Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermektartásdíj megemelése fórum

Gyermektartásdíj megemelése (beszélgetős fórum)


1 2
33. tunyi
2014. márc. 15. 11:33
Sziasztok! Lehet hogy kérdezték már elöttem páran, csak nincs türelmem végig olvasni,ha apuka külföldön él azt hiszem bejelentett nem kevés jövedelemmel,amiből éppen csak csepegtet a lányának,akkor is perelhető? 14 évig elfogadtam amit adott, nem követelőztem, többet ért a normális kapcsolat. Most viszont egyre több az elvárás velem szembe,apuka részéről, és egyre kevesebb a gyerektartás! Sőt megkaptuk azt is hogy ő akár el is tünhet,és akkor leshetek. Havi 30ezer forintot fizet, és 1600 euró kb a fizetése. Köszönöm ha válaszol valaki,mert éppen akkor szeretne anyagilag kilépni az életünkből amikor a lánya középiskolába készülődik:(
2013. okt. 3. 11:17

Kiegészítés:

Miután az előző posztomat megírtam, meglestem a leveleimet, és exem írta, ha csak egy fillérrel is kevesebb gyerektartást köldök, azt nem veszi át, és úgy tekinti, mintha nem is küldtem volna.

lehet, hogy csak elkeseredésemben, de nekem ebből az világlik ki, hogy nem is a pénz a lényeg, hanem hogy minél mélyebben és hamarabb el legyek taposva.

Rosszul látom?

2013. okt. 3. 11:00

Szép napot minden kedves fórumozónak!

Nemo vagyok, 53 éves férfi, és nem azért látogattam el a fórumra, hogy megköpködjenek, vagy pálcát törjenek felettem, hanem szeretném tudni, másoknak, ismeretlenül, csak a tények vázolása után mi a véleménye az esetemről.

Nincs sem szépítés, sem a másik rossz színben feltüntetése, csak a tények.


Íme a történetem, röviden:


Második párommal 18 éve ismerkedtünk meg, ekkor egyikünknek sem volt semmije, de szerencsénk is volt, amikor egy jó szerződéshez jutottunk, a tartalma lényegtelen, de szellemi termékeket állítottunk elő. Nekem az előző kapcsolatomból van két lányom, már ők is harmincsasok, volt páromnak is van két hasonló korú csemetéje, szintén az előző kapcsolatából.

Két éven belül tudtunk venni egy szép házat, ezt az én legnagyobb lányom nevére vásároltuk, ez fontos. Közben született három közös kislányunk, jól éltünk és imádtuk egymást:

Exem egy ügyes húzással egy volt kollégámnak nagyobb összeget adott kölcsön, természetesen ahogy lenni szokott, nem adta vissza.

Kellett a pénz a munka folytatásához, így nagylányom számunkra felvett 4 millió Ft jelzáloghitelt a házra, három évig mi fizettük a havi 70egynéhányezres törlesztést.

Ekkor jött a krach, a szerződés megszünt, a rezsi maradt.

Szüleim az egy életen át összespórolt pénzükből adtak kölcsönt, hogy új vállalkozásba kezdhessünk, egy presszót nyitottunk. Exem jószívű lány, annyi hitelt adott a vendégeknek (közel fél mill!!!) hogy a vállalkozás belerogyott.

Hm, visszaköltöztünk Pestre, egy bérelt lakásba. Nem ment valami jól a dolgunk, de gyúrtam rajta, hogy az alaptevékenységet, a szellemi termék értékesítést újra tudjam indítani. Az utolsó fél évben már kizárólag szüleim segítségével tudtuk magunkat fenntartani. 2009 áprilisában szervi problémák miatt a bal lábam majdnem teljesen lebénult irtó fájdalmak közt, öt hónapig csak két mankóval tudtam vonszolni magam, de ma sem tudok 4-500 méternél többet menni egyszerre, de ez az én bajom. Az asztmám, ami mára elég durvává vált kezelés és gyógyszerek nélkül, csak hab a tortánJ

4 éve és 1 hónapja egyik pillanatról a másikra exem közölte, vagy leteszek az asztalra 400ezer Forintot, vagy eltakarodok. Ez meglepett, mert előtte semmi jelét nem láttam, hogy valami baj lenne köztünk.

Pénzem nem volt, fogtam a batyumat és megindultam. Egyik régi barátom fogadott be, az irodája irattárában laktam néhány hónapig, és viszonzásul segítettem neki a munkában, fordítottam, a nemzetközi ügyeit intéztem. Ekkor még megvolt az autóm, egy Grand Cherokee. Nem, nem nagyzási hóbort volt, előtte olyan sportot űztem, amihez kellett a terepjáró.

Novemberben hallottam egy rendes, bejelentett munkáról, sikeresen be is kerültem, épp a céget futtatta fel a tulaj, november elejétől március végéig napi 16 (nem elírás) dolgoztam, az öt hónapra összesen kb 10 szabad nappal… Én ilyen vagyok, ha kellek valahol, ott lojális vagyok. Én marha. Március utolsó napján amikor már futott a cég, a tulaj közölta, sajnos a korom miatt nem felelek meg a cég fiatalos arculatának, így megválik tőlem. Remek.

Meghirdettem az autómat eladásra, gondoltam még sürgős eladással is kapok 7-800ezret érte.

Milyen a sors, exem felhívott, és közölte, másnapra kell neki 120ezer Forint, mert el kell költözniük. Ekkor már együtt volt egy régi közös ismerősünkkel. Róla nem mondhatok semmi rosszat, a férfi normális, szereti a lányaimat, velem is mindig (mármint az összaköltözésük után is) korrekt és normális volt.

Hú, elmentem exemhez, volt néhány ezer Forintom, azt átvittem mind, hogy ennyim van. Kitört a cirkusz, ha nem adok 120ezret, nem tudnal elköltözni, neki vége, elkezdi kidobálni a gyerekeket a kilencedikről és utánuk ugrik. Még remekebbL

Felhívtam az egyik embert, aki a kocsira potencális vevő volt, és megkérdeztem, mennyi kp van a zsebében? 90ezer volt. Mondtam neki, ha most 1 órán belül jön a kocsiért, megkapja 90ezerért. Úgy is lett, ő boldog volt, én elbuktam jó nagy pénzt, de el tudtam vinni a pénzt az exemnek.

Közben a kisebbik nagylányomtól is kért kölcsön 60ezret pár napra, de természetesen arról elfeledkezett.

Sikerült az új házba költözésük, én is béreltem egy kis szobát a közelükben, így a kislányokkal egyszerübb volt a kapcsolattartás. “Rendes” munkám már nem volt, és egy sánta, túlképzett 50 feletti pasi nem is igazán népszerü munkavállaló.

Nekiláttam ismét a még meglévő, exemmel közös szellemei termékeket árulni. Kb fele nálam van, a másik fele nála, azt em tudom, ő mennyit szedet be belőle. Háát, a régi piac halott már, havi 25-30ezret tudtam kiárusítani belőle, ennek felét korrektül oda adtam exemnek. A lakbéremet és az élelmezésemet szégyen szemre a 80 éves szüleim fizették.

Közben a legnagyobb lányomra terhelte a bank az addigra több mint 7milliós tartozást, amit a házra felvett nekünk. Ő ma külföldön dolgozik, hogy megéljen, tudja milyen helyzetben vagyok, nem is piszkál a pénze miatt, exem pedig lekakilja az egészet, bár a pénzt vele közösen vettük át a lányomtól.


Gyerektartásra nem volt konkrétum, amim volt, mindig odaadtam, mint írtam, a szobámat és az ebédemet szüleim állták, másom meg már nem volt, csak a laptopom.

Ez ment egy jó darabig, amikor bíróságra került a dolog, és a bíró megítélt havi 30ezer plusz 9500 elmaradt tartást havonta. Ez most májusban volt. Május-júniusban ki is tudtam fizetni, épp szerncsém volt és volt annyi bevételem, de augusztusban már csak 31ezer Forint össz bevételem volt, a kisebbik nagylányotől kértem hozzá, hogy meglegyen a pénz. Hangsúlyozom, nincs letagadott bevételem, ha lenne, nem lennék rászorulva, hogy lyukas cipőben járjak. Ez év augusztusában megint beütött a szerencse, egy külföldi partner ajánlatot tett a teljes meglévő szellemi termékeinkre, de csak egy tételben érdekelte, 50-50 százalékos osztozkodással!

Gyorsan felhívtam exemet, hogy ez a helyzet, az én 50 százalékom fele természetesen az övé. Ő is örült a pénznek, rábólintott. Augusztus második felében szólt a partner, hogy küldhetem a teljes anyagot. Ekkor szóltam exemnek, hogy átmennék érte, de addigra azt mondta, nem vihetek el belőle semmit, nem adja, és az új párjábak is megtiltja, hogy odaadja nekem.

Na egyből jó kedvem lett, oda a munka és a pénz.

Tökéletesen olyan nekem ez, hogy így, nyomorogva, egyedül, teljesen ki vagyok neki szolgáltatva, már fenyeget rendőrséggel, mindennel, ha nem fizetek, becsukat. Hamar megváltozott.

Kérdezhetitek, miért nem fizetek szeptember óta? Mert nincs bevételem. Munkanélkülit nem kapok, mert mint volt vállalkozó nem kaphatok, „hivatalos“ munkám rég volt, évek óta orvoshoz sem járok, nincs biztsításom sem, most eljutottam oda, hogy önként feladom magam, csukjanak be a fenébe, attól nem lesz pénzem.

Mellékesen azért családomtól exem rendszeresen kért kölcsönöket, amit úgy kaptak visza, mint ti.


Most itt ülök, vakargatom a fülem tövét, hogy havi 20-22 ezerből hogy fizessek 39500-at?

...és sajnos valóban ennyi a bevételem.


Nos, sajnálom, ha túl hosszúra sikerült az írás, de szeretném tudni, részben ti mit tennétek a helyemben, de gondolom, olyan hozzászólás is lesz, hogy mit lehetne még elvenni tőlem, de érdekel az emberek véleménye!


Tisztelettel,


Nemo


PS: Exemék 2 szintes házban élnek, bőrbútorokkal berendezve, 50 négyzetméteres nappalival, amiről a bíróságon zokogva nyilatkozta, hogy havi 30, azaz harmincezer Forintért béreli egyedül... Fura, nekem rezsivel együtt 160ezret mondott, de mit számít ez már.

2012. dec. 11. 18:29

Érdeklődni szeretnék, hogy a párom másfél évig fizette a 14000Ft-os gyerektartási díjat, amit a bíroság megállapított. Szeptemberben munkanélküli lett, így nem tudott fizetni csak 7000Ft-ot. A következő hónapban elhelyezkedett és újból fizette a 14000Ft-ot. A volt párja élettársával meglett beszélve telefonon, hogy a munkanélküliből csak annyit tud fizetni, de majd apránként kilesz fizetve a többi 7000Ft is. A mai nap üzenetet küldött a volt párja, hogy holnap megy a végrehajtóhoz, mert csak igérgeti a párom, hogy kifizeti. Mit tanácsol és mit tesz ilyenkor a végrehajtó, mível a munkanélküli miatt, csak a felét adta oda és ezt a volt párja egyáltalán nem érdekli, csak követeli a többi pénzt is!

Válaszát köszönöm!

2012. szept. 28. 06:11

Ez egy undorító fórum.Húzátok le az utolsó bőrt is az apákról és szapuljátok az új feleségeket meg persze csámcsogjatok rajta hogy milyen a keresete,amihez persze semmi közötök.

Irigyek...

2011. jún. 22. 22:30

Ezt most olvastam itt a neten...



A gyerektartás összege nem egy fixen, törvényileg előre meghatározott pénzösszeg. Nem úgy működik, mint például a kismamák esetében a GYES.


A gyermektartás összegéről alapvetően ugyanis a szülők döntenek. Ha pedig önállóan nem sikerül a gyerektartás összegéről megegyezni, akkor erről a bíróság dönt. De hogyan?

A gyermektartásdíj összege: hogyan kerül kiszámításra?


A gyermektartásdíj összege gyerekenként általában a tartásdíjra kötelezett szülő átlagos jövedelmének 15-25%-a – a bíróság megállapításától függően.


Az összeg meghatározásánál a bíróság a következő szempontok szerint dönt:


* a gyermek tényleges szükségletei,

* mindkét szülő jövedelmi és vagyoni viszonyai,

* a szülők háztartásában eltartott más – saját, illetőleg mostoha – gyerekek száma, és

* a gyerek saját jövedelme.


Fontos azonban tudni, hogy a gyermektartásdíj fizetésére kötelezett szülővel szemben érvényesíthető összes tartási igény a jövedelme 50%-át nem haladhatja meg.


Az tehát biztosan nem fordulhat elő, hogy egy különélő apa például 200 ezer forintot keres, de abból 120 ezer forint összegű tartásdíjat meg kell fizetnie kifizetni különélő vagy volt házastársának. Hiszen az már meghaladja a jövedelme felét!


Az összeg megállapításánál a bíróság általában a keresetlevél beadását megelőző egy évi összes jövedelmet megvizsgálja, és erre figyelemmel állapítja meg a tartásdíj alapját.


A gyermektartásdíjat határozott összegben indokolt megállapítani (azaz havi X forintban, és nem a jövedelem havi X százalékában), ha a kötelezett jövedelme különböző forrásokból származik és ezek összege pontosan nem határozható meg, vagy éppen kiemelkedően magas összegű (például vállalkozó, külföldön él, munkakörében jelentősebb összegű borravalót kap!).


Hozzáfűzés...

bár minimálbérre van bejelentve a tényleges önfenntartás meghaladja ezt az összeget (kérdésekkel bizonyítható)...

Így a bíróság eltekinthet a jövedelemigazolástól, amit a jegyzőkönyvben feltüntet, hogy mi az oka és ezért általában a tartásdíj összegét is jócskán megemelhetik...

2011. jún. 22. 22:20

Sziasztok!

A kisfiam most, ahogy Ő mondja: nem 4, hanem 4 és fél éves. Anyjával több éve külön mentünk, ő is és én is párkapcsolatban élünk. Rendszeresen fizetem a gyerektartást 65.000,- Ft-ot, de a 2 hetente hétvégi láthatást amiben megegyeztünk, nem éppen mindig tartja be. Programokat szervez rá, fél napot elvesz és a legjobb mottója: családi programja van a fiamnak, amit meg kell értenem, mert én nem vagyok a családja.

De amiért most itt írtam az, hogy kevesli az összeget és most ügyvéd útján akarja a fizetésem 20%-át, mert szerinte az a reális, ennyi kell a neveléshez és megengedhetem és Ő egyébként is csak minimálbérre van bejelentve (hiába kap kézbe többet).Én túlzásnak érzem, kiszámoltam, h éves szinten (volt karácsonyi és most féléves bónusz)kb.100.000,- Ft-ra jön ki.Egyébként jó anyagi körülmények között élnek a párja hasonló keresettek rendelkezik, mint én.

Kérdésem, hogy megteheti ezt? A bíróság megítélheti a magasabb összeget? Szerintem már az eddigi összeghez sem kell túl sok pénzt hozzátennie...

26. vica009 (válaszként erre: 24. - 3ed4c04bf4)
2011. jún. 21. 17:31
Az én exem is kamion sofőr,10 évvel ezelőtt keresett Mo.- 150000 ft-ot.akkor állapítottak meg 30 000 ft gyerektartást.Most én is emeltetni akarom,mert már több mint félmillót keres külföldön.
25. 2cb29de033 (válaszként erre: 24. - 3ed4c04bf4)
2010. jan. 15. 12:52

És ezzel az esettel is ugyanoda lyukadtunk ki:


Apukának jogai vannak, nekünk meg kötelességünk!


:(((((

2010. jan. 15. 12:49

Sziasztok!

Ma felhívtam a Bíróságot,mondom telefonon megérdeklődöm hogy érdemes e beslattyogni....

Ott kapcsolták a Polgári osztályt,ahol nem bíztattak sok jóval,de megadták a Jogi Segítségnyújtó Szolgálat számát,ahol szintén elkeserítő választ kaptam.

Azaz,vigyek papírt,tanúkat apuka keresetéről,amelyek bizonyítják a tényleges havi keresetét.Hát,mondanom sem kell :honnan??,

A családja nem fog ellene vallani....

Tegnap közben megtudtam,hogy dec. óta ismét munkahelyet váltott,mért ne.... reggel utánna néztem a neten,hát ők is nemzetközi szállítmányozással foglalkoznak.....

És itt is a minimum összegre van bejelentve.

A négy év alatt mindenhonnan ezt a változatlan min.összeget kapom.

Érdekes módon,itt is kerek 84.000-ret kap nemzetközivel....

A megemeltetésre azt mondták,rizikós,mivel a 25 % meg van állapítva,apuka kérésére visszavehetik 20 %-ra.Röhej,úgy hogy apuka a fizetése nagy részét zsebrerakja,még ő csökkenthet.Úgyhogy iskolába,ruházkodásba,sem a nevelésben semmit nem segít.

Magyarul futom a malomkereket körbe....

Most nagyon magam alatt vagyok.

Nem tudom van-e értelme nekiindulni ennek az eljárásnak,mert ha én jönnék ki vesztesen még a perköltség is engem illetne.

Tehát:magyar törvény:nem a gyermek érdekeit képviseli és apuka megtehet mindent.

Neki jogai vannak,nekünk pedig kötelességünk.

Ma nagyon lehangolt ez a dolog,nagyon kiborultam.

Számítottam rá,a negatív válaszra,mert sajnos nem csak én vagyok ilyen helyzetben.

Internetes oldalakon is utánna jártam,s számos nő viseli a nehézségeket,még apuka vígan él.....

Jobbára ez jellemző.

Azért a lelkem mélyén nem adom fel,csak nehéz....

23. 2cb29de033 (válaszként erre: 1. - 3ed4c04bf4)
2010. jan. 13. 20:03

Szia!

Látom még nem oldódtak meg nálatok sem az ex-szel kapcsolatos problémák. :S

Nálunk sem... :(

Mindenképpen el kell indítani a bíróság felé a kérelmezést. Mi is pont most fogunk hozzákezdeni.

2010. jan. 13. 17:55
Igen! Egy héten egyszer van!
2010. jan. 13. 17:35

Utánna járok mikor van ügyfélfogadó nap.

Úgy emlékszem,heti 1 x.

De már annyira elszántam magamat,befejezem.

Legalább megpróbálom,bár amit a fejembe veszek nem teszek le róla,főkén ha a gyermekeimet is irinti.

2010. jan. 13. 17:22
Gyönyörűek a gyermekeid! Nem tudom, hogy miért nem kíváncsi rá az apja! Igazi kis csibész!
19. Sünciné (válaszként erre: 18. - 3ed4c04bf4)
2010. jan. 13. 17:05
Én úgy tudom, hogy személyesen! De hívd fel őket és megmondják! De célszerűbb ha személyesen mész be és viszel minden papírt!
2010. jan. 13. 17:03

Ez a jogi tanácsadás csak személyesen műkszik,szerintetek?

Ugyértem tanácsot telefonon nem lehet kérni?

De ha arról van szó,bemegyek.

17. Sünciné (válaszként erre: 16. - 3ed4c04bf4)
2010. jan. 13. 16:49
Igazad van! Menj be az illetékes bíróságra az ingyenes jogi tanácsoshoz és ő mindent elmond Nektek!
16. 3ed4c04bf4 (válaszként erre: 13. - Fbb53e1d99)
2010. jan. 13. 16:43

Dehogy is!Csak közben megjött a fiam a suliból,táskát néztem át.

Mért történt volna baj?

Minden választ köszönök nektek,ami információval segít engem.

Már rég óta nyelünk,és a végét járuk.

Mért elégedjünk meg a kevéssel,ha több jár...???

15. fbb53e1d99 (válaszként erre: 12. - Sünciné)
2010. jan. 13. 16:22
Igen,nekük is örökös gond volt a gyerektartás..inkább leszámolt a férjem a unkahelyén, csak ne kelljen neki fizetni..jó, ez már régen volt...de akkor is.
2010. jan. 13. 16:21

De 20%.

De mivel már anno is sport orientált oviba járt a gyermek,most sport tagozatos suliba,és mivel nekem a jövedelmem csak annyicska volt,most sem több,ezért kaptam 25 %-ot,papíron.

Mert amúgy nem adják oda mindet ami jár.

13. fbb53e1d99 (válaszként erre: 11. - 3ed4c04bf4)
2010. jan. 13. 16:20
Most mi történt? Valami rosszat írtunk?
12. Sünciné (válaszként erre: 10. - Fbb53e1d99)
2010. jan. 13. 16:19

Csak az a baj, hogy a bíróság még el is hiszi! Bár én nem lepődök meg semmin.

Amin én keresztül mentem, hogy a jogosan járó gyerektartást megkapjam másfél év volt! Bezzeg mikor beadtam a papírt, hogy befejezte nappali tanulmányait a lányom és levelezőn folytatja akkor nagyon gyorsak voltak. Kedden beadtam, csütörtökön jött a végzés, hogy megszüntették a letíltást! Nem volt semmi!

2010. jan. 13. 16:18

Hát,képzeljétek az elmúlt évek alapján több munkahelye is volt.Többnyire nemzetközi árufuvarozás.Ez mindent elmond!

És a gyermektartást csak az egyik munkáltatója vonta rendesen,azaz a fizuja kb. 25 %-át.

Azaz pár ezerrel többet mint 21.000.

Én most itthon vagyok,és val.szeg leszek is.

Most jan.3.-án járt le a gyesem a picivel,aki szept.1-gyel megy oviba,de mivel beteg vagyok,és le is vagyok %-olva a munka mostanában nem jön szóba.Rengeteget idegeskedünk,rengeteg mocskot lenyeltünk már a párommal a gyermek érdekében "édesapáék" felől.

Ő vigan él, az élettársa két munkahelyen dolgozik.

Csak szórják a pénzt.

Ha a fiam kér valamit tőle,nem kapja meg.

Karácsonyra 3 csomag kártyát kapott,1 rotringot 1 csomag heggyel.

Az iskolába semmit nem segített,szeptemben.

Mindenben a párom segít nekünk.

Ő fizette ki a tankönyveket.

Az ebédpénzt mindig ő rakja be,ami már legutóbb tíz felett volt.

Minden ránk hárul.

Emelllett az elmúlt 3 hónapban kb.kétszer látta a fiát.

No comment.

10. fbb53e1d99 (válaszként erre: 8. - Sünciné)
2010. jan. 13. 16:09
Az bizony!!! A vejem kamionos-:)
9. fbb53e1d99 (válaszként erre: 6. - 3ed4c04bf4)
2010. jan. 13. 16:08
Egy gyerek után nem 20 sázalék jár?
2010. jan. 13. 16:08
84.000.- Ft. egy kamionsofőrnek nevetséges!!!
7. Sünciné (válaszként erre: 6. - 3ed4c04bf4)
2010. jan. 13. 16:08
Mindenképpen adj be egy kérelmet a bíróságra. Nem tudom kell e fizetni érte. Minden bíróságon van ingyenes jogi szaktanácsadás ami ingyenes!
6. 3ed4c04bf4 (válaszként erre: 2. - Szöszipanna)
2010. jan. 13. 16:02

Van %-os meghatározás is.

De ezt is úgy kerülte ki, hogy bejelentettem magát arra az összegre,aminek a 25%-a min.összeg,amit kapnunk kell.

Magyarul: A minimum összeg,amit fietnie kell:21.000

De minden bér jellegű jövedelem 25 %-át ide kéne adnia-amit nem tesznek meg.

Tehát,84.ezerre van bejelentve,annak a 25 %-a,21.000 .

És ők elégedtettek.Csak én nem mert egy kamionsofőr hogy kap 84.ezret,nincs túlórája?????

2010. jan. 13. 14:29

Mivel több évvel ezelőtt lett megállapítva a gyermektartásdíj összege, lehet kérni a felemelését tekintettel az életkori sajátosságokra.

Tudomásom szerint ez a bírósági eljárás illetékmentes. Lehetőség szerint minden kiadás összegéről kell valamilyen számla, amit a kérelem mellékleteként csatolni kell.

2010. jan. 13. 14:27

Elvileg a jövedelmének a 20%-a lehet maximum! De ha rossz anyagi körülmények közt éltek akkor nagyon ritkán 25%-ban állapítják meg!

Fix összegben van meggállapítva a gyerektartás?

Szerintem amikor megállapították a gyerektartás összegét azóta azért biztos emelkedett a jövedelme! Nem?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook