Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyerekeink külföldön dolgoznak..lesz-e visszafelé is út? Ki és hogy érzi? fórum

Gyerekeink külföldön dolgoznak..lesz-e visszafelé is út? Ki és hogy érzi? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
422. Mezei Virág (válaszként erre: 418. - Alfoldi13)
2019. ápr. 17. 16:11

Gondolom, egy zenetanár nem gazdagodik meg a jövedelméből. :(

Remélem, az ápolónőt pedig jobban megbecsülik, mint itthon.

Egy biztos, ott kis jövedelemből is meg lehet élni. De talán ő többet kap!

2019. ápr. 17. 15:09

Ez van.


Vagy a haza, vagy a gyerek.

420. bulikázós (válaszként erre: 419. - Guruljka)
2019. ápr. 17. 14:55
Ez a haza rendesen kilöki, már közel 1 millióan hagyták el az országot.
419. Guruljka (válaszként erre: 415. - Mezei Virág)
2019. ápr. 17. 14:11

Egyetértek.

Amely haza kilöki a fiait, az nem is haza.


Mondom ezt itthonról. Nekem így alakult.

2019. ápr. 17. 14:07
Az egyik itt Pesten tanít zenét,a másik németben ápolónő
417. Mezei Virág (válaszként erre: 416. - Alfoldi13)
2019. ápr. 17. 11:43

Ha itthon laknak, akkor az nem számít, mert ők biztosan hazajönnek.

A baj ott kezdődik, amikor nem is akarnak már visszajönni.

2019. ápr. 17. 09:01
Viki most pár napra Párizsba megy Laura családostul Maridban tölt egy hetet,ma úgy lehet repkedni...
415. Mezei Virág (válaszként erre: 411. - Guruljka)
2019. ápr. 15. 16:49

Amúgy tudod mit?

Aki jobban tud boldogulni máshol, menjen is!

414. Mezei Virág (válaszként erre: 412. - Bulikázós)
2019. ápr. 15. 16:46

Igen, ennyi!

Ahol jó élni, onnan nem menekülnek el az emberek.

De sok stadiont, templomot építettünk, még más földrészen is - a mi adónkat nem ránk költik. :((l

413. Mezei Virág (válaszként erre: 411. - Guruljka)
2019. ápr. 15. 16:45

Nem én üldözöm el őket. Az elmenők leírták, hogy miért mentek el, és miért nem jönnek haza.

Szerintem ez nagyon szomorú, mert innen elmennek, és nem jönnek. Ez semmi jót nem jelent. Jó országból nem mennek el az emberek...

Senkit sem kell buzdítani, mennek sokan kényszerből is. :((

412. bulikázós (válaszként erre: 411. - Guruljka)
2019. ápr. 15. 16:02

Abszolut nem! De kevesebben mennének, ha a rendszerváltás óta minden kormány arra törekedett volna, hogy felhozzák a magyar egészségügyet, oktatást, szakemberképzést, úthálózatokat, stb.... És nem utolsó sorban a fizetések sem a bé.a se..e alatt lennének!

A lányom mesterképzős Londonban, ég és föld az ottani és hazai egyetemi oktatás.

2019. ápr. 15. 15:49
Virág, úgy néz ki, mintha mindenkit a kivándorlásra buzdítanál.
2019. ápr. 15. 14:38

Minek? :(

[link]


Magyarországon tehát egy egyetemi oktató és egy pszichológus nem tudott fenntartani egy egygyermekes családot, Angliában egy takarítói fizetés elég volt még egy gyerek vállalásához.


„Ha nem jövünk ki Londonba, lehet, hogy a kislányom meg sem születik” – mondta egyszer egy magyar rendőrnek, aki otthon állította meg őket új, angol rendszámú kocsijukkal, és arról érdeklődött, megérte-e kiköltözni.


Lászlóék tehát megélhetési okok miatt menekültek Magyarországról, és szeretnének majd visszatérni, csak éppen a jövőt nem látják.


Nem szerették meg Angliát, a gyerekeik miatt maradnak: fia, Márk csak angol iskolában tanult, jól is megy neki: „Ha visszaköltöznénk az nem lenne nagyon jó, mert rosszabbul tudok magyarul, mint az otthoni gyerekek” – mondta a most 13 éves kamasz a könyvéből felnézve, érezhetően kicsit törve a magyart.

2019. febr. 8. 14:19

Nem, mert ott fognak élni, ahol boldogulási lehetőséget kapnak. Az meg nem itt van sajnos! :(


[link]

2019. február 08. 06:30

Nincs az az isten, hogy hazaköltözzek

A magyar munkamorál, a szaktudás sokat segít a beilleszkedésben

2019. jan. 10. 18:02
a gyerekek jól megállják kint helyüket,itt is megállták de nem fizették meg őket sajnos
2019. jan. 10. 16:09

Miért is?


[link]


„Úgy szeretném, hogy egyszer ez a kérdés komoly legyen. :) Tanító néni vagyok, fél éve élek Grazban. Hihetetlen lelki válság volt a felmondás, de akármennyire szerettem az osztályomat, a megélhetés nem lehet erkölcsi kérdés.

...

A történetemhez az is hozzátartozik, hogy közben 120 ezer Ft-ra emelkedett a fizetésem és nem azért, mert valaki észhez kapott, hogy egy diplomás napi 12 órát dolgozó pedagógus nehogy már 104 ezret keressen.


Valójában azért, mert a minimálbér emelkedett. Így a felmondásom előtt pontosan annyit kerestem, mint az iskolában dolgozó takarítók, de kevesebbet, mint a konyhán dolgozók.


Ha otthon maradtam volna, felmerült bennem az a gondolat is, hogy felmondok és felvetetem magam takarítónak... kevesebb a felelősség.


Szerintem a kérdés is komolytalan sajnos. Hazamegyek, ha megbecsülnek!”

406. Mezei Virág (válaszként erre: 405. - Alfoldi13)
2019. jan. 10. 11:29
Nagy valószínűséggel jobban tudnak boldogulni majd, mint itthon. Sok szerencsét nekik!!! 🍀
2019. jan. 9. 18:08
Noémi Izlandon tanit zenét,Johanna Madridban tanít az egyetemen,Viki ápolónő Németben,Anita őnnáló válalkozó Németországban,Ildi Malajziában akar letelepedni,Anti most Németországban dolgozik...és ugy érzem ez a sor csak nőhet..idővel még nálunk
404. Bözsi néni (válaszként erre: 391. - L.luiselotte)
2018. dec. 30. 02:09
Én is szívesen mennék, de elképzelni sem tudom, hogy mit tudnék én 58 évesen csinálni külföldön. Kicsit beszélek angolul, de azért annyira jól nem, hogy csak úgy hipp-hopp boldoguljak.
2018. dec. 29. 18:19
beszéljünk ne a korunkról hanem amit tapasztalunk kint dolgozó gyerekeinknél.Nem mindegy kinek mi is a képesitése ki mennyire rátermett dolgokra.Unokáinkról kit jó estben évente kétszer látunk...Én nem látom hogy hazafelé készülnének...
402. Mezei Virág (válaszként erre: 400. - Alfoldi13)
2018. nov. 30. 16:03

:)

Nem akarásnak nyögés a vége!

Én szeretek tanulni, és úgy emlékszem, mintha fiatalabb lennél, mint én! ;)

401. globus (válaszként erre: 400. - Alfoldi13)
2018. nov. 30. 13:51
Jajj, már 10 évvel ezelőtt is öregítetted magad, de miért????
2018. nov. 30. 13:41

idős e az az ember kinek már sok gyermeke negyvenen felüli

elmenni fiatalon se akartam idősen meg pláne nem fiatalon is azért mert nem tudtam a nyelveket ma már remény sincs hogy megtanulnám őket jól használni.

399. Mezei Virág (válaszként erre: 398. - Alfoldi13)
2018. nov. 27. 09:58

Az a lényeg, hogy mindegyikük boldog legyen ott, ahol él!

Te pedig nem hinném, hogy idős vagy. Inkább, nem szeretnél elmenni. Nem baj az.

Én meg szívesen elmennék, ha kéne. ;)

2018. nov. 27. 08:04
Igen utazhatunk utazhatnánk de falun élünk állatokkal így repül a nagymama a világ minden tájára majdnem ,Minden hová kapunk meghívást sőt biztatnak minket hagyjátok és gyertek..mi már mint idősek erre nehezen lennénk képesek...,de örülök mikor az unokánkat a városi zenekarban látjuk 11 évesen Izlandon ,vagy mikor látjuk a kislányunk megveszi élete első uj autóját Malajziában ,nagyon örülünk a lányunk szép házának Németben,és tudnám folytatni hosszasan sajnos vagy hála Isten néha nekem is nehéz elmondanom mert persze az lenne a jobb ha a szomszédba lennének!
397. Mezei Virág (válaszként erre: 396. - Lolita2112)
2018. nov. 26. 09:22
Most is sokan így mennek. Van, hogy a család később csatlakozik, de sok gyerek már kint születik meg. Nem valószínű, hogy haza szeretnének jönni. Viszont a rokonok, barátok mennek utánuk olykor, mert sok információhoz jutnak. Meg sokkal több boldogulási lehetőséghez.
396. lolita2112 (válaszként erre: 392. - Mezei Virág)
2018. nov. 26. 06:54
mi egyutt jottunk ki a gyerekekkel.
395. Mezei Virág (válaszként erre: 394. - Alfoldi13)
2018. nov. 23. 17:49

Sikerült az embereket itt jól félrevezetni.

Maradjanak csak ott, legalább van jelenük, jövőjük. a gyerekeknek is.

Ti is elmehetnétek meglátogatni őket!

Több országban élnek már gyerekeitek, ha jól emlékszem...

2018. nov. 23. 15:25
Noémi lányunk zongorát tanít Izlandon ,nem szívesen jönne haza mert a férje indiai és itt nem fogadják el az ő színét,Az anyagi dolgok ott annyival magasabbak,hogy természetesen az ő fizetéséből meg tudnak élni másikuké tartalék...Kocsijuk tehermentes házuk van persze hozzá két értelmes gyerek is...haza tudnak jönni nyaranta vagy Indiába elmenni akár évente.. Szóval nem hiszem hogy hazaköltözésről szó lenne!
2018. nov. 23. 12:41

Minek...


[link]

„Szakadnak a szálak, de nem igazán fáj”


„Harminchat évesen, házasságban, két gyerekkel, szaktudással, belefért az életem abba a táskába, amivel mások kirándulnak. Ez végképp meggyőzött, hogy jól döntöttem, megyek. Magyarországon ennyit értem el, és akkoriban az a hír járta, hogy akkor ennyit is érek. (…)


Itt tanulni tanítják meg őket, nem adatok ismétlésére. Elég furcsa az magyar szemmel, hogy a tanár szerint nem beseggelni kell a szorzótáblát, hanem megérteni.


Egyre ritkábban beszélek az otthoni ismerősökkel, barátokkal. Szakadnak a szálak, de nem igazán fáj. Úgy gondolom, maradunk. Most már vannak terveink a holnapra, a jövőnkre. Nem túléljük, hanem megéljük a mindennapokat. Látom a lányaink jövőjét, és az öregkorunkat. Ezt nem tudta megadni Magyarország, és nem látom, hogy szándékában állna.”

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook