Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyerekeink külföldön dolgoznak..lesz-e visszafelé is út? Ki és hogy érzi? fórum

Gyerekeink külföldön dolgoznak..lesz-e visszafelé is út? Ki és hogy érzi? (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
542. Mezei Virág (válaszként erre: 541. - Globus)
2019. szept. 1. 14:53
Már órások sem nagyon kellenek...
541. globus (válaszként erre: 539. - Szőkelédi)
2019. szept. 1. 14:46

Emlékszem, férjem keresztapjának fia órásnak tanult. Maguknak kellett gyakorlati helyet biztosítani, azaz működő órás kisiparost keresni.

Csak a gyakorlati időről jutott eszembe, meg befogadásról, egyébként ez 90-es évek körül volt.

540. Mezei Virág (válaszként erre: 539. - Szőkelédi)
2019. szept. 1. 14:40

Nagyon sajnálom a mostani fiatalokat! Az én lányom is így volt kezdőként. Legyen 5 év gyakorlata. Hahaha! A fiam szerencsésebb volt.

A szomszédom lánya meg sehol sem kellett itthon. 28 évesen elment és nem jön vissza a családjával, hiszen most jól boldogulnak.

Elüldözik innen a fiatalokat... :(( Borzasztó szerintem.

539. szőkelédi (válaszként erre: 538. - Mezei Virág)
2019. szept. 1. 14:36

Nem 😉😁 kőműves . Nagyon ügyes ,így elleste a burkolást , szigetelést is . 3 éve van a szakmában,előtte 18 évesen beállt közmunka programba a helyi erdészethez. "Megbecsüljük a szakmunkásokat"🙌.

Sehova sem vették fel mert alap a 2 év gyakorlat. Hát b..ki honnan lenne nekik ,ha most végeztek?...Aztán végre sikerült kőművesnek menni , szomszéd pasi betukmálta magukhoz. Szánalmas ez az ország 😞😔

Ha meg elmegy a fiatal ,akkor hálátlan, hazaáruló stb .

538. Mezei Virág (válaszként erre: 537. - Szőkelédi)
2019. szept. 1. 14:09

"Vagy inkább úgy mondanám a munkásosztálynak nem jó ☹️"



Így igaz" nagyon sajnos... :(((

Mi a szakmája a fiadnak amúgy, ha nem titok?

537. szőkelédi (válaszként erre: 534. - Michelle.r)
2019. szept. 1. 13:18

Igaz ,többet lehet keresni ,de elviszi az albérlet. Bár itt Baján is már 90 plusz rezsi WTF ?🤔

Pesten sem könnyű ebből a szempontból sajnos . Vagy inkább úgy mondanám a munkásosztálynak nem jó ☹️

536. Mezei Virág (válaszként erre: 534. - Michelle.r)
2019. szept. 1. 12:56

Mo. egyáltalán nem vállalkozóbarát...

Aki vállalkozni szeretne tisztességesen, az elmegy innen.:(

Van néhány ismerős, aki ezért ment el.

535. michelle.r (válaszként erre: 534. - Michelle.r)
2019. szept. 1. 12:53
Igen, én vagyok az elvetemült biokukac, aki többé-kevésbé paleózik 😜
534. michelle.r (válaszként erre: 532. - Szőkelédi)
2019. szept. 1. 12:52
Igen, tudom, hogy Budapesten többet lehet kérni. De a fiad 25 évesen ne üljön a babérjain, tíz évet húzzon le valahol máshol, sokkal többért, majd jöjjön vissza, és legyen ő a vállalkozó 😎Jó szakemberekből mindig hiány lesz szerintem.
533. szőkelédi (válaszként erre: 531. - Michelle.r)
2019. szept. 1. 11:17
Ismerős volt a neved, megnéztem a profilod ,jól emlékeztem rád a paleo fórumról😉
532. szőkelédi (válaszként erre: 531. - Michelle.r)
2019. szept. 1. 11:13
Mint említettem itt Baján ennyi a pénz. Szívesen takarítanék én 2000 ért ,de 1500 is megtenné😁Lehet ahol te élsz ott annyi. Itt 130 nettó szakmunkás minimálbér és kifújt,van akinek ezért a pénzért 10 órát kell lenyomni. Ismert bajai cégek....nos aki teheti menjen innen ,vissza se jöjjön.
531. michelle.r (válaszként erre: 501. - Szőkelédi)
2019. szept. 1. 10:32
Akkor jobban tenné, ha keresne egy másik vállalkozót. Takarítónőt nem találok 2.000 alatt. Komolyan mondom, nézzen körbe, mert ha tényleg jó, ennél lényegesen többet is kereshetne.
2019. szept. 1. 07:39
mesélek mért is nem akar egyik másik hazajönni :Pl egyik legstabilabban letelepedő Noémi lányunk ki zenét oktat karvezető egykor meghívásra érkezett Izlandra,Mára megbecsülés anyagi erkölcsi veszi őt körbe nincs eladósodva ,házat tudott venni a ő és férje béréből,bank nélkül természetesen egy autó nem probléma,gyerekei szeretnek iskolába járni ,tanulnak magyarul is,de jobban tudják az ottani nyelvet unokám öt nyelven ért és olvas és ír.A kicsi is úszik focizik zenél,azt szokta mondani a lányom mi jól érezzük magunkat itt!Nekünk is jó látni ,hogy számolgatniuk a megélhetéshez nem kell.Indiai a férje természetesen értelmes és nagyon ügyes!
529. 585a7aa9ec (válaszként erre: 528. - Forrest2010)
2019. aug. 31. 15:29
Igyekszem.... 🙄☺️😋
528. forrest2010 (válaszként erre: 527. - 585a7aa9ec)
2019. aug. 31. 07:13
:) :) és tanulj !!! igyekezz csak 1 kicsit megtanulni azt a konyhanyelvet legalább ! hidd el , mindjárt jobban érzed majd magad a bőrödbe :) :D / Lomb Kató 10envalahány nyelven értett-beszélt... a jó pap is hóttig tanul....
527. 585a7aa9ec (válaszként erre: 526. - Mezei Virág)
2019. aug. 31. 02:05
Köszönöm
526. Mezei Virág (válaszként erre: 522. - 585a7aa9ec)
2019. aug. 30. 13:22
Nagyon aranyos Nina! Megkuksiztam a képet ám! :)
2019. aug. 29. 18:52
az a nyelv :)
2019. aug. 29. 18:51
...mindenképpen jó , ha az ember beszéli , megtanulja azt a nyelvet , ahol él , könnyebb lehet boldogulni :) még ha nem is könnyű :)
523. Mezei Virág (válaszként erre: 522. - 585a7aa9ec)
2019. aug. 29. 16:28

Tudom, de ez nagyon szomorú dolog. :((

De akkor, hogy gondolod a hazajövetelt? Nem járnál jobban, ha megtanulnád annak az országnak a nyelvét, ahol élsz?

Ha netán egyedül maradnál, ott sokkal több segítséget is kaphatnál, mint itthon.

522. 585a7aa9ec (válaszként erre: 521. - Mezei Virág)
2019. aug. 29. 16:25

Elnèzèst, tènyleg èn olvastam el.

Termèszetesen nem tudnèk gyerekkel otthon boldogulni

521. Mezei Virág (válaszként erre: 520. - 585a7aa9ec)
2019. aug. 29. 16:23

De én nem is írtam olyat, hogy te itthon nem boldogultál!

Nem hoznám fel a régi dolgokat ide semmiképpen sem!

Már új életet kezdtél. Azt írtam, itthon kisgyerekkel nem hiszem, hogy boldogulnál! Olvasd csak el még egyszer, mit is írtam!

Itthon így is tudnál boldogulni a kicsivel együtt?

520. 585a7aa9ec (válaszként erre: 518. - Mezei Virág)
2019. aug. 29. 16:19

Tèvedsz azzal kapcsolatban hogy èn otthon sem boldogultam

Hozzáteszem a magam módján. Ugye?

Egyrèszt, eltartattam magam, mi ez ha nem boldogulás? Lehetett volna belôlem hajlèktalan is nem? Mint sokan másokból. De nem lett,..

2: a kèsôbbiekben èn tartottam el az exem, 1 èvig, lakást bèreltem, eltartottam mindkettônk, ruházkodtunk(nem a kínaiból)

Ès szórakoztunk.

Most nekem lehet esni hogy mibôl èltem, abból amibôl, de nem jól akartam èlni tettem èrte, ès nem jajgattam hogy nem lehet megèlni.

Azt amit èn csinàltam nègy èvig, azt mem mindenki tudná megtenni, ès ez nem erkölcs kèrdèse, hanem egyszerûen nehèz, de cserèbe jó èletem volt.

Úgyhogy azt nekem ne mondja senki hogy nem boldogultam otthon.

519. Mezei Virág (válaszként erre: 493. - 585a7aa9ec)
2019. aug. 29. 15:23

A bevásárló központokban tényleg sokan vannak. És nem mindenki vásárol drágán,és sokat, mert ott olcsóbb üzletek is vannak. A Tesco-ban meg jó árak vannak. De ilyen központok nincsenek mindenhol.

A legszegényebbek el sem jutnak odáig...

Az emberek, a fiatalok is! csak annyit szeretnének, hogy fizessék meg tisztességesen. Itt a jövedelem jelentős része állam bácsié. Adó, járulék, és 27% áfa képében.

Pesten is élnek szegények, nem is kevesen. Te csak egy kis részét láttad, lehet, hogy ott nem voltak. De nem csak a Belvárosból áll Budapest.

518. Mezei Virág (válaszként erre: 473. - 585a7aa9ec)
2019. aug. 29. 15:04

Hááát azért, mert neked nem jó ott, másnak még lehet. Nem beszéled az ország nyelvét, és mindent utálsz.

Akik innen elmennek, sokan jól képzett szakemberek, vagy sokat tanultak. Ezért jó a keresetük is.

Az én ismerőseim mind nagyon jól boldogulnak több országban is. Németeknél is. De magasan képzettek, jól beszélik a nyelvet.

Aki mindenféle képzettség nélkül indul útnak, és még nyelvtudása sincs, az nagyon felelőtlenül indul útnak.

Itthon sokáig nem kellettek a szakemberek, ezért mentek el. Ma meg már hiányoznak, mivel azonban sokan nagyon is jól boldogulnak, eszük ágában sincs hazajönni.

Nem kalandvágyból mennek el az emberek, hanem azért mert máshol megbecsülik a munkájukat. A képzetleneket pedig sehol sem fizetik meg.

Te Anna, itthon sem boldogulnál. Gyerekkel meg pláne nem.

Szerintem nagyok az igényeid, a nem létező keresetedhez képest.

Nem tudom, itthon mire számíthatsz, mert sem lakásod, sem munkahelyed nem lenne egy ideig. Az albérlet árak már nagyon magasak. Ha egyedül maradnál a lánykáddal, meg sem tudnád fizetni. Kisgyerekkel munkahelyed sem nagyon lesz. Bölcsődékben kevés a hely. Vagy, hogy gondolod ezt a hazajövetelt? Miből, és hol élnél? Ezeket már átgondoltad egyáltalán? Mert szerintem nem.

Ja, és az árak mindenhol magasak. A gyerekholmik is. :((

517. Mezei Virág (válaszként erre: 501. - Szőkelédi)
2019. aug. 29. 14:48
Mert valószínűleg feketén dolgozik. Jó sok nyögdíja is lesz biztosan, ha eljön az ideje! ;)
516. szőkelédi (válaszként erre: 508. - 585a7aa9ec)
2019. aug. 29. 14:45
Igaz , szépen dolgozik , szereti. Kőműves a szakmája ,de nagyon jó a kézügyessége így mellette burkoló munkát is csinál. Ha maszekol ,azért a pénzért anyagot vesz a házra. De valahogy mégsem akar külföldön dolgozni,talán majd később. Hiába szereti valaki a munkáját,ha nincs megfizetve. Sajnos 😒☹️
515. szőkelédi (válaszként erre: 510. - Andita1)
2019. aug. 29. 14:40

Na 😆 gyerekek apja Csátaljai volt . No a lényeg a lényeg, Bács Kiskun eléggé leszakadt hely ☹️

Persze lehetne Pesten is dolgozni, kapna dupla pénzt,de elmenne az albérletre, utazásra. Így legalább tudjuk munka után a saját házunkat is toldozni-foltozni. Szakembert én sem tudom megfizetni 🤔

514. andita1 (válaszként erre: 512. - 585a7aa9ec)
2019. aug. 29. 14:26
Tényleg kicsi a világ!
513. forrest2010 (válaszként erre: 506. - Szőkelédi)
2019. aug. 29. 14:11
...valamikor a férjem hatalmas hisztit csapott az építkezés miatt ! nemtom h ugyan hol akart lakni ? de senki nem hozta tálcán a kulcsot h itt a soha vissza nem térő alkalom ! lehet beköltözni ! azt mondta : nem akar úgy kínlódni , mint a bátyja !!! soha nem is kellett neki úgy kínlódni !!! dehát v legyárt 1 rakás gyereket , v felemeli a seg..ét és megmozdul ha lakni akar ! Anyósom hajdanán megkérdezte h Anyum átadja ?!!!! nekünk a lakását ?! ugyan miért adná ?!!!! az az övé !!! lehet Anyóskám nem díjazta a választ :( de ez van , vagyis az volt !!!! pici fiának kénytelen kelletlen + kellett mozdulni :) és volt is segítsége ! akinek ő segített , az neki is :)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook