Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jár e ilyenkor kártérítés fórum

Jár e ilyenkor kártérítés (beszélgetős fórum)


26. pteri (válaszként erre: 23. - 033697cc4b)
2021. aug. 10. 20:11
A boncmester nem orvos, nem állapít meg semmit és nincs xelés. Diagnózist írnak. Az orvos. Zavaros az egész.
25. Scherlock (válaszként erre: 23. - 033697cc4b)
2021. aug. 10. 09:04
Végül is annak is betudható, mert nem szándékosan döfték át.
24. Channa* (válaszként erre: 23. - 033697cc4b)
2021. aug. 10. 08:38

Ez szerintem nem halál ok.

Ide konkrétan szokták írni, hogy pl. szívizom elhalás, szepszis, stb.

23. 033697cc4b (válaszként erre: 22. - Channa*)
2021. aug. 10. 08:06

"boncmester pPiron baleset van be x ve "

A boncmester balesetet jelölt meg. Legalábbis én így értelmezem.

22. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 9. 21:36

Megpróbálom megérteni, amit írtál.

Tehát, anyukád vese dialízist kapott és egy tűcsere közben átszúrták a szívburkot és másnap a dialízis közben meghalt.


Sajnos azt nem értem, hogy a boncmester mit csinált és az sem derült ki számomra, hogy mi lett a halottira írva.


Első lépés, hogy kérjétek ki az összes papírt a kórházból. Ezzel a paksamétával menjetek el egy ügyvédhez, aki megmondja, hogy van e esélyetek egy ilyen pert megnyerni vagy a kórházzal kiegyezni.


Sajnos nekem az a tapasztalatom, hogy az ügyvédek csak is olyan eseteket vállalnak, ahol gyerekek sérülnek, halnak meg, mert az ilyenekkel képesek csak nyerni, de ettől függetlenül a "konzultációkért", vastagon elkérik az óradíjukat. Fél óra 30 ezer minimum...

21. Channa* (válaszként erre: 16. - BeauIieu)
2021. aug. 9. 18:57

Hát pedig pont csak azzal lehet nyerni bármit, azaz ha meghal valaki az orvos hibájából.


Ha életben van, akkor csak megvonják a vállukat hogy hozzájárult és ismerte a kockázatokat, mert aláírta a nyilatkozatot.


Ez nem nyerészkedés egyébként.


Leginkább azok a perek nyertesek, ahol gyerek hal meg.

20. Napsugár8 (válaszként erre: 18. - Aszparagusz)
2021. aug. 9. 15:42
Azért ha belegondolunk: ha valóban orvosi műhiba miatt hal meg valamelyik családtagom, és ha!! az orvos nem hibázott volna, akkor a beteg felgyógyul, és megy az élet tovább vele együtt!!! És totál mindegy, hogy milyen anyagi körülmények között. Ha az orvos hibázott, és ez miatt ér veszteség, (érzelmi, anyagi, bármilyen!!), valami kártérités a családot megilleti.
19. aszparagusz (válaszként erre: 17. - Bichi)
2021. aug. 9. 15:09

Ebből az összevisszaságból én sem.

Viszont, ha tényleg orvosi műhiba történt, akkor pont nem érdekel a kórház anyagi helyzete, és az sem, hogy miből teremti elő a megítélt kártérítést.

18. aszparagusz (válaszként erre: 16. - BeauIieu)
2021. aug. 9. 15:07

Mindenkinek nagyban leromlik az életminősége, ha egy hozzátartozója orvosi műhiba miatt meghal.

Az esetek jelentős részében ez anyagi veszteséggel is jár. Pl. az elhunyt volt a családfenntartó, eddig két jövedelemből fizettek mindent, most egyből kell megoldani, és még sorolhatnám.

17. Bichi (válaszként erre: 9. - Aszparagusz)
2021. aug. 9. 13:35
Hát én is, persze ha az a szitu, amit ebből az összevisszaságból ki tudtam venni...
16. BeauIieu (válaszként erre: 7. - NomNom)
2021. aug. 9. 12:34
Ha valakinek leferomlik az életminősége, megtudom érteni a kártérítést, főleg ha munka képtelen lesz, nem tud többé felmenni a saját lakásába, vagy ilyesmi. De halálon nyerészkedni számomra undoritó (olyan esetet leszámítva, ha mondjuk önellátásra képtelen gyerekek maradnak utána).
15. LionQueen🦁 (válaszként erre: 11. - NomNom)
2021. aug. 9. 12:04

Arról nem a fórumindító tehet, hogy ilyen állapotok vannak. Azonban a műhiba miatti halál igenis a kórház felelőssége!😪

Szomorú helyzet.

2021. aug. 9. 11:54

Amúgy első utad a betegjogi képviselő, ha a kórházat akarod perelni !


Tottál bukta!!!!

13. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 9. 11:54

Fogadd részvétem. Semmi nem jár, de ha bebizonyosodik, hogy valóban orvosi műhiba történt, kártérítést peres úton lehet kérni!!

Honnét tudod, hogy átszúrták a szívburkot? Mondták, vagy le is van írva valahol? És ha az nem volt annyira súlyos, hiszen úgy írod, hogy másnap, vesetöltés közben halt meg!

Igen-igen sokrétű, kérdőjeles az egész. Ha bíróságra mész, ügyvéd, és független orvos-szakértő, ki tudja mit kell még kifizetned, és kérdés, hogy mi lesz a végeredmény. Ha buktad, akkor a perköltséget is a nyakadba varrják. Persze, a pénz mindenkinek jól jönne, de a lényegen semmit sem fog változtatni.

2021. aug. 9. 11:52
Írd át a kérdést érthetőbbre!!!
11. NomNom (válaszként erre: 9. - Aszparagusz)
2021. aug. 9. 11:51
Ez is igaz, de olyan állapotok vannak, hogy perkál vagy sem, egyre több ilyen eset lesz. :(
10. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 9. 11:49

Reszvetem.


Ne haragudj, de ha leirni is csak igy megy, inkabb ugyved. Mert nem is ertem a leirasbol, hogy mi tortent.

9. aszparagusz (válaszként erre: 7. - NomNom)
2021. aug. 9. 11:48

Ha nekem bármelyik hozzátartozóm meghalna orvosi műhiba miatt, pont leszarnám, hogy a kórháznak mire van, vagy nincs pénze.

Majd a fenntartója, biztosítója perkál.

8. NomNom (válaszként erre: 7. - NomNom)
2021. aug. 9. 11:38
*ne csak
2021. aug. 9. 11:38

Nagyon sajnálom ami anyukáddal történt, biztosan nehéz feldolgozni is, hiszen még élhetett volna.

Én csak azt keresném, hogyan lehet felelősségre vonni azt aki miatt ez történt, hogy mással ne forduljon elő.

Az ilyen milliós kártérítéseket nem tudom megérteni viszont. A kórházakban wc papírra nincs pénz, egy ilyen per pedig ront a helyzeten és a többi beteg fogja kárát látni.

Nem tudom mikor történt ez, de talán próbálj meg egy kicsit előbb megnyugodni és átgondolni az egészet. Beszélj a kórházzal, mondják el ők az ő verziójukat, de csak a zarojelentesre hagyatkozz.

6. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 9. 11:28
Sejtem mit akartál leírni.Ügyvédet keress akinek ez a szakterülete.
5. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 9. 11:20
Ha boncolták, azon rajta van a halál oka. Ami nem x, hanem diagnózis. Mit írtak?
2021. aug. 9. 11:18

Nem értem.


Ha ott is így fogalmazol, neki se állj.


Jobb lesz mindenkinek.


Anyukád így is, úgy is halott marad.

2021. aug. 9. 11:14
Próbáld meg érthetőbben leírni
2021. aug. 9. 11:12
Javítás az elöbbi :boncmester pPiron baleset van be x ve
2021. aug. 9. 11:11
Anyukám egy dializált beteg volt aki kanu cseréjére ment a kórházban és kanoc csere közben a tű végével átt szúrták a szív burkot másnap meghalt vese Töltés közben a boncmesteri papírral Rosszban begipszelve hogy baleset az lenne a kérdésem hogy ilyenkor hova lehet fordulni ezzel az üggyel kapcsolatban csak ügyvéddel tudunk kártérítést követelni a kórháztól vagy Ha magunktól felkeressük őket akkor is Van valami esély??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook