Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha valaki egyáltalán, soha nem akarja beoltatni magát, mikor jöhet el az az idő, hogy ugyanúgy éljen, mint vírus előtt? fórum

Ha valaki egyáltalán, soha nem akarja beoltatni magát, mikor jöhet el az az idő, hogy ugyanúgy éljen, mint vírus előtt? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
148. 71ddaa07fa (válaszként erre: 145. - Napsugár8)
2021. ápr. 24. 18:48

Már sokszor leírtam, hogy ha rajtam múlt volna, akkor a nyitással addig vártam volna, még ismét nem lesz a napi fertőzöttek száma kétjegyű.

Szeretem a sportot, de azt mondtam volna a vezér helyében, hogy van elég ország Európában vannak szebbnél, szebb stadionok, rendezzenek ott EB meccseket, itt pedig végre engedjük egy kicsit fellélegezni a fizikailag és lelkileg is teljesen padlón lévő egészségügyi dolgozókat, mert nem tudjuk mit hoz majd az ősz s a tél.

147. unom (válaszként erre: 144. - Bözsi néni)
2021. ápr. 24. 18:45

Most a saját döntésed, akkor nem az volt. Nem mindegy.

Azért hoztam fel Radnótit, mert ő is az akkori rendszer áldozata volt. Bocs, azt hittem, tudod.

A te szarházizós kommentedet is törölték? Vagy azt neked szabad?

146. aszparagusz (válaszként erre: 142. - 71ddaa07fa)
2021. ápr. 24. 18:43

Nem 2 perc buszozást írtam. Hanem azt, hogy ugyanúgy megfertőződhetsz, ha valakivel 2 percet vagy egy légtérben, mintha 22-t.

A munkába menetelt nem választhatod meg, a színházat és egyéb szórakozást viszont igen.

145. Napsugár8 (válaszként erre: 138. - 71ddaa07fa)
2021. ápr. 24. 18:39
Valójában inkább költői kérdés volt, mert akik igazából meg tudnák válaszolni, azok ilyen "apró" ellentmondásokkal nem foglalkoznak. :)
144. Bözsi néni (válaszként erre: 127. - Unom)
2021. ápr. 24. 18:36

Ugyan törölték, amit irtál, de hol volt abban Radnóti?


Mondvacsinált ürüggyel való megbélyegzésröl beszéktem. Akkor a vallás, most más.

143. 71ddaa07fa (válaszként erre: 141. - Aszparagusz)
2021. ápr. 24. 18:34

Tetszik, mikor az emberek a jogukkal, és a személyes dolgaikkal jönnek. Bezzeg akkor nem zavarja őket, mikor a facebookra, vagy az instagramra minden lépésüket kiposztolják.

Ha nem az inged nem veszed magadra, de a többség sajnos ezt teszi.

142. 71ddaa07fa (válaszként erre: 139. - Aszparagusz)
2021. ápr. 24. 18:31

Ha csak 2 percet kell buszoznom, inkább felkelek egy 15-20 perccel korábban és bemegyek gyalog, vagy kerékpárral.


A munkában pedig bízom a kollégákba, hogy amennyiben úgy ébrednek, hogy rossz a közérzetük, kapar a torkuk, rázza őket a hideg, fejük fáj, nem jönnek dolgozni.


Nem is megyek egyelőre sehova, néhány héten belül úgyis eldől, hogy ez a nyitás helyévaló volt-e vagy sem. Majd, ha ott tart a betegek száma, ahol tavaly bezártak mindent, akkor elkezdek rendezvényekre járni. Addig pedig kerülöm a tömeget, maszkot hordok és fertőtlenítek, ha olyan tárgyhoz nyúlok, ami esetleg felveti annak a veszélyét, hogy megfertőződhetek.

141. aszparagusz (válaszként erre: 124. - Bözsi néni)
2021. ápr. 24. 18:20

Pontosan.

Már többször leírtam: férjem megkapta mindkét oltást, én az elsőt, a 22 éves fiam hiába regisztrált, még nem kapott.

Ezek szerint mi mehetünk étterembe, de ő maradjon itthon?

A másik az, hogy egy vendéglátósnak, konditermi dolgozónak, stb. semmilyen jogosultsága nincs, hogy az én személyes irataimat ellenőrizze.

140. King86
2021. ápr. 24. 18:20

Jó kérdés, lehet 1-2 év múlva, de az is lehet hogy soha. Szerintem attól is függ, hogy 50-60%-os átoltottság mellett amit kb el tudnak érni ezzel a zsarolással, mennyire futnak fel a fertőzöttségi adatok pl ősszel- télen és mennyien vállalják majd azt, hogy innentől cirka fél évente oktatni kell.


Engem őszintén nem érdekelnek nagyon az oltás adta előnyök.

A véleményem erről annyi, hogy diszkriminációnak tartom, és emellett értelmetlennek is, mivel oltott is ugyanúgy elkaphatja és fertőzhet, ( ezáltal ez nem védettség, max alattomosan tünetmentesen fertőznek akik elkapják).

Akkor lenne igazi értelme, ha az oltottak eleve nem fertőződhetnének meg vagy legalább nem adhatnák tovább, de ezen oltások esetében egyik dolog sem áll fenn.

Én akkor se adatok be olyan kotyvalékokat magamba amikért még a gyártó nem mer, nem vállal felelősséget.

Eddig se gyakran jártam moziba, koncertre, ez után még annyit se fogok, majd költöm másra a pénzem ha nekik nem kell, én tudok máshogy is szórakozni.

Csak azok a korlátozások tűnjenek el mind amik még vannak és elveszik a munkahelyeket. A többi nem izgat!

Felőlem mehetnek az oltottak ahova akarnak:), legyenek boldogok vele és legyenek minél többen.

139. aszparagusz (válaszként erre: 116. - 71ddaa07fa)
2021. ápr. 24. 18:17

Két perc alatt is megfertőződhetsz.

Ha valakinek dolgozni kell menni, nem döntheti el, hogy felszáll-e a buszra, vagy gyalog megy, mert be kell érnie a munkahelyére.


Színházba/sporteseményre, stb. menni nem kötelező.

Ha ennyire rettegsz a fertőzéstől egyszerűen otthon maradsz.

138. 71ddaa07fa (válaszként erre: 135. - Napsugár8)
2021. ápr. 24. 18:14

Ezt neked én nem fogom tudni megválaszolni mert:


1.) Nem én hoztam ezt a szabályt

2.) Nem fogok beülni még ennyi a beteg egy nyamvadt teraszra sem.

3.) Engem nem zavar a maszk, csak és kizárólag abban megyek mindenhova, abban dolgozom egész nap, csak akkor veszem le, ha a kollégáim már hazamentek és teljesen egyedül vagyok az irodában.

137. Amaunet
2021. ápr. 24. 18:00

Volt itt néhány hozzászólás, amelyben a alapjogaikat követelték néhányan. El kell olvasni az alaptörvényt.


"A különleges jogrendre vonatkozó közös szabályok

54. cikk *

(1) Különleges jogrendben az alapvető jogok gyakorlása - a II. és a III. cikkben, valamint a XXVIII. cikk (2)-(6) bekezdésében megállapított alapvető jogok kivételével - felfüggeszthető vagy az I. cikk (3) bekezdése szerinti mértéken túl korlátozható."


[link]

136. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 135. - Napsugár8)
2021. ápr. 24. 17:42
Mert ez a szabaly.
135. Napsugár8 (válaszként erre: 129. - 71ddaa07fa)
2021. ápr. 24. 17:33

Most éppen azon filózok, mondják itt a hírekben, hogy a vendéglátó üzletek teraszán a felszolgálóknak kötelező a maszk, a vendégnek nem kötelező.

De ha én kimegyek az utcára, akkor nekem kötelező.

Könyörgöm, nem ugyanaz a levegő van az utcán is, mint a teraszon???

Én értem, hogy máskülönben nem tud fogyasztani, de akkor nekem, aki ide-oda megyek a járdán, miért kell???

134. Miss Angel (válaszként erre: 102. - Bözsi néni)
2021. ápr. 24. 17:33

kérdeztek tőlem vmit,válaszoltam rá és ennnyi.

nem tudom mire jó,nem is érdekel,a rendeleteket nem én hozom,náluk reklamálj,ne velem kötekedj.

133. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 109. - Napsugár8)
2021. ápr. 24. 17:11
En nem Magyarországon belül gondolkodom, külföldön többet vagyok, az utazás része érdekel. Teszteltetni, majd szorongani, hogy negatív lesz-e, majd elküldeni a nagykövetségnek, ok lepecsételik, visszaküldik, majd azt kinyomtatni, közben a negatív teszt után jegyet foglalni, egy olyan szintű brutális rémálom, hogy el sem hiszem, hogy ilyen van, en nem akarok így élni, az biztos, akkor már inkább a vakcina...
132. 5da46c99ae (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 24. 17:04
Jó kérdés, szerintem ezt így előre nem lehet tudni. Az biztos, hogy egy ideig a kormány által felsorolt szolgáltatásokat csak némi ügyeskedés után tudjuk igénybe venni, olyan felhőtlenül egyelőre nem, mint régen. Szerintem a nyár minimum rámegy erre.
131. 71ddaa07fa (válaszként erre: 126. - Napsugár8)
2021. ápr. 24. 16:49
Ez egy kezdetleges rendszer. Biztos lesz mindenre megoldás a közeljövőben.
130. 71ddaa07fa (válaszként erre: 124. - Bözsi néni)
2021. ápr. 24. 16:46
Gondolom erre is kidolgoznak majd valamit a közeljövőben. Mert azt hiszem a mozik, színházak, és egyéb látogatható helyek nem csak egy hétig lesznek nyitva, és aki addig nem kapott még valamilyen oknál fogva kártyát vagy nem kaphatott, az lecsúszott mindenről.
129. 71ddaa07fa (válaszként erre: 121. - Napsugár8)
2021. ápr. 24. 16:43

Igen ezt kellene tenni, csak ez nem tudom hogyan kivitelezhető. Mert a szállodák is az emberek pénzéből élnek és egyrészt nem fogják figyelni ki oltott, ki nem. Mindenkit be fognak oda engedni, aki odaviszi a pénzt.

Én ezért is nem fogok idén nyaralni. A jövő pedig mindent eldönt majd azt gondolom. De én arra készülök, hogy ez nem fog elmúlni hipp-hopp.

128. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 126. - Napsugár8)
2021. ápr. 24. 16:43
6,5 millio beteg orszaga, ugyan mar.
127. unom (válaszként erre: 118. - Bözsi néni)
2021. ápr. 24. 16:42

Én meg a hisztit nem értem, szánalmas, amit műveltek.

Szerintem Radnóti boldog lett volna, ha egy oltásaal megússza a munkatábort, nektek meg van pofátok hozzá hasonlítani magatokat? Nem vagytok áldozatok, bárhogy szeretnétek.

Hoztál egy döntést, ami következményekkel jár. A te döntésed, most meg hisztizel?

Ha nem érted, miért kell egyensúlyozni a korlátozások, és a gazdaság életben tartása között, azon senki nem tud segíteni.

126. Napsugár8 (válaszként erre: 122. - 71ddaa07fa)
2021. ápr. 24. 16:42

De nem csak azokról van szó, akik saját döntésük alapján nem "oltakoznak", vannak közöttünk többen, akiket egyéb egészségügyi okok miatt sem oltanak be.

Nem kellene ennyire lesarkítani az oltás nélkülieket kizárólag az önkéntes döntés miattiakra.

125. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 118. - Bözsi néni)
2021. ápr. 24. 16:41

Engem igenis zavarna, ha azok, akik 0 rizikot vallaltak ugyanazokat a szolgaltatasokat vehetik igenybe, mint en, aki beoltatta magat. Ilyen alapon senki nem oltatott volna.

Eldontheted, neked mennyit ernek ezek a szolgaltatasok. Lehet itt beszelni jogokrol, de akik nem oltattak semmit nem tettek azert, hogy a jarvanynak vege legyen, ellenben eljarkalnanak jobbra-balra, mehfertozve a hozza hasonloan gondolkodokat. Es igen, en az ilyenek miatt nem akarom, hogy a szuleim 12 orazzanak a covid osztalyon az o eletukert kuzdve. Magatol nem koszoni meg a virus es hagyja el a vilagot. Oltasra szukseg van. De tok mindegy, mi oltottak ugyis kihalunk, aztan minden az oltaselleneseke lesz. 😅

124. Bözsi néni (válaszként erre: 122. - 71ddaa07fa)
2021. ápr. 24. 16:41
Vagy lehet, hogy még nem került sorra, még nem kapta meg az igazolványt, vagy nem oltható eü. ok miatt.
123. Bözsi néni (válaszként erre: 120. - 71ddaa07fa)
2021. ápr. 24. 16:39
Az azért más dolog megint csak. Mondjuk mozijegy. :-)
122. 71ddaa07fa (válaszként erre: 119. - Bözsi néni)
2021. ápr. 24. 16:39

Talán attól igen, hogy komoly bajom legyen, de én nem akarok rizikózni.


Az a baj, aki nem oltott az valószínű azért tette, mert valami miatt nem volt képes felmérni annak a kockázatát mivel jár, ha elkapja a vírust.

121. Napsugár8 (válaszként erre: 112. - 71ddaa07fa)
2021. ápr. 24. 16:37

Amíg vannak megszorítások, és a nyaralni vágyókat nem fogadják szállodákban, vendéglátó helyeken, stb. stb. ezzel rákényszerítik azokat, akik nyáron nyaralást terveznek. Előbb-utóbb csak elérjük az a bizonyos 61 %-os oltási szintet, örökké nem lehet maszkban élni, járni...

Idővel ez a járvány is véget ér, és nem lesz más, mint egy spanyol nátha, vagy hasonló, nagyobb intenzitású járvány.

120. 71ddaa07fa (válaszként erre: 113. - Bözsi néni)
2021. ápr. 24. 16:37
Ez már valamilyen szinten most is mködik, csak ott azt autópálya matricának hívják.
119. Bözsi néni (válaszként erre: 116. - 71ddaa07fa)
2021. ápr. 24. 16:35

Ha oltott vagy, akkor semmi okod félni. Védve vagy, nem?


A melletted ülő esetleg nem oltottnak lenne oka félni inkább.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook