Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ha nem edzek mindennap akkor kifogást gyártok? fórum

Ha nem edzek mindennap akkor kifogást gyártok? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
475. emagdi (válaszként erre: 471. - Gribedli***)
2015. aug. 17. 18:59

én mondjuk se RR-t, se Enikő videóit nem nézegetem, de azért a két edzésprogram teljesen más módszer szerint épül fel. :)

meg persze más a két hölgy személyisége is, és azért az is fontos annak, aki napi v heti szinten nézi őket. mondjuk nekem nincs bajom RR-val sem különösebben, de Enikő egy kifejezetten kedves, közvetlen és szimpatikus ember, nem szállt el a sikertől.

474. Kilimcs (válaszként erre: 462. - Mazsinka)
2015. aug. 17. 18:57
tökéletesen levetted a topik lényegét!
473. emagdi (válaszként erre: 459. - Gribedli***)
2015. aug. 17. 18:56
igen, pont ezért mondtam :)
472. Kilimcs (válaszként erre: 471. - Gribedli***)
2015. aug. 17. 18:55
tudod, a pepsi meg a coca is nagyon más... receptben és hatásban is... én pl bírom réka gyakorlatait, de egy csomót nem íbr a térdem. enikő sokkal térdkímélőbben nyomja. Most hogy te nem ltos a különbséget.. persze két lába meg két keze egy feje van mindkettőnek. De edzésstilusban nagyon nagyon mások.
471. gribedli*** (válaszként erre: 468. - Mazsinka)
2015. aug. 17. 18:50

Értem én, de mondjuk olyan ez mint a coca cola és a pepsi. Mindkét nőnek nagyon hasonló az edzése, a videói, csak az egyik sipákol, a másik meg selypít, az egyik barna(fekete), a másik szőke. Nehéz elhinni, hogy ha a Réka edzéseit annyira utálod és nem találsz benne örömet, akkor az Enikő edzéseivel merőben más alakod lesz, mint a RR-től és abban nagyon sok örömet fogsz találni. Csak a személyes szimpátia különbözik de 2 nagyon hasonló edzés.


Amikor azt mondja valaki, hogs utálja a Rékát és utálja az edzéseit, és valami MÁST akar, akkor olyasmit gondolok, hogy teszem azt más, mittudomén, nekiáll szinkronúszni vagy balettezni.


Egyik aerobik edzőtől a másik aerobik edző nem különbözik ennyire, mármint hatásfokban, szinte még a bemelegítő gyakorlatok is ugyanazok de még a többi klasszikus testformáló gyakorlat is, és mindezt intervall szerűen összeállított edzésben. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy Enikő leutánozta Rékát, hanem azt, hogy az irányzat ugyanaz, tehát ugyanazt a típusú edzést kapod. Mintha pepsit, vagy cocát innál, 2 tábor, ugyanaz az edzéstípus. Egyébként egyiket sem utálom, és nem becsülöm le a hatásfokot sem. Nagyjából egyformák, nem rosszabb vagy jobb, mindkettő az alakformáló, női torna "iparág" képviselője.

470. Kilimcs (válaszként erre: 459. - Gribedli***)
2015. aug. 17. 18:49
te olvastad a topikot?? :O mintha nem jött volna le miről szól...
469. Mazsinka (válaszként erre: 467. - Főnix01)
2015. aug. 17. 18:27
Régebben kerestem, de csak ilyen kisvideókat találtam, amolyan blokkokat. De konkrét edzést, mint pl. Zona light egy az egyben, azt nem, csak Rubint Rékát, de őt rühellem.
2015. aug. 17. 18:24
Mármint az én életemben is vannak dolgok, amik felemelőek, amelyektől boldog vagyok, produktívnak érzem magam tőlük, és fontos, hogy időt szánjak rájuk. Mert boldoggá tesznek, mert fejlődök bennük, mert fontosak nekem. Ezektől zsongok be, és ezek visznek előre, ezektől érzem azt, mint mások edzés után. Nekem a sport csak sport. Így nem is tudok per pillanat elszánt, jó értelemben vett elvetemült lenni tőle. Nekem nem jelent extázist, meg hűűű, meg haaa érzést, de teljesen megértem, ha másnak igen. Viszont minek szánjak naponta időt olyasmire, ami nem is tesz boldoggá olyan mértékben, mint más aktivitások?
467. főnix01 (válaszként erre: 460. - Mazsinka)
2015. aug. 17. 18:16
Szia! Nem tudom. De tènyleg hatàsos. A kis videòit csinàlom hàrom hete ès màr most van eredmènye.
466. gribedli*** (válaszként erre: 462. - Mazsinka)
2015. aug. 17. 18:01

Én meg heti 1x főzök, magamnak, és elosztom, lefagyasztom, stb. A családnak frissen is, de nem kötelezem őket soha arra, hogy azt egyék, amit én. Egyáltalán, én ellenkezőleg, nem szoktam senkinek tanácsot adni, csak ha direkt panaszkodik és kéri, vagy tőlem kéri, sőt, szerintem rengeteg útja van a jó evésnek, mozgásnak, nem működik ugyanaz mindenkinél (nagyon kevés alap dologtól eltekintve).


Ez a futósdi meg olyan, hogy én csak "önfeláldozásból"(:D) megyek el futni, pl van ilyen barátnőm, akinél beakadt a lemez, hogy a futás jó meg fogyaszt, nem volt hajlandó mást mozogni és nem tudta magát rávenni arra sem, hogy egyedül menjen, így elkísértem.


Ha futásról van szó, én csak sprintelni szoktam és ez ugye tudjuk, hogy nem is "zsírégető tartomány" meg hasonlók viszont szépen formál, ha kiegészítő a többihez. A sprintelőknek ugye versenyszinten is jobb alakjuk van mint a maratoni futóknak, mert a sprint nem eszi rólad le az izmot.


Szerintem sokan keverik is a szezont a fazonnal. A futàs azoknak jó, azok futnak jól, akiknek eleve testalkatilag keskeny a csípőjük (így kisebb a dőlésszög térd és csípő között). Nem a futástól lett keskeny, hanem azért futnak jól mert nekik keskeny. És nekik nem árt a térdüknek ebből kifolyólag, vagy nagyon minimális a kopás.


A szélescsípőjű nőknél kimondottan nem jó a térdnek, megterheli, nekik pont nem ajánlott. És nem lesz tőle kisebb a csípőjük. Elképzelhető, hogy ha mindenhonnan fogynak, akkor onnan is, de nincs helyi fogyás, meg rengeteg mozgásfajta több kalóriát éget el, mint a kocogás.


Mindenesetre mindenki azt csinál, amit akar, és ha csak futni szeret, úgyis futni fog, tegye!:)

465. vacsa (válaszként erre: 462. - Mazsinka)
2015. aug. 17. 17:38
Ezzel a hozzászólással tökéletesen egyetértek.
464. Tuksika (válaszként erre: 462. - Mazsinka)
2015. aug. 17. 17:34

"Különben meg vannak prioritások az ember életében. Én is mondjam azt, hogy aki nem képes napi szinten főzni levest, húst, köretet, desszertet, az lusta, kifogásokat keres, csak azért, mert az én életemben fontos, hogy naponta friss ételt tegyek az asztalra, meg rendet tartsak, míg mások kétnaponta főznek egy levest, és az az ebéd? Mert melegben nem jó főzni, a konyhában ácsorogni, kifogás... kifogás... aki akarja, megcsinálja, aki nem akarja, nem csinálja, mert nyilván neki ez nem olyan fontos, másodlagos, vagy épp a lista legalján szerepel, és így is boldog. "


Ennyi, kérem szépen! :)

463. Tuksika (válaszként erre: 460. - Mazsinka)
2015. aug. 17. 17:34
A Zóna az tényleg nagyon hatékony, youtobe-n is találsz Enikőtől mindenféle videót, meg a honlapján is asszem.
462. Mazsinka (válaszként erre: 461. - Gribedli***)
2015. aug. 17. 17:19

Nyilván. Ez egy 10 éves sztori, azóta felvilágosultabb lettem.


Csak arra céloztam, hogy néha az ember végletekbe esik. Szobatársamat terrorizáltam folyton, hogy miben mennyi kalória van, hogy mit ne egyen, hogy menjünk futni... volt rajta rengeteg felesleg. Volt idő, hogy elküldött a pi.ába, annyira elvetemültem nyomattam neki ezt az egészet, azt mondta, nem akar hallani többet erről a diétázósdiról. Én azt csinálok, amit akarok, de őt ez irritálja. Besokallt. Igazából aki nem tart ott fejben, az el sem tudja kezdeni. Később ő is döntött: 4 hónap alatt 28 kilót adott le.


Különben meg vannak prioritások az ember életében. Én is mondjam azt, hogy aki nem képes napi szinten főzni levest, húst, köretet, desszertet, az lusta, kifogásokat keres, csak azért, mert az én életemben fontos, hogy naponta friss ételt tegyek az asztalra, meg rendet tartsak, míg mások kétnaponta főznek egy levest, és az az ebéd? Mert melegben nem jó főzni, a konyhában ácsorogni, kifogás... kifogás... aki akarja, megcsinálja, aki nem akarja, nem csinálja, mert nyilván neki ez nem olyan fontos, másodlagos, vagy épp a lista legalján szerepel, és így is boldog.


Mondjuk, én sosem értettem, hogy valaki a sportot hogy tudja ilyen szinten isteníteni. Olvasom Rubint Réka oldalát, bejegyzéseit, és mindig elképedek. No, nem tartom őt semmire se edzőként, se emberként, csak olyan ömlengései vannak... hogy a futás szabadság, meg mélység és hatalom, és húúú, meg haaaa, meg saját határok feszegetése, meg szuperlatívuszban minden rózsaszín felhős rizsa, hogy egyszerűen én azt érzem, hogy az, hogy valaki futkározik egy téren, az nem más, mint futkározás egy téren, nem csoda, és nem is alfa és omega. Nekem ez ennyit jelent. Ha másnak is azt jelenti, mint Rubint Rékának, a szíve joga, de ha nekem nem, az miért baj?

461. gribedli*** (válaszként erre: 460. - Mazsinka)
2015. aug. 17. 16:53
Fél napos hasazásnak semmi értelme, inkább csinálj meg 10-et egy komoly gyakorlatból mint 100-at egy szarból. Ha valamit túl sokáig tudsz csinálni (képletesen értetted, tudom), az túl könnyű, és ideje nehezíteni. Bár ez csak az én véleményem, soha nem az eltöltött időt növeltem, hanem az eltöltött idő maradt ugyanannyi de azon belül intenzívebb lett az edzés.
2015. aug. 17. 16:42
Volt koplaló, tornázós, életmódváltós, zabálós időszakom is. Amikor tornáztam, fél napokat töltöttem hasizmozással és társaival, miközben a húgom a tévé előtt döglött, én meg csesztettem, hogy egy puhány, akaratgyenge, hájas disznó. Miközben mint egy őrült elmebajos futkorásztam, meg hasizmoztam. Visszaemlékezve: lehet, hogy jobban néztem ki, de egy elvetemül agyrémként viselkedtem, aki mindenkit meg akart téríteni, mint Jehova Tanúja, holott más emberek pont lesz.rták, hogy napi szinten mozogjanak, vagy egyáltalán mozogjanak. Különben is az utóbbi idő nagy tanulsága: mindenki azt csinál, amit akar. Aki akar, az edz, aki nem, nem. Mások szokásai úgysincsenek befolyással az én életemre. Ha már ide írok, ne legyen hiába: Péntek Enikő Zóna edzései csak megvásárolhatóak? Azt hallottam, nagyon látványos eredményeket lehet elérni velük.
459. gribedli*** (válaszként erre: 456. - Emagdi)
2015. aug. 17. 15:51
Igen, szerintük! Nem cikizem én azt, aki nem mozog. De most a mozgóknak meg abba kellene hagyni, hogy a másiknak meglegyen a lelki nyugalma? Ne már! Mert máskülönben kényszeres?? Kényszeresebb az, aki folyton azon rugózik, hogy aki edz, az most milyen média nyomásra meg kisfaszomra kezdett el edzeni...olyan, hogy élvezi, és ezért? Olyan nincs?:)
458. túrógombócka (válaszként erre: 457. - Gribedli***)
2015. aug. 17. 15:48
eddig rendben van. csak közben olyan emberekbe is belerúg, akik éppenséggel tényleg tesznek valamit. mert nem figyel, hanem csípőből tüzel mindenkire.
457. gribedli*** (válaszként erre: 455. - Túrógombócka)
2015. aug. 17. 15:46
Nekem úgy tűnik inkább, hogy idegesítik az olyan topikok, amik azzal indulnak, hogy "mozogjunk", "hajrá égjen a zsír", "futásra fel", és nagy lelkesedés után semmi. Kicsit én is úgy gondolom, hogy miért kell mindig másokra várni? Mindenki magáért felel. Ha nem szól hozzá senki a "le a zsírral" topikokhoz, akkor az indító nem is fogja csinálni? Ne mások miatt csinálja! Ha belső késztetés, nem kell hozzá topik sem.
456. emagdi
2015. aug. 17. 15:07
nem azért, de pont ugyanúgy dobáljátok a sarat azokra, akik mást gondolnak, mint szerintetek ők rátok :)) csak mondom...
455. túrógombócka (válaszként erre: 454. - Gribedli***)
2015. aug. 17. 14:34
ő csak provokál, ráadásul az is kiderült, h oda se figyel arra, kinek mit ír, lényeg, h bántó legyen. ezt amúgy trollkodásnak is lehet hívni.
454. gribedli*** (válaszként erre: 453. - Kilimcs)
2015. aug. 17. 14:30

A szájhősre írtam neked. A szájhős definíciója nekem nem az, ami neked. Olvastam a cikkét meg azért már ismerem annyira a fórumról, hogy tudom, hogy lefogyott, edz, azóta is stb.


Ebben mi a szájhős?

453. Kilimcs (válaszként erre: 450. - Gribedli***)
2015. aug. 17. 13:32

ezt miért nekem írod?? evvel vanessát célozd meg ;)


olvstad a topikot?...


facepalm..

452. gribedli*** (válaszként erre: 451. - Túrógombócka)
2015. aug. 17. 13:27

De akkor meg már nem érvényes, hogy ő semmit sem tesz érte, mert ha odafigyel, akkor tesz.


Ha csak a súlyt nézzük, nekem jól működik az éhségközpontom, és elvileg azt ehetnék, amit akarok, de csak azért, mert az éhségközpontom jelez, amikor jóllaktam. Egy ducinál (még egy ex-nél is) fontos tudni, hogy ő sajnos nem bízhat meg az éhségközpontjában 100% tehát egész életében muszáj lesz tudatosan élnie. Bár ez nem hátrány azoknál sem, akiknél egyébként jól működik az éhségközpont.


Nekem azokkal a kijelentésekkel van bajom, aki úgy írja le, hogy azt eszik, amit akar, és nem mozog semmit, de nem is kell, mert nem hízik el úgysem, leszarja, mintha ez valami érdem lenne.


Ez egy adottság és kész, ráadásul nem hibáztathat valaki mást, hogy más meg tesz érte, olyanokat, akinek meg létfontosságú, hogy tegye. Ez nem lehet gúnyolódás tárgya. Ahogy az sem, hogy valakinek meg fontos az, hogy egy saját maga által felállított standardnak megfeleljen.

451. túrógombócka (válaszként erre: 450. - Gribedli***)
2015. aug. 17. 13:10
és ha valaki nem igazán jó példát látott és mégis vékony maradt, mert odafigyelt?
450. gribedli*** (válaszként erre: 446. - Kilimcs)
2015. aug. 17. 12:56

Szerintem nem szájhős, miért lenne az? Láttam az előtte képet és a mostanit és ez nem a szájhős kategória, ennyi. Le akart fogyni, megcsinálta.


Régen én is úgy voltam vele, hogy oké, aki igényes magával szemben, annak nem kell lefogynia, mert el sem hízik. De akkor sem cikiztem, ezután sem fogom cikizni a ducikat és ha már úgy történt, hogy valaki elhízott, lényeg, hogy sikerült neki visszatalálnia. Nagyon sokszor a családi modell, a családi szokások azok, amik egy gyerekből duci gyereket, vagy egy normál gyerekből duci felnőttet csinálnak. Miért lenne az ő hibája? A másik meg az, hogy ez nem megfelelés vagy ilyesmi, hanem tudjuk, hogy egészségügyileg mivel jár az elhízás, és én már csak azért is bíztatni fogom inkább őket, hogy fogyjanak le, mert így tovább lehetnek a szeretteikkel, jobb életminőség várja őket, kevesebb betegség.


Az meg tök hülyeség, hogy most ha valakinek nincs és nem volt súlyproblémája és ezért semmit sem tett, akkor ezért verheti a mellét. Nekem sem volt. És tudom, hogy ebben az edzésnek, az életformámnak is nagy szerepe van, de nemcsak annak. Ez érdem, hogy valaki kevesebb zsírsejttel születik? Érdem, ha valakit a szülei nem rontottak el helytelen szokásokkal? Nem az én érdemem. Max apám érdeme, hogy sportoló volt és ezt velünk is megszerettette, de nem az enyém. Ezt az utóbbit nem erre a hsz-edre írtam, hanem eszembe jutott, hogy valaki írt ilyet is.

449. vacsa (válaszként erre: 437. - Unom)
2015. aug. 17. 12:22
Kivagyok attól, amikor valaki 5-6 kiló fogyás után már mindentudóan cikket ír... mert ő már tudja a titkot. Lófüttyöt tudja.
448. Kilimcs (válaszként erre: 447. - Főnix01)
2015. aug. 17. 11:28
Azert hwgyekben a 33 fok szep :)
447. főnix01 (válaszként erre: 440. - Kilimcs)
2015. aug. 17. 10:53

Ausztriàban èlek, a hegyek között :-)

Itt is meleg a nyàr (most nem), de 38 fok sosem volt. 33-ig kùszott fel a hőmèrséklet àrnyèkban. Itt hàrom napja esik :-)

446. Kilimcs (válaszként erre: 445. - Kilimcs)
2015. aug. 17. 10:15

sőt még esőben si kimegyek stb, ha csk akkor van időm. van dzsekim... de viharos szélben vagy hőségben viszont nem. se hőgutát nem szándékozom kapni, szélben meg már szó szerint fút el a szél :)) azt az élményt is kihagynám .


szóval sajnos ezekmiatt a vanessa szerű szájhősök táborába sose fogok felérni... brühühühü...

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook