Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha a posta elveszít ajánlott levelet, azért is fizeti a 15-szörös kártérítést? fórum

Ha a posta elveszít ajánlott levelet, azért is fizeti a 15-szörös kártérítést? (tudásbázis kérdés)

1 2
9. 7dea0ad493 (válaszként erre: 8. - Megryan)
2009. febr. 17. 10:46

Na hallod nem irigyellek... :((

mi szgép alkatrésszel jártunk így.Anno vettünk vinyót a prohardveren utánvéttel.Ezzel még nem is volt baj, de az illető becsülettel feladta, mi meg nem kaptuk meg.Persze ment a gyanusítgatás hogy biztos letagadjuk, mi meg azt mondtuk hogy ő vágott át...stb

Szóval sárdobálás ezerrel,. végül kinyomoztuk hogy a posta a ludas.

Ütöttük az asztalt mindhiába a vinyó elúszott a srácnak is aki feladta meg nekünk is.A mai napig csak a vállukat vonogatják, hogy mi voltunk a hülyék ilyen drága cuccot nem szabad postai úton vásárolni :P :S

8. megryan (válaszként erre: 3. - Krozika)
2009. febr. 17. 10:40

Nekem is ez a problémám, hogy Vaterán, teszveszen veszek dolgokat, amiket előre kifizetek.

Tehát ha a posta elveszti, akkor hogyan tovább? Mert a feladóvevénnyel igazolja a feladó hogy feladta, de ha én nem kapom meg, akkor...?

Volt már rá példa hogy bélelt borítékben dvd-t nem kaptam meg, és nem fizettek kártérítést, mondván, befér a levélszekrénybe, biztos bedobta a postás...

7. nyta
2009. febr. 17. 07:39
valóban kifizeti az ajálnott díj 15 x díját:)
6. krozika (válaszként erre: 5. - Marcica)
2009. febr. 16. 22:56
Igen "marcica" jól tudod, nem a küldemény értékét térítenék vissza, hanem a feladás díjának 15-szörösét. Nem tudom viszont, hogy erre volt-e már precedens.
2009. febr. 16. 21:59
nem a küldemény árának csak az ajánlott különszolgáltatás díjának a 15x-e úgy tudom
2009. febr. 16. 21:53

Döbbenetes a postai kézbesítés színvonala.

Arra kérek mindenkit, akinek eltűnt levele, csomagja stb- jelezze a posta internetes ügyfélszolgálatánál, hogy igenis tudjanak arról, ha nem ajánlott küldemény veszett el.

Nyilván az ajánlott küldemény eltűnését mindenki jelzi ill. keresteti, de a simán feladottak se tűnjenek el!!! Egy sima levél is 75Ft-ba kerül ,ennyiért vállalaják a kézbesítést, akkor kézbesítsék is!

Írjátok meg Ti is nekik, legyenek tisztában vele, hogy nagyon elégedtelenk vagyunk.

2009. febr. 16. 21:46
Úgy látom nem vagyunk egyedül a problémánkkal. Sajnos nagyon rossz tapasztalataink vannak a postával kapcsolatban. Az utóbbi 1 hónapban 3 db ajánlott küldemény tűnt el a postán. A Tesz-vesz-en vásárolt illetve eladott dolgaink tűntek el. A bélelt boritékban kis top, valamint hűtőmágnesek és más apró ruhadarab volt. A posta tudakozványt indított el a küldemény keresésére, ami sajnos nem vezetett eredményre. Képes volt kiszúrni a szemünket az ajánlott levél feladási díjával, 290,- Ft-al. Ezzel nem vagyunk kártalanítva, mivel az előre kifizetett áru ellenértéke és maga az áru is odalett. A postán közölték, hogy sajnos lopnak egyes dolgozók. Ha már az ajánlott küldemények sem érnek célba, akkor mit várjunk a sima levélként feladott küldeményektől? Mindenesetre nagyon kiakasztó a helyzet. A lányom sírva jött haza a postáról a tehetetlenség miatt.
2009. febr. 16. 21:32

A kártérítés menüpontban írják a feladási díj 15-szörösét.

Ez akkor is érvényes, ha 1 kilós csomagot küldtek ajánlott levélként, benne egy ruhával-cipővel?

2009. febr. 16. 21:31
Ha aposta elveszít ajánlott levelet, azért is fizeti a 15-szörös kártérítést?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook