Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyerekeink külföldön dolgoznak..lesz-e visszafelé is út? Ki és hogy érzi? fórum

Gyerekeink külföldön dolgoznak..lesz-e visszafelé is út? Ki és hogy érzi? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
302. michelle.r (válaszként erre: 298. - Aredhel)
2016. jún. 3. 10:06
Remélem, lesz annyi esze annak a néhány százezernek, aki Angliában gyakorlatilag egy vonatjeg áráért hazajöhet hogy meg is teszi. Tartozik ennyivel a családjának, a barátainak ;)
301. unom
2016. jún. 2. 22:47

Az emberek nagy többsége addig jut el, hogy fujjorbán, vagy fujjgyurcsány, és ennyi.

A két oldal választótábore nagyon hasonlít egymásra. Amíg ők döntenek, kár javulásban bízni.

300. Aredhel (válaszként erre: 299. - Mezei Virág)
2016. jún. 2. 20:48

Ugyan, alapvető gazdasági ismeretek megértéséhez bőven elegendő egy érettségi, az meg manapság jóformán mindenkinek van. Aki odáig eljutott, azt is megfogja érteni, hogy növeli pl. a gazdasági nyitás a külkert, mi az az infláció vagy milyen hatással van valójában egy gazdaságra az államadóssága. Sőt, szerintem sok minden megértéséhez még 8 általános is elég. Meg a józan, paraszti ész.


De nyilván kell fejleszteni ez oktatást, nem ezt mondom - tényleg borzalmas, ami most van - csak azt, hogy az alapvető gazdasági-politikai ismereteket bárki meg tudja szerezni, aki tovább jutott az általános iskolánál. Szimplán nem akarja.

299. Mezei Virág (válaszként erre: 297. - Aredhel)
2016. jún. 2. 19:18

"Nem kell ehhez iskola, csak egy kis tudatosság meg akarat a változtatásra."


A dolgok megértéséhez kellenek az alapvető ismeretek, amit jobb helyeken az iskola ad.

Később pedig lehet képezni magunkat.

Sokan nem szeretnek olvasni,vagy nem értik amit olvasnak, na hát itt kezdődik a baj.

Aki nem olvas,vagy nem érti az írást, hogyan fog tájékozódni?

Haha! Már van CSOK károsult is...

Kell iskola, csak nem mindegy, mit és hogyan tanítanak!

[link]


Mit látni a legendás finn iskolában? Hát a szomorú, döglött magyar jövőt. Irigységtől sárguló pillanatfelvétel Helsinkiből

298. Aredhel (válaszként erre: 285. - Michelle.r)
2016. jún. 2. 19:07

Tudod, mi a poén? Hogy azt viszont elutasították, hogy a külföldre kivándorolt magyarok szavazhassanak levélben, miközben a határon túli magyarok megtehetik. Érted?


Azok az emberek, akik itt születtek, itt van lakcímük, ide adóztak mondjuk éveken keresztül, most is ideutalják a fizetésük egy részét és esetleg vissza is akarnak térni, nem szavazhatnak levélben, oldják meg, ahogy akarják, költsenek egy csomó pénzt, hogy elutazzanak a legközelebbi szavazóhelyre. Azok, akik nem itt születtek, sosem adóztak ide, most sem küldenek az országba pénzt, sose akarnak ide települni, azok szavazhatnak levélben.


Szánalmas. De egyértelmű, hogy csak azért van így, mert a kormány tudja, hogy a külföldre vándorol 600-800 ezer magyar ellene szavazna, hiszen nyilván az elégedetlenség miatt mentek el. Direkt próbálja megakadályozni, hogy szavazzanak.

297. Aredhel (válaszként erre: 286. - Mezei Virág)
2016. jún. 2. 19:02

Egyébként ezzel személy szerint nem értek egyet, mármint azzal, hogy szimplán az iskolán múlik a tudatlanság. A francokat, ott az internet, ott a könyvtár, milliónyi lehetőség áll az emberek lehetőségére, hogy minimális gazdasági ismereteket szerezzenek. Megteszik? Nem. Miért? Nem tudom, nem is bírom megérteni. Nem azt mondom, hogy mindenki képezze magát közgazdásszá, de az embernek saját érdeke, hogy rendelkezzen egy alapvető tudással.


Nézd meg, hirdeti a "kék plakát", hogy 0 infláció, a reformok működnek, a többség meg azt sem tudja, lényegében mi az infláció és mi áll mögötte, ezért azt hiszi, hogy ez jó dolog, holott épp ellenkezőleg, ha nulla az infláció, az a gazdasági válság előszele. De ugyanezt játszották el a devizahitellel, a többség még arra sem volt képes, hogy elolvassa vagy utána nézzen, mit jelent a deviza és mik a kockázatai, csak ment bele, mint a hülye...


Nem kell ehhez iskola, csak egy kis tudatosság meg akarat a változtatásra.

296. Aredhel (válaszként erre: 283. - Michelle.r)
2016. jún. 2. 18:57
Igen, lehet, hogy Széchenyi mondta, nem kerestem most rá külön, úgy rémlett, Kossuth volt az... ;)
295. Aredhel (válaszként erre: 282. - Mezei Virág)
2016. jún. 2. 18:56
A többségi akarat alatt a választói többségi akaratot értem, ami jogi szempontból sajnos azt jelenti, hogy a 2,14 millió szavazóval simán nyerhet valaki, ha másra nem jön több, függetlenül attól, hogy az a lakosságnak hány %-a. Épp ezért mondom, hogy aki el sem megy akkor vélemény nyilvánítani, megadni a lehetőséget másra, attól utólag mégiscsak afféle álszentség a panaszkodás, mert amikor ott volt a lehetőség, nem mozdult.
294. Mezei Virág (válaszként erre: 292. - NomNom)
2016. jún. 2. 18:17

Mert ezt is, mint minden mást is kóklerek találták ki.

Már mindenben mi vagyunk a legjobbak, hátulról. :(

Aki kitalálta, egye az!

Ez pedig a sómentességről:

[link]

293. NomNom (válaszként erre: 292. - NomNom)
2016. jún. 2. 18:12
Bocsi ez már eltér a témától.
292. NomNom (válaszként erre: 288. - Mezei Virág)
2016. jún. 2. 18:12
Ez az ingyen kaja az oviban is egy remek kezdeményezés. Édesanyám óvodapedagógus, tőle tudom mennyi kaját dobnak ki, mert a kölkök ezt a moslékot nem eszik meg. Szóval kvázi kihajítjuk a kaját a kukába, a valóban éhező pedig éhen dögölhet. Egyszerűen az embernek a haja égnek áll, hogy mindig minden hülyeségre rá tudnak tenni még egy lapáttal.
291. Mezei Virág (válaszként erre: 285. - Michelle.r)
2016. jún. 2. 18:06

"miért nem kezdeményez senki népszavazást, hogy a határontúliak ne szavazhassanak?"

Már volt ilyen, és nemmel szavaztunk többen!

2004.

290. Mezei Virág (válaszként erre: 289. - Michelle.r)
2016. jún. 2. 17:44

Nem bánt, mert amúgy egyáltalán nem vagyok egy negatív ember.

Csak ide beírom a véleményem, hátha felébrednek azok akik még alszanak. De persze nagyon jó az alvókájuk. ;)Nemtörődöm ország ez. Ezért mennek el sokan.

Mire jöjjenek vissza a közmunkára, vagy éhbérre? Bár már kénytelenek a munkáltatók emelni a béreket. De nem hiszem, hogy haza akarnának jönni azok, akik már megtapasztalták, hogy a munkából akár meg is lehet élni.

Tudom, hogy itthon is vannak ilyenek, de ez sajnos egy kisebb réteg.

289. michelle.r (válaszként erre: 286. - Mezei Virág)
2016. jún. 2. 14:47

;) Igen, néha tényleg azt gondolom, hogy mindenben a negatívat látod. Bocs, ha ez bánt ;)


De felháborodnak, csak nem ott, ahol kellene. Felháborodnak, ha valaki fel meri hívni őket egy biztosítási ajánlattal, vagy ha valaki rosszul néz rájuk. Fontos dolgok esetén pedig a szemük sem rebben.

288. Mezei Virág (válaszként erre: 285. - Michelle.r)
2016. jún. 2. 14:19

Fogózkodj meg!

Az egyik ismerősöm azt mondta, neki ne mondjam, hogy vannak éhező gyerekek! Mert az ő unokája NYUGAT Magyarországon!!! azért kap ingyen kaját az oviban, mert nem találtak szegény gyereket!!!

Eddig úgy tudtam, őket a másik oldalon lehet inkább megtalálni...ott nem találják? Darab, darab?

287. Mezei Virág (válaszként erre: 285. - Michelle.r)
2016. jún. 2. 14:10

Hahaha!

Itt népszavazást? Érdemit?

Én olvastam ezt és többi - másokra költött adóforintunk elszórását is. Fel is vagyok háborodva, de sokan meg nem. :(

Nem azok mennek el, akiknek kéne...

286. Mezei Virág (válaszként erre: 284. - Michelle.r)
2016. jún. 2. 14:07

Ezért nem itthon fejlesztenek iskolát...

Tudatlansága jó. :(

Az emberek nem is akarnak változni.

Ha ide beírok valami véleményt, még te is azt írod, negatív vagyok. Pedig csak szemnyitogató, de semmi értelme.

Ami az életünkre hatással van, meg sem nézik, fel sem háborodnak. :(((((

285. michelle.r (válaszként erre: 282. - Mezei Virág)
2016. jún. 2. 13:46

Arról pl. miért nem kezdeményez senki népszavazást, hogy a határontúliak ne szavazhassanak? Sőt, akkor kaphassanak bármit is, amikor itthon minden rászorulú jól van. Erdélyben kórházat építünk?


"Rácz Jenő, a Magyar Kórházszövetség volt elnöke a Magyar Nemzetnek úgy vélekedett, az erdélyi magyar kórház építése olyan jellegű törekvés, ami segíti a kint élõ magyarokat. Kiemelte, hogy ez Magyarország számára nem felvállalható cselekedet, hanem kötelesség."


Nem szoktam népszerű lenni, de én ilyen helyzetben nem tudok érzelmi húrokat pengetni. Nem magyar állampolgárok, egy másik ország polgárai, ott fizetnek adót, ott kérjenek jutatásokat, nagy részük már az a generáció, aki ott született. Ha nem tetszik a bánásmód, tessék ideköltözni, és akkor bele lehet szólni.


Akkor legyünk ilyen qrrva nagylelkűek, amikor itthon egyetlen alultáplált gyerek sincs, egyetlen idős ember sem fagy meg a saját otthonába, és amikor van pénz a korszerű gyógyszereket megvenni, és nem azokkal gyógyítani gyógyíthatatlannak ítélt betetségeket, amelyeket rajtunk kívül már a kutya sem vesz meg.

284. michelle.r (válaszként erre: 281. - Mezei Virág)
2016. jún. 2. 13:39

Alapvető dolgokkal nincsenek tisztában. Az sem értik, mi az a közpénz. Azt sem tudják, a százezer forintos fizetésük mennyiben kerül a munkaadónak. Addig látnak, hogy szemét a főnök.


Régi vesszőparipám, de amíg az emberek nem hajlandóak változni, amíg egymással úgy bánnak, ahogy, addig nem fog semmi változni. Nincs összefogás, nincs felelősségvállalás sem egyéni szintem, sem másokért. Addig hogy változna meg bármi is?

283. michelle.r (válaszként erre: 279. - Aredhel)
2016. jún. 2. 13:35

A legenda szerint ezt Széchenyi mondta ;) Én nem találtam írásos bizonyítékot erre, bár nem feszültem bele a keresésbe :)


Igen, az emberek választják. De sajnos megvehetőek látszatintézkedéssel, hazugságokkal :S. Más országokban - most pl. Franciaországban - az emberek beleállnak a helyzetbe, nem hagyják magukat, itt hőbörögnek egy kicsit a pedagógusok, egy kicsit az egészségügyi dolgozók, aztán elhalkulnak a dolgok, és minden marad a régiben.


Akár mondta Széchenyi, akár nem, amit idéztél, teljesen igaza van.

282. Mezei Virág (válaszként erre: 279. - Aredhel)
2016. jún. 2. 13:18

Nálunk nem a többségi akarat érvényesült.

2.14 millió magyar+119 ezer ht. Ez lett 44%!


2/3 pedig ugye a parlamentben.

Meseország... :(

281. Mezei Virág (válaszként erre: 279. - Aredhel)
2016. jún. 2. 12:57

Én megtettem, amit lehet...

Sok embernek tök mindegy, melyik kormány alatt szegény.Tehát el sem megy szavazni. Sokan meg nem tudják melyik rossz a jobb.:(

Van(lesz) ennél még lejjebb is...

280. alfoldi13 (válaszként erre: 279. - Aredhel)
2016. jún. 2. 10:47
mindegy ki csap be mert ma nem visszahivhatóak törvényeket maguknak gyártják,ezt a sokaság elszenvedi nem megszavazza de kinek a kezében a hatalom azt igyekszik is kezében tartani de ennek ma már nem sok köze van a gyerekeink kinti munkaválalása nem hiszem hogy megváltozna ha megváltozna a becsapó személye
279. Aredhel (válaszként erre: 278. - Mezei Virág)
2016. jún. 2. 10:15

Azért, akaratlanul is felmerül az a tény, hogy maguk az emberek választják a kormányokat. Ők azok, akik megszavazzák őket vagy akik éppenséggel nem mennek el szavazni és ezzel nem változtatnak a helyzeten. Erre mondta azt hiszem Kossuth, hogy minden népnek olyan kormánya van, amilyet megérdemel.


Ha őszinte akarok lenni, azt mondom, aki megszavazza a rossz kormányokat vagy el sem megy szavazni, utólag ne panaszkodjon, hanem vállalja a felelősséget a döntéséért. Én azt sajnálom, aki hajlandó a változtatásra, de a többségi akarat miatt nem teheti meg.

278. Mezei Virág (válaszként erre: 277. - Alfoldi13)
2016. jún. 2. 09:30

Ott kell élni, ahol az embert hagyják boldogulni.

Ez most nem az az ország sokak számára. :(

2016. jún. 2. 09:22
aki elment legtöbbje legyökeredzik...ott...ez a tapasztalatom persze olyan is van ki országról országra ,de az se tervezi ,hogy visszajöjjön ,egyelőre... én sok gyereket neveltem fel legkevésbé gondoltam erre ...
276. Mezei Virág (válaszként erre: 274. - Aredhel)
2016. máj. 29. 20:09

Szerintem sok ember maradna, ha lenne tisztességes lehetőség, élhető ország

Mivel nem éri meg munkahelyeket teremteni, ha valaki magyar-azt megsarcolják rendesen.

Becsapják a munkavállalókat.

Sokat kell dolgozni kevés pénzért/éhbérért.

Rossz a közhangulat.

2016. máj. 29. 19:53

Sosem lesz.

...és csak látogatóba járnak haza :(

Köszönet érte :(

274. Aredhel
2016. máj. 29. 19:49

Ahogy látom, nem arról van szó, hogy az emberek itt akarnak maradni, szimplán arról, hogy otthon nem várja őket semmilyen lehetőség. Az én ismerősi körömben is menne a többség - még az is, aki tagadja maga előtt, de azért másoknak egyértelmű -, de mi mihez kezdjenek otthon, hova menjenek, mit csináljanak?


Tény, hogy az otthoni lehetőségek meg sem közelítik a kintieket.

273. túrógombócka (válaszként erre: 271. - Érdekes73)
2016. máj. 29. 19:48
bruttóban lehet....
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook