Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ha nem edzek mindennap akkor kifogást gyártok? fórum

Ha nem edzek mindennap akkor kifogást gyártok? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
265. vacsa (válaszként erre: 226. - 388b941089)
2015. aug. 15. 17:32
Köszönöm. Nem mindenben értünk egyet, de egymás sikerét elismerjük ;)
264. vacsa
2015. aug. 15. 17:30

hopszi, a vége így szólt volna: nem érdekel a "tiszta étkezés", mert egyszerűen nem hiszek benne.

Kivéve persze ha önellátóak lennénk, saját zöldségekkel, meg pipikkel... De nem vagyunk.

263. vacsa
2015. aug. 15. 17:28

Szerintem semmi extra cucc nem kell a fogyáshoz, súlytartáshoz. Én legalábbis semmi különlegeset nem veszek. Sok zabpelyhet eszünk (mindenféle formában), nem rakunk semmibe cukrot, fehérlisztet, de azért a LIdl-ös kakaóscsiga lecsúszik néhanap.

Iszunk néha citromos sört, eszünk cukros jégkrémet... Néha.

Fehér kenyeret nem eszünk, viszont a piacos kolbászt és töpörtyűt simán betoljuk :)

Egyszerűen megtanulja az ember hogy miből mennyit és mikor ehet hogy egészséges, életerős maradjon és a súlya is jó legyen.

Nem hiszek benne.

262. Channa* (válaszként erre: 256. - 388b941089)
2015. aug. 15. 17:21

De miért lenne ez kifogás? Én jól keresek, de ennek ellenére nem tehetem meg, hogy annyit költsek kajára. Halat enni havonta többször? Max. paradicsomosan, mert a nyers hal már aranyárban van lassan és nem is szeretjük annyira.

És a zöldség és gyümölcs?

1 kg őszibarack 350 Ft és van benne 5 szem? A karfiol kilója több mint 300 Ft, a zöldborsó szezonban és a zöldbab nem megy 400 alá, még a paradicsom is tartja az árát azaz nem megy nagyon 300 alá. Ha naponta szeretnénk 5x ilyeneket enni, akkor bizony sokba kerül. Pl. a sima zsemlét meg tudom venni 10 Ft-ért darabját, a teljeskiőrlésűt minimum 50 Ft-ért, de inkább 90 Ft és ki tudja, hogy tényleg tk? Ha az ember nem egyedül van, akkor nem teheti meg, meg sokan egyedül sem, hogy ennyit költsön kajára. napi 1 ezres fejenként? Ez pl. a minimálbérből nem jön ki még akkor sem, ha ketten vannak csak, hiszen mást is kell fizetni még akkor is ha nincs hitel.....

261. 76c87e32e1 (válaszként erre: 258. - 25800e2d09)
2015. aug. 15. 17:20

Mégis milyen biokajákat vettél egészséges étel címén? :)


Igen, valószínűleg a grillezett hús zöldségekkel drágább, mint a vajas kenyér párizsival, de egyrészt ma már nem számottevően, másrészt aki odafigyel az étkezésére, sok felesleges kaját, italt nem vesz meg.


Nem kell annyira felháborodni, nézzél körül, rengeteg túlsúlyos ember van, és nem attól híztak meg se felnőttek, se gyerekek, hogy nincs mit enniük, és nem telik rántott hús helyett grillcsirkére, sajtostészta, csülök helyett halra, salátára.

260. 25800e2d09 (válaszként erre: 257. - Channa*)
2015. aug. 15. 17:20
Szivem2szerint mindig rizst meg csirke mellet ennék mert attól nincs bajom... Marad az ingadozás. És az irigység mikor párom a dobozos jégkrémet egyhelyben benyomja. Chips cola minden és a hasába beletört a tű legutóbb mert befeszitette... Én meg leszek a kis pudingja XD
259. 76c87e32e1 (válaszként erre: 254. - Channa*)
2015. aug. 15. 17:17

Engem nem érdekel, ha más mondja, még soha senkivel nem beszélgettem erről. :) De itt ez a téma.

A turmix ott kezdődik, hogy ha csak nem házitejből csinálod, máris tele lesz szeméttel. :) Hidd el, akik ebből élnek, edzők, fitnessoktatók, azok minőségi készítményeket szednek, azokban nincs szemét. De szerintem egy átlagembernek nincs szüksége ilyesmikre, persze ha megengedheti magának, miért ne.

258. 25800e2d09 (válaszként erre: 256. - 388b941089)
2015. aug. 15. 17:16

Igwn. Drágább. Valószínű. A csorok azért veszik a bio és egészséges kajákat és nem a mocsok kaját mert sokkal olcsóbb... Röhögnöm kell... :D


Mellesleg felháborítónak tartom hogy van merszed mocsoknak nevezni bármilyen ételt. Attól hogy te megveheted a vegyszermentes biolófaszt attól más nem biztos. Én próbáltam ráment a gatyám is. Marad a megszokott.. Kifogások nélkül;)

257. Channa* (válaszként erre: 255. - 25800e2d09)
2015. aug. 15. 17:13

Én is sok kaját nem eszek már, pont emiatt. Bár még nem diagnosztizálták, de biztos vagyok benne, hogy refluxom van.

Én is finnyás vagyok:D Sokszor játszok a gondolattal, hogy rendelek ebédet bentre, de aztán maradok a jól megszokott otthoni kajámnál, mert tudom mi van benne, jó a fűszerezése, de persze így sem úszom meg a gyomor problémákat, hiszen még 2 fiúnak főzök, akik ugye nem szenvednek ilyentől:D

256. 388b941089 (válaszként erre: 247. - 76c87e32e1)
2015. aug. 15. 17:09
De milyen gyenge kifogás.:) a mocsok kaja még drágább is.
255. 25800e2d09 (válaszként erre: 252. - Channa*)
2015. aug. 15. 17:09
Huu de sokszor belefutok ilyenbe... A reflux miatt sok egykor kedvenc *szemetet* el kell hagyjak de néha vissza csábulok azt megszívom.. Ilyeb pl a kóla.. Évek óta nem ittam. Ráadásul tudtam hogy rossz.aztán valahogy erősebb volt a csábítás. Megittam kb 3-4 nap alatt 2 másfél literest.. Egy hétig majd megdöglöttem... Ugyanez bármivel ami zsíros fűszeres savas.. Minden gyümölcs után amit szeretek is nyüszítek.. A cukortól szintén. Alkohol kilőve.. Szóval nagyjából levegőn és fényen kéne éljek.. Másfelől rohadt finnyás is vagyok. Ha valami elsőre nem jön be az kuka..
254. Channa* (válaszként erre: 250. - 76c87e32e1)
2015. aug. 15. 17:08

Áááá, de mit érdekel téged, hogy más miért mondja azt, hogy nem eszik zöldséget, stb.? Miért zavar téged, hogy "kifogást" gyártanak? Nem mindegy az neked, hogy miért nem mozog valaki? Én max. az olyannal foglalkozok, aki közel áll hozzám és vele is csak annyira, hogy elhívom magammal.


Egyébként tuti tele van minden szeméttel az összes turmix és fehérjeszelet is. Amikor én turmixot akarok, akkor csinálok magamnak tejből, tojásból és gyömülcsből, mert nem akarom, hogy pl. az ilyenekben lévő hormonok bezavarjanak a szervezetembe...

253. 76c87e32e1 (válaszként erre: 252. - Channa*)
2015. aug. 15. 17:07
Akkor lehet, jobban jársz, ha magadnak csinálod. :) Simán beleférhet a hamburger is, de ha megfájdul a gyomrod tőle, az nagyon nem jó. :(
252. Channa* (válaszként erre: 251. - 76c87e32e1)
2015. aug. 15. 17:01

Mert azt gondolom, hogy lehet most nem fog, de tévedek:D

Idén csak 1x ettem és valószínű, hogy a következőt majd jövőre télen fogom enni:DDD

Addigra megkívánom és azt hiszem most jó lesz...


Egyébként tuti a hússal van a gond, mármint a fűszerezésével, mert puffancsot, paradicsomot, uborkát, sajtot, mustárt, kecsöpöt, salátát eszek máskor is és azoktól semmi bajom, egyedül a hamburgerhús, amit máskor nem eszek...

251. 76c87e32e1 (válaszként erre: 249. - Channa*)
2015. aug. 15. 16:57
Egyébként miért eszel hamburgert, ha fáj tőle a gyomrod? :) Megértem, ha valaki szereti és eszi, de ha rosszul lesz tőle, akkor minek? :)
250. 76c87e32e1 (válaszként erre: 249. - Channa*)
2015. aug. 15. 16:54

Itt nem arról volt szó, amit írtál, hogy miért ne lehetne más mozgásforma. Az a jó, ha valaki olyan mozgást választ, amit szeret, akkor örömmel fogja csinálni. Te leszóltad az edzéseket, mert a kosár, kézi, fogócska mennyire más volt, de ezeket hogy űzze egy felnőtt ma? :))))) De lehet teniszezni, úszni, futni, táncolni, bármit.


Tévedsz, ha azt hiszed, a fehérjekészítményekben szemét van. De ez engem például nem érdekel, mert sose szedtem ilyesmiket, nem is akarnék.


Ha valaki azt mondja, ő nem akar mozogni, mert lusta, tesz rá, és azt eszik, amit akar, mert ezt kívánja, ez a saját magánügye, sose szólnék bele senki életvitelébe, kivéve a gyerekemét. :)))) De amikor jönnek a kifogások, hogy én csak azért nem mozgok, és eszek szemetet, mert nincs idő, pénz stb., mindig kiderül, hogy lehetne idő és pénz is rá, csak szervezés, utána járás kérdése.


Mindenki úgy él, ahogyan szeretne, de abból, hogy sokan jönnek kifogásokkal, megmagyarázásokkal, látszik, hogy tudják, igazából máshogyan kéne, csak lusták érte tenni, vagy nem tudnak lemondani sok dologról.

249. Channa* (válaszként erre: 244. - 76c87e32e1)
2015. aug. 15. 16:44

Igen, megehetem, de nem teszem:D

Házikoszton élek. Évente max. 2x eszek hamburger, utána 2 napig fáj a gyomrom.


Nem dicsekszem, de 30 felett miért ne lehetne találni az edzőtermen kívül más sportot? Kerékpár?Kondicionáló torna? Foci a pasiknak? Futás, de komolyan és nem cammogva, ahogy a legtöbben futnak, séta és még sorolhatnám.....


Igen, a sok szemét. A legtöbb divat "sportot" űző tömi magába a táplálék kiegészítőket, fehérjeturmixot, fehérjeszeletet, vitaminok, persze szintetikusat. Szerinted ezekben mi van? Szerintem szemét. Ezek helyett lehetne nyomni a zöldséget, nem? Vagy egy jó kis házi tojásrántottát kevés olajjal vagy a fehérjeszelet helyett valami házisütit, amibe nincs cukor, stb....

248. 25800e2d09 (válaszként erre: 247. - 76c87e32e1)
2015. aug. 15. 16:31
Nem iszok kólát és én is kétnaponta főzök.. Na nem is ez a lényeg mert én viszonylag egészségesnek mondható vagyok. A szemetet meg a gyomrom nem veszi be szoval azt sem eszek. De olcsón próbálok vásárolni. A piac rohadt drága.. A teszkó meg műanyag zöldséget arul2. Bár azt megveszem mivel én évente annyi zöldséget meg gyümölcsöt eszek mint más egy hónap alatt :D
247. 76c87e32e1 (válaszként erre: 246. - 25800e2d09)
2015. aug. 15. 16:19

Mindig ezt hozzák fel, hogy anyagiak miatt nem férne bele egészséges táplálkozás. Kinek mi a fontos, arra költ. Ha nem veszed meg mindennap a colát, az üdítőket, a nasikat, csokikat, hamburgert vagy akármit, máris csomót spóroltál, amiből normális kaját vehetsz.


Az egészséges táplálkozásra való törekvés nem azt jelenti, hogy biopiacon veszed horror áron az alapanyagokat, hanem hogy nem eszel műkajákat, amikből egy csomó tartósító, színező, adalékanyag jut a szervezetedbe. Én kétnaponta főzök, sütök, nem vagyok lusta elmenni a zöldségeshez vagy a piacra, olcsón vásárolok, és semmivel nem költök többet ételre, italra, mint az, aki nem figyel oda. Ez is csak kifogás. :)


80 ezerből hogy fizeted a rezsidet, hiteledet, hogy még meg is élj? Gondolom akkor nem egyedül élsz, és nem fizetsz mindent egyedül.

246. 25800e2d09 (válaszként erre: 244. - 76c87e32e1)
2015. aug. 15. 16:01

Vsak azt se felejtsük el hogy a fittnesszezők nem havi 60-70 ezerből élnek. Havi 200 ezer a kajája egy ismerősömnek. Tisztán eszik ahogy ma mondani szokás. Jó ennek az összegnek a fele táplálékkieg.


Kiszámolom egyszer hogy minden nap friss zöldség gyümölcs bioteveszar stb mennyibe jönne ki. De sztem 100 alatt nem nagyon úsznám meg. Én keresek per pill 80-at. És akkor a csekkjeim hitelem nwm fizettem és nem éltem.

2015. aug. 15. 15:57
Azért mindennap ne,közbe pihenj is meg mert nem lesz ídőd és erőd a Málnásban:)
244. 76c87e32e1 (válaszként erre: 239. - Channa*)
2015. aug. 15. 15:53

Nem hiszem, hogy 30 fölött találsz lehetőséget rendszeres kosárlabdázásra, kézilabdázásra, atlétikára, a kidobós és a fogócska vicces lenne. :)

A fitneszszörnyeket, ahogy írtad, meg lehet nézni, milyen formában vannak (én irigykedek néhányra), és ők biztos, hogy nem hamburgert, sültkrumplit meg csokikát tolnak. :) Ami azért is jó, mert ez szemét a testnek, a rákos megbetegedések 90 százalékáért is az étkezés felelős. Ezeket is el lehet készíteni egészségesen különben.


Sosem értettem, miért jó az, ha valaki dicsekszik, én bármit és bármennyit ehetek, mert nemcsak arról van szó, hogy valaki vékony vagy elhízott. A vékony emberek testében is lerakódik a sok szemét, ami idővel bajt okozhat.

243. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 242. - Túrógombócka)
2015. aug. 15. 15:49
Erre mondták azt, hogy megasszonyosodott, megemberesedett!
242. túrógombócka (válaszként erre: 241. - Channa*)
2015. aug. 15. 15:44

sztem nem.

gyerekkoromban elég sok anyuka meg apuka volt "husis". nem mondom, h kövér, de semmiképpen se vékony.

241. Channa* (válaszként erre: 240. - Túrógombócka)
2015. aug. 15. 15:43
De az idősebb korosztály csak idős korára lett túlsúlyos, persze nem mind, hiszen akkor még többen végeztek fizikai munkát.
240. túrógombócka (válaszként erre: 239. - Channa*)
2015. aug. 15. 15:38

sztem ezt így nem lehet általánosítani. minden generációban vannak kövérek és soványak.

a szüleim, nagyszüleim korosztálya pl. nem figyelt az étkezésre, ették, ami jutott. nem volt divat fogyókúrázni. sportolni se.

239. Channa* (válaszként erre: 237. - 25800e2d09)
2015. aug. 15. 15:29

De honnan tudják, hogy az új szokások jobbak hosszútávon?

Az én gyerek koromban nem volt ennyi kövér gyerek, pedig mi ettünk zsíros kenyeret is meg a sok-sok káros élelmiszert is. Miért kellene akkor lecserélnem a jól bevált zsíros kenyeremet valami tartósítóval dúsított kétszersültre vagy olyan tk. kenyérre, amit a kakaó miatt árulnak annak?

A mai tinik között is a legtöbb duci és a náluk kicsit idősebbek is, pontosítok azok, akik a mi generációnkat követik. Állandóan fogyózniuk kell.

Én pl. bármikor megehetem a hamburgert, sültkrumplit, max. a mostani hamburgerektől fáj a gyomrom (bezzeg a régi 20 Ft-ostól semmi bajom nem volt), a nálam fiatalabbak állandóan kínlódnak a súlyukkal, emiatt nem tudnak boldogok lenni. Persze mi többet mozogtunk, mert ugye max. azt a 6-7 órát ültük végig a suliba, a többit meg lent a téren töltöttük és nem ám a divat sportokkal (edzőterem, spinning, zumba, stb.), hanem a jól bevált játékokkal (kosár, kézi, kidobós, foci, korcsolya, szánkó, fogócska, kerékpár, stb.)

Ha azt mondtuk, hogy sporolunk, akkor nem bikini modellkedésre kellett gondolni:D, hanem az igazi sportokra, mint az előzőek, na meg az atlétika, úszás, küzdősportok, stb.) Én komolyan vihogógörcsöt kapok, amikor azt mondja magára egy fitneszszörny, hogy ő sportól:DDD Tudom most megint az lesz, hogy undok vagyok, de ahogy nem tetszik a mai trend az étkezésben, úgy nem tetszik a sportban sem.....

És ezek az ostoba kifejezések beleégnek az emberek agyába, hogy még véletlenül se érezzék jól magukat.

Életmódváltás:DDDD

238. túrógombócka (válaszként erre: 236. - Channa*)
2015. aug. 15. 15:23
mindenkinek mást. lehet az éppenséggel rossz irányba váltás is.
237. 25800e2d09 (válaszként erre: 236. - Channa*)
2015. aug. 15. 15:13
Egyszeru2. Azokat a rossu szokásokat amiket tart az ember (legyen az étkezés vagy mozgas /hiány/ elhagyja és az új jó szokasokat felveszi és megtartja.
236. Channa*
2015. aug. 15. 15:09
Én egyébként roppant kíváncsi lennék arra, hogy mit jelent az életmód váltás....
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook