Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Érdemes manapság masszőr vállalkozást indítani? fórum

Érdemes manapság masszőr vállalkozást indítani? (beszélgetős fórum)


2013. febr. 6. 10:55
Szerintem megéri. Csak sajnos kishazánkban félig-meddig érdemes legalizálni dolgokat, a másik része pedig a valamit vigyünk is haza kategória. Mi 2011-ben nyitottuk meg szalonunkat Pesten, igaz, hogy megpróbáltam egyesületként megnyitni és így más adózási feltételek vonatkoznak ránk.
2012. jan. 8. 18:46
Nem.
2012. jan. 7. 08:40
Én is azt teszem de csak főállás mellett.
21. v.Wiky (válaszként erre: 20. - Pitypangné)
2012. jan. 7. 08:01
Én pár éve egy nyarat dolgoztam kint Írországba, 3-4x-esért lehet masszírozni, mint itthon. És hozzám visszajártak, mert azt mondták, hogy nem csak simogatom őket, mint általában az ottani masszőrök :) Azután hazajöttem a fősuli miatt, utána sikerült a szakmámban elhelyezkedni, és így itthon maradtam. De sajna egyre rosszabbul megy a leépítések, összevonások miatt, a bérünk közalkalmazottként befagyasztva, ha spórolni kell, mi vagyunk az elsők a megszorításokba... A külföld meg a család miatt már nem nagyon jöhet szóba. Ezért is jönne jól egy kis plusz :)
20. Pitypangné (válaszként erre: 19. - Gyöngyszemü)
2012. jan. 6. 20:19

Azért azt nem mondanám, hogy bármelyiket. Tőlünk sorra mennek el az osztálytársaim, mert nehéz nekik... pedig még a java csak most jön.


Ez a kérdés engem is érdekel, én is gyógymasszőrnek tanulok, de egyelőre nem is gondolkodom saját vállalkozásban, hosszú még az út addig. Meg szeretnék még valami ehhez kapcsolódó szakmát megtanulni, de az is lehet, hogy ha így marad vagy rosszabb lesz a helyzet itthon, akkor máshol próbálok szerencsét.

2012. jan. 6. 20:07
Csak akkor érdemes komolyabban belevágni egy ilyen vállalkozásba ha tuti van rá igény, vendég kör. Egy szalonba betársúlni sem egyszerű, főleg nem olcsó ha csak asztal pénzt fizetsz, itt Bpesten legalábbis nagyon drága, és nem is biztos hogy össze maszírozza az ember csak a bérleti díjat. Ma már boldog boldogtalan lerakja bármelyik maszázs tipust, aztán ha próbálkozik többnyire erotikus masszázs után érdeklődnek.... :-(
18. dolly001 (válaszként erre: 15. - V.Wiky)
2012. jan. 6. 19:53

Nemtudom az új törvényeket pontosan. 2011-ben még úgy volt, hogy ha heti 36 órás bejelentett a munkahelyed (legalább) akkor a vállalkozásod után nem kell járulékot fizetni.

Gondolom csak iparűzésit..stb.

Ajánlom , hogy jó könyvelőt keress...az enyém /2 is egymás után/ pocsék volt nem győztem fizetni a büntetéseket, átvenni a felszólító leveleket..... pedig nem keveset fizettem nekik.

Egyszóval ha másodállásban csinálod és szerencséd van akkkor előbb utóbb kialakulhat egy vendégköröd. Ami eltart egy ideig, de ezzel sztem mindenki így van.

Az sem mindegy, hogy házhoz járnál, vagy bérelnél egy helyet.

Én csináltam fogyasztó masszázst is. Fizikailag igen megterhelő, de jól lehet vele keresni valóban, csak legyen fizetőképes kereslet.

17. v.Wiky (válaszként erre: 16. - 82e2d85b66)
2012. jan. 6. 18:24
Köszi :)
16. 82e2d85b66 (válaszként erre: 15. - V.Wiky)
2012. jan. 6. 17:57

Hát igen. Sajnos nagy dillemma, főleg, ha új az ember a szakmában, mert mihelyt vállalkozó lesz az ember, nem kicsit kezdi szívni a vérét az állam.

Minden esetre sok sikert kívánok neked, ha belevágsz ;)

15. v.Wiky (válaszként erre: 14. - 82e2d85b66)
2012. jan. 6. 17:51
Igen, sajnos ezekkel kapcsolatban még beszélnem kell egy könyvelővel, hogy mit, hogy lenne érdemes, és milyen anyagi vonzatai vannak pontosan a vállalkozói kiváltásának.
14. 82e2d85b66 (válaszként erre: 10. - V.Wiky)
2012. jan. 6. 17:43
másod állásba is csak úgy hozna valamit, ha semmi hivatalos dolog nem tartana nyílván, mert a járulékot akkor is fizetni kell még ha csak a töredékét is, az eszközök, meg az egyéb szükséges anyagok ugyan annyiba kerülnek, stb-stb. Ráadásul az emberek nem szeretnek a Te munkaidődhöz igazodni...
13. eufórbia (válaszként erre: 8. - 82e2d85b66)
2012. jan. 6. 17:41
Háát nem tudom?..Mert akihez én járok az is vállalkozásban masszíroz és folyamatosan van kuncsaftja este 9-ig és még szombaton is.
12. bige
2012. jan. 6. 17:40
én a masszőr-séget nagyon jó dolognak tartom. Főleg azért, mert a gyógymasszázs suli után tudsz továbbfejlődni, és szerintem érdemes is. Nagyon menő a fogyasztó masszázs, illetve olvastam konferencia masszázsról is. Ők azért meg tudják fizetni...
11. viva70
2012. jan. 6. 17:39
Nekem is van gyógymasszőr ismerősöm. Évek óta csinálja másodállásban. Neki mindig tele szokott lenni az előjegyzési naptára. Igaz, sok pénzes ismerőse van. Négy évig én is jártam hozzá kb. havi rendszerességgel. De, már öt hónapja nem voltam. Kell a pénz másra. Pedig baráti áron csinálta...
10. v.Wiky (válaszként erre: 8. - 82e2d85b66)
2012. jan. 6. 17:36
Másodállásba csinálnám. Egy "csupánmasszőr" ha egyéni vállalkozóként csinálja, törvényesen mindent, szerintem még a járulékaira is nehezen tudná össze maszírozni a pénzt... :(
9. dolly001 (válaszként erre: 8. - 82e2d85b66)
2012. jan. 6. 17:34
Ezt én is csak igazolni tudom sajnos:(
2012. jan. 6. 17:32

Ha csupán a masszázsból szeretnél megélni, csupán 1 módon lehetséges: Ha 1 nagyon forgalmas wellness központba sikerül bekerülnöd, ahol tapossák egymást az emberek télen, nyáron. Vagy ha jó erőben vagy, egy sport klubba gyúrónak.

De 1 mezei "csupánmasszőr" eleve éhhalálra van ítélve.

2012. jan. 6. 17:30
Ki hogy látja? Esetleg tapasztalatok?
2012. jan. 6. 17:30
Gyógymasszörhöz járok,de sajnos csak akkor már,mikor fájdalmaim vannak.Akkor is csak 2hetente 2-3 hónapig.Többet nem tudok áldozni.
2012. jan. 6. 17:29
Gyógymasszőr vagyok, mellette lávaköves masszázst is csinálnék. Igen, azt nem írtam, hogy másodállásban csinálnám. Igazából az érdekelne, hogy van e értelme belevágni, vállalkozóit kiváltani, stb.
2012. jan. 6. 17:22
Erotikus masszázs esetleg bejön, de minden más csak másod állásban, mert nem sokk embernek van pénze rá.
2012. jan. 6. 17:22

kinek van arra pénze.....

bocsi de ez az igazság...

az emberek többsége annak örül, ha van mit ennie...

nem masszőrhöz járni, sajna...

2. bige
2012. jan. 6. 17:21
szia! milyen végzettséged van?
2012. jan. 6. 17:19

Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, hogy manapság a válság idején, hogy látjátok, mennyire jövedelmező belevágni egy masszőr vállalkozásba? Kinek, hogy sikerült beindítani a vállalkozását? Ki milyen masszázsra jár? Milyen gyakorisággal?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook