Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gyógyszert macskának fórum

Gyógyszert macskának (beszélgetős fórum)


1 2
2016. febr. 21. 09:08

Amíg volt cicám, nekem a féregűző beadása jelentett gondot.


A tablettát negyedeltem hogy nagyon kicsi adag legyen, kockasajtból pici golyókat formáztam, és a negyedeket belenyomtam a közepébe. Vigyáztam hogy az a kezem amivel a sajtot a gyógyszer köré nyomkodom, ne is érjen a gyógyszerhez, mert ha a sajton megérzi a szagát, nem eszi meg.


Adj először csak pici sajtot, csak tedd le elé. Ha ízlik neki, a sajttal csomagolt gyógyszert ugyanígy. Ha nem érzi meg a szagát, megeszi.


Van akinek a macskája a kenőmájasért van odáig. Az is jó csomagolóanyag. Pici gyógyszer, nagyobb májas. Sok sikert! :)

6. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 5. - Színescerka)
2016. febr. 21. 09:04
Ez az igazi stressz szegény cicának.
2016. febr. 21. 08:57

Köszönöm az eddigi hsz-eket de ezeket már mind próbáltuk, írtam is a nyitó hsz-ben. Kajába nem megy mert nem eszik inkább semmit, mert gyanakszik sajnos, hogy hol a fújgyógyszer. Szájához nem enged már nyúlni, inkább elbújik, és küzd ezerrel.


És hangsúlyozom: naponta 2x kell ezt végigjátszani , úgy hogy általában csak egy ember van a macskával. Nem véletlenü nyitottam topikot, mert már a google-t tizenkétszer végigbújtam legalább.


Az állatorvos megmutatta (a rendelő saját macskáján) hogy ha hátrahúzza a nyakán a bőrt, akkor a cica szépen kinyitja a száját. Ja, az a cica biztos, az enyém inkább szájzárat kap. De ha erőltetem a gyógyszerbeadást, akkor egyébként is minden egyes mozdulatomnak ellentart. Ha felemelném a fejét akkor erővel leszegi, ha jobbra fordítanám akkor ő balra, ésígy tovább...

2016. febr. 21. 08:52

Esetleg ha szereti a szaftos macska kaját,vegyél olyat ami darabos,és dugd bele abba.


[link]

2016. febr. 21. 08:47
Én egy kis darab kolbászba raktam bele a fél gyógyszert,simán megették.Viszont a you tube-on van fenn egy videó a gyógyszer beadásról.
2016. febr. 21. 08:44
Én anno elég hosszú ideig a fogamzásgátlót a cicusomnak úgy adtam be, hogy becsomagoltam egy vastag plédbe, hogy ne tudjon megkarmolni, a karomban hanyatt fektettem, a száját kinyitottam, a lehető legmélyebbre tettem a gyógyszert és befogtam a száját. Kénytelen volt nyelni. Azt nem tudom megmondani, hogy esetetekben ez mennyire stresszmentes, de - ugyan nem vagyok állatorvos - meg is mutathatta volna a doki, ő hogyan csinálná. Ételbe én soha nem tettem bele...
2016. febr. 21. 08:40

A probléma a következő: van egy 11,5 fél éves cicám, akiről kiderült pár hete, hogy szívbeteg. Háromféle gyógyszert kell szednie, napi 2x kell gyógyszerelni, és ami nagyon fontos, stresszmentesen kell tartani.

Ha rendesen van adagolva a gyógyszer akkor a cica jobban van, ez egyértelmű.


A gond az, hogy most már kezdünk kifogyni az ötletekből. Először a nyers erővel próbálkoztunk (letolni a torkán) egyrészt 2 percen belül 5x köpte ki a tablettát, másrészt ez neki nagyon nagy stressz. A stressztől köhögőrohamot kap, ez a betegségével jár együtt, viszont pont ezt kéne elkerülni. A doki szerint a gyógyszerbeadás fél perc, aha... így órákig is eltart, mert mindig újra kell kezdeni, viszont a hatékonysága konkrétan nulla.

Aztán a kajájába raktuk,pár napig megette de éhségsztrájkba kezdett, nem evett és nem ivott semmit.

Aztán pasztába keverve a szája szélére kentük, de a cica rángatja a fejét, több gyógyszer kerül mellé mint bele + stressz.

Aztán most a testére kentük a gyógyszeres pasztát, pár napig lenyalogatta. És most elkezd ebben is sztrájkolni, inkább nem nyalogatja le.


Már gyomorgörcsöm van az egésztől... és ötlettelen vagyok. Ja, a tabletta beadó nem jön be, mert negyed meg hatod tablettákat kap, a beadó pedig egész szem gyógyszerekhez van kitalálva. És a szájához nyúlkálni egyébként sem enged már.

Pluszban stresszel, hogy nincs idő, mert gyógyszer nélkül a cica állapota meredeken zuhan, ugyanis a tüdejénél víz gyűlik fel, nem maradhat ki egy alkalom se.


Van ezeken kívül még más eljárás, ötlet, csoda, akármi?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook