Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Baleseti kártérítés fórum

Baleseti kártérítés (beszélgetős fórum)

2014. aug. 29. 07:16

Ezeket nem Te írtad? :


"Én azóta is harcolok és beperelem a kórházat csak az ügyvéd azt mondja még várjak."


vagy


"kártérítési irodához fordultam" - ott szerinted kik dolgoznak? Fodrászok? Nem, ügyvédek.... akik CSAK BÍRÓSÁGI ÚTON TUDNAK KÖVETELÉST BEHAJTANI...


Érdemes emlékezned arra, amit leírtál.... :-)

25. Kirizsu (válaszként erre: 24. - Anettka0101)
2014. aug. 27. 15:37
Nem beszéltem bíróságról. Addig nem is akarok elmenni.
24. Anettka0101 (válaszként erre: 23. - Kirizsu)
2014. aug. 15. 15:01

én szorítok Neked, hidd el. A realitás, az hogy magyar bíróság fog dönteni és nem egy New Yorki ÉS a saját tapasztalatom, az azért nagyon óvatosságra int Téged. Az emberi életnek, ahogyan már írtam, 100-szor, nálunk nincs értéke!!! Sajnos.


A vesenysportoló esetén a Bíróság azt fogja mérlegelni, hogy a mennyi eséllyel élhetett volna meg a versenysportból egyáltalán, illetve bizonyítható-e, hogy neki a baleset miatt híusult meg egy - MÁR MEGLÉVŐ - szerződése. Tönkrement karrierr?? A bíróság majd megvizsgálja, hogy az elmúlt 10 évben, KONKRÉTEN (TÉNYSZERŰEN) hány lányod korabeli sportoló ÉL MEG A SPORTBÓL (keres pénzt ezzel a tevékenységgel)...Igen - be fogják kérni az egyesületek adatait, abból modellezik majd le a Te állításodat. Szóval, az egyik oldalon Te mint tönkrement kisember állsz majd, a másikon pedig a zsíros keresetű ügyvédek, akik a zsoldjukért még a sz@rt is kitapossák belőled. A perilleték pedig elsőfokon 6%, tehát, ha követelsz 10 MFt-ot, akkor illetékként - előre - be kell fizetned az illetéket. Ha veszítes, 2. fokon az illeték (plussz) 8% és mindkét oldal ügyvédi költségei. Sanszos, hogy az "igazam van" mentalitásodra a lakásotok is rá fog menni (hiszen az illetékeket a NAV szedi be adóként, késedelmi kamattal, bérből tiltással, inkasszóval, foglalással, árveréssel). Szóval csak okosan....


"Nekem igazam van"-írod. A bíróság azonban NEM IGAZSÁGOT, HANEM JOGOT szolgáltat.


Jó lenne ha tájékozódnál mielőtt pereskedsz. Pl. www.lb.hu-n vannak ítéletek, amik majd leszállítanak a földre.


Egészséget kívánok a lányodnak, neked meg azt, hogy nyugodjál meg!

23. Kirizsu (válaszként erre: 21. - Anettka0101)
2014. aug. 13. 14:46

Köszönöm. Bár nem igazán értelek. Mit kell azon bizonyítanom, hogy egy verseny sportoló elveszíti a fél keze mozgását ezért tönkre ment a karrierje?


2 millió? vicces lenne. Mindenről van természetesen számlám, a baleset óta, de gondolhatod, hogy 5 éves kora óta nem tettem el a számlákat amiket a versenysport miatt vásároltam. Igen tudom hogyan működik ez Magyarországon, de azt is tudom, hogy mi a kereset kiesésünk. És ha kell akkor vállalom a pereskedést, mert igazam van. No mindegy. Már csak két hét és kiderül. Amúgy nem én állapítottam meg a maradandó károsodást, hanem az ügyvéd orvosszakértője. 21 éves versenysportoló lány maradandó károsodása majd meglátjuk mennyit ér. Meg fogom írni :D

2014. júl. 13. 09:17
Egyik itteni társunk testvére 2 elvezstett ujjért 2 000 000-t kapott.:(
21. Anettka0101 (válaszként erre: 1. - Kirizsu)
2014. júl. 13. 09:14

Szia, érintettként válaszolok most neked (sérült is voltam, biztosítós oldalt is ismerem). Ezt írod:


"...milliókat raktunk bele. Versenyek, utazások, edzőruhák, eszközök...ez mind mind kárba ment...a jövője is hiszen a verseny sportnak vége...nem tudom hogyan lehet ezt a veszteséget pénzben kifejezni. Mi van a lelki..."


a lényeg az, hogy "bemondásra" nem térítenek meg semmit sem! Azt írod, hogy milliókat raktál bele! Ezt NEKED kell bizonyítanod! Számlákkal, bizonylatokkal, ha per lesz, később a bíróságon tanukkal (fog tanúskodni az, aki nem adott számlát??). Ha nincs számla, akkor nem térítenek semmit!! Hiszen, mindenről, mindenki köteles számlát adni! A természetgyógyász is!


Az hogy a "lányod jövője is tönkrement, mert a versenysportnak vége...", hát erről meg majd a Bíróság fog dönteni.. itt is a bizonyítási kényszer Rajtad van...és ne felejtsd el, hogy az ellen oldalon (biztosító) olyan ügyvédek lesznek, akiket milliókkal tömnek ki havonta azért, hogy pert nyerjenek (a biztosítónak)!

Ha Amerikában történik ez, dollármilliókat kapsz, itthon nincs értéke az emberi életnek (sajnos). Ez van, ide születtél...


Összegszerűségbe nem mennék bele, de ha egy halálos munkabaleset 10 milliót "ér", akkor a lenti sérülés szerintem max. 2-őt...


Ha valóban folyamatosan költséget fog jelenteni a baleset a jövőben is (ezt az orvosszakértő állapítja meg, nem te), akkor talán az erre való hivatkozással életjáradékot is lehet kérni (ez a legnagyobb "büntetés" a biztosítónak), de kizártnak tartom, hogy havi 10-20 ezerFt-nál többet ítéljenek meg. A polgári peres jogerős ítéleteket megnézheted az lb.hu honlapon, ez iránymutatást adhat.


Összefoglalás: ha van számlád a kezelés költségeiről, azt kifizetik, ha nincs, akkor nem tudod bizonyítani a bíróság előtt a felmerült költségeidet. És a bizonyítási kényszer rajtad van. Ugyan ez a helyzet a jövőbeni kilátásokkal kapcsolatban. Tippem: max. 2 milliót fog a biztosító felajánlani... olyan opcióval, hogy a jövőre vonatkozóan mindennemű egyéb kártérítési igényedről lemondasz (tehát ha 5 év múlva rosszabbodik a lányod keze), akkor már nem érvényestheted a kártérítési jogodat a biztosítóval szemben. Per? gondold át! anyagilag, mentálisan tönkretehet... ismétlem, sajnos Magyarországon élünk (egyenlőre...), itt nem sokat ér a személyi sérülés és az emberi élet sem!


Jó egészséget!

20. moonlight13 (válaszként erre: 15. - Kirizsu)
2014. júl. 11. 19:23
Szegény, nagyon sajnállak Benneteket! Ebben az esetben pláne mindent számolj fel, és próbálj meg mindent számlákkal igazolni, amit tudsz! Ha másképp nem megy, úgy, ahogy az előbb elkezdted számolgatni... A többinél pedig üss a hasadra...
19. moonlight13 (válaszként erre: 11. - Kirizsu)
2014. júl. 11. 19:18
Ne a bruttóval számolj, hanem a nettóval!
18. moonlight13 (válaszként erre: 11. - Kirizsu)
2014. júl. 11. 19:16

Fogadj egy jó ügyvédet! Ezekben mindben igazad van! Számolj fel mindent, veszteséget, korrekciós műtéteket, lelki sérülést, stb.

Csak egy pernek sajnos költségei vannak addig is, amíg bármi lesz a vége.

17. Kirizsu (válaszként erre: 16. - Kirizsu)
2014. júl. 11. 15:02

És hozzáteszem mindez elkerülhető lett volna, ha a kórházak, a magyar beteg ellátás nem ilyen amilyen... Túlterhelt orvosok, ideges betegek... fejetlenség.


Bárhová is fordulsz ha nincs boríték a kezedbe már nem is érsz semmit. Bár hozzá teszem itt még borítékkal se. :) Egyszerűen arra nem volt ideje a dokinak, hogy megnézze a röntgen felvételt.


Úgyhogy kikértük az összeset. Aztán mikor mi otthon megláttuk laikusként azt hittem dobok egy hátast. Doki március 27.-én közli, hát nem fejlődik a csont. Hm, hm...na jó jöjjenek vissza szeptemberben és majd meglátjuk mikor fér bele, de csinálunk egy csont beültetést. 5 perc alatt intézett el minket úgy, hogy közben egy másik beteg lábából a varratokat szedte.

És nem ez volt az első eset.


Akkor határoztam el, hogy másik orvoshoz fordulok. És ekkor ért a legnagyobb döbbenet. Senki nem vállalta el a városba a főorvos úr betegét. Senki nem akart ujjat húzni az öreggel.


Jó mi?


Így kerültünk Pestre... és láss csodát a gondos kezelés, a pesti orvos és egy helybéli szintén maszek reumatológus segítségével rengeteg kezelést kapott a lányom (egy év alatt még egy c vitamint se kapott az orvosától) elkezdett gyógyulni. Jelenleg úgy néz ki nem kell megint feltancsírozni a kezét, kiszedni a fémeket, ismét új helyen megfúrni...


De mindezt meg a biztosító nem fizeti. Anyuka fizeti, ha tudja, de már ő sem tudja...


És ki tudja hány olyan eset van, ami a miénknél sokkal súlyosabb, de nincs lehetőség máshová fordulni.


Én azóta is harcolok és beperelem a kórházat csak az ügyvéd azt mondja még várjak. Nem magam miatt akarok perre menni, hanem azokért, akik szintén ilyen helyzetbe kerültek. És a TB-bnek is neki mentem és most még tovább fogok harcolni, mert nem tudom elhinni, hogy egy joghézag miatt egy tanuló gyermek, aki közben nagykorú is így járhat mint mi...

16. Kirizsu (válaszként erre: 15. - Kirizsu)
2014. júl. 11. 14:39
Bocs nem havi egy millió a költsége :D Hanem ha összeadom, akkor ezek költsége már egy millió :D
15. Kirizsu (válaszként erre: 14. - D2d5bb5db4)
2014. júl. 11. 14:32

Nem az ügyvéd, az ismerős nem mer javasolni, mert nem ismeri a részleteket. A másik ügyvéd meg nem akar jósolni. Jó mi?


Én már megbántam ezt a kártérítési irodát, hogy hozzá fordultam, de már nem tudok mit csinálni. Sok pénzem már náluk van, nem akarom felmondani a szerződést. Ez az ügyvéd meg pereltetni akar, nem híve a megegyezésnek.


Szóval mindenki nézi a saját érdekét én meg totál tanácstalan vagyok.


Sok fog múlni a biztosítós orvos szakértőn, meg azon hány százalékban fogja megállapítani a maradandót. De nézik azt is, hogy egy 21 éves fiatal lány életéről van szó. Szóval tényleg sok dolog befolyásolja.


Az a baj, hogy nagy a szórás. 1-2 milliótól a 10-20 millióig.


De az biztos, hogy még hosszú hónapok állnak előttünk és a teljes gyógyulás még messze van. Úgy kell gondolkodni, hogyha most lezáratjuk, akkor később már nem tudunk mit csinálni.


Mi lesz ha mégsem forr össze a csont és kell a beültetés? De ez még hónapok mire kiderül. Márciusban még akartak új műtétet. Másik orvoshoz fordultam. Azóta javul a keze, de még csak egy kis rész kezdett el épülni. Mi van ha megint leáll a csont fejlődés?


Van olyan választási lehetőségem, hogy nem záratom most le és várunk még egy évet a teljes gyógyulásig. De ez sem jó hiszen addig is élni kell valamiből és megvallom nekem már így egyedül nem megy tovább anyagilag. Sajnos nem kap semmit se a lányom. Se táppénz, se segély semmi. És az orvosok, kezelések egy vagyonba voltak. Ja és azt sem fizeti a biztosító, ha magánorvoshoz mész. Nem téríti a költségét, a természetgyógyásznak és alternatív gyógymódnak se...

Ebben meg az a szívás, hogy a kórházi orvos meg cseszett rá. Azóta gyógyul mióta privát járunk lakhelyünktől 120 kmre. Meg amióta természet gyógyász foglalkozik vele és építgeti a másfél év alatt totál leépült izmokat. Ezek havi költsége már egy millió lassan...


És akkor a károkozó meg azt mondta:


-Mit van úgy oda ez csak egy kéztörés...

14. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 11. - Kirizsu)
2014. júl. 11. 14:04

És ő mer javasolni összeget?


Különben amit itt leírtál, add be a biztosítónak.:))

13. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 11. - Kirizsu)
2014. júl. 11. 14:01

Ezt tényleg jobban tudja egy ügyvéd.


Én sajnos mindig reélisan próbálok gondolkozni. :))

12. Kirizsu (válaszként erre: 10. - D2d5bb5db4)
2014. júl. 11. 13:56
Én azt nagyon keveselném. A költségem lassan ennyi.
11. Kirizsu (válaszként erre: 7. - Moonlight13)
2014. júl. 11. 13:54

Köszi a választ...van ügyvédem...senki nem jósol. Ezért gondoltam hátha van olyan itt aki már végig csinált egy ilyet és esetleg konkrétumot is tud mondani.


Nem tudom nem túlzóak-e a gondolataim, de ha csak azt veszem, hogy szakmájában a bruttó bérminimum 118ezer és ezt szorzom 17 hónappal, akkor már az magában 2 millió. Ott a sport 5 éves korától...milliókat raktunk bele. Versenyek, utazások, edzőruhák, eszközök...ez mind mind kárba ment...a jövője is hiszen a verseny sportnak vége...nem tudom hogyan lehet ezt a veszteséget pénzben kifejezni. Mi van a lelki sérüléssel? És a későbbi korrekciós és plasztikai műtét? Mert hát mégis csak lány és égtelen sebek csúfítják a karját. És mi van velem? Az ő ápolása miatt meghiúsult egy 3 hónapra szóló vidéki szerződésem. (vállalkozó vagyok)

Barátnőm ügyvéd főnöke azt mondta ne legyek ilyen szerény, pofátlannak kell lenni. De ez mit jelent? :D Mi az a pofátlan összeg? :D

10. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 5. - Kirizsu)
2014. júl. 11. 13:54

Neked legyen elképzelésed, szerinte 2 000 000 -300000, között, .Azért írtam ennyit, mer 1,5 2 szerintem reális, de magasbbról indulj.


Ügyvéded van?))

9. moonlight13 (válaszként erre: 8. - Moonlight13)
2014. júl. 11. 13:41
kínál...
8. moonlight13 (válaszként erre: 5. - Kirizsu)
2014. júl. 11. 13:41
Azt csak a biztosítótól fogod megtudni, hogy milyen összeget kíván fel! Utána majd meglátod, hogy reálisnak ítéled-e. Ha nem, akkor pereskedhetsz, vagy próbálhatsz egyezkedni velük.
7. moonlight13 (válaszként erre: 5. - Kirizsu)
2014. júl. 11. 13:33

Ez nehéz kérdés. Az eddigi költségeiteket, fizetés, tanulás kiesést, későbbi munkaheletőség/vagy nem lehetőséget felmérni. Maradandó-e a helyzet, vagy nem lesz maradandó?

Ha eddig volt munkája, akkor a mukából való kiesés összege, stb. Gyógyszerek összege, stb.

Nem lehet így általánosságban meghatározni a végeredményt. Talán egy ügyvéddel kellene konzultálnod, akinek ebben gyakorlata van.

6. Kirizsu (válaszként erre: 4. - D2d5bb5db4)
2014. júl. 11. 13:30
Írtam :D Csak kivártam :D
2014. júl. 11. 13:28

Röviden vétlen áldozatként szenvedtünk balesetet.

Ketten könnyen sérültünk a lányommal, de a másik lányom súlyosan. Felkartörés. Műtét....1,5 éve gyógyul, de még mindig nem forrt össze. Sportoló volt, dolgozni nem tud, illetve most már engedték az orvosok csak fel nem veszi senki így dolgozni.


Tudom a menetet ez nem gond, már ott tartunk, hogy

most véglegesítik az állapotát (még biztosítós orvosszakértőhöz kell mennünk) azután a biztosító felkínál egy összeget. Itt a problémám!!! Hogy nem tudom mi a gyakorlat. Kb milyen összeget? Tudom, hogy ha nem sikerül megegyezni akkor per, de ezt szeretném elkerülni, mert az újabb két év...

4. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 1. - Kirizsu)
2014. júl. 11. 13:26

Ja, hát én azt hittem , írsz is valamit.

De mindenképp az áll, amit mondtam. :))

3. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Kirizsu)
2014. júl. 11. 13:16
Ez így elég általános kérdés! Mi történt? Milyen sérülések keletkeztek? Kinek a hibájából? Kérni bármit lehet, de úgyis ők mondják meg, hogy mennyit hajlandóak fizetni. Ha Te más összegre gondoltál, akkor mehetsz pereskedni, amit vagy megnyersz, vagy nem.
2. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 1. - Kirizsu)
2014. júl. 11. 13:10

Rengeteg mindentől függ, minden részletet ismerni kell.:))

Vagy megegyezés a biztosítóval, vagy per.

2014. júl. 11. 12:45
Sziasztok! Van valakinek tapasztalata, hogy milyen kártérítési összeget lehet kérni a biztosítótól közúti baleseti sérülés után?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook