Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyerekeink külföldön dolgoznak..lesz-e visszafelé is út? Ki és hogy érzi? fórum

Gyerekeink külföldön dolgoznak..lesz-e visszafelé is út? Ki és hogy érzi? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
332. michelle.r (válaszként erre: 331. - Mezei Virág)
2017. jan. 18. 10:36

Egy ideje nem vagyok ebben biztos.

Csökkent a csirkehús áfája is, nem kicsit. Látod az árkon? Ki nyelte be azt, amit az állam elengedett?

331. Mezei Virág (válaszként erre: 329. - 4c1a787e8f)
2017. jan. 18. 10:32

Már bocs, de én elsősorban a saját országunkban szeretném jól érezni magam.

Aztán gondolkodhatok a világ dolgairól is.Nem fogom a Világ dolgait a saját vállamon hordozni, mindenki a saját háza táján kéne, hogy rendet rakjon -elsősorban.


Mi az, hogy "jogos elvárás, hogy meg tudj élni a munkabéredből"?


Értsd szó szerint! Ma sokan annyit sem keresnek, mint a létminimum. Ha a magyar vállalkozásokat támogatnák, rendbe tennék az adórendszert esetleg jobbak lennének a jövedelmek is.

330. michelle.r (válaszként erre: 328. - Mezei Virág)
2017. jan. 18. 10:02

Hogy mit kéne adni?


Pl. lehetne sokkal jobban vigyázni arra, ami van. Én alapvetően nem vagyok beájulva a magyarság(om)tól. Nem szégyellem, de büszke sem vagyok rá, és a szemem sem párásodik be ha meghallom a himnuszt. Sőt legszívesebben a fülem is befognám, annyira utálom.


Ezért sokszor kapok a pofámra itt ott, hogy nem szeretem a hazámat, amiért nincs honvágyam ha utazom és hasonlókért, mert nem fújok a Holloweenra, a Valentin napra. Azért, mert azt gondolom, abba kéne már hagyni Trianon miatt vekengeni, meg a határon túliakat tutujgatni, egészen addig amíg itt csak egyetlen állampolgár is van, aki éhezik, fázik, nincs normálisan támogatva.


Szerintem a hazaszeret nem itt kezdődik, hanem ott, hogy nem rongálom a köztulajdont, nem szemetelek az utcán, nem sunnyogok ki az éj leple alatt szemtet vinni az erdőbe. Hogy segítek a rászorulóknak, hogy enni adok a hajléktalanoknak, hogy ruhát élelmet viszek annak, akinek nincs.


Ezt bárki, bármikor megteheti függetlenül attól, hogy forog-e a gyomra attól, ahogy és amire szórják a pénzt.

2017. jan. 18. 10:00

Azon senki sem gondolkozik el, hogy az a pár millió ember ott nyugaton több milliárd ember nyomorából él?


Mi az, hogy "jogos elvárás, hogy meg tudj élni a munkabéredből"?


És akkor az az 5 milliárd, aki a mi minimálbérünk 50-ed részéből kényszerül megélni Ázsiában, Afrikában, akkor az mit mondjon? Neki nem lenne "jogos elvárása"? De hát jönnek már, és akkor el lehet velük majd cseverészni erről...

328. Mezei Virág (válaszként erre: 322. - 4c1a787e8f)
2017. jan. 17. 15:19

"Lehet sorolni, mit várunk, de hogy mi mit adunk???"

Teljesen jogos elvárás, hogy a jövedelemből meg lehessen élni, nem csak keveseknek, hanem mindenkinek!


Mit adunk??? Na és mit kéne?

Örüljek, hogy az adónkat külhonban szórják el stadionokra?

Mert nálunk már nincs is mire költeni, olyan jó itt... :((

2017. jan. 17. 14:43

Ezt csak úgy beteszem ide, hátha maradhat is.

[link]

Miért mentek ki külföldre dolgozni?


A legtöbben a kimenetel okának a rossz anyagi körülményeket, az alacsony életszínvonalat és a munkalehetőségek hiányát nevezték meg. A válaszadók közül többen idehaza munkanélküliek voltak már hosszabb ideje, és semmilyen munkát sem találtak. Esélytelennek tartották az itthoni elhelyezkedést, ezért döntöttek a külföldi munkavállalás mellett. Mások rendelkeztek munkával, csak az itthoni fizetésből nem tudtak megélni. Többen az anyagaik mellett az itthon kialakult negatív politikai helyzetet és társadalmi hozzáállást is megemlítették a kivándorlás okaként. Voltak olyanok is, akik pedig nyelvtanulási szándékból vagy kalandvágyból mentek ki külföldre. A megkérdezettek 48 százaléka végleg kint kíván maradni, míg csupán 15 százalékuk mondta biztosan, hogy haza fog térni egy idő után. A válaszolók 38 százaléka a válaszadáskor még bizonytalan volt, nem döntötték el, hogy végleg kint akarnak-e maradni. Ők úgy nyilatkoztak, hogy amennyiben a hazai rossz gazdasági és foglalkoztatási helyzet megváltozna, szívesen hazajönnének.


Minek kellene megváltoznia, hogy hazatérjenek?


Az első helyen természetesen a kivándorlás okaként is megemlített területek javulása állt, mint a gazdasági helyet javulása és életszínvonal növekedése, és a több munkalehetőség. Ezek mellett többen úgy nyilatkoztak, hogy a jelenlegi negatív politikai életnek is meg kellene változnia. Több válaszban is szerepelt még az emberek hozzáállásának, habitusának pozitívabb irányba való megváltozása, vagy a korrupció visszaszorítás, továbbá a munka jobb megbecsülését, a munkaadók emberségesebb hozzáállását a dolgozókhoz és a fizetés-árak közötti arány európai szintre való rendezését említették. A válaszolók úgy vélték, hogy hazánkban a fizetésekhez képest minden sokkal drágább, mint külföldön.


Miben látják a legnagyobb különbséget Magyarország és a között az ország között, ahol most élnek?


A válaszadók a legnagyobb különbségként a magasabb életszínvonalat, és a munkabért, a jobb gazdasági helyzetet és a jobban megbecsültebb munkavégzést nevezték meg. Mindenki válaszában egységesen szerepelt, hogy a kinti jövedelemből sokkal könnyebb megélni, ki lehet fizetni az albérletet, a kocsit, a számlákat, el lehet menni szórakozni és még félre is tudnak tenni belőle, amit idehaza sosem tudtak megtenni. Egyes vélemények szerint külföldön nagyon sok munkahely segíti a dolgozóit, elsősorban tapasztalat nélkül is felveszik az embert, és még segítenek is neki a tanulásba. Ezen kívül az emberségesebb, barátságosabb munkáltatói hozzáállás is többször szerepelt a válaszok között. A munkáltatók emberségesebbek, segítőkészebbek és támogatóbbak a munkavállalóik felé. Az egyénre való odafigyelés többeknél megjelenik, mint nagyobb különbség Magyarország és a befogadó országok között. Többen úgy vélik, hogy odakint a hangsúly inkább a szakmai tudáson van, mint azon hogy „ki kinek a kije”. Továbbá a bejelentett munkát hangsúlyozták még sokan. Ott ez alapfeltétel, amit nem szoktak a munkáltatók elsumákolni nyilatkozták többen. Egy Angliában dolgozó szerint nagy különbség még a két ország között, hogy nem fenyegetik az embert folyamatosan azzal, hogy elvesztheti bármikor az állását, sőt nagyon nehezen válnak meg egy-egy munkavállalótól. Tökéletesen működik a munkavállalók szakszervezete. Ha mégsem alkalmas a munkára valaki, akkor megpróbálnak neki egy másik pozíciót biztosítani, nem pedig kiteszik. A válaszadók mindegyike bejelentett munkát végez odakint. Többen megjegyezték, hogy ez csak hazánkban előforduló kérdés, és hogy odakint hatalmas büntetést kap az a vállalkozás, aki nem jelenti meg a dolgozóját. Egy Spanyolországban dolgozó válasza szerint 3000 eurós büntetést kapnak a vállalatok a be nem jelentett munkavállalók után.

2017. jan. 17. 14:41

A 319-ben idézett szöveg nem szép, de sajnos sokan , és nem véletlen gondolják így - leginkább a fiatalok.

Ha egy fiatal nem kap munkát -manapság is van ez még így- semmiféle ellátásra nem jogosult, se TB-re, sem munkanélküli segélyre.(ha jól tudom)

Választhat, itthon semmi, vagy külföldi munka.


Nekem is sok ismerősöm ment el. Általában nem köpködnek országunkra. De elég vélemény az is, hogy a gyerekeik nem tudnak magyarul, ha Európába jönnek, ide nem... :((

325. 4c1a787e8f (válaszként erre: 324. - Loch ness)
2017. jan. 17. 11:16

Tanulság: tessék szurikátát olvasni... :-)))


Ne legyünk álszentek, jól jön egy kis lóvé a határon kívülről, nekünk se lenne lakásunk hitel nélkül, ha a férjem kicsit nem turbózza fel a készletet pár heti külföldi vendégszerepléssel.


És igen, sajnos az állami, vagy állami hatás alá eső cégeknél tényleg nagyon gáz a világ, én most simán fel is mondtam egy ilyennél, mert nem bírtam a stílust, a semmibe nézést.


Viszont azért azt is érdemes meggondolni, hogy a "nyugati" pont abból az extraprofitból él olyan jól, amit a mi alacsony béreinken, megkeres. A még keletebbre élőktől meg még többet szed be, és elnézi az olcsó gyerekmunkát, stb.. Minket kizsákmányol, mert történelmileg szerencsétlenebbek vagyunk, voltunk az utóbbi pár száz évben. Ők belőlünk élnek jól. Persze nálunk is van hibás mentalitás, meg gondolkozás, de azért ne is csináljunk úgy, mintha egyenlőek lettek volna az esélyek.


De még ha gazdaságilag van is, ami van, a népemet akkor sem vetem meg. Nagyon sok, (több száz, és világhíres) magyarságkutató amerikai, angol, kanadai egyetemek professzora volt. És onnan kutatta a sumérokat, az egyiptomiakat. És tudják a magyar nyelv alapján olvasni a feliratokat. Külföldön már nem jelenik meg komoly tanulmány anélkül, hogy az ókori keleti nyelvek és a magyar nyelv hasonlóságára ne utalnának. Ezekről pont mi itthon nem tudunk, mert annyira tudatosan le vagyunk nyomva, és mert a gazdasági hatalomnak nem érdeke, hogy a magyar ezzel foglalkozzon, erről tanuljon az iskolában. Igen, mert akkor jobban érezné magát.. De nem is ez az érdekes.


2 generáció óta Svédországban élő ismerőseink most jönnek Magyarországra. Az anyuka külföldi, a férfi is csak tanult módon beszél magyarul. A kis gyerekek 4-6 évesek, és a legnagyobb szórakozásuk a magyar nyelv tanulása. Ők büszkék erre, és ez a játékuk. Mi küldjük nekik az olyan gyerekkönyveket, amik két nyelvűek, pl. Bogyó és Babóca. Kikönyörögték a magyar adót a tévében. (egyébként természetesen svédül és angolul perfektek). Nagyon izgulnak, mert nyáron jönnek MAGYARORSZÁGRA.


Tehát, ha valaki - és sokan - úgy is döntenek, hogy gazdasági okokból kint próbálnak szerencsét, legyen áldás életükön, de ne köpködjenek vissza. Talán ez a kint felnőtt, de magyar kötődésű nemzedék tud majd maga köré itthonról is olyan bázist építeni, akik már más szemlélettel fognak itthon is élni. Mindig előre kell nézni.


Az a húsz éves valaki, aki meg csak azt tudja nézni, hogy ott kint 3x annyi rúzst tud venni a fizetésén, hát tegye azt. Vegye a rúzst. 20 évesen egyébként ha valaki nagyobb keresetről álmodik, akkor miért nem az egyetemi padsorban ül? (Azért külföldön is inkább az orvost várják már, mint a mosogatót..)

324. loch ness (válaszként erre: 322. - 4c1a787e8f)
2017. jan. 17. 08:20
Véletlenül csak a hozzászólásod első felét olvastam el, és most veszem észre, hogy gyakorlatilag ugyanazokat írtuk mindketten :)
323. loch ness (válaszként erre: 319. - Mezei Virág)
2017. jan. 17. 08:19

Aki így fogalmaz, az maga sem szokott jobb lenni a deákné vásznánál... Pláne amikor a szülőföldjéről és a saját népéről beszél így. Nem szeretném közelről ismerni, valószínűleg tele lehet gyűlölettel. Vagyis semmivel sem másabb, mint amitől hányingere van - érdekelne a vele együtt élők, vele dolgozók véleménye is...


Van persze olyan helyzet, amikor el kell menni, bár én inkább csak azt tudnám elképzelni, hogy pár évig külföldön dolgozom, de aztán mindenképpen hazajövök. De amúgy szurikátának adok igazat: az ember a nyelvében, népében kincseket talál, ami meg rossz, az ellen tehetünk. Alapvetően nem attól fogom jól érezni magam, milyen a környezet körülöttem, hanem hogy én milyen vagyok, milyen hangulatot terjesztek magam körül. Engem is nyomaszt sokszor, ha rosszindulattal, kioktatással, beszólogatással találkozom, de ki lehet alakítani azt a kisebb-nagyobb kört, ahol magammal azonos értékrendű emberekkel találkozhatom és kölcsönösen töltekezhetünk.

322. 4c1a787e8f (válaszként erre: 319. - Mezei Virág)
2017. jan. 17. 07:41

Én kutatom ennek a szemét magyar népnek az őstörténetét, csodákra bukkanok, és tudom, hogy hogyan fejleszti az agyat, mitől különleges. (Ettől még tanuljuk a külföldi-t is, mert összefüggéseket csak úgy lehet látni, meg amúgy is élvezet.)


Az irigy emberekkel szembemosolygok, és megmutatom, hogyan lehetne szebben.


Megvan az a kör, aki hozzám hasonlóan gondolkozik, így jól érzem magam a Hazámban. Mert jól akarom érezni.


Annyit megkeresek, hogy alap szinten megélek, a többi a lelkemben zajlik..


Hozzáállás kérdése..

Lehet sorolni, mit várunk, de hogy mi mit adunk???

2017. jan. 16. 19:45
azok kik már házat vettek kint nem hiszem hogy nyaralásnál hosszabb időre jönnének haza,akik még ezt nem tették ki tudja mit hoz majd a jövő..
320. Mezei Virág (válaszként erre: 261. - Mezei Virág)
2016. aug. 14. 16:00

Még novemberben írtam, hogy egyik ismerősöm hazajött kisbabával. Lett munkahelyük is. Pár hete azonban visszaköltöztek. Mert ott sokkal jobban meg tudnak élni.

A 3 gyerekes másik ismerősöm pedig már készülődik költözködni, mert iskolakezdésre már kint akarnak lenni. :(

2016. jún. 22. 09:02

Elszomorító...:(


"Megszoktam, hogy rendes fizetést kapok

Fél év (ami nevetségesen kevés) kint töltött idő után eljutottam arra az álláspontra, hogy hányingerem van az otthoni mentalitástól, és remélem, hogy a leendő gyermekem sosem fogja megismerni ezt a mérgezett, irigységtől bűzlő környezetet. Úgy gondolom, hogy Magyarország nem érdemli meg, hogy ott költsem el az itt megszerzett pénzemet, és nem érdemli meg, hogy a tudásomat ott hasznosítsam.

Mostanra már 3 idegen nyelvet beszélek, megtanultam egy szakmát is, és megszoktam, hogy megbecsülnek, meghallgatják a problémáimat. Ha jó vagy, itt honorálják. Megszoktam, hogy rendes fizetést kapok, és nem kell azon aggódni, hogy mi lesz velem a jövőben. 20 éves vagyok."

318. Mezei Virág (válaszként erre: 317. - Alfoldi13)
2016. jún. 19. 07:03

:(

Jól gondolod, de te már tapasztalatból tudod...

2016. jún. 18. 20:28
ennyi pénz nem is vonzhatja vissza a tehetségeseket,ugy gondolom,
2016. jún. 17. 14:42

Menni kell, nem jönni.


Hárommillió és hatmillió forint közötti vissza nem térítendő támogatásra pályázhatnak a nemzetpolitikai információs rendszerben határon túli fiatal magyar vállalkozók .

315. Mezei Virág (válaszként erre: 313. - Michelle.r)
2016. jún. 16. 18:24
Nem olvastad végig amit írtam? ;)
314. Mezei Virág (válaszként erre: 313. - Michelle.r)
2016. jún. 16. 18:04

Egyéni vállalkozóként nagyon jó. De mi van, ha fejlődni szeretnék és alkalmazottra vágyom?

Aki nem akar vállalkozó lenni, csakis alkalmazott.

313. michelle.r (válaszként erre: 312. - Mezei Virág)
2016. jún. 16. 17:08

A KATA???? 6.000.000 forintos felső határral? :DDD


Látod, ennyit értenek az emberek a vállalkozáshoz :/.

312. Mezei Virág (válaszként erre: 311. - Michelle.r)
2016. jún. 15. 08:55

Sokan azért mennek el, mert itthon nem éri meg vállalkozni.

A sarcot ha csökkentenék, meg a világbajnok ÁFÁ-t. Talán...

Itt páran írták, hogy nekik megéri, mert a KATA..

Na de ha valóban vállalkozók akarnának lenni és alkalmazottat is szeretnének, egyből rájönnek, az nem megy ám! :((

Itthon, becsületesen és meg is érje, hahaha!

Csak bennfenteseknek, hátszéllel. :(

311. michelle.r (válaszként erre: 310. - Mezei Virág)
2016. jún. 15. 08:38

Háááát, ettől majdnem magamra önöttem a kávét a nagy röhögésben :)


Persze, mert vállakozni olyan kva könnyű dolog :/ Adni kell nekik egy valag pénzt, attól majd hazacsábulnak, 5 év teljes adómentesség. Aztán ha belebuknak, életük végéig nyöghetik az apanázst.

2016. jún. 15. 08:36

:(((

Nem hinném.

Vállalkozni meg pláne nem.


[link]

A Gyere haza, fiatal! program után elindulhat a Gyere haza vállalkozni, fiatal! is, mert "a hazatérő személyek egy része nem munkaviszonyban tervezi biztosítani jövedelmét, hanem önfoglalkoztatóvá válna, egyéni vagy mikrovállalkozásba kezdene".

309. Mezei Virág (válaszként erre: 308. - Michelle.r)
2016. jún. 6. 13:47

Tudom, hogy nem fog mindenki elmenni.

De jórészt azok maradnak, akiknek nincs képzettsége.

Persze, hogy vannak olyanok akik megtalálják itthon is a számításukat, de az egyáltalán nem jó, hogy sokan mennek el.

Egyik ismerősöm lánya a határ mellett él, és már készülődik, jövőre érettségizik. :(

Mondjuk talán arra jó ez az elhúzás, hogy lassan itthon is meg kell fizetni a munkaerőt. Lásd Balaton! :D

Én tartok attól az apokalipszistől...

Nagyot is szólhat. :(( Előbb vagy utóbb, de biztosan.

Abból a rengeteg EU-s pénzből fel is lehetett volna virágoztatni kishazánkat! Lehetne itthon sok jól fizető munkahely. De nem az ország gyarapodott. :((

Kár, mondá a varjú.

308. michelle.r (válaszként erre: 307. - Mezei Virág)
2016. jún. 6. 11:27

Virág, nem fog mindenki elmenni, aki több nyelven is beszél, és keresett képzettsége van az itthon sem él rosszul. De valószínűleg egyre kevesebb ilyen van, és ők sem hülyék, a saját érdeküket tartják szem előtt. Ami azt jelenti, aki megteheti, "optimalizálja" :) az adóját. Valamit fizet, mert kell, de inkább magáról gondoskodik.


A gazdaság baromi jól teljesít. Látom, olvasom... de közeleg az apokalipszis.

2016. jún. 6. 08:15

Már nem csak dolgozni mennek külföldre, de tanulni is.

Osztrák határ mellől nagyon sokan, már az általános iskolába is. Ők hol is fognak majd dolgozni, élni? Ha van eszük - és lesz, költöznek ők is. Vagyis már sokan megtették ...:(

306. Mezei Virág (válaszként erre: 303. - Michelle.r)
2016. jún. 3. 12:38

Igen, én is erre gondoltam. Ezért raktam be a linket is, mert kreatív gondolkodásra tanító iskola lenne jó nálunk is. Ahova szívesen mennek a diákok.

Azt hiszem irigykedek ;)

305. Mezei Virág (válaszként erre: 302. - Michelle.r)
2016. jún. 3. 12:34

:) Hát persze! Éppen úgy, mint eddig...


Mert ugye ők nem szavazhatnak levélben, csak azok, akik sosem laktak itt.

304. Mezei Virág (válaszként erre: 295. - Aredhel)
2016. jún. 3. 12:32

Ebben a formában sajna így van :(

Azok döntik el az ország sorsát, aki nem mennek el...

És ezután sem fognak, mert nincs miért.

Az nem vigasztal, hogy most nekik is rossz.

303. michelle.r (válaszként erre: 300. - Aredhel)
2016. jún. 3. 10:10

Ez szerintem nem így van. Az érettségin alapvetően azt kell "visszamondanod", amit négy év alatt beléd töltötek. De messze nem tanít a jelenegli rendszer stukturált gondolkodásra, abszolút a kreativitás ellen hat.


Hiába olvas valaki sokat az irányadó kamatlábakról, amikor nem érti, hogy mire jó, hogy határozzák meg, hogyan hat. A net pedig tele van mindenfée baromsággal, nehéz kiszűrni az autentius információt.

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook