Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha a családban van fertőzött, de én tünetmentes vagyok, akkor tényleg nem tesznek karanténba? fórum

Ha a családban van fertőzött, de én tünetmentes vagyok, akkor tényleg nem tesznek karanténba? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2020. nov. 3. 09:27

Sajnos ez ilyen. Mint mondtam egyéni szórakozásom meg csak szombaton lenne. Akkor viszont, ha önkéntes dolgot is nézzük 10 nap meglesz.


Bár gondoltam már arra is, hogy kérek időpontot magán tesztre és akkor tiszta lapokkal játszhatok. 20 ezret megérne.

20. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 3. 09:24

Munkahelyi tapasztalatom szerint, nem kell karanténba vonulnod. Elég baj, de ez van.

Aki most az ilyenekre köpköd, nem értem. Ha nincs szabadsága, táppénzre nem mehet, mit tudna csinálni? Éhen nem halhat, ki nem rugathatja magát.

2020. nov. 3. 09:23

Viszont szombatra nekem már önkéntesen is letelne a 10 nap. Sőt a fertőzése összeszedése után már 13 nap is.


Ha addig nem kapok semmi hivatalosat (csak ő) akkor a hegyi túra ami bevolt tervezve meglesz magamnak tartva.


A lelkiismeretről meg addig ne beszéljünk ameddig a krumpliosztók engedik a meccseket maszk és távolságtartás nélkül.

18. bnedora (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 3. 09:21
A fiamék sem kaptak semmiféle tájékoztatást, sőt nem is tesztelték az egész családot, mégis karanténban maradtak mindannyian. A te lelkiismeretedre van bízva, hogyan cselekszel. Ha még nem tudnád, aki tünetmentes, az is fertőzhet.
17. Amaunet (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 3. 09:20
Azért, kell otthon maradnod, mert látens fertőző vagy.
2020. nov. 3. 09:19

Pedig büntetést csak az kap, akivel felveszi a hatóság a kapcsolatot.


Lelettem adva mint kontakt. Viszont nem kerestek meg és csak ő kapta meg, hogy nem mehet sehova és ellenőrzik. Ha engem is karanténba akartak volna tenni adott lett volna a lehetőség.

2020. nov. 3. 09:18

Itt jön a képbe az emberek egyéni felelősségérzete. Nincsenek nagy, radikális tiltások, bezárások, de felelősen gondolkodó ember nem megy olyan rendezvényekre, helyekre, ahol nem tudják biztosítani a távolságtartást.

Nem tudják már kontaktkutatással fékezni a vírus terjedését. Aki fertőzöttel él egy háztartásban kutya kötelessége letölteni egy karanténidőt (10-14 nap) önkéntes karanténban tölteni.

Aki teheti az most is betartja a "Maradj otthon" felhívást.

14. andi6020 (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 3. 09:17
Nem azért kell otthon maradni, mert ellenőriznek.
2020. nov. 3. 09:15

Képzeld el eddig is hordtam. Számtalan utazással nem kaptam el. Én még ha a boltból kijövök vagy buszról leszállok is fújom a kezem. Ezért is lehet, hogy nem kaptam el több tucat utazás alatt sem tavasz óta. Az embereket meg eddig is messziről kerültem.


Viszont a retardált meccsre járó testvérem miatt, aki magának kereste a bajt nem magamat fogom büntetni.


Hiszen ha nem kapok tájékoztatást, mint ő hogy ellenőriznek akkor minek maradjak otthon?

12. Alessandro (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 3. 09:14

Több, mint 60 ezer fertőzött van már Magyarországon és azoknak legalább 200-250 ezer kontaktja. Belegondoltál abba, hogy amilyen gyorsuló ütemben terjed a vírus, már egyre kevésbé képesek kezelni a hatóságok a kontakt személyek megfigyelését, összeírását és pláne írogatni nekik papírt. De te csak várjad a papírt!

Ennél azért sokkal nagyobb felelősségérzeted is lehetne mások (az embertársaid) iránt!

2020. nov. 3. 09:14
Azért remélem, legalább egy normális maszkot húzol az utcára is, amikor kontaktosként mászkálsz jobbra-balra...
10. Imisz (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 3. 09:10

Nagyon úgy néz ki, hogy a lelkiismeretedre van bízva kinek, hány embernek adod át a vírust tünetmentesként de potenciális hordozóként.


Bár az én véleményem szerint vagy így-vagy úgy, betegedve vagy anélkül túlélve vagy nem de mindenki át fog esni rajta.

2020. nov. 3. 08:57

Ha kapok arról papírt, hogy karanténban vagyok akkor nyilván maradok.

Ha viszont nem kapok (a TASZ oldalán is azt írják, hogy legfeljebb ellenőrizetlen járványügyi elkülönítés jár), de sokan írják, hogy náluk családtagként még az se volt.


Majd kiderül hamarosan. De ha csak annak a nevére megy a karantén, aki beteg engem meg fel sem hívnak akkor hova maradjak otthon?

2020. nov. 3. 08:54

Ugye ezt te sem gondolod komolyan, hogy kontakt személyként, te majd szabadon járkálva megfertőzhetsz másokat is?



[link]

2020. nov. 3. 08:05
Az viszont lassan letelik. Csütörtökön volt lázas azóta meg nincs baja. Csak pozitív tesztje.
6. Wonderwoman (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 3. 08:03
Nem fognak veled foglalkozni. Max megkérdezik, házon belül el tudtok-e különülni (ha egy háztartásban élsz a fertőzöttel) így max 5 nap karantént adnak, ha adnak.
2020. nov. 3. 08:03

Viszont ameddig hivatalosan nem kapok semmi értesítést erről, akkor mi alapján maradjak otthon? Most az ilyen maradj otthon meg egyéb lelkiismeretes dolgokat félretéve. Mert eddig csak a fertőzött kapott ilyet.


Bár abból kiindulva, hogy a meccseken következmények nélkül lehet tenni bármit nem kell itt semmin csodálkozni.

2020. nov. 3. 08:01
Szvsz kontakt vagy és otthon kell maradnod 10 ( vagy 15 ) napig.
2020. nov. 3. 07:57

Igen, de alig találkozunk. Plusz engem eddig senki sem keresett meg, hogy karanténban lennék és arról sem, hogy ellenőriznének. Ez eddig egybevág azzal, amit mondtak, hogy nem fognak foglalkozni velem tünetmentesként.


Bár nyilván, ha senki sem írja elő a karantént akkor miért lennék abban?

2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 3. 07:43
Egy háztartásban élsz a fertőzöttel?
2020. nov. 3. 07:32

Mert ezt hallani. Igaz még az igazolt fertőzöttet sem hívta senki. Viszont azt mondják én nem fogok karanténba kerül sem tesztet nem fogok kapni, mert tünetmentes vagyok.


Persze az anyám fenyeget feljelentéssel meg egyébbel, de nem ő fogja egy felnőtt embernek megmondani mit csinálhat, ha a hatóságok nem teszik meg.

Egyébként a fertőzést aki összeszedte kb. 10 napja szedte össze és 5 napja tünetes. Nekem semmi tünetem.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook