Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha a családban van fertőzött, de én tünetmentes vagyok, akkor tényleg nem tesznek karanténba? fórum

Ha a családban van fertőzött, de én tünetmentes vagyok, akkor tényleg nem tesznek karanténba? (beszélgetős fórum)


1 2 3
81. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 80. - Michelle.r)
2020. nov. 3. 19:52
Én ezt is elképzelhetőnek tartom. Mert ho. nem néz meg az tuti.
80. michelle.r (válaszként erre: 22. - Bözsi néni)
2020. nov. 3. 18:00

De mi az otthon maradás jogalapja? Ha valakit karanténba rendelnek, gondolom a munkahelye elfogadja. Nem tudom, mert náluk teljesen lazán kezelik, ha be akarok menni bemegyek, ha nem akarok, nem megyek, csak az érdekli a menedzsmentet, hogy a munkámat elvégezzem.


De nem hiszem, hogy bemondásra bárhol elfogadják, hogy sorry, kontakt vagyok, nem megyek dolozni 10 napig.

79. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 78. - Robotica)
2020. nov. 3. 15:30

Magyarul szombaton 14 nappal a tömegrendezvénye után és kb. 10 nappal a betegsége kezdete után engem már nem lehet gyilkosozni csak úgy.


Természetesen azóta sem kerestek a hatóságok. :)

78. robotica (válaszként erre: 30. - NomNom)
2020. nov. 3. 15:29
A lappangási időt egy görbén lehet ábrázolni. A 10. napon már csak 5% valószínűsége van, hogy utána is fertőzöttnek bizonyul valaki. A 21. napon is van pár ezrelék valószínűsége.
77. globus (válaszként erre: 76. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 3. 14:47

Nyilván "ezek" találták ki.

A kontakt kutatásnak már semmi értelme, bárki keveredett mindenkivel.

76. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 75. - Globus)
2020. nov. 3. 14:38
A vírust. Az elégtelen kontakt kutatás már csak része annak, hogy a kamu konzultációra hivatkozva semmit sem tesznek.
75. globus (válaszként erre: 72. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 3. 14:31
A vírust? Vagy a karantént?
74. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 73. - Mostmúltam)
2020. nov. 3. 14:21

Köszi. Akkor egy újabb ilyen eset is van.

Szombatig nekem is meglesz bőven a 10 nap. :)

2020. nov. 3. 14:16
Barátnőm gyereke + lett. Szülőket, testvérét nem tesztelték. Azt mondták mindenki mehet iskolába/dolgozni. Úgy döntöttek,Embertársaik érdekében maradnak 10 napig otthon.
72. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 71. - Globus)
2020. nov. 3. 14:14
Vicces erről beszélni, miután sokak szeretett kormánya engedte ki a szellemet a palackból.
71. globus (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 3. 14:10
Mi a p.csnek pattogsz, ha eldöntötted már, hogy mit akarsz? Full feleslegesen állítasz ki magadról szegénységi bizonyítványt.
2020. nov. 3. 13:11

Én örülök, ha több vélemény jelenik meg.

Közben azóta egy másik ismerős is írta, hogy ketten éltek egy lakásban és csak aki rosszul volt az kapott karantént.


Szerintem, ahogy haladunk szeptember végétől úgy lazult a helyzet. Mert olyan ismerős is van, akiket szeptember elején még teljesen karanténba raktak.

69. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 68. - Channa*)
2020. nov. 3. 13:08
Én is a sajátomról írtam, hogy mi sem mehetünk, tilos. Csak hozzátettem, hogy annak tudatában, amit leírtam semmi értelme, így érthető most már?
68. Channa* (válaszként erre: 64. - 9b10f3d7ff)
2020. nov. 3. 12:51
Én még mindig a saját munkáltatómról írok, a saját vezetőimről, akik így határoztak a munkahelyünkön belül. Nekik nincs közük sem az operatívtörzshöz, sem másokhoz, így nem is releváns, hogy mi a helyzet a meccsekkel...
67. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 65. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 3. 12:29
Bocsi, hogy eltértem én is az eredeti kérdésedtől!
66. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 60. - Channa*)
2020. nov. 3. 12:27

Ne szívd a melledre, csak jeleztem nem mindenhol van így.

Pl. nálunk meg 1 nap alatt van időpont MRI és CT vizsgálatra.

Csak azt írtam le, hogy Budapesten belül sem egyforma, nemhogy országosan.

Lehet te meg nem kapnál 1 napon belül MRI vizsgálatra időpontot TB alapon.

Nem igazságos az egész rendszer. Egyformán fizetjük a TB-t, te kapsz ingyen tesztet én nem, Én kapok 1 napon belül időpontot, amire más meg hónapokat vár.

2020. nov. 3. 12:20

Mielőtt még elfajulnak a dolgok én nem akarok külföldre utazni. Csak a Pilisbe azt is szombaton, amikor már két hét telik el a fertőzés összeszedésétől és 10 attól, hogy beteg volt aki igazolt.


Nyilván akkor, ha nem kapok karantént. Ha kapok egyértelműen betartom.

64. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 62. - Channa*)
2020. nov. 3. 12:17

Értem, amit írsz. Mi sem mehetünk külföldre. De milyen logika van abban, ha valaki a határ mellett lakik és átjár Ausztriába, Ukrajnába dolgozni, akkor azok nem annyira veszélyesek, mint egy hétvégi út?

Az utcánk végén ukránok dolgoznak, akik a cseppet sem steril országukba hazajárnak, és nemcsak a mi utcánkban dolgoznak ukránok. Most akkor, hogy is van ez?

Nem látok benne semmi logikát. A meccsekre lehet menni, ahol külföldiek is vannak, potenciális magyar és nem magyar fertőzöttek, de maradjak a fenekemen. Álságos kettősmérce az egész vírus.

63. Bözsi néni (válaszként erre: 62. - Channa*)
2020. nov. 3. 12:11
Köszi, így már értem. Az előbb valóban félreértettem, amit írtál.
62. Channa* (válaszként erre: 58. - Bözsi néni)
2020. nov. 3. 12:04

Azt hiszem nem értetted meg, amiről írok.


Nálunk=munkahelyem


Nálunk a vezetőség azt javasolta, hogy ebben a helyzetben ne utazzon senki külföldre.

Ha az ajánlás ellenére megteszi, akkor viszont bünti van.


Ha valaki pozitív nálunk a munkahelyemen bármilyen okból és átadja a többieknek, akkor nincs bünti.


Írok példát: van néhány kollégám, aki azt mondja, hogy őket nem érdekli a vírus helyzet, akkor is elmegy Franciaországba, Spanyolországba vagy Olaszországba hétvégén. Ezek után természetesen jönnek hétfőn dolgozni, azaz jönnének, de nem jöhetnek, mert maradjanak karanténban. A cég a tesztjüket sem fizeti ki, csak azokét, akik nem tettek meg mindent azért, hogy megkapják a vírus, azaz a vezetőség ajánlása szerint cselekszik. Nem utazik csak úgy külföldre!

61. Channa* (válaszként erre: 54. - Bözsi néni)
2020. nov. 3. 11:58

Arról írtam, ha utazik az ajánlás ellenére, akkor igen is jár a bünti, mert üljön a fenekén és ne most legyen kedve kiutazni Franciaországba az Eiffel tornyot nézegetni.


Tehát, nem a vétlen kontaktokról beszélek...

60. Channa* (válaszként erre: 52. - 9b10f3d7ff)
2020. nov. 3. 11:57

Elhiszem, ha máshol másként működik.


Én azért írom le a mi esetünket, hátha valaki csak kitalál magának valamit, vagy félre tájékoztatták és nem tud erről a lehetőségről, ha esetleg náluk is úgy működik, mint nálunk;)


Ha gondoljátok, magamban is tarthatom a tapasztalataimat, ha fárasztónak érzitek, aztán lehet vergődni, és félre tájékoztatni egymást...

59. Bözsi néni (válaszként erre: 58. - Bözsi néni)
2020. nov. 3. 10:47

Jajj, de elírtam!


fekeséfe = felesége


Bocs.

58. Bözsi néni (válaszként erre: 49. - Channa*)
2020. nov. 3. 10:46

Fiam kollégéjának a fekeséfe pozitív lett. Tanár. Valamelyik diák bevitte a vírust.


Ezért az egész műszakot (szerencsére csak 5 embert) tesztelték. Ha pozitív lett volna valaki, akkor mindenkinek két hét otthon.


Szerinted jogos lenne nekik a fizetésnélküli, a bünti? Úgy gondolod, megérdemlik, és a családjuk is a kieső jövedelmet?


Még a táppénz is húzós, mert igen kevés.


Szerencsére negatív lett mindenki.

57. Bözsi néni (válaszként erre: 55. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 3. 10:41
Na, az 5 gyerekest inkább hagyjuk.
56. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 54. - Bözsi néni)
2020. nov. 3. 10:37

Az nem kérdés, hogy itt most én vagyok a gonosz.

Viszont szombatig tartom magam. Aztán majd határozat dönt, hogy kapok-e.

55. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 50. - Channa*)
2020. nov. 3. 10:36

Hát igen. Lehetett volna így utólag színezni a dolgokat hátha akkor, de már ez így alakult.



Szombatig nyilván sehova sem megyek, de határozat nélkül szerintem nem fognak büntetéseket sem osztogatni.


Elég a veszélyhelyzetre visszagondolni, ahol ment a vidéki polgiktól a fenyítés közben egy rendőr nem volt sehol. (Lehet épp 5 gyerekes családot lakoltattak persze ki.)

54. Bözsi néni (válaszként erre: 49. - Channa*)
2020. nov. 3. 10:32

Nem mindenki úgy kerül karanténba, hogy önszántából utazott.


Aki pl. ártatlan kontakt, mint a fórumindító, azt büntetni kell szerinted? Na, ne már!

53. liliom10 (válaszként erre: 47. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 3. 10:30
A melléképületből hogy jut el a WC-ig ? Megfogja a ház kilincsét, átmegy az előszobán, megfogja a WC ajtó kilincsét, lehúzza WC-t, megfogja a csapot, kezet mos, újra megfogja az esetleg vírusos csapot, elzátja, majd beletörli a kezét a törülközőbe, ami nem steril, kifelé megint kilincsek... Azt hiszed, olyan egyszerű ez ???
52. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 43. - Channa*)
2020. nov. 3. 10:29
Channa, azt felejted el, hogy Budapesten kerületeken belül is másképpen működik az EÜ. Az a szabály, hogy nincs szabály, mert nálatok, így működik, lehet van még ilyen, de nem jellemző. Ezt nem kötekedésként, bántásként írom le, hanem azért, mert nem mindenhol van úgy, ahogy nálatok.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook