Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ha nem edzek mindennap akkor kifogást gyártok? fórum

Ha nem edzek mindennap akkor kifogást gyártok? (beszélgetős fórum)


115. much
2015. aug. 14. 10:56
kérdésre válaszolva: hát szerintem az attól függ, mennyire vagy szigorú magadhoz. Minden megoldható, vannak 20 perces edzésprogamok, 20 perce meg szerintem mindenkinek van. De ha nincs akkor pl biciklivel vagy görkorival is tudsz kalóriát égetni, mondjuk így mész a munkahelyre, vagy a boltba, vagy ilyesmi
114. gribedli*** (válaszként erre: 107. - 76c87e32e1)
2015. aug. 14. 10:33

Az enyémek ebben nőnek fel. Tapasztalatból mondom, hogy a 6-7 éves korban a legnyűgösebbek, ami a rendszeres edzésre hurcolászást illeti, nem tudom, hogy ez a sulival is kapcsolatban van-e, de utána, mikor túljutnak ezen a ponton, már ők kérik. Pl a nagyfiam mindig sportolt valamit, hagytam neki eldönteni, hogy mit, de megmondtam neki, hogy kisfiam, nyugodj bele, a heti 2-3 edzésre el kell menned, mert csak, mert jót tesz, kiugrálod magad stb. Én is sportban nőttem fel, így jó. Volt, hogy nem szeretett járni. Amióta "bekattant" és versenyszerűen röplabdázik, annyira fanatikus lett, hogy mikor beteg, könyörögnöm kell neki, hogy maradjon itthon!:DDD Ha rajta múlna, gyógyszer bevesz és edzés. Heti 3 edzés, 2 órás, plusz minden hétvégén meccs, szezonban van hogy több meccs.


A középső balettozik és vele megismétlődött ez a nyűgösség, de most nyáron volt balett edzőtábor is és azóta megnyugodott, lelkesebb, folytatja. Szemez még nagyon a ritmikus gimnasztikával, ha befér, beiratom, próba.


A legkisebb már tavaly is nyavalygott, hogy ő is szeretne, 2,5 éves volt és a tanárok ben e is voltak, hogy csináljon 2 próbaórát mert vannak kislányok, akiknek már addigra megvan az érettség pszichésen és testileg is, legkisebb tanítványuk 2,5 éves volt. Az enyém mindkét alkalommal "meglógott" az óráról, szóval mégse érdekelte annyira, így megbeszéltük, hogy most szeptembernél hamarabb nem mehet, hiába nyavalyog. Ahogy közeledik a szeptember, már nagyon izgul, hogy az idén ő is mehet:)))) Szóval a sport egy családban fertőző!

113. 388b941089 (válaszként erre: 107. - 76c87e32e1)
2015. aug. 14. 10:33
;)) (Y)
112. Kilimcs (válaszként erre: 107. - 76c87e32e1)
2015. aug. 14. 10:25

Olvastad a peldakat ? ;) mondom idestova 20 eve kocogok. Szoval mar jott ez az :)


Annyira elkepzelhetetlen egyebkent hogy nem dietazik mindenki vagy akar fittnessmodell szintet hozni?? Csak igy fut, turazik stb mert jo meg mert fontos az egeszseg?

Eetem en hogy megtobb udovel rafordirassal stb mit ki lehet hozni, de kell ez??? Avval ha kocogok akkor mar muszaj lefutnom a maratont is??? (A futoklubot pl ezert hagytam ott. Maradtam egy pasiforumon. Ott ez nem szamit. Nincs igy tullihegve. Senki se akar megyozni senkit hogy milyen szint jo.)


Szoval errol beszelek. Miert nem eleg csap mozogni?

111. gribedli*** (válaszként erre: 104. - Kilimcs)
2015. aug. 14. 10:21

De nem is kell! Mert napi 30-45 perc edzésnek nagyon sok élettani előnye is van az esztétikán túl, de ennél több vagy sokkal több, huzamosabb ideig, nagyon nagy oxidatív stresszt okoz vagyis öregít, sejtöregítő. Koptatja az izületeket is, de a rosszabb, hogy rengeteg szabadgyököt termelsz.


Szóval ha már itt tartunk én is inkább a napi kis edzésre voksolok, vagyis bele kellene sűríteni 45 percbe az edzést ha lehet (pluszminusz valami a nyújtás, bemelegítés miatt).


Akiknek elöregedett fejük vagy "szétgyúrt" fejük van, ennek is köszönhető, felesleges másfél-2 órát kardiózni naponta (ez még a súlyzózásnál is több szabadgyököt termel mert a kardió oxigénigényesebb mint a súlyzózás) vagy ilyen sokáig mást edzeni kampányszerűen is, meg rendszeresen is, ez sok. De mindez nem jelenti, hogy maga egy mozgásforma káros lenne, csak azt, hogy ha túlzásba viszik, bármelyik káros. Másrészt sokkal könnyebb a napi rutinba beépíteni egy rövidebbet, hogy ne legyen kihagyás. Szépen le lehet bontani kisebb edzésekre a heti adagot mintsem egyben megcsinálni.


Persze, lehet szedni antioxidánsokat, de ez amolyan próbálkozás a lyukak betömésére, nem oldja meg.

110. gribedli*** (válaszként erre: 109. - 25800e2d09)
2015. aug. 14. 10:10

XDDD


Én is, és meg is szoktam dicsérni! Miért ne? Akkor is, ha csak adottság, akkor is, ha munka van benne.

109. 25800e2d09 (válaszként erre: 66. - Gribedli***)
2015. aug. 14. 10:04
Nekem a kerek hátsóm az amiért a párom ölni is tudna XD tény hogy más férfiak is inkább a kerek formás hátsót szeretik. (erre rengeteg visszajelzést tudnék írni amit a sajátomra kaptam. A lapos fenék az valahogy olyan semmilyen a szemükben ahogy észrevettem. Persze senki nem tehet róla ha genetikailag olyan amilyen. Viszont teljesen hetero létemre még én is elnyomok egy "azanyád"-ot ha meglátok egy szép kereket XD
108. 388b941089 (válaszként erre: 103. - Kilimcs)
2015. aug. 14. 10:02

Annyira király, hogy miattam nyitottál fórumot. :D Még így se reagált senki. :D Már alig vártad, hogy megjelenjek, igaz? :) Bocs, kicsit késtem. :D

Ne aggódj, nem fogom megadni az örömet és nem fogok irogatni itt neked "okosságokat", bármennyire is szeretnéd. :)

107. 76c87e32e1 (válaszként erre: 105. - Kilimcs)
2015. aug. 14. 10:00

De szerintem az ilyen beszólogatások nem spontán jönnek, hogy ott áll melletted valaki, és te lerohanod, hogy mindennap sportolsz? Miért nem?


Azt tapasztaltam, azok az elégedetlenek, akik például le akarnak fogyni, de nem tudják tartani a diétát és nem tudják magukat rávenni a rendszeres mozgásra. Nem biztos, hogy rossz, ha egy ilyen embernek azt mondod, rendszeresen mozognod kell és nem csokin, pizzán, hamburgeren élni, változtatni az életviteleden, mert különben sosem fogysz le és nem lesz jó alakod, egészséged.


Emberek vagyunk, bosszant és rosszul esik, mikor rávilágítanak arra, hogy bárki lehet fitt, jó alakú, ha tesz érte, kifogás az mindig lehet. Például ez, hogy mert nekem a prioritás a gyerek, a család stb. Miért, ha valakinek gyereke van, törvényszerű, hogy már csak a pelenkázás és a főzés tegye ki az életét, saját magával nem foglalkozhat? :) A gyerekkel együtt is lehet mozogni, legalább a gyerek is ebben nő fel, és számára már természetes lesz a mindennapos mozgás.


Jól írta korábban valaki, sokan, akik nem mozognak rendszeresen, nem is tudják elképzelni, hogy valakinél a sport az élet, a mindennapok természetes része, és nem azért, mert fogyni akar. :) Mert kell neki a mozgás, jól esik, a szabadidő része, mint másnál az olvasás vagy bármi más.

106. Kilimcs (válaszként erre: 102. - 388b941089)
2015. aug. 14. 09:49
Ezt a nyomaszt a lelkiismeretet mibol agyaltad ki??? Vagy a gep elott ulest egesz nap?? :o
105. Kilimcs (válaszként erre: 87. - Channa*)
2015. aug. 14. 09:48

Igen. Ez igy van channa. Mindenkinek az fer bele az idejebe amit akar. A nap pedig 24 ora igy mindannyian hozunk mindennap prioritasokat. Ami nem egy ket dolgon mulik sokszor. Van akinek fontos a fittnestest ezert az elsok kozt van prioritasban az edzes. Van akinek a kulso igy nem. De az egeszseg igen. Igy mozgas fontos, de az edzes ilyen szinten mar nem. Van akinek az egeszsege sincs az elso helyen.

Szoval azert mert egyik ember megtesz valamit attol a masiknak is kell??? Azert mert mondjuk en mindjet szules utan visszasportoltam magam az eskuvoi ruhamba attol most lelustazhatom aki nem?? Szoval tovabbra se ertem az agressziv beszologatast ;) amikor jonnek.

104. Kilimcs
2015. aug. 14. 09:41
Megjegyzem megha tenyleg egesz nap a gep elott ultem volna is , akkor is? Mi a feneert kell ez?? :o miert faj valakinek ha mas nem edzi szarra magat?
103. Kilimcs
2015. aug. 14. 09:39

Na akkor... .. latom megjelent egy ember akor a jelenseget generalja. Vanessza szivem . Ezeket pl honnan veszed?? :o


78. Vanessza72015-08-14 08:56Ha észrevetted volna nem én ültem a gép előtt egész délután, este és reggel, sőt, nem is én indítottam fórumot a témában. Picit mással volt elfoglalva. :P 

Arról pedig én nem tehetek, h nyomaszt a lelkiismeret amiatt, h lusta vagy edzeni, én csak a szemedbe mondom, ami felhergel téged. 


Egyébként pedig a stílus, amiben írsz, eléggé nyálas és stílustalan.

102. 388b941089 (válaszként erre: 97. - 76c87e32e1)
2015. aug. 14. 09:35
Szuper vagy ;)
101. Kilimcs (válaszként erre: 87. - Channa*)
2015. aug. 14. 09:35
hjó amikor meló plusz suli volt, tény hogy bicajjal jártam én is, kétszer 18 km/nap,és mivel nem vlt időm tekertem ahogy csak bírtam :) de egy lépést se edzettem külön. Sőt a bicó miatt a tesiedző megadta az aláírást kevesebb órára.
100. Tuksika (válaszként erre: 99. - 388b941089)
2015. aug. 14. 09:33
Na ja!
99. 388b941089 (válaszként erre: 95. - Túrógombócka)
2015. aug. 14. 09:28
Reka egy harmadosztalyu sz.r edzo. Mai napig ledobbenek az amatorizmusan. Hosszu ideig fejtegethetnem, de o nagyon gyenge.
98. Tuksika (válaszként erre: 97. - 76c87e32e1)
2015. aug. 14. 09:26
Na de ez a lényeg, hogy Te magad jól érzed magad, és nem izélgetsz másokat ;)
97. 76c87e32e1 (válaszként erre: 96. - Tuksika)
2015. aug. 14. 09:21
Én heti átlag 5x1 órát edzek, és büszke vagyok magamra, hogy legyőzöm a lustaságot és beépítettem rendszeresen a sportot a mindennapjaimba. :) Még soha nem szóltam senkinek azért, hogy mozogjon, nem is jutott eszembe, de azt látom, a barátnőimet így is motiválom, mert sokszor gondolják, ha én időt és erőfeszítést szánok erre család, munka mellett, akkor elhagyják ők is a kifogásokat. :)
2015. aug. 14. 09:00
Ilyeneket én is hallok. :) És általában azok annyira nagyon büszkék magukra, hogy sokat edzenek, és kockás a hasuk, és bactatnak másokat, akik legbelül maguk is bizonytalanok.
2015. aug. 14. 08:26

erről eszembe jutott Rubint Réka első DVDje. tele van alapvető hibákkal, nem nyújt a végén, nem mutatja meg pontosan, hogyan kell a terpeszt csinálni. ha egy laikus nekiáll, hamar lehet minden baja a térdének... szval ésszel kell, ahogy mindent.

engem pl. érdekel a rendes jóga, szedtem le videókat, de rájöttem, h így nem lehet, mert nem érzem, nem látom a helyes pozíciókat.

94. túrógombócka (válaszként erre: 92. - Gribedli***)
2015. aug. 14. 08:22

egy rossz légzéstechnikával többet árt magának, mint amennyit a futás használ(na). akkor inkább sétáljon.

nem igaz, h mindegy, hogy hogyan sportol, csak sportoljon.

2015. aug. 14. 08:19

A kèrdèsre a vàlasz, hogy nem. Ezt mindenkinek magànak kell éreznie, hogy mennyi sportra van szüksège. Nem nèzek le senkit, hisz miért tennèm. Èn is heti hàromszor edzek 15-20 perceket (de az àltalàban kemèny) ès este tìzkor àllok neki, mert akkor vègzek a munkàval.

Azokkal az emberekkel szoktam goromba lenni, aki vagy 130 kilò, tolja befele a sütikèt este 10-kor ès màskor mondja, hogy ő szeretne fogyni. De ez azokra is igaz, akik 20 kiló felesleggel vannak.

92. gribedli*** (válaszként erre: 89. - Túrógombócka)
2015. aug. 14. 08:02

Én sem szólítanék meg így senkit. Valljuk be, az emberek nagy részének kisebb gondja is nagyobb annál, mint az, hogy hogy lélegzik futás közben. Pedig persze, fontos a légzés, csakhogy a legtöbben már annak is örülnek, ha megvan oldva a napi összes feladata, ha tud ételt tenni az asztalra, befizette a gázszámlát és így tovább.


A mozgás jó, ha jelen van napi szinten, meg az is jó, ha tudjuk, mit teszünk a szánkba kaja címén, de ennyi, nem tudom hibáztatni azt, akinek ez nem mindig, vagy nem sikerül mert olyan gondokkal kell megküzdenie napi szinten, ami lehetetlenné tesz bármilyen odakoncentrálást a témára. Magamat elég tudatosnak tartom, de nem rovom fel másoknak, akik nem ilyenek.

91. gribedli*** (válaszként erre: 85. - 0c7adf8ee7)
2015. aug. 14. 07:39

Nekem semmi bajom az ideálokkal. Szerintem egy embernek az életminősége a fontos, ezért ugyanolyan veszélyes lehet egy rubensi idomokkal megáldott külső, ha a gazdája nem tud felmenni a lépcsőn zihálás nélkül vagy éjjel apneás és csak felületesen tud aludni a túlsúly miatt (más betegségeket most nincs is hely felsorolni), mint az anorexiás külső, akinek a gazdája az erőtlenségtől nem tud már lépcsőzni, és a szíve sem bírja.


Én azt tartom szépnek, ami egészséges. Amikor egészségtől kicsattanó embert látok, nem kérdezem, hogy hány órát tölt a gymben, mert nem ettől teszem függővé az egészséget de nyilvánvalóan megmutatkozik az illető aktivitási szintjén is és nem lesz sem túlsúlyos, sem gebe, hanem olyan, aminek lennie kell. A tartása is, az alakja is, a mozgása is, mert ezeken is látszik, ahogy egy csomó mindenen. De ezt érzed, ha ránézel, nem kell ehhez a média nyomása, nem?:)

90. gribedli*** (válaszként erre: 86. - Channa*)
2015. aug. 14. 07:31

Akkor te vagy az egyetlen 6 milliárdból, akinek nem tetszik a kerek fenék, mert a fenék természetes formája az kerek. Nem kocka, vagy más. De mondom, mint nő, nem várom el, hogy egy másik nőt érdekeljen egy nő fenekének a formája, a férfiakat annál inkább érdekli. Meg ha megnézed, nemcsak esztétikai dolog ez, hanem egy egészséges embernek ilyen a feneke. És mondom, a kisebbségi érzést is arra írtam, hogy te csak úgy tudod kifejezni magad, hogy fúj, undorító kerekre tornázott fenék, fúj, hányinger, stb.

Ha ekkora jelentőséget tulajdonítasz ennek a "harc"-nak, hogy neked gúnyolni kell a sportos feneket, akkor ott valami van.


Totál rendben van szerintem, ha valaki annyit mond, hogy nem érdekli, mert nem ez a legfontosabb, nem mindenkinek ez a legfontosabb dolog. De azt, hogy undorító vagy csúnya, senki nem szokta mondani, neked van bajod, ha csak így tudod magad kifejezni egy természetes dologról. Pici vagy nagy, a női fenék kerek, ha van egy minimális tónusa.

89. túrógombócka (válaszként erre: 87. - Channa*)
2015. aug. 14. 06:47
azért, ha valaki figyelmeztet futás közben, h rossz a légzéstechnikád, az nem bűn.
88. Channa* (válaszként erre: 69. - Kilimcs)
2015. aug. 14. 06:33
Látod! Az rögtön megkapja, hogy gond van az önbizalmával:DDDD
87. Channa* (válaszként erre: 68. - Kilimcs)
2015. aug. 14. 06:32

Hát nem tudom....Szerintem mindenkinek az fér bele az idejébe, amit akar. Nekem volt idő amikor dolgoztam, suliba jártam és még sportoltam is napi szinten. Most napi szinten sportolok (bicajjal járok dolgozni 20 km naponta), de pl. nem járok suliba. Lehet már az sok lenne, hiszen korosodok:D


Eszembe sem jutna odaszólni valakinek, hogy gyorsabban, rosszul csinálod, vagy bármit. Nem is értem milyen indíttatást érez az aki ezt teszi...

Már én is amatőr vagyok:DDD És még sosem szólt be senki...

86. Channa* (válaszként erre: 66. - Gribedli***)
2015. aug. 14. 06:27

Szerintem meg nem.

Ezt írtam: "És nem is tartom szépnek, ahogy a kerekre tornázott feneket sem." Tehát, ÉN!

Az önbizalmam, köszönöm rendben van:D Erről tudnának mesélni az ismerőseim. Ne akarj kitalálni olyat, ami nem létezik. Nincs kisebbségi érzésem semmim miatt:D Mindig elégedett voltam magammal. Persze írhattam volna példának a kis vállakat, a nagy melleket, a vékony derekat, de a feneket írtam. Ez van. Lehet az zavarna legjobban, bár nem tudnék mit kezdeni egy a csípőmnél kisebb vállal sem, vagy E kosaras méretű mellel sem.

Érted?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook