Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hasplasztika tapasztalatok fórum

Hasplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


A fórumhoz képgaléria tartozik: hasplasztikázók képei
795. anya01
2008. jan. 25. 20:29

Klau és Tünde!

Megkaptátok a képeket?

Szóval a kontrollon minden rendben volt, már csak 2-3 hónap mulva kell mennem. Az a kicsi kemény bogyó a sebemben fel fog szivódni. Hát bizzunk benne.

Klau! Nagyon örülök, hogy alakul a sebed.

Nekem már nem kell hordanom a gumiruhát.

Tünde, a férjednek üzenem a képeket, remélem meggyőzi. Ha rosszul érzed magad a bőrödben, ne hagyd magad lebeszélni, mert lehet hogy a párod igy is elfogad és szeret, de az talán még fontosabb, hogy magadat tudd szeretni. Ez Neki is jobb lesz, majd meglátja!!!

Ha valakinek esetleg még tudok segiteni a képekkel szivesen elküldöm priviben. Nem vagyok a régi hasamra büszke, igazából nagyon szégyelltem még magam előtt is, ezért nem szivesen mutogatom.

Ha viszont ezzel sikerül Nektek segiteni, hát legyen.

2008. jan. 25. 15:11

Sziasztok!

Klau örömmel olvastam, hogy jobban vagy (aggódtam érted)!:)Azért tényleg vigyázz magadra.

Katicabogár sajnos azt az érzést ismerem amikor a szűk nadrág a lelógó hasat ugyan lenyomja, de csak feljebb kerül és ott egy jó nagy hurkát (úszógumit alkot...utálom!!)

Anya01 nagyon remélem a kontroll után csak jókat mondtak és egyre szebb a hasad!:) Este ha tudok jövök és remélem leírod mi van veled.

Jó nektek ti már túl vagytok rajta, ha rajtam múlna már "tegnap" megcsináltattam volna.Sajna a férjemmel nem igazán vagyok egy véleményen, Ő ugyanis nem igen hisz ebben. Azt mondja hogy a képeket amiket a honlapon lehet látni nem tudni biztosan hány műtétből szedték ki, és hány olyan eset volt amikor csúnya vagy esetleg komoly komplikáció lépett fel, ennek következtében még csúnyább lett, mint volt!:((( Próbálom meggyőzni de nagyon nehéz és nem szeretnék vele nagyon összeveszni, de idővel meggyőzöm az BIZTOS.A probléma az, hogy már annyira szeretném (főleg azóta amióta olvasom a leveleiteket)minden nap csak ezen agyalok.Szorítsatok nekem, hogy ez sikerüljön!!!

Üdvözlök mindenki, vigyázzatok magatokra!

793. Klau11
2008. jan. 25. 10:01

Sziasztok!

Ma reggelre már megint szebb lett a sebem, nagyon örülök.

De azért vettem patikában betadint, steril mull lapokat, tetránt és most megyek és újra mindent végigcsinálok.

Az előbb a doki is hívott nekem, hogy hogy vagyok, nagyon rendes volt.

Remélem Ti is jól vagytok, szép napot mindenkinek.

2008. jan. 24. 19:44
Klauhoz csatlakozom: a régi hasamra már gondoli sem szeretek, pedig még az új sincs teljesen rendben. A nadrágméret, nem sokkal lett kevesebb, mert rajtam nem volt plusz kiló, de ha kilátszik a hasam, szeretem, amit látok. Eddig a szűk nadrágba belegyömöszöltem a "plöttyömet", és a gatyó fölött kibuggyant, ha leültem, a combomra lógott a "kötényem". Ezek az érzések nem hiányoznak.
791. Klau11 (válaszként erre: 788. - Tünde41)
2008. jan. 24. 18:48

Jaj , és köszönöm a dicséretet :-)

A hasamat sosem tudnám elviselni olyannak amilyen lett szülések után.

Nagyon sokat számított ez a műtét nekem.

790. Klau11 (válaszként erre: 788. - Tünde41)
2008. jan. 24. 18:38

Szia Tünde!

Nekem még jók a régi nadrágjaim, mivel én még csak 3 hetes vagyok, és a hasfal még egy kicsit be van dagadva.

Tehát én még nem vagyok keveseb a hastájon, csak, nem lóg a zsíros hasbőröm.

Majd biztos írok ha repkedek a boldogságtól:-)

...az pedig nemsokára lessz.

789. Klau11 (válaszként erre: 783. - Anya01)
2008. jan. 24. 18:35

Sziasztok Kedvesek!


Hát megnyugodtam, felhívtam a dokit, leírtam neki a vátozásokat, pecchemre ma el volt utazva, és egésszen keddig nem jön a klinikára.

De megnyugtatott, hogy ha nincs lázam és ha csak felületes, nem mély a sebnek a nyitott része, akkor csak nebántsam, vegyek betadin oldatot, steril gézt vagy sebtapaszt és persze kíméljem magam a munkától és emeléstől főleg.

Akart intézni egy kollégát hogy megnézze, nyugalom érdekében, de azt mondtam hogy nem megyek, mert tegnaptól már hála Istennek sokkal szebb lett.

Bioptron lámpával kezeltem fél órát este és félórát reggel, és hiszitek e vagy nem, láthatóan gyógyul.

Tegnap olyan volt mind egyforintos, ma már fele abból.

Köszönöm Nektek az aggódást és a válaszokat, nagyon rendeek vagytok, és Katica igazad van a zsírral kapcsolatban, az eszembe em jutott, pedig igaz.

Puszi Nektek és írjatok miújság veletek, majd még én is jelentkezek.

2008. jan. 24. 17:58

Sziasztok lányok!

Felugrottam elolvasni mit írtatok.

Klau megnéztem a képeidet nagyon csinos vagy! A pocakodat is láttam, valahogy az enyém is hasonló. Szomorúan olvasom, hogy mi van a sebeddel, szerintem is mielőbb beszélj az orvossal!

Ma munkaközben azon agyaltam, hogy megkérdezem tőletek vettetek-e fel már nadrágot, és ha igen kb méretben mekkora a különbség?

Vigyázzatok magatokra (más úgy sem fog)!:)

Üdv.mindenkinek

787. anya01 (válaszként erre: 786. - Katicabogár44)
2008. jan. 24. 16:24

Igazad van Katica, köszi.

A holnapi kontroll után jövök és mesélek.

2008. jan. 24. 16:12

Mégegyszer szeretném felhívni a figyelmeteket arra, hogy legyetek szivesek a hibát nem saját magatokban keresni!!!

A seb a leggondosabb operációnál, tökéletes "alanynál" sem biztos, hogy hibátlanul gyógyul, de az biztos, hogy ha korrekten el volt látva, fertőtlenítve, kötözve, nem kéne neki gennyesedni! Sajnos a zsír nem igazán jól gyógyuló szövetfajta,és hát valljuk be ezen a fertájunkon azért akadt egy kicsi belőle !

785. kosztorszilvia (válaszként erre: 784. - Anya01)
2008. jan. 24. 14:27

Sziasztok.

Köszönöm a válaszokat, ha tesztek fel képet akkor szívesen megnézném. Lassan én is eljutok a fényképezőgép közelébe, és felteszem magam.

Üdv mindenkinek.

784. anya01
2008. jan. 24. 14:10

Szia k.szilvi!

Csatlakozom Katica hozzászólásához. Akit az aggaszt, hogy egy csik lesz a pociján, annak nem valószinü, hogy indokolt a mütét. Bennünk valószinü ilyen kétely fel sem merült, ezért nem értettem a kérdésedet.

Nekem holnap készül (ha minden jól megy "utána" kép, ha gondolod megnézheted, hogy segitsen a döntésben.

783. anya01 (válaszként erre: 780. - Klau11)
2008. jan. 24. 14:07

Szia kicsi Klau!

Követed anyádat?:) Bocsi a hülye viccelődésért, csak pont ugy jártál ezek szerint mint én.Nekem is varratszedés után gennyesedett be egy helyen.

Akkor jött a betadin meg egy erős gyógyszer (már nem tudom mi volt a neve- csak arra emlékszem, hogy 7 db volt egy dobozban). És akkor kellett jegelnem óránként 10 percet. Ha elérhető a dokid gyorsan menj vissza hozzá, hogy ellásson. Ja meg a tetrán kenőcs.

Sajnos a jegelést nem vettem elég komolyan, csak néhányszor csináltam, amikor eszembe jutott.

Lehet hogy ennek a következménye lett, hogy most azon a helyen olyan a heg alatt, mintha egy fél diót elrejtettek volna bennem. Szépen kitapintható és pont olyan kemény is. Meg hát én sem nagyon kiméltem magam, a három férfiember plusz a munka miatt.

Holnap megyek kontrollra, meg fogom kérdezni és akkor okosabbak leszünk.

Te pedig légy oly kedves és próbálj többet pihenni és ne emelgess!!!!!!!!

Nem baj ha addig nem ragyog körülötted minden. A takaritást be lehet pótolni, de a gyógyulást nem.

Remélem a kicsi pasid már rendben van.

Puszi.

A dokit ne felejtsd el, mert a gyógyszer az minél előbb kell.

782. katicabogár44 (válaszként erre: 779. - Kosztorszilvia)
2008. jan. 24. 08:39

Nekem sem volt súlyfeleslegem, csak a hasamon volt 2 számmal nagyobb a bőröm műtét előtt.

Ha téged ennyire aggaszt az a kérdés, hogy a heg csúnyább lesz, mint most a hasad, akkor lehet, hogy tényleg nem olyan csúnya az, hogy meg kelljen operáltatni. Szerintem- és ez csak a magánvéleményem-ha annyira csúnya lenne a pocid, akkor nem érdekelne a heg.

Amikor lógott 10 cm-re a nadrág felett a lebernyeg bőröm, nem bántam volna, ha akármilyen heg van a hasamon.Csak arra gondolok, hogy ha még mindíg olyan ronda lenne a hasam, mint amilyen volt, úgyse mutogatnám sehol,a heg pedig elfér a bugyi alatt.

781. katicabogár44 (válaszként erre: 780. - Klau11)
2008. jan. 24. 08:32
Sajnos a pakliban benne van, hogy a seb nem gyógyul tökéletesen, de ez ne okozzon neked lelkifurdalást, a hibás nem te vagy!!! Kórházban is előfordul, hogy "szétmegy a has" mielőtt a beteg hazamenne, pedig ott szó sincs arról, hogy porszívózott. Lehet az a műtét közben, -előtt- vagy után is, hogy egy kis nem kívánatos baci odakerül, ettől gyullad be, és gennyesedik be. Azért nagyon ne aggódj, ez nem olyan rettenetes nagy baj, csak tudom, hogy Neked kellemetlen.Egy kis fertőtlenítés, újrakötés után remélhetően megoldódik, ha pedig nem lesz szép, egy kisbeavatkozással rendbe lehet tenni.
780. Klau11
2008. jan. 24. 07:05

Sziasztok!

Kosztorszilvi, nekem csak olyan képem van, ahol műtét előtt vagyok, utánna még nem készült, de majd az is lessz. Most felrakom neked legalább azt.

Nekem viszont van egy gondom, tegnap este rá jöttem hogy varratszedés után begyulladt a sebem és 3 helyen mindha szétmenne a sem.

Egyiken különösen ki van nyílva és egy kicsit gennyes is.

Lehet hogy elcsesztem vmit avval hogy nincs megállás nálam?

Sajnos nem tudok pihenni a koszba, és mivel jól éreztem magam , én bizony takarítok rendesen már.:-(

Bevásárolni is járok a kicsivel együtt, miert nem tudom kire bízni.

Menjek el dokihoz?

Mindenképpen ma felhívom és majd meglátom mit mond.

Tegnapelőtt voltam a varratszedésen.

2008. jan. 23. 21:09

Sziasztok.

képeket esetleg lehet-e valahol nézni?

mert igazából nekem nincs súlyfeleslegem, csak a három terhesség miatt megnyúlt a bőröm és a doki szerint pont határeset, a műtétet illetően. igazából attól félek, hogy a heg csúnyább lesz mint most a hasam, ezért is kérdeztem tegnap, hogy mennyire látszik bizonyos idő után a heg.

778. Klau11
2008. jan. 22. 21:50

Sziasztok Testvérkék!

Üdv. új tagoknak:-)

Köszi az érdeklődést, jól vagyok, csak amióta egyedül vagyok a gyerekekkel, alíg jut időm még wc-re is elmenni.

Este amikor már alíg látok, elolvaslak benneteket, hogy tudjam mi újság veletek és örülök hogy nektek-Anya01 és Katicsbogár olyan jó a szókincsetek.

Én sajnos még nem tudom magam úgy kifelyezeni, de ugyan azt írnám az új szép pocakra vágyó hölgyeknek amit Ti nagyon jól megírtatok:-)

Na mindegy tanulok legalább.

Ma voltam délután varratszedésen, kicsit kellemetlen volt, de az kibírható volt.

És megkönnyebbültem, már végre sehol semmi nem húz.

Rákérdeztem a köldökömre, és a doki azt mondta, hogy sehogyan se lehet a köldököt feljebb csinálni, még véletlenül em, mert hogy a köldök helye marad az ami volt, csak a bőr rá van húzva és jukat csinálnak az eredeti köldök magasságában és körbe rögzítik a bőrt öltésekkel.

Tehát Katica-nyugi, csak időbe tellik, és minden rendben lessz a köldökünkkel.

Max annyi gond maradhat, hogy egy picit oldalra fog kukucskálni,de az ugyanúgy jobban elfogydható ahogyan a heg is, mind az ölembe lógó hasam.

Na most megyek, majd még írok ha lessz kis időm, holnap dokihoz megyek a picúrommal, ott elmegy a fél napom, aztán még ithon....stb.

Puszi Nektek jobbulást mindenkinek és bátorságot újjaknak kívánok.

777. anya01
2008. jan. 22. 21:18

Sziasztok!

Katicához hasonlóan én is csak biztatni tudlak Benneteket. És tényleg olvassátok el a régi hozzászólásainkat. Én biztosan nagyon örültem volna ha mütét előtt rátalálok a lányokra, akik már tul voltak a mütéten, amikor én még nem. Igy is nagyon jó hogy idevetődtem. Nagyok aranyos és kedves, segitőkész mindegyik. Jó megosztani a gondolatainkat olyanokkal, akikkel egy cipőben járunk.

Ezzel nyilván nem lerázni akarunk Benneteket, csak annyira sok az info, hogy igy egyszerre ujra biztos nem tudnánk átadni. Persze ha konkrét kérdés merül fel, ne tartsátok vissza magatokat.

Igyekezzetek megcsináltatni, és akkor Ti is segithettek majd az ujaknak!!!!!!!!!!!

Kosztorszilvia! nem értem a kérdést. A hasplasztika a megereszkedett hasról szól. A heg nyilván látszani fog, de ez már nem olyan durva, mint egy sima sebészeti beavatkozásnál. Egész más madzaggal és más technikával varrnak. A vágás rejtett helyen van. És csak akkor látja más ha nudista strandra akarsz menni, vagy persze akkor ha megmutatod:)

A lógó hassal szemben ez nem zavaró. Ha régi csunya vágás van a köldököd alatt, azt ugy is kivágják. A teljes felépülés állitólag fél- egy év. Engem december 6-án mütöttek, és monhatom hogy ma már teljesen normális életvitelt folytatok.

Nem szabad még erőltetni, és emelgetni nehezeket, de a haskötőn kivül amit még nappal viselnem kell, jóformán semmi sem juttatja eszembe. A tükör az igen, de az nagyon jó.

Szilvi! Hajrá, Én jó egy hetet vártam. Az elhatározás tovább tart, mint a mütét előtti várakozás általában 1-3 hét.


Kicsi Klau jól vagy?

776. Tünde41 (válaszként erre: 774. - Katicabogár44)
2008. jan. 22. 20:57
Köszönöm a jótanácsodat,tobbra is olvasgatok,figyelek stb. a jegyzetek készítése jó ötlet! (már el is kezdtem)
2008. jan. 22. 20:01

Sziasztok.

Nemrég csatlakoztam hozzátok, és az lenne a kérdésem, hogy a heg mennyire látszik hasműtét után.mennyi idő kell a felépüléshez. Ma voltam konzin és azt kell eldöntenem, hogy tudok-e a majd a heggel mit kezdeni, vagy maradok a mostani állapotomban.

Előre is Köszi a válaszokat.

774. katicabogár44 (válaszként erre: 773. - Tünde41)
2008. jan. 22. 19:53

Keresgélj türelmesen, az alapos tájékozódás később meghálálja magát. Ha van türelmed , olvasgasd ezt a fórumot régebbtől(legalább novemberig lapozz vissza!) és minden kérdésedre választ kapsz.

I. A konzultáció nem nagy összeg- a műtéthez képest(általában max. 5000Ft)megéri több helyre elmenni.

II: Ha vidéki vagy, azért nézz körül a szűkebb környezetedben is, bár Bp.-en biztos többet találsz, de talán drágában is!

III:Hogy ki a jó, azt nehéz eldönteni, nyilván a híresebb klinikákon, sokat operálók nagyobb gyakorlattal rendelkeznek.Ez nem azt jelenti, hogy a vidéki- nem nagy reklámmal dolgozók rosszak lennének, de az nagyobb zsákbamacska.

Mindenesetre próbálj minnél több referenciát keresni arról, akit választassz !

IV:Ha elmész konzultációra, ne légy szégyellős, tedd föl az összes kérdésedet, még ha azt Te hülyeségnek is gondolod, legfeljebb, majd megcáfolnak.Ha végigolvasgatod a fórumot, látod majd, mennyi kérdés merül fel- az sem baj, ha felírod, mert amikor majd ott ülsz a dokival szemben, lehet, hogy nem jut semmi az eszedbe. A konzultáció azért van, hogy minden aggályodat eloszlassák!!!

Ha elég részletesen kérdezel, lesz módod arra is, hogy pontosabb képet kapj a dokiról.

Ha pedig eljutottál az elhatározásig- vágj bele, biztos, hogy nem fogod megbánni!

2008. jan. 22. 18:27

Sziasztok!

Most elég sok időm volt és keresgéltem a neten, de most már teljesen tanácstalan vagyok, hogy merre célszerű indulni. Én vidéki városban lakom, és pesti sebészeteket nézegettem, de hogyan lehet eldönteni ki a jó, és ki kevésbé? Régen voltam zsírleszíváson, de az semmit sem ért, sőtt mondhatom ott átvágtak,ezért most szeretnék körültekintőbb lenni!!

Nagyon szépen kérlek TITEKET, akik már túlvagytok rajta segítsetek! Előre is köszönök mindennemű segítséget.

2008. jan. 22. 14:30

Köszi a sok kedves biztatást.Mostúgy érzem. február végén megcsináltatom !

Tudtok felvilágosítást adni mennyi idő telik el az első konzultáció és a műtét időpontja között.?

Előre is köszi!

771. anya01
2008. jan. 22. 11:01
Ha, még valamit. A barátnőm, aki 60 kg-ot fogyott most próbálja intézni magának a támogatásos mütétet. Neki (Talán szerencséjére) van egy kimutatott köldöksérvje is. Lehet, hogy ez segiteni fog most Neki. Mindenesetre ha eredményre jut, természeretesen elmondom Nektek, vagy talán majd Ő maga. Egyenlőre a háziorvosa biztatja azzal, hogy inditja a folyamatot. Hogy milyen eredménnyel, majd meglátjuk.
770. anya01
2008. jan. 22. 10:56

Sziasztok "Újak"!

Örülök neki, hogy talán egyre többen merünk belevágni egy ilyen dologba. Nem nagy dolog, csak megváltozik az ember élete. Mégpedig egycsapásra. Mert megérdemeljük! Na jó, kiván anyagi áldozatot, némi szervezést a lábadozás első heteire, meg persze az altatáson kivül jár valamennyi fájdalommal az első néhány nap, de mindez semmi az eredményhez képest! Az önbizalom nagyon fontos dolog akárhány évesek vagyunk. (Én 50)

Ugyhogy én is csak biztatni tudlak Benneteket, a végén csak azt fogjátok sajnálni, hogy nem előbb döntöttetek a mütét mellett.

A pénzről én már nem merek nyilatkozni, mert lám van aki megbundázta magának. Én mindenesetre azt mondom hajrá!!!!

2008. jan. 22. 10:06
Sziasztok én is gondolkoztam már hasplasztikán. Lenne pár kérdésem, ami az anyagi oldalát érinti. Mennyibe kerül egy ilyen műtét? Van-e olyan helyzet, amikor esetleg a tb támogatja?
2008. jan. 22. 09:41
Ha hiszitek, ha nem , még e rossz tapasztalatok mellett is CSAK BÍZTATNI tudok mindenkit. Tulajdonképpen a régi hasamhoz képest a jelnlegi eredmény is megérte. Az az "önbizalomfröccs", amit egy ilyen változás ad, aznap, mint nap azt erősíti meg bennem, hogy jól döntöttem, amikor megcsináltattam. Az, hogy ilyen nüanszok jöttek közbe, csak egy kicsit veszi el a kedvem(na jó, hazudtam, néha nagyon) De tanácsként csak annyi, hogy minél előbb!!!Ha most túlestek rajta, nyárra már használható hasatok lesz!
767. Tünde41 (válaszként erre: 762. - Katicabogár44)
2008. jan. 21. 20:23

Szia Katicabogár!

Most regisztáltattam magam,hogy én is írni tudjak,illetve kérdezni tőlletek. Régóta olvasom a hozzászólásaitokat és nagyon aranyosak vagytok. Teljesen úgy érzem, mintha ismernélek titeket!!

Sajnos nem véletlenül keveredtem ide erre a honlapra az én problémám is a Ti problémátokéhoz hasonló. Irígykedve olvasom, hogy Ti már túlvagytok rajta,és min mentetek kereszül.

A Te eseted számomra elképesztő,hogyan engedhet meg magának doki ilyen szöveget?

Azért ne csüggedj,biztosan jóra fordulnak a dolgok ,és az idő előrehaladtával javulni fog a kép, hiszem 6-12 hónapot mondanak a végleges forma elnyeréséhez (én dumálok, aki még elindulni sem mer!!)

766. anya01 (válaszként erre: 764. - Szszilvi72)
2008. jan. 21. 18:41

Szilvi, ne félj!!!!

Intézkedjél mihamarabb, ne tépelődj rajta, mert csak az időt vesztegeted. Vesd bele magad minél előbb, kutakodj, érdeklődj, szervezd meg, hogy legyen aki az első hetekben segit Neked, mert akkor nagyon fontos, hogy kiméld magad. Intézz el minden előre tudható otthoni dolgodat, meglátod nem lesz időd aggódni. Utólag mosolyogni fogsz, magadon, mert nincs mitől félned. Ha elhatároztad magad, nincs mire várni. Nyáron már javában strandolhatsz.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook