helyzetet.Undorodom magamtól.

Én 60-65 kg szeretnék lenni, tehát még 10-15 rajtam van.:P

Viszont szülni 92 kg-san mentem és csak a kisfiam sújja esett le rólam szüléssel.:( (5 kg)

Majd ha felépültem valamennyire és nem lessz kellemetlen a géphez ülnöm, akkor jelentkezem.

Remélem minden jó lessz, a legfontosab hogy felébredjek, hiszen mégis csak több mind 3 órás műtét lessz. Utánna akár sírok is egy kicsit, de biztos lassan felépülök.

Jáj, legyen már január vége...

679. anya01 (válaszként erre: 677. - Klau11)
2007. dec. 31. 13:41

Ja igen, az utolsó kérdésedre nem válaszoltam.

A derekam valamivel karcsúbb lett, mivel az addig ott tornyosult bőrtömeget kifeszítették. De Te biztosan sokkal fatalabb vagy nálam, ezért Neked még alapjáraton más a fazonod. Nekem már évek óta nem volt derekam, valahogy "elmúlt". Ehez képest most van:):):):D

678. anya01 (válaszként erre: 677. - Klau11)
2007. dec. 31. 13:15

Szia Klau!

Igazad van, hogy belevágsz, ha már egyszer elhatároztad, tényleg jobb minél előbb összehozni.

Lassúbb lesz kicsit a gyógyulás, de biztosan klassz csaj vagy, és minden rendben lesz. Az utófájdalmak elviselhetők, mert tudod, hogy már kifelé mész belőle és minden nap jobb kicsikét. Szerencsére ez nem betegség, ezért is viseljük jobban mint egy beteg egy jóval kisebb műtétet.

Én csak másfél kilóval lettem könnyebb, de nekem tényleg csak bőrfeleslegem volt. Elég sokat tornáztam előtte, ezért az izmokkal sem volt tennivaló. Vékonyabb nem is szeretnék lenni, mivel sovány igazán sosem voltam, és 50 évesen már minden más is megereszkedik a fogyásnál. Igy még elviselhető a cicim és nem beesett az arcom sem.

Ha lesz rá anyagi keretem még jövőre ilyentájban egy kis nyakplasztikát megkockáztatnék.

Ha meglesznek a képeim január második felében elküldöm.

Gratuálok a gyermekeidhez! Szép mamájuk lesz.

BUÉK!

677. Klau11 (válaszként erre: 675. - Anya01)
2007. dec. 30. 21:30

Egyébként gratulálok az eredményhez.

Ez nagyon jó érzés lehet, el tudom képzelni a boldogságodat.

Én is már alíg várom azokat a pillanatokat.

Sújban mennyit veszítettél a műtéttel?

A derekad is karcsúbb lett?

676. Klau11 (válaszként erre: 675. - Anya01)
2007. dec. 30. 21:25

Szia!

Nem zsírleszívás, hanem mellfellvarrás.

De ma hívott a doki, hogy nem biztos, mert nem sikerült tel. kapcsolatba lápni avval a páciensell, akinek a zsírleszívását szerették volna átrakni másnapra.

Így le lenne a gondom és soha többet már nem mennék ilyesmi műtétre.

Ugyanis ezek a problémás testrészeim a terhességek és a szülések után.

B-s meltartókról áttértem a e/F-esekre, és hiába lefogyok, mindíg nagynak nézek ki, és ráadásul még jobban ereszkednek le a mellek.

Semmibe sem férek bele, a blúzok gombjai elállnak-kigombolódnak. Ez is nagyon zavar.

Ha most nem jön össze, még egyszer nem fogom tudni ősszehozni a segédcsapatomat.

Én nemvagyok idevalósi és mindenkim túl messze lakik , stb.

Most is a nővérem nagynehezen kapott szabit az új munkahelyéről.

Van egy 9 éves kislányom és holnap lessz 2 éves a kisfiam.

Apa reggeltől késő délutánig munkába:(

Ha most nem csináltatom meg, akkor később már nem megy, mert ha munkába sikerül lépnem, még nehezebb lessz.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook