Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyermektartás megemelése iránti per - Gyermektartás maximuma fórum

Gyermektartás megemelése iránti per - Gyermektartás maximuma (beszélgetős fórum)

1 2
2010. júl. 6. 18:03
Itt az ítélkezési szünet..hurrá megint 2 hónapot várhatok..mondom én felnő a gyerekem..ez nem vicc:-DDDD
30. kissa18 (válaszként erre: 20. - Mamcili)
2010. júl. 5. 11:51
Ezt tőlem is kérdezték, én nem kértem. Szerintem ez nem jár, méirt kellene engem eltartania? Felnőtt vagyok, dolgozom, magamról én gondoskodom. Én nem akartam kizsigerelni a volt férjemet csak annyit szerettem volna, hogy segítsen a közös gyerekeink nevelésében, Szerencsére ezt ő is tudta és jóindulatúan állt a dolgokhoz. Azóta is mindent meg tudunk beszélni egymással. Ő is és én is jóindulatúan állunk egymáshoz, ő is segít nekem, én is neki.
2010. júl. 5. 11:08
Bár ,ha belegondolok az apukák röhögnek egy darabig,aztán meg mi anyukák....sosem fogom megérteni,miért nem lehet normálisan történnie a dolgoknak..mennyivel könnyebb lenne az életünk.
28. mamcili (válaszként erre: 27. - Vidamtyuk)
2010. júl. 4. 23:18
nem :)
27. vidamtyuk (válaszként erre: 26. - Mamcili)
2010. júl. 4. 21:00
Megy ez másképp?
26. mamcili (válaszként erre: 25. - Vidamtyuk)
2010. júl. 4. 19:43
látom nevedhez híven igyekszel vidám maradni :)
25. vidamtyuk (válaszként erre: 24. - Mamcili)
2010. júl. 4. 17:12

Nagy szerencséd volt a bírósági eljárás idejét tekintve...

Lassan nagykorú lesz a gyermekem..remélem addigra csak vége lesz.

24. mamcili (válaszként erre: 23. - Vidamtyuk)
2010. júl. 4. 15:01

sajnos nem megy túl gyorsan...

főleg hogy a párod klföldön él...

Bonyolít mindent...

nekem két hónap volt, de megvolt az oka...

gyorsított eljárást kértem a ygermekemre tekintettel, aki akkor még nagyon kicsi volt...

2010. júl. 3. 09:08
mamcili azon vagyok,de már lassan 1éve tart..semmi eredmény...Mikor lesz vajon vége?
22. mamcili (válaszként erre: 21. - Vidamtyuk)
2010. júl. 3. 08:47
te csak légy pozítív és egy minimum összeget mindenképp próbálj kiharcolni, de kérd a maximális ellátást...
21. vidamtyuk (válaszként erre: 20. - Mamcili)
2010. júl. 3. 07:34

mamcili,ha tehetném lehet kérnék azt is,de az a hajó már elúszott.

A bíró eddig szerintem elég pozitívan áll az egészhez,mindenben csak apukának kell bizonyítania.

Persze ez az összegű jövedelem a m-o-i viszonyokhoz igen csak magas,de erről én nem tehetek.Senki nem mondta apukának,hogy külföldre menjen.

20. mamcili (válaszként erre: 13. - Kissa18)
2010. júl. 2. 23:13

Tőlem a bírónő azt is megkérdezte kívánok-e asszonytartást kérni :)

Bárcsak kértem volna :(

19. mamcili (válaszként erre: 10. - Kissa18)
2010. júl. 2. 23:12

Ezzel ellenkezem, mert nekem megadták az akkori legmagasabb minimum és maximum összeg határral, mondván, hogy ne lehessen kijátszani a dolgokat.

és az akkori fizetésének a 20 %át terhelték meg ez alá sose mehet, de a fizetése 20% át kell adnia, amennyiben ezt nem teszi meg, havi dátumra napra megadva, bármikor kérhetem a hatóság általi levonást...

18. mamcili (válaszként erre: 3. - Vidamtyuk)
2010. júl. 2. 23:07
maximum a keresete 20 %áig terhelik meg, így tudom
17. kissa18 (válaszként erre: 16. - Vidamtyuk)
2010. júl. 2. 20:21
A számlák végülis feleslegesek, hacsak nincs extra kiadás, pl ha tartósan beteg a gyerek és a kezelése sokba kerül, arról kell igazolás, gyógyszerszámla. Egyébként tisztában van vele a bíróság, mennyibe kerül egy gyerkőc. A gyerektartást 6 hónapra visszamenőleg is megítéli a bíróság. A gyerektartást vagy fix. összegben vagy százalékban ítéli meg a bíróság. Szerintem a 20-20 %- ot nem fogják megítélni, hacsak az apa nem önként megy bele. Ha 50ezret/gyerek megítél a bíróság szerintem már akkor is boldog lehetsz.
16. vidamtyuk (válaszként erre: 14. - Kissa18)
2010. júl. 2. 20:12

Logikus,persze.

Én nem kisajtolni szeretnék apukából.

Próbált vele az ügyvédem egyezkedni,hogy ne a bíróság döntsön,de erre ő nem volt hajlandó,azt mondta menjek a bíróságra..hát megtettem.

A bírósági beadvány minimum 50ezer/hó/fő szól,illetve a mindenkori jövedelmének a 20-20%-ról.

Az kérdés mit ítél meg ebből a bíróság.A 100ezret még apuka mondta,hogy annyit "fog" fizetni,mondanom sem kell,egyszer sem fizetett ennyit,maradt a fix megítélt eddig.

Volt már tárgyalás, vittem a számlácskáimat a gyerekeknek vásárolt dolgokról de a bíró azt mondta,erre semmi szükség.

Akkor?

15. 2cb29de033 (válaszként erre: 5. - Vidamtyuk)
2010. júl. 2. 20:10
aham, értem...
14. kissa18 (válaszként erre: 13. - Kissa18)
2010. júl. 2. 20:03
Ez így logikusan hangzik, nem?
13. kissa18 (válaszként erre: 12. - Kissa18)
2010. júl. 2. 20:01
Különben a fennmaradó "felesleges" pénzt az anya akár magára is költhetné és ugyebár apának nem a volt feleséget kell eltartania, hanem a gyerekeit.
12. kissa18 (válaszként erre: 11. - Vidamtyuk)
2010. júl. 2. 19:59
Persze. De, ha az apa önszántából nem akar százezreket fizetni gyerektartást, akkor nem kötelezhetik erre. A gyerektartás megítélésénél nem az a cél, hogy lehúzzák az apát, hanem az, hogy a gyerekek felneveléséhez feltétlenül szükséges anyagi körülmények biztosítva legyenek. A bíróság azt vizsgálja, mennyi pénz kell a gyermek tisztességes neveléséhez és nem azt, hogy mennyi a maximum, amit apából ki lehet sajtolni.
11. vidamtyuk (válaszként erre: 10. - Kissa18)
2010. júl. 2. 19:56

amennyi az anya jövedelme?

Nem egy Magyarországi átlagjövedelemről beszélünk..hanem "külföldi" munkavállalóról van szó.

Sztem van egy kis különbség a két ország jövedelme között!!

Nem??

10. kissa18 (válaszként erre: 9. - Kissa18)
2010. júl. 2. 19:53
A lényeg, hogy nem lehet kirívó különbség a jövedelmek között, hiszen egyforma arányban kell gondoskodni a gyerekekről. Szóval ezt a több, mint 200ezres gyerektartást akkor ítélik meg, ha az anya is kb ennyvel tud hozzájárulni a gyerekek neveléséhez. Egyébként kb annyit ítélnek meg, amennyi az anya jövedelme.
9. kissa18 (válaszként erre: 7. - Vidamtyuk)
2010. júl. 2. 19:49
Megítélhetnek annyit is, de a gyerektartás megítélésénél vizsgálják az anya jövedelmét is.
8. kissa18 (válaszként erre: 1. - Vidamtyuk)
2010. júl. 2. 19:47
A gyerektartás max. összege a fizetés 40%-a. Szóval forintosítani nem lehet, mert attól függ, mennyi a fizetése annak, aki fizeti a gyerektartást.
7. vidamtyuk (válaszként erre: 6. - Judyt640)
2010. júl. 2. 17:20

642ezernek a 40%-a?

az 256800ft....ennyi megítélnének?

Egy kicsit hihetetlennek tartom:-(((

2010. júl. 2. 16:34
Szia 2 gyereknél a fizetés 40 százaléka jár szerintem.
5. vidamtyuk (válaszként erre: 4. - 2cb29de033)
2010. júl. 2. 15:52

Azért ennyit,mert 2002-ben a váláskor 15ezer/hó/fő

gyermektartásdíjat ítélt meg a bíróság...akkor nem volt jövedelme,mert előzetes letartóztatásban volt.

Nem ítélték el,és folytatta a munkáját,ami persze mindíg jólfizető állás volt!

Én hülye eddig elfogadtam,de egy idő után azt mondtam,hogy na,elég,ami jár a két gyermekemnek,azt adja oda nekik.

4. 2cb29de033 (válaszként erre: 3. - Vidamtyuk)
2010. júl. 2. 14:09

És miért csak ennyit fizet? Így egyeztetek meg??

Amúgy meg kiskorú gyermekeknél a bíróságnak nem szabad lenne elfogadnia a fix gyermektartást, kapásból az exed jövedelmének az x %-át (pontosan nem tudom, vagy 20, vagy 25 %) kell, hogy meghatározza...

sajnos nálam fix összeg volt, amit a bíróság annak ellenére elfogadott, hogy a gyermek kiskorú.. ezt egy ügyvédtől hallottam, hogy akarnék gyermektartást emeltetni, a bíróságnak szó nélkül el kell fogadnia... sokat gondolkozom/tam rajta.. :S

3. vidamtyuk (válaszként erre: 2. - 2cb29de033)
2010. júl. 2. 12:46

Az apuka bevallott jövedelme(ő nyilatkozta le írásban a bíróság előtt)642ezer forint/hó.

Svédországban dolgozik már 2006-tól.

Most ott tartunk,hogy gyermekenként15-15ezer forintot fizetett,de az nagyon karcsú,és semmivel nem járul hozzá a gyermekei kiadásaihoz,csak a fix gyermektartás,de az sem időben érkezik.

Vártam 2évet,hogy magától megemelje,nem tette ezért mentem a bírósághoz.

2. 2cb29de033 (válaszként erre: 1. - Vidamtyuk)
2010. júl. 2. 12:42

Szia.

Szerintem nem lehet forintosítani, hisz exed jövedelmétől függ.. azt hiszem maximum 25%-át kérheted a jövedelmének...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook