Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hasplasztika tapasztalatok fórum

Hasplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


A fórumhoz képgaléria tartozik: hasplasztikázók képei
765. anya01
2008. jan. 21. 18:34

Sziasztok!

A szimpátiát ugy értettem, hogy fontos, hogy meg tudj bizni benne. Persze ez is lutri valamilyen szinten, mert természetesen attól, hogy az egyik embernek nagyon jó tapasztalatai vannak valakivel, nem biztos, hogy a másiknak is az lesz.

Sőt egy ilyen mütétnél a gyógyulás üteme, mértéke és szövődmények kialakulása sem feltétlen orvosfüggő, hiszen a szervezetünk reagálása sem egyforma. A sebgyógyulás mindenkinél eltérő, alkati kérdés. Ha szövődmény alakul ki az sem biztos, hogy a doki hibája. Akinél minden rendben zajlik, az nyilván elégedett.

Az viszont fontos, hogy a doki a mütét előtti konzultáció során mindent elmondjon, ami lehetséges, minden kérdésedre válaszoljon, ne kezeljen le, stb. Szóval igy értettem a szimpátiát.Velem nagyon korrekt volt, én végül is elégedett vagyok, bár a sebem nem ugy gyógyul, ahogy szeretném, de legalább a köldököm középen van. Katica nem is tudom én mit tennék a helyedben. Köszi a torna tanácsokat. Én biztos nem megyek futni, de a többit lassan elkezdem.

Vigyázzatok magatokra!!

2008. jan. 21. 18:08

Köszi a tanácsokat 80 km -re lakom Budapestől. Valószínű , ott keresek valakit. Bevallom , nagyon félek!! De muszáj rászánnom magam.

Jó a tapasztalataitokról olvasni!!

Köszi , hogy ilyen segítőkészek vagytok!

763. Klau11 (válaszként erre: 762. - Katicabogár44)
2008. jan. 21. 08:57

Szia Katica!

Újra csak azt tudom írni hogy sajnálom hogy így jártál, azt hiszem lenne egy pár kedves szavam a dokidhoz.

Ez tényleg nem semmi, ahogy kivonja mágát a felelőség alul.

Én is már alig várom hogy tornázhassak, mert ha leveszem a haskötőt, akkor látszik hogy a ellustult hasizmok alatt ott a nagy gyomrom:-(

Nekem holnap szedik ki az öltéseket, alíg várom már, húzódik rendesen a sebem már tőlük.

Legjobbakat!:-)

762. katicabogár44 (válaszként erre: 761. - Anya01)
2008. jan. 21. 08:19

Azt hiszem az előző hozzászólásaim kicsit negativisztikusak voltak, pedig senkinek nem szerettem volna elrontani a kedvét, de az igazsághoz ez is hozzátartozik.

Amikor az ember úgy néz ki, mint egy terhes, akkor azt mondja:mindegy milyen lesz, csak ne olyan mint eddig volt. Aztán amikor kisebb(vagy nagyobb-kinek hogy?)vagyonért és nem kevés szenvwedés árán átesik a műtéten, talán joggal várja el, hogy kihozzák belőle a maximumot.

Az biztos, hogy az első benyomás, és a szimpátia fontos! Csak ez azért kevés. Hiszen akár én is lehetnék szimpatikus, de nem tudok hasat operálni!

Az pedig zsákbamacska, hogy milyen lesz.

Pl:amikor mondtam a dokimnak, hogy tök asszimetrikus lett a hasam szt felelte szó szerint "nem az volt az elvárás, hogy szimetrikus legyen, hanem , hogy tudjak bikinit hordani".

Az igaz, hogy kölön nem soroltam fel az elején, hogy azt szeretném, hogy a két oldalon egyformán nézzek ki, a köldököm középen legyen, stb,mert én balga azt hittem, hogy ez természetes. Lányok! tanuljatok belőlem! Amikor a konzultációra elmentek, lehet, hogy ezt is kérni kell majd? (remélem, ez, csak a keserű iróniám!)

A tornát biciklizéssel kezdtem, és mivel nagyon nem akartam még nyújtani a hasam, pici, szálkásító-jellegű hasizomgyakorlatokat csinááltam. A fekpad szerintem is korai még. Inkább nagyon sok pici mozdulat!Egyébként sem a nagy hurkás izmok képzése a cél, hanem a lapos has, arra pedig ez való.

Most már járok futni is, és nagyon jólesik.

761. anya01
2008. jan. 20. 22:41

Sziasztok csajok!

Figyelgettelek ám Benneteket, csak nem volt időm jelentkezni. Örülök, hogy mindenki jól van.

Nekem a múlt pénteki kontroll elmaradt, mert az egyik kolleginám gyermekére kellett vigyáznom. Remélem most a hétre sikerül egyeztetnem és el is menni. Akkor lesz fénykép.

Már várom, mert nekem is van némi kérdeznivalóm.

A köldököm nekem is feljebb van jóval, mint volt, de Monoklinak lesz igaza ebben.

Nekem elég csúnya még a hegem. Azon a ponton ahol be volt gyulladva, meg gennyes is volt kijött egy 5 cm-es belső varrat. Azon a helyen most egy kabátgombnyi kőkemény valami van. Elég érdekes.

Kiváncsi leszek mit mond rá a doki. Szerintem én szurhattam el valamit. Ezzel együtt nekem megfelel a dolog erre a maradék néhány évre.Az előzőhöz képest kész csoda:)


Szilvi! Én már nem igen merek ajánlani, mert nagyon jó szakembert sikerült ugyan találnom, de a lányok szerint lehetett volna szintén jó olcsóbban is. Klau pl olcsóbbat talált és jót.Szóval lakóhelytől is függ a dolog, mert jó párszor vissza kell menni, és manapság már mindenfelé van kiváló szakember. Én Budapestet választottam 550 ezer volt plusz a kompressziós ruha, plusz az utazgatások. Ez nekem oda-vissza 350 km alkalmanként. Jó esetben mütétoda - haza, kontroll, varratszedés, ujabb kontroll (talán nekem ez lesz az utolsó), de ez még nem biztos.

Ezzel együtt nem bántam meg. Aesthetic Klinika, Nógrádi u. Dr. Urszán Albert. Kiváló.

Kérdezz másokat is, talán a lakóhelyeden is van aki már átesett ilyenen. A legfontosabb, hogy az előzetes megbeszélésnél elnyerje a bizalmadat, korrektül tájékoztasson. Nem kell azonnal elkötelezni magad, tudják, hogy a legtöbben több helyre is elmennek konzultációra. Ez ha nem is ingyenes (nekem az volt), minimális pénzbe kerül.

Majd mondd mire jutottál.

Katicabogár, Te mivel kezdted a tornát? Haspad szerinted is korai?

Éjszaka már nem hordom a ruhát. De most már nagyon rámfér a torna, mert azt hiszem eltunyultam kissé.

A napi teendőket ugyanugy végzem, mint mütét előtt, de ez édea-kevés. Gyorsan elfáradok.

Képzeljétek, mióta nincs hasam, nagyobbnak látszik a cicim:)

Vigyázzatok magatokra, aki előtte van annak meg hajrá, nem fogjátok megbánni!!!!!!!

2008. jan. 20. 19:50

Sziasztok !


Most találtam rá a forumra.

Nagy szükségem lenne a műtétre ( formám a császár után katasztrófa ) . Most gyült össze a pénzem, de nem tudom eldönteni kivel csináltassam. Tudnátok egy jó dokit ajánlani.

Előre is köszi.

759. Klau11 (válaszként erre: 758. - 175c71a378)
2008. jan. 20. 16:02

Szia!

Igen lehet az is.

És időközben rájöttünk hogy az is összetévesztett minket, hogy még nem tudok teljesen kiegyenesedni, tehát be vagyok görnyedve valamennyire.

Úgyhogy gondolom minden rendben van, de azért rendesen megijedtem.

758. 175c71a378 (válaszként erre: 753. - Klau11)
2008. jan. 19. 22:50
Nem lehet hogy azért látod feljebb, mert az előző még megereszkedett hasad miatt anno lejjebb volt mint kéne? (Csak gondolom)
757. Klau11 (válaszként erre: 755. - Katicabogár44)
2008. jan. 19. 22:34

Köszi a válaszod.

Ez nem semmi, sajnálom hogy így jártál:-(

Én is hasonlóan éreztem az első haskötő levetéskor.

Még levegőt sem tudtam veni, úgy megilyedtem a fura érzéstől.

Most már sokkal jobb.

756. Klau11
2008. jan. 19. 22:31

Sziasztok!

Mi újság veletek?

Anya01 merre vagy?

Remélem minden oké ...mindenkivel.

Nagyon szép hétvégét kívánok Nektek.

2008. jan. 19. 10:52

csak higgy a szemednek! Az enyém kb. 1 cm-el balra van, mikor mutattam a dokinak, végighúzta az ujját(ferdén) és azt mondta, hogy ez közép!

Ez az"azért puha, hogy ne fájjon!!!"esete. Nem látnák be még véletlenül sem a hibát inkább berlénk dumálják, hogy amit látunk, azt nem jól látjuk.

Amikor először vettem le zuhanyhoz a haskötőt azt hittem, hogy rögtön kiszakad az egész hasam. Ha eltelik az idő amikor már nem kell hordanod, először szokatlan lesz, hiszen azért addig tartotta a gumi, utána neked kell. De hamar meg lehet szokni nélküle is, de neked ez még korai.Nekem a puffadások akkor kezdtek múlni, amikor már nem hordtam haskötőt és elkezdtem mozogni. Türelem!

754. Klau11 (válaszként erre: 753. - Klau11)
2008. jan. 18. 22:37
Bocsika, ezt jól megcsináltam...:-(((
753. Klau11
2008. jan. 18. 22:36

Sziasztok!

Itt vagyok katicabogár:-)

Csak volt nálam a kedves anyósom segíteni a gyerkekkel, háztartással, így cikki lenne ha én üldögélnék egyfolytában a gép előtt.

Tegnapelőtt levettem az ővet és tusoltam nélküle, klassz volt, de egy kicsit fura is.

A hasam olyan mindha beletuszkolnának egy focilabdát.

És az egész még eléggé be van dagadva.

Mikporra fog lepuffadni?

Hát egy kicsit el vagyok keseredve.

A köldököm is úgy néz ki, mindha egy kicsit fejjeb hezték volna el véletlenül mind ahova kellene.

Bár nem tudom elképzelni, hogy 2 tapasztalt plasztikai sebész elkövetne egy ilyen hibát.

Bízom benne, hogy ez cskak optikai csalódás a duzzanat miatt.

De tényleg, a párom is úgy látja ahogy én.:-(

Anya01 hol vagy?

752. Klau11
2008. jan. 18. 22:35

Sziasztok!

Itt vagyok katicabogár:-)

Csak volt nálam a kedves anyósom segíteni a gyerkekkel, háztartással, így cikki lenne ha én üldögélnék egyfolytában a gép előtt.

Tegnapelőtt levettem az ővet és tusoltam nélküle, klassz volt, de egy kicsit fura is.

A hasam olyan mindha beletuszkolnának egy focilabdát.

És az egész még eléggé be van dagadva.

Mikporra fog lepuffadni?

Hát egy kicsit el vagyok keseredve.

A köldököm is úgy néz ki, mindha egy kicsit fejjeb hezték volna el véletlenül mind ahova kellene.

Bár nem tudom elképzelni, hogy 2 tapasztalt plasztikai sebész elkövetne egy ilyen hibát.

Bízom benne, hogy ez cskak optikai csalódás a duzzanat miatt.

De tényleg, a párom is úgy látja ahogy én.:-(

Anya01 hol vagy?

2008. jan. 18. 15:03
Hová lettetek széplányok? Csak nem a hasatokat süttetitek?
2008. jan. 18. 15:02
Hat hét után kiszedettem a köldökömből egy bennemaradt varratot,ma kihúztam a bőröm alól egy 5 cm-es damilt, aminek kibújt a vége. Tudom, hogy ez még nem a vége a dolognak, mert látom, hogy van még ott, ahol ez volt. Egyszer csak rendben lesz, de előbb kb. félév múlva visszamegyek egy kis fazonigazításra, mert az egyik oldal nem sikerült tökéletesen.
2008. jan. 16. 09:28
Szinte el sem hiszem, hogy még csak szűk két hónap telt el a műtét óta.Naponta újraszűmolom, hogy biztos még csak ennyi? Reggelenként tornázom, és egy re jobban megy a hasizomgyakorlat.Amikor műtét utáni napon felültem,azt gondoltam, hogy az az iszonyatos fájdalom soha el nem múlik.De ezek csak pillanatok voltak!Nem hiszem, hogy a természet bölcsességét felül kell bírálnunk. Tehát csak azt akarom kinyögni Klau, hogy ha úgy érzed,bírsz mozogni, dolgozgatni, és arra a tested nem válaszol valami intő jellel, fájdalommal, szerintem azt nem tilos.Nekem akkor kezdtek a hurkák ikazán elmúlni a hasamról, amikor elkezdtem mozogni.
2008. jan. 15. 23:05

Szia Klau11!

Nagyon köszönöm a biztatást mindenképpen belevágok!

Legszivesebben már holnap kezdeném,de elötte fogyni meg a mostani köldök műtétből kell felépülni!

Esetleg priviben nem irnád meg te hol csináltattad?Nagyon megköszönném!Mindenkinek jo éjt!

747. Klau11
2008. jan. 15. 22:13

Szia Anya !

Jól vagy?

Bocsi hogy még nem válaszoltam, nem tudom magam utolérni semmiben.

Amind lessz egy perc nyugalmam, írok, ígérem:-)

Puszi Neked és ápold magad!

Legjobbakat!!!

746. Klau11 (válaszként erre: 735. - 164b962e66)
2008. jan. 15. 22:11

Szia!

Régen jártam itt, kissé lemaradtam a beteg kisfiam miatt stb.

Szóval, annyit szeretnék Neked mondani, hogy butaság amit mondott Neked a doki.

Kapsz új köldököt ha nagy a megereszkedés, a hasfalat-izmokat összevarják ha szétvannak csúszva, ettól feszes pocid lessz.

Persze nemárt 6 hét után edzeni az izmokat hogy megőrízd a szép formát.

Remélem nem fejeztem ki magam nagyon hülyén, igyekszem érthetően fogalmazni.

Igaz hogy új bőrt nem kapsz, de a csúnyát kivágják bikini vonalba.

Így más nem látja a sebet csak akinek megengeded megnézni:-)

Én nagyon meg vagyok elégedve, sokat ért nekem ez a műtét.

Haj rá, nem bánod meg.

Drukkolok Nektek lányok/anyukák!

Nagyon látványos a változás.

745. Klau11 (válaszként erre: 736. - Katicabogár44)
2008. jan. 15. 21:55

Sziasztok!

Igen , katioca... úgy van ahogy írod.Hihetelen hogy már 2 hete, mindha csak rossz álom lett volna az a 2-3 nap.

Igazából az is kibírható volt ha csak fekszel , csak a felülés és a felállás iszonyatos azokon a napokon.

Amikor már végre állsz és összeszeded az erődet, akkor kedved van már akár lassan pl. tusolni is.

Aztán a visszafekvés az ágyba hasonló tortúra -kissé enyhébb változata.

Hála Istennek én is egyre jobban vagyok, sőtt, már takarítok is egy kicsit, még főzök, már pelenkáztam is, játszok a kispasimmal,de nem hagynak nagyon sokáig mozognom, és le kell pihennem.

Pedig én úgy érzem már sokkal többre lennék képes.

Ma voltam dokinál, köldökből kiszedte a varratokat, és még múlt héten kedden is szedett ki 4-et a sebből.

Ma már le sem ragasztotta a sebet, csak letakarta gézekkel és rá rakták a haskötőt.

Azt mondták hogy már tusolhatok, csak ne mossam a sebet, csak zuhanyoztassam finoman és persze röviden.

Egy hét múlva kimegy már az összes többi varrat is.:-)

És ami a legjobb a csúnya vastag terhességi csíkoknak a java ki lett vágva, úgyhogy még szebb lessz az eredmény.

Gondolom Te már nem jársz a dokihoz, ugye?

Minden oké?

2008. jan. 15. 19:28

Kedves Dorka, remélem tudod, hogy most mit zúdítottál a saját nyakadba? Gondolom a téma nagyon fog érdekelni sokakat.Hiszen biztos az is szeretné magát szebbnek látni, akinek nincs kb. félmillió forintja.

Azt hiszem , ha ez kiderükl,-mármint hogy lehet Tb-re is- engem abban a pillanatban megüt a guta!!! Hiszen nem egykönnyen pakoltam össze a műtétre valót.

743. dorka82
2008. jan. 15. 18:09

sziasztok


Csak segíteni szeretnék nektek,m én is nemrég szültem és sajnos megereszkedett a hasam és rászántam magam egy hasplasztikára..szóval a jóhírem számotokra: igenis megcsinálják TBre mind a hasplasztikát mind a cickóemelést szülés után,legyen bármennyi idős a gyermeked...természetesen a dokinak adsz pénzt borítékban-de közel nem 4-500.000!!ha érdekel írhattok priviben szívesen megmondom hol..most itt nemtudom leírhatom-e..nem vagyok egy nagy internetezős csak a téma miatt találtalak meg titeket!!

sok sikert nektek és remélem hogy segítettem ezzel mindannyiótoknak!Jó babázást és közben szépülést nektek!!!

2008. jan. 15. 14:23

Szia Blanci!


Látom mi még egy cipőben járunk!

Szerintem tök jo,hogy csak 5kg.van rajtad!Rajtam sajna több,de amig kialakul,hogy hol műtessem meg magam remélem leadom!Ha megtudok valamit,hogy hol érdemes irok neked és remélem te is találsz megfelelő helyet!

741. blanci
2008. jan. 14. 22:00

Sziasztok!

Köszönöm a válaszaitokat és a bíztatást!

Egyenlőre még elég kilátástalannak látom a helyzetem, mert amíg nem dolgozom egy fizuból szinte lehetetlen összeszedni ezt az összeget, ha pedig elkezdek nyáron dolgozni, soha nem tudok több hétre szabira menni.

Kb. 5 éve még tutira támogatta a TB a szülés után rekonstrukciót, egyik ismerősöm is így csináltatta meg.

Azért csatlakozva "ikrekhez" megköszönném, ha ajánlanátok olyan orvost, akivel elégedettek voltatok Bp-en. Arra gondoltam elmegyek néhányhoz puhatolózni.

Hány kg felesleg volt rajtatok mikor a műtétet végezték? Rajtam van még kb. 5kg, ami nem igazán mozdul meg a kemény torna ellenére sem. Lehet, hogy ez mind lemenne a kivágott bőrrel együtt?

2008. jan. 14. 21:45

Sziasztok!


Köszönöm a válaszod katicabogár44!Gondolatban megvan az elhatározás ugyhogy mindenképpen konzultáciora elmegyek majd,bár az,hogy hol érdemes még nem alakult ki!Gondolom elöször a sérv műtét gyogyulását meg kell várnom meg ahogy olvasom lefogyni,hogy jobb eredmény legyen!Igazad van,hogy pár nap fájdalom megéri és kárpotol majd a jobb közérzet!Köszi

2008. jan. 14. 20:53

drukkolunk is! Majd meglátod, mi jobban fogunk izgulni érted, mint te magad. Én legalábbis a betojósabbik fajtából vagyok, de úgy vártam azt a napot, hogy még félni is elfelejtettem.Ha ügyes leszel, tavasszal már "haskilevős" topokban flangászhatsz!

Személyes jótanács:Sose gondolj arra, hogy fájni fog, csak az eredmény legyen a gondolataidban, és simán túl leszel rajta!

2008. jan. 14. 16:25

Sziasztok!


Jövő héten megyek Pécsre a dokihoz az első "firkálásra" :) Drukkoljatok! Remélem már műtét időpontot is fog adni :)

737. katicabogár44 (válaszként erre: 733. - Anya01)
2008. jan. 14. 09:50

Tudod Anya01 amit leírtál nagyon ismerős, mert az ember vérszemet kap az eredménytől, és azon kezd töprengeni, hogy miért is ne csináltatnám meg a szemhéjam, a számat, stb? Csak ilyenkor mindig eszembe jut, hogy azt mondják, hogy az ember sosem fog békében élni magával, ha nem fogadja el magát olyannak, amilyen.

A másik oldal viszont az, hogy miért festetjük be őszülő hajunkat, miért csináltatjuk meg a romló fogainkat, stb. A plasztika ma már egy ugyan ilyen lehetőség arra, hogy az ember jobban érezze magát.

Csak mindíg jusson eszünkbe Michal Jackson és a mértéktartás!

2008. jan. 14. 09:42

Klau kiszedték már a varratodat? És hogy tetszik az eredmény? Fáj-e még? ....mert ha jól számolom, már Te is két hetes vagy. Ha jól emlékszem, ilyyenkorra már kezdi az ember emberül érezni magát. Az érdekes az, hogy nekem ez olyan, mmint a szülés körüli időszak, hogy a kellemetlen dolgok kitörlődnek az emlékekből.Olyan távolinak és elképzelhetetlennek tűnik a mi megtörtént velem,hogy el se hiszem, hogy még két hónap sem tellt el.

Tehát:kedves Ikrek(is)Ha eljutottál gondolatban az elhatározásig, vágj bele, mert ha ettől tízszer jobban fájna is, az a kis fájós idő megéri a következő pár évtizedre való emberibb életet!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook