Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 3D műszempilla rakással szeretnék vállalkozást indítani. Nem vagyok sem kozmetikus sem fodrász. Kell a vállalkozáshoz valamilyen képzettség? fórum

3D műszempilla rakással szeretnék vállalkozást indítani. Nem vagyok sem kozmetikus sem fodrász. Kell a vállalkozáshoz valamilyen képzettség? (tudásbázis kérdés)

2017. ápr. 26. 11:05
szia, sztem hívj fel egy ilyen tanfolyamot és megmondjak.vagy elmész szalonba és ott mnimalbérre bejelentenek,aztan kapsz még vmi jatott vendegek utan, az megbeszeles kerdese, h ilyenkor hogy megy.
18. barackvirag83 (válaszként erre: 17. - 31bc25d879)
2015. márc. 3. 21:27
Egyetértek, hogy akárki ne csináljon ilyet. Én el szeretném végezni a 3d műszempilla rakásról szóló tanfolyamot. A kérdésem arra irányult, hogy ha nincs egyéb végzettségem, mint pl. fodrász v kozmetikus, akkor ezen tanfolyamon kapott tanúsítványra is kiadják-e a vállalkozóit.
17. 31bc25d879 (válaszként erre: 16. - -Léna-)
2015. márc. 3. 19:50

Ebben az esetben nem tudom, de bízom benne, hogy nem csak gyakorlati hanem elméleti tudás is áll mögötte.

Túl ezen úgy gondolom, hogy ez kissé veszélyesebb "beavatkozás" mint a műköröm. Láttam én már allergiás reakciót, szemhéjödémát és szempilla kihullást műszempillától.

Azért akárki ne csináljon ilyen szolgáltatást és aki engedélyezi igenis nézzen utána és legyenek meg az erre kidolgozott szabályok.

16. -Léna- (válaszként erre: 14. - 31bc25d879)
2015. márc. 3. 19:16

Honnan tudod, hogy kinek milyen végzettsége van ha igénybe veszel egy szolgáltatást pl körmös, masszőr, pillás stb elkéred a bizonyítványát?


Szerintem nem a papír számít hanem, hogy legyen érzéke hozzá és szépen és örömmel csinálja amit csinál.

15. -Léna- (válaszként erre: 8. - Barackvirag83)
2015. márc. 3. 19:12
Jó ötlet másodállásnak de akkor is ki kell hozzá váltani a vállalkozóit csak kevesebb járulékot kell fizetni mint főállású egyéni vállalkozóként.
2015. márc. 3. 14:59
Biztos, hogy kell. Én nem is mennék olyanhoz akinek nincs.
13. barackvirag83 (válaszként erre: 12. - Bucóka20)
2015. márc. 3. 14:54
Köszönöm! Megnézem. :)
2015. márc. 2. 12:13
Talan ez:)
2015. márc. 2. 12:13
10. barackvirag83 (válaszként erre: 9. - Bucóka20)
2015. márc. 1. 20:53
Köszönöm linket!!! Ez nagyon szuper lenne, csak messze van. :( Győrben keresgélek. :) De köszi!
2015. márc. 1. 20:45
8. barackvirag83 (válaszként erre: 6. - -Léna-)
2015. márc. 1. 18:11

Igen, én is ezt hallottam, hogy nem kell hozzá más, csak egy ilyen irányú tanfolyam. De pont ez az, hogy nem találtam akkreditált képzést. Így gondoltam, hogy nem kell hozzá...


Eleinte háznál gondoltam, szerencsére alkalmazott vagyok egy vállalatnál, szóval másodként csinálnám ezt itthon, így nem kéne járulékokat sem fizetni, és közben kialakulhatna a vendégkör. Aztán bővítenék valamit. :)

2015. márc. 1. 16:33
Persze,kell hozzá képesítés amit be kell mutatni a vállalkozói kiváltásakor.
2015. márc. 1. 16:02

Én is kacérkodtam a gondolattal tavaly és én úgy tudom nem kell hozzá kozmetikus vagy okj és semmiféle végzettség, egy napos tanfolyamon meg lehet tanulni az alapokat ahol oklevelet adnak, ahol a tanfolyamot tartják ott lehet venni kezdő csomagot hozzá. Egyéni vállalkozóit kell kiváltani bár azt nem tudom milyen tevékenységbe fér bele ez de könyvelő biztos meg tudja mondani.


Ami szerintem a legfontosabb, hogy kell hozzá kézügyesség és türelem és sok-sok gyakorlás, az a lényeg, hogy visszamenjenek a vendégek és állandó vendégkör alakuljon ki aki elégedett.

2015. márc. 1. 15:47

Első körben el kell végezni a tanfolyamot,azutan vagy vallalkozokent vagy alkalmazottkent kellene elhelyezkedned.


De szerintem csak a muszempillabol nem lehet megelni,alltalaban kozmetikusok,kormosok csinaljak.


Vagy ha annyira sok vendeged van,akkor csinald haznal,igaz nem legalis,de mentesited magad egy csomo fizetnivalo alol.

De a buktato benne van,ha idegen megy,akkor jocskan meg kell fizetned,ha ellenor.



En kozmetikus vagyok,azert nem kozmetikazom,mert nem birom az arctisztitast.

Ezt arra fel irom,h meg a kozmetikabol sem konnyu megelni.

4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Barackvirag83)
2015. márc. 1. 15:45
Gondolj bele, egy műkörmösnek is kell OKJ-s vizsga, a szem mégis más, mint a köröm, hogy a manóba ne kellene.
3. Lia0603 (válaszként erre: 1. - Barackvirag83)
2015. márc. 1. 15:26
Mindenképp kell, hozzá végzettség.
2. kisj
2015. márc. 1. 15:23

Feltételezem, hogy igen!:D

Hiszen ha én holnap reggel ilyen ötlettel indítanék, akkor szerintem annak senki nem örülne.

2015. márc. 1. 15:19
3D műszempilla rakással szeretnék vállalkozást indítani. Nem vagyok sem kozmetikus sem fodrász. Kell a vállalkozáshoz valamilyen képzettség?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook