Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ha nem edzek mindennap akkor kifogást gyártok? fórum

Ha nem edzek mindennap akkor kifogást gyártok? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
355. Kilimcs (válaszként erre: 351. - Channa*)
2015. aug. 15. 20:13
dehogynem, ők hüvösben ülnek :P :D
354. 76c87e32e1 (válaszként erre: 350. - Channa*)
2015. aug. 15. 20:13
Ezt irigylem, mert bennem a lelkesedés meglenne otthoni edzéshez, de biztos, hogy ellógnám, és nem csinálnám, tartanám be olyan szigorúan. :)
353. Channa* (válaszként erre: 348. - Vacsa)
2015. aug. 15. 20:12

Mi is:D

De azért időnként becsúszik a hamburger is:DDD

Bár utoljára itthon csináltuk, csak a hamburger pogácsát vettük készen:D

352. 76c87e32e1 (válaszként erre: 299. - Channa*)
2015. aug. 15. 20:12

Érdekes, mert éppen abból indult a fórum, miért piszkálnak bárkit azért, hogy eddzen, lejárjon terembe. És eljutottunk odáig, hogy az edzőtermi mozgás, edzés, profi oktatókkal az rongyrázás és lötyi és csak megfelelési kényszerből csinálja valaki. :)


Én például azért sportolok rendszeresen, mert a munkám nagyrésze ülőmunka, hiányzik az intenzív, rendszeres mozgás (és nem biciklizésre vagy tempós gyaloglásra gondolok). Engem nagyon jól kikapcsol. Látszik, hogy nincs fogalmad az edzőtermekről, egyrészt ott csoportos órák is vannak, nemcsak izomagyú súlyemelgetések, ahogy írtad, és megnézhetnél egy-egy ilyen termet, mert (biztos vannak kivételek is), egyáltalán nem számít, ki miben van, teljesen átlag öltözékekben, a vékony formásaktól a jelentős túlsúllyal rendelkezőkig minden korosztályból.


Bocsánat, de a foci és a fiad magasságának összefüggését nem értem, sem azt a butaságot, hogy az edzőtermekben szerinted csupa felfújt törpe van. :)


Én mindenféle mozgás pártján vagyok, mert már napi fél óra séta is számít annak, aki előtte szinte semmit nem mozgott. Nem is értem, akkor más miért fúj ennyire az edzőtermekre. Mégis igaza van a fórumindítónak, hogy vannak ilyen emberek, mint itt is látszik, és mindegy, hogy éppen az edzőterem ellen vagy mellett fújnak. :)


Bevallom, ilyenkor nyáron én az úszást választanám, de macerás és sok idő nekem elmenni uszodába, azután meg szárítkozni, öltözködni.

351. Channa* (válaszként erre: 342. - Túrógombócka)
2015. aug. 15. 20:10

Ha így lenne, akkor nem lennének túlsúlyos emberek:DDD

Ugye ezt szoktuk felhozni közhelyként:DDDDD

350. Channa* (válaszként erre: 333. - Gribedli***)
2015. aug. 15. 20:06

Na ugye?

Nekem is vannak itthon súlyzóim, lépcsőzőm és most, hogy mondod lesz bordás falam is, bár nekünk van ilyen valamink, amin lehet húzodzkodni, sőt! van egy legtrénerem is:D

Meg van szőnyegem, meg sportcipőm és ha az idő nem engedi a kinti mozgás (bicaj, séta vagy bármi), akkor itthon szoktam naponta tornázni. Persze én csak egyszerűen tornának hívom, de ez nem azt jelenti, hogy 10 percig terpeszülsben hajolgatok előre, hanem keményen adom elő, pl. lenyomom a t25-öt, majd utána vagy előtte kis súlyzózás, hasazás, gugolás, plank, lábemelgetés, majd kis nyújtás. Ha épp olyanom van és fogyni akarok, akkor csak 2 naponta csokizok:D

Tehát, a lényeg, hogy nem kell terem ahhoz, hogy csinája az ember és terem nélkül is mozgásnak hívjuk. Persze otthon pont megfelel egy rövidnadrág a kinyúlt trikóval is és lehet, hogy a fiúk jókat kuncognak, de akkor is mozgás és szórakoztató is, amikor a férjem pl. a nyújtásnál minden alkalommal benyögi, hogy ez most a távolbanézés gyakorlat:DDD vagy amikor a fiam vigyorog mert szerinte viccesen nézek ki, amikor magastérdemeléssel ugrálok:DDD


És igen, kb. 1 havi bérlet árából meg van minden. És persze nem is a pénzről szól az egész, mert ha épp ahhoz van kedvem, akkor szervezett tornára járok a bárátnőmmel....


És fantázia: én pl. mindig csinálok táblázatot, hogy mit csináljak és milyen sorrendben, mert szoktam intervall "edzeni" is:DDD vagy minek hívják. Régen csak szériázásnak hívtuk vagy amikor edzésre jártam alapozásnak:DDD

2015. aug. 15. 20:04

itt komolyan nincs valami letiltó funkció? annyira gáz pár emberke, nem szívesen olvasom őket..

(nem csak erről a topikról jutott eszembe)

348. vacsa (válaszként erre: 304. - Gribedli***)
2015. aug. 15. 19:59
Basszus, akkor mi tisztán étkezünk:-)
347. emagdi (válaszként erre: 346. - Channa*)
2015. aug. 15. 19:56
azzal nem kell foglalkozni:)
346. Channa* (válaszként erre: 327. - Emagdi)
2015. aug. 15. 19:49

Én elfogadom, bár igen, meg van a véleményem:D

Na, de ha azt mondja egy edzőtermes, hogy, amit én csinálok az semmi! Akkor?

És persze nem itt történt először, hanem a való világban is volt rá példa. Persze az illetőről van véleményünk rendesen:DDDD

345. Channa* (válaszként erre: 326. - 25800e2d09)
2015. aug. 15. 19:47
Naaaa!!!! Ez nem volt undok? Vagy vicces volt? Vagy mi is volt ez?:DDDD
344. kisj (válaszként erre: 343. - Kilimcs)
2015. aug. 15. 19:45

egy újszülöttnek minden új

te...pedig ne reagálj mindenre:)

343. Kilimcs (válaszként erre: 338. - Kisj)
2015. aug. 15. 19:41

á, hagyj már!! :D :D :D már rég kiveséztük... már csak a humor ment, amikor is jöttek megint komoly hozzászólások, mintha nem lett vona előtte 250 amiben mindent kiveséztünk pro és kontra ;)


Én hülye meg reagálok mindenre, mert fórumfüggő vagyok néha :)

342. túrógombócka (válaszként erre: 340. - Kilimcs)
2015. aug. 15. 19:41
sztem amúgy a hőségben magától is ég a zsír :)
341. emagdi (válaszként erre: 340. - Kilimcs)
2015. aug. 15. 19:41
nem igazán értem a hasonlataidat, de biztos igazad van :))
340. Kilimcs (válaszként erre: 334. - Emagdi)
2015. aug. 15. 19:40

huh... na hagyjuk... nem irom le ezredszer ugyanazt, olvasd vissza ezt is, meg a másik topikot is, amiben csak annyit írtam,h ogy talán hőségben nem kell eröltetni a tovább fogyást, terhelni a szervezetet.


muért van az, hogy van aki olvas, van aki csak közli mi van és mi nincs... a világ nem iylen fekete fehér... attól mert te nem találkoztál sose valamivel még van. Szerintem engem senki se szólit meg hottentottául.. attól még egy londoninak valszeg életszerű, hogy mindenféle lehetetlen nyelvet hall, és hozzá is szólnak...

339. emagdi (válaszként erre: 335. - Kilimcs)
2015. aug. 15. 19:37

na de aki megjegyezte h kánikulában is ki kell menni futni, az nagy valószínűséggel úgy gondolta, hogy neki kell kimenni :D mert ő igényli, vagy úgy gondolja, hogy neki menni kell.


a többit meg nem igazán tudom értelmezni ezzel a szerelmes sztorival, hogy jön ide, vagy mire gondoltál pontosan :)

338. kisj (válaszként erre: 332. - Kilimcs)
2015. aug. 15. 19:37

Akkor megpróbálom kielégíteni a kíváncsiságodat "kisj módra":

-szerintem van a versenysport, és van az amatőr sport

-aki versenyszerűen sportol, annak ügyebár muszáj naponta edzenie

-aztán van az amatőr sport, ott 2 kategória van:

1.: vannak akik rendszertelenebbül edzenek, ők pusztán a mozgás öröméért teszik

2.: vannak, akik megszállottan edzenek, ök is tehetik pusztán a mozgás öröméért, de véleményem szerint gyakoribb, hogy valamit kompenzálnak ezzel (ónértékelési zavar, testkép zavar, rossz párkapcsolat...ki tudja még mi)

337. Kilimcs (válaszként erre: 333. - Gribedli***)
2015. aug. 15. 19:36

ha visszaolvasol, nem rólam szól kifejezetten a topik, hanem a jelenségről...


én nem az vagyok, akit itt lefestenek a képzelgéseikkel ;) (értsd, nyilván mozogtam a hőségben is... szerintem valamelyik hszben még írtam is miket csinltam a napokban... de nem ez a topik ténája ,) )

336. emagdi (válaszként erre: 333. - Gribedli***)
2015. aug. 15. 19:36

persze, lehet bárhol és bármivel (vagy bármi nélkül) is edzeni.

itt igazából mindig az a kérdés, hogy kinek milyen a felkészültsége, mik a céljai, mit akar elérni, mit szeret, mit nem szeret, és hasonlók :)

335. Kilimcs (válaszként erre: 327. - Emagdi)
2015. aug. 15. 19:34

pont az volt a topiknyitás érdeklődő apropója, hogy megjegyezte valaki, hogy de kánikulában is ki kell menni, különben kifogás. szóval tudod, pro és kontra kéne működjön. nem úgy hogy egyik fél elvárja, de ő maga, meg dirigálna ha hagynák.


egyébként te is előző hszedben, olvss picit vissza, mi a fenét tegyen az ember többet minek??? miért magyarázol bele érzelmeket, stb oda, ahol nincs. miért kell dlméleteket gyártani a másik életéről egyből?? pláne az érzelmeiről?


bár lehet ez olyan nagyon csajos dolog, hogy egyszer lefekszenek a nők egy paival és egyből szerelmesek... de van hogy nem is beszélgettk... vagy egy pillantásba nagy tetszést látnak, stb...

334. emagdi (válaszként erre: 332. - Kilimcs)
2015. aug. 15. 19:34

na de egy olyan dologra vagy kíváncsi, ami igazából nem létezik :))


senki nem várja el senkitől, hogy mit mozogjon, meg mennyit. kivéve ha ő maga sopánkodik állandóan, hogy jajj le kéne fogyni, jajj izmosodni kéne stb...

de ha valaki elégedett magával, akkor senki nem fogja modnani neki hogy edzened kellene,v agy hogy mit és mennyit mozogjon. :))

alapvetően mindenki magával foglalkozni, és csak akkor kezd mással foglalkozni, ha az felhívja magára v a problémájára a figyelmet. (na és az a roppant bosszantó, amikor csak kívánságlista van, de tenni nem akar érte semmit:))

333. gribedli*** (válaszként erre: 280. - Kilimcs)
2015. aug. 15. 19:31

Apropó edzőterem. Én régen jártam, azóta is folyamatosan tartom a kapcsolatot edzőkkel de van fizioterápiás barátnőm és ismerősöm, akiket kérdezhetek bármilyen probléma esetén, de speciel a kis edzőterem (sarok), amit fokozatosan harácsoltam magamnak össze (ne gondolj hiper szuper gépekre, hanem súlyzók, pad, step, szalagok, szőnyeg fizioterápiás labda, és azóta bordásfal, egyéb), az pont egyhavi edzőtermi díj beruházásával történt. Később vettem hozzá még súlyokat, ahogy fejlődtem, meg medicinlabdát, bordást.


Egész addig, míg nem volt bordásfal, én a játszótéren vagy a szőnyegporolónkon csináltam a húzódzkodásokat, a fordított evezést. Én nem kérem amúgy senkitől, hogy húzódzkodjon, és amúgy erre is létezik gép (azoknak, akik csak ellensúllyal csinálják, szóval csilivili edzőtermi szerkó de nem is tudnak húzódzkodni). Csak annyit szeretnék mondani, hogy a technikai felkészültség nem egyenlő az edzőteremben eltöltött órákkal és nem kell elhinni, ha valaki ezt akarja beadni, de ettől még találsz nagyon jó szakembert is, illetve nagyon felkészült sportolót is.


De az sem igaz, hogy ha nem jársz terembe, akkor nem végezhetsz olyan edzést, szabadon, mint amilyet ők csinálnak gépen. És ismétlem, nem várom el senkitől, hogy tessék felugrani a szőnyegporolóra, csak mondom, hogy ezt is lehet, nemcsak futni. Elég egy lépcső az udvaron és lehet emelt lábbal fekvőtámaszozni, 1 lábas guggolásokat csinálni, stb. Fantázia kell hozzá, nem bérlet:)


Akinek nincs fantáziája, az a teremben is csak a cyclettet és a taposógépet találja meg.

332. Kilimcs (válaszként erre: 323. - Emagdi)
2015. aug. 15. 19:28
ezt már többször leírtam. egyszerűen érdekel a jelenség hátter. hogy miért van. Kiváncsiság. olyan elképzelhetetlen komolyan hogy kiváncsi az ember?? pedig én nagyon az vagyok .
331. Kilimcs (válaszként erre: 322. - 25800e2d09)
2015. aug. 15. 19:27

félve helyeslek, hogy igen igen!!! erről is szólna az egész ;)


az előző helyeslésemből is csak az jött le, hogy irigy és boldogtalan vagyok... ;) de pedig megfogtad a lényeget te is :)

330. 25800e2d09 (válaszként erre: 325. - Kisj)
2015. aug. 15. 19:27
Hát igazából ezt a vitát így látom. :)
329. emagdi (válaszként erre: 328. - Túrógombócka)
2015. aug. 15. 19:25

egyébként ez tényleg így van, mindenhol ezt tapasztalom.

max pozitív visszajelzéseket adnak mások, mert mondjuk látják a fejlődést, vagy a változást.

de azzal senki nem foglalkozik, hogy más éppen hány kiló, vagy miért nem tart szigorúbb diétát (kivéve, ha ezen picsog állandóan másoknak), vagy hogy épp mit csinál, vagy mit nem (negatív értelemben).

328. túrógombócka (válaszként erre: 323. - Emagdi)
2015. aug. 15. 19:22

egyébként ez tényleg így van...mások nem foglalkoznak azzal, h Te hogy nézel ki, éppen +5 vagy -5 kiló van rajtad. az extrém dolgokra nyilván figyelnek, de amúgy nem.

max néha kapok olyan megjegyzést, hogy "neked könnyű, mert vékony vagy". ja, persze, csak teszek is érte. de ez is ritka.

327. emagdi (válaszként erre: 321. - Channa*)
2015. aug. 15. 19:22

jaja, de te pont ugyanolyan előítéletekkel rendelkezel arról, amit nem ismersz, mint más esetleg arról, amit te csinálsz. :)


nem erőlteti senki, hogy olyat csinálj, amit nem szeretsz, de azért illene elfogadni azt is, ha valaki más, mint te :)) (főleg úgy, hogy fogalmad sincs, hogy mi az)

326. 25800e2d09 (válaszként erre: 324. - Channa*)
2015. aug. 15. 19:21
Dettó. De a sport célja nem a fogyás. Esetedben ez kitűnő példa hiszen ha a sporttól csak fogyni lehetne akkor te már rég elfogytál volna :D
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook