Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Beagle és barátai - örömök, bánatok, mindennapok fórum

Beagle és barátai - örömök, bánatok, mindennapok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
304. ijo40
2011. máj. 18. 20:02

Sziasztok!


Gratulálok Bcicuséknak is a kisfiúhoz!

Kormiban nincs kullancs,legalább is nem találtam.Lesem mindennap a dörgölőzős,bujkálós,elém fekvős alkalmakkor. Újabban ha leülök a lépcsőre mindig befúrja a fejét a hónaljam alá:-)),hogy miért jó ez neki??

Megszépültem,befejeztük a palántázásokat is.Lehet gazolni ezerrel,igaz nekem a kutya is segít.

Madaraknak minden évben van kirakva árpa,búzamag, darált kukorica,napraforgómag.Ilyenkor mikor az életképesek kinőnek és megkalászosodna,Kormi lelegeli.Búzacsírát alig várja..:-)) lehet egy jógi,vagy fakír veszett el benne?

303. vacsa
2011. máj. 17. 08:55
most mégegyet. Pedig átnéztem már legalább tízszer és sétálni sem voltunk.
302. vacsa
2011. máj. 16. 13:18
mégegy kullancsot találtam Dorkában. Basszus!
301. vacsa (válaszként erre: 299. - Márzs)
2011. máj. 16. 11:23
A gyerkőcöt minden fürdetéskor alaposan szemügyre kell venni (nunust is, hallottam már olyat hogy ott volt a kullancs) és akkor nagy baj nem lehet.
300. vacsa (válaszként erre: 299. - Márzs)
2011. máj. 16. 11:22

Hali! Mi a neve és mennyibe kerül? Én most a KRKA Fypryst spot on-t nézegettem, hatóanyaga ugyanaz mint a Frontline-é, csak olcsóbb. Mostanában az Advantix-ról hallom a legjobbakat.


Dorka hajnalban kikéreckedett, legelni kezdett a szakadó esőben, aztán kinn aludt, nem is jelzett hogy bejönne. Most is alszik (ahogy ilyenkor mindig) de én már aggódom... Őrület ez!

299. Márzs (válaszként erre: 298. - Vacsa)
2011. máj. 16. 10:48

szia!


Mi most vettük ezt a német Killtix-et, remélem bejön. Eddig nem volt bennük egy sem, a Yodának a szőrén ment egy, de nem ment még bele szerencsére.

Én is rettegek tőlük, sőt a Rebekát is féltem, mert a fűben is vannak és hát ő kinn rohangászik, sőt lefekszik a fűbe. Most kértem neki oltást, de az is csak az agyhártyagyulladástól véd, nem tudom mivel, de valahogy ki kellene pusztítani a kullancsokat végleg!

298. vacsa
2011. máj. 15. 09:44

Teljes mellbedobással megjött a kullancs szezon! Scalibor mellett tegnapelőtt egyet Puppyból, az előbb kettőt Dorkából szedtem ki. Elég kicsik voltak, szinte véletlenül vettem észre őket. Nagyon utálom, végig idegbajos vagyok amíg le nem esik a következő hó... Mit csináljunk? Sétálni menni kell... Ne menjünk be az erdőbe-mezőre hanem a poros földúton mászkáljunk? Azzal is csak csökkentjük az esélyt, de kullancs ott is akad és még unalmas is... Most itt fekszik mindkettő a lábamnál - egész héten reggeltől estig dolgoztam és már nagyon "anyásak" - én meg lesem őket hogy minden OK-e.

Tegyek rájuk cseppeket is? De milyet?

297. Bcicus
2011. máj. 13. 11:55

Köszsönjük.

Majd összehozzuk őket:)

296. Márzs (válaszként erre: 294. - Bcicus)
2011. máj. 13. 11:25

Szuper, gratulálok!

Ügyes kis legény lehet, és persze apa-anya szeme-fénye!

Ha érdekel van egy hasonló korú lányom! :):):)

295. vacsa (válaszként erre: 294. - Bcicus)
2011. máj. 12. 21:10
gratulálunk:)
294. Bcicus (válaszként erre: 291. - Márzs)
2011. máj. 12. 11:12
Köszi megvagyunk. Gratula nektek. 3-án programozott császárral megszületett Sb. Most már enni is hajlandó, bár nem 3 óránként. Az éjszakákat az esti hiszti után átalussza.
2011. máj. 10. 11:10

Sziasztok!


Márzs itt is gratula a Babához!Nagyon aranyos a Rebekás képek meg főleg!:)

Mi jól vagyunk túléltük a tüzeléses első hullámot!

Niconál előjött még 1 nyavalya....Száraz szem betegség....Bal szemében egyáltalán nincs könny a jobban meg alig:(A szteroidok miatt amit kapott kis korában.Most kapott rá szem kenőcsöt elvileg attól be kell indulnia a könnytermelésének.De mű könnyet is így is kapnia kell.Szombaton megyünk újra dokihoz majd kiderül.De amúgy jól van rosszalkodik.Igazi bújós baba.

Bővülni fog az állatkertünk is:)Lesz Afrikai fehér hasú törpesününk:)Hogy mikor és honnan még jó kérdés mert a megyében nincs:(Legalább is tenyésztőnél.

Én melózni még nem melózok de nem is bánom mert beiskoláztam magam:)Idegenforgalmi ügyintéző leszek:)

292. vacsa (válaszként erre: 291. - Márzs)
2011. máj. 9. 12:04

Szívből gratulálunk! :))))

Örülök hogy jól vagytok, a többi nem számít:))


Várom a képeket:)


Nálunk minden változatlan, úgy rohan az idő hogy nem tudom követni:) Apa és fia nemsokára végez az első gimis tanévvel, ha így haladunk hipp és hopp leérettségiznek...


Én végre - az életben talán először - jól érzem magam a bőrömben. Bár a melót utálom, de minden nem lehet tökéletes;) Nődögél a füvünk, alig várom hogy használatba vehessük, de az még odébb van.


Állatkert is jól van, Puppy az utóbbi időben tökéletes felnőtt kanná érett. Olyan gyönyörű lett, hogy ha eddig nem szerettünk volna belé, akkor most biztosan... Dórika pofija őszülni kezdett, hát igen, júni elsején ünnepli majd a 6. szülinapját. Édesek és bújósak mint mindig.

Most értem haza a fogorvostól, ilyenkor nem számít hogy kinn száz ágra süt a nap, itt hevernek körülöttem.


Utólag is boldog szülinapot Rebinek:))

291. Márzs
2011. máj. 9. 09:47

Sziasztok!


Ijo le a kalappal, csak azért vigyázz a sok meló egyszerre nem kicsit terheli ám meg az egészségedet, pihenj is néha! Örülök, hogy egy kis kiruccanás is volt, de tényleg figyelj oda a kedvemért. Nő létedra nagyon sokat vállalsz, tudom, mert én is ilyen típus vgyok, de azért nekem Robi a nehezét megcsinálja.


Más. Regina megszületett, 04.27-én, végre itthon vagyunk és szerencsére jól vagyunk. Ő is császáros volt, de nagyon nehéz műtét volt, a lányeg, hogy mindketten egészségesen és élve megúsztuk! Rebeka imádja a kicsit, akit Csöppnek hívunk, mivel Rebinél 60 dkg-mal kevesebb súllyal, 3030 g-mal született. Nagyn jó baba, szépen szopizik, gyarapodik és sokat alszik, akár 4,5 -5 órákat is, éjjel 1*-szer kel, szóval befoghatom a számat! :):)

Nálunk is zajlanak a munkálatok, a babaszoba kész lett, mire hazajöttünk a kórházból, de a hálónk még a habokban van! De jó úton haladunk!

Este letöltöm az eddigi képeket és hozok nektek is!


Többiek hol és hogy vagytok?

Valaki ismeri a Kiltix német változatát? Elvileg fél áron van és németnyelvű a csomagolása, ha valaki hallott róla hálás lennék, ha írna valamit! Mi most rendeltünk a csajoknak, remélem beválik, mert így 6.000 Ft-ért kapok kettőt, ami azért jóval kedvezőbb ár.


7-re volt kiírva kedves régi ismerősünk, Frodó, remélem jól vagytok és megszületett csemetétek!


Rebi 7-én volt 2 éves, volt nagy buli, sok ajándék, tüneményes a nagylányom! A kicsit simogatja, puszilgatja, igaz velünk sokat "harcol", de hát valahol le kell vezetni a kistesó okozta feszültséget!

290. ijo40
2011. máj. 6. 13:34
Sziasztok! Újra én...pár napig most megint el leszek, jön a mázoló,így szét kell szereljem a kábeleket. Kellemes eltöltött szép hétvégét kívánok.
289. ijo40
2011. máj. 4. 17:18

Sziasztok! Jelentem szégyenlem,de elvesztem a palánták között.:-) Azt hittem Márzs,mire újra vissza találok,már külön életet éltek,de most olvasom,még mindig készülődsz...

Közben a húsvéti 4 napra elmentünk világot látni,eredetileg Sárkeresztesre,de majdnem Veszprém lett belőle odafele,mikor telefonos segítséget kértünk kiderült a cél állomás előtt 5 km-rel tévedtünk el.Hazafelé Sárbogárdot tekintettük meg autóból,mert hogy volt égi áldás rendesen.De megnéztük már a pákozdi csata emlékhelyét is:-)),szóval volt élmény. Most meg a lakosztályom van szétbombázva,közbe jött 2 nap pihi,mert a teli zsákok,ágycipelés,bútor taszigálás nem tett jót a bokaszalagjaimnak,és bevéreztek.Hátamról nem mondok semmit,mert azóta is minimum izomlázam van. Net is csak azért van,mert nem találtam 1 hétig festőt miután fel lett vakolva a falaim. Már van,de most meg rozetta,meg fali dekor bordűr után szaladgálok,közben Papának lejárt a közgyógy.-a azután is.Ááá...

Kint a kisház kész,csak arra vár mikor lesz hangulatom felmeszelni. De miután elmentek a fagyos szentek meg ki kell ültetni a paradicsomot,paprikát,káposztát,elvetni a babot. Na elfáradtam...Többiek? Hello...

288. Márzs
2011. ápr. 19. 11:28

Mi ez a pangás?


Két adag mosás között gondoltam megnézlek benneteket, de itt semi sem történt... ejnye!


Regi baba elvileg május 4-én születik, csütörtökön véglegesítik a dátumot, ill. azért az Ég is beleszólhat, de reméljük kihjúzzuk májusig!


Szépen komótosan észülődöm a nagy napra, mosok, vasalok, takarítok és rengeteget foglalkozom Rebekával.


Csodás idő van felénk, a kutyik kinn napoznak, Yoda néha felnéz, ha kimegyek a teraszra, de Maya ezzel sem fárasztja magát...:)


Ti hogy vagytok?

287. Márzs
2011. ápr. 12. 12:09

Sziasztok!


Jól van, látom helyettem is dolgoztok bőszen!


Jelentem: kis ház kész, garázs kipakolva, ma padloponozza a Robi, és falazás. Garázskapu is lekerül a héten és bekerülnek az új nyílászárók.

Mi jól vagyunk, Regi elvileg május 4-én születik, időpontos császárral, ha addig nem indulna be, de szerintem kivárja, remélem is!

Rebeka nem kiabálom el, de "szobatiszta" lett az elmúlt egy hétben, amíg otthon volt velem, ma már vittem bölcsibe, remálem ott is ügyeskedik majd!

Ijo azért óvatosan, sokat vállalsz! Örülök a nyaralásodnak, megérdemled, majd várjuk a beszámolót.

Én ma bejöttem melózni, mert megkértek, de amúgy már otthon melóz9om "csak"! :):)

Majd mindig próbálok jelentkezni és persze beszámolok majd legkisebb csemeténk érkezéséről is.

286. ijo40
2011. ápr. 11. 17:17

Szia,remélem őket nem érinti.Vonyarcvashegy felé fújta a szél a tüzet. Igaz mára eloltották.


Készülődik persze,építik a hálójukat. Pénteken itt volt kőmíves. Megnézte mit kell,s gyorsan elmenekült.Azt mondta majd jelentkezik..kíváncs leszek rá mikor.

285. vacsa (válaszként erre: 284. - Ijo40)
2011. ápr. 9. 16:27

Rám is az ásás várna, mert egész héten dolgoztam, nem tudtam haladni, ma van az első szabadnapom. A szél itt is őrülten fúj, úgyhogy inkább pihengetek.

Ma nem megyünk sétálni, mert a jóuram csak este ér haza, de holnapra tervbe van véve. Remélem abbamarad ez az őrült szél...


Márzs eltűnt, gondolom megy a készülődés ezerrel, nemsokára jön a babuci:))

284. ijo40
2011. ápr. 9. 15:32

Szervusztok! Akkor most összefoglalom a hetet.

Első napon mindjárt nagy meglepi ért,a baleset biztosításom lejárt,s küldték a sokabbik pénzt.Ezen felbuzdulva megkötöttem volna megint olyan 10 évre,de nem vállaltak,mert túl nagy rizikócsoportba kerültem(egészségileg). Mindegy ,egyenlőre kárpótol az összeg. Úgy voltam vele fogom magam és felülök valamelyik repcsire,s elmegyek jó messzire. De míg a héten kint gazoltam,ástam,metszettem,permeteztem, rájöttem bármennyire is kívánatos a gondolat nem.

Így a nagyját lekötöttem,apróságot meg olyasmire fogom elkölteni,mint a kisház felújítás,tavalyi évnek köszönhetően erősen elkezdett szét mállani,mivel vert vályog.Szívem szerint eltakarítanám az útból,lassan szeméttárolásra van használva,de míg Papa él nem fog menni a dolog,hacsak nem a nagyházat bővítjük ki arra lefele. Van egy kis betonozási munka,s jöhet a rezidenciám.Ez viszont tényleg nagy meló lesz, mivel az egész vakolatot le kell verni,még a plafonról is.S remélem úgy fog nekiállni Feri,hogy én ne legyek itthon.Ugyanis egy kis berekfürdői gyógyvíz-terápiás nyaralást csak beütemeztem.S reményeim szerint június végén el tudok menni 3 hétre. Istenem ennyit még sose voltam 1x-re üdülni,gyerekkorom óta.

Nárciszok,jácintok virítanak,nem tudom meddig,mert őrült szél van 2 napja.S hideg,nagyon lehűlt a levegő.S ilyen időben nincs kedvem ásni. Kedveseim,hogy haladtok?

283. vacsa (válaszként erre: 281. - Ijo40)
2011. ápr. 3. 18:01

Nálam még nem nyílnak, mert a szomszéd olyan tuját ( vagy mi a fenét) ültetett a kerítés mellé, ami már vagy 6 méter magasra nőtt és teljesen leárnyékolja a kertünket... Állati dühítő, ráadásul nem is laknak ott, még szólni sem tudok neki.


Én ma ástam kert munka gyanánt:)))

282. vacsa (válaszként erre: 280. - Ijo40)
2011. ápr. 3. 17:55
Benn esznek a lakásban:) De amúgy értelek, ki fogjuk próbálni az ötleted szerint:)
281. ijo40
2011. ápr. 3. 14:16

Higgyétek el a gyümölcsfák metszése keményebb dió.

Végül is a szomszédunk násza átjött megnéztem,és nem nyúlt csak a szilvához.Ahhoz meg én nem nyúltam,fogalmam se volt róla kell-e metszeni.De a magasra nyúlt ágakat lenyeste. Ma megint permeteztem terméskötödést elősegítő szerrel,meg tűzelhalás ellen. Sövényt is megnyírtam ami a házunk előtt van.

Szépen kinyíltak a nárciszok és jácintok:-))

280. ijo40 (válaszként erre: 279. - Vacsa)
2011. ápr. 3. 14:13

Sziasztok!

Vacsa erről csak akkor tudtok megbizonyosodni,ha otthon vagytok,és a gyerek viszi ki neki.Ám ti maradjatok bent a házban. Ha így se áll neki falatozni,biztos.

Szerintem csak arról van szó,nem nyugszik meg míg minden családtag haza nem ér.

Kormi is csinálta ezt egy időben.

279. vacsa
2011. ápr. 1. 21:42
Kicsit aggódom. Úgy néz ki hogy Puppy nem fogadja el a fiunktól a kaját. Este 6-kor szoktak vacsorázni, mi 3/4 9 körül érünk haza. A héten már másodszor nem nyúlt a kajájához amíg haza nem értünk. Beléptünk az ajtón, örömködött egy sort és elrohant enni. Túlzottan kötődik hozzánk?
278. Márzs
2011. ápr. 1. 10:13

Katka csak rajtatok múlik a dolog, de mi szurkolunk mindenképpen! :):)


KEdden jön hozzánk az ács és megcsinálja a tetőt, így talán minden meglesz időre, igaz még jövő hétvégén lesz csak anagyja a garázskapu kivétel, oda ablak-teraszajtó berakás, szóval lesz teendő bőven! De most optimista vagyok!


Ebek háza még várat magára, talán 1-2 hét. Jövő hét utáni héten jön a kutyakozmetikus és teljes tavaszi generált kapnak a lányok, majd jön az idei oltás és kullancs elleni védekezés kezdete is! szóval lesz kiadás bőven.

Hát így állunk mi!


Ijo volt nálunk "Jani bácsi" - Robi kollégája és lepermetezett, hát bizony ez férfimunka, le a kalappal előtted, nagyon ügyes csaj vagy!!!!

277. Katkamanó83 (válaszként erre: 273. - Márzs)
2011. márc. 30. 16:14
Tök szuperek vagytok, csak így tovább!!
276. Katkamanó83 (válaszként erre: 264. - Ijo40)
2011. márc. 30. 16:13
Ha tehetnénk, mi is a nyomodban lennénk :-) Őrangyalt küldök majd feléd!
275. Katkamanó83 (válaszként erre: 263. - Ijo40)
2011. márc. 30. 16:11

Szia Ijókám!

Én is örülök, hogy újra itt vagyok:-)

Köszi a szurkolást, ránk fér:-)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook