Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyerekeink külföldön dolgoznak..lesz-e visszafelé is út? Ki és hogy érzi? fórum

Gyerekeink külföldön dolgoznak..lesz-e visszafelé is út? Ki és hogy érzi? (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
482. forrest2010 (válaszként erre: 478. - 585a7aa9ec)
2019. aug. 29. 10:32
...Németországgal kapcsolatba + én bizony sose értettem h mi a rossebnek kellett nekik annyi vendögmunkás ? persze érthető ! mert a car melót nem akarták elvégezni ! na de a vendögmunkásnak is van annyi esze , h a gyereke már nem az ő car munkáját fogja folytatni , hanem tanul ezerrel és jobb munkát igyekszik biztosítani a kölkének :( ahelyett inkább , aki nem akar tanulni , az végezzen olyan munkát amihez nem kell végzettség :( szerintem az se megoldás , h a semmiért többet lehet kaszálni , mint a bármilyen munkáért :( :( nincsen ingyen semmi ! külföldön + pláne nincsen !!!
481. 585a7aa9ec (válaszként erre: 479. - Forrest2010)
2019. aug. 29. 10:29
Ebben igazad van.
480. forrest2010 (válaszként erre: 478. - 585a7aa9ec)
2019. aug. 29. 10:26
...minek kell a gyerekeidnek hó végén adni 1000 eurót ? még kiskorúak ? gyerektartás ? v csak nem dolgoznak ? ....
479. forrest2010 (válaszként erre: 478. - 585a7aa9ec)
2019. aug. 29. 10:22
... ha te évek óta nem élsz itthon , akkor csak a nosztalgia az amit érzel az itthon után ! bizony pocsék lett az élet ! és hidd el se vasárnap se szombaton nem járok boltba már nagyon hosszú évek óta !!! ha megfájdul a fejem , akkor van rá 1 fájdalomcsillapító itthon !!! tudod ! lehet így is ! viszont az is igaz h nem voltam se étterembe , se nyaralni legalább fél évszázada :( :( de túléltem :) ha nem ésszel él az ember akkor bármit elérsz , akkor se engedheted + magadnak azt , amit a pénztárcád nem enged meg , attól még lehetek elégedett annyival is , amennyit elértünk / pláne h azt látom v vannak jócskán akik jobb indulással még ennyit se :( :( hidd el h éppenhogy azoknak a car , akik dolgoznak , mert dolgozhat annyit itthon is h belegebedhet :( éppen azért , mert vannak akik úgy fogják fel , h herevere , jó nekik ingyen is a fele :( majd hozzákeresnek 1 kicsit :( itthon is naggggyon keveseknek sikerült úgy , ahogy tervezték , mégse pucolnak el 1-2 országgal odébb :( mert ide szól a jegyük bármilyen is ez az otthon :( és próbálnak tenni érte h jobb legyen :( na ezzel együtt se mondom h külföldön minden szuper ! nyilván nem az és ott se lesz mindenkiből milliomos , ahogy itthon se !
2019. aug. 29. 09:43

Az hogy mièrt hagytam ott a jót, túl hosszú törtènet.

Persze tudom ez egy más világ, nem is ezzel van a baj, csak amikor azt hallom mindenhol hogy otthon milyen pocsèk az èlet, ès külföldön milyen szuper, akkor szoktam elgondolkodni kicsit.

Nektek otthon, apróság ès semmisèg az a sok minden amit leírtam mert otthon èltek fel sem tűnik milyen jó, mert nektek termèszetes az hogy vasárnap le tudsz ugrani a Sparba vagy egy Non Stopba ha nincs otthon valami.

Hogy el tudsz menni egy gyógyszertárba ha vasárnap megfájdul a fejed, itt utazhatsz 50 km mire talàlsz egy ügyeletes gyógyszertárat.

Hogy a kenyèr amit megveszel reggel este is jó, itt ha fejbeverlek vele fájni fog olyan kemèny lessz.

Az hogy amit otthon elèrsz te is itt nem engedheted meg magadnak,.

Ês igen a zsemle, hètfôn reggel màr nem jó, itt nem kel fel a nèmet reggel nègykor hogy te 6 órakor friss finom pèksütit egyèl.

Volt egy pár ismerôsöm, mindkettô dolgozott, kimentek Svájcba mert itt nem tudták kifizetni az albèrletüket.

A vendègmunkás meg, kap egy szobát, keres 1600 eurot, 350 levonnak tôle, ès bizony jól összehúzza a seggèt hogy hónap vègèn tisztán haza tudjon adni a gyerekeinek 1000 eurot.

Persze hogy nem itt vesz bugyit, se nadrágot, se ágyneműt, hülye lenne, spórol hogy a családnak le tudja adni a pènzt.

Ès nem ez a baj, az a baj hogy aki otthon èl jajveszèkel meg szidja a hazánkat hogy milyen szar az èlet otthon.

Nem az, azoknak akik dolgoznak.

Nagyon keveseknek sikerül itt úgy, hogy kiköltözik ès szuper minden.

Nektek otthon sok minden apróság, mert termèszetesnek veszitek, itt èrzèkeled ha itt èlsz hogy nem is olyan rossz.

477. forrest2010 (válaszként erre: 473. - 585a7aa9ec)
2019. aug. 29. 06:55

... dehát akkor mi a manónak élsz ott ?!!!!!!! persze h más ott az élet ! ha nem voltál munkához szokva ? akkor mi a manónak mentél ki ? ha a párod eltartott ? lakást béreltetek ? étterembe járhattatok hétvégén ? akkor miért nem kapaszkodtál 10 körömmel a " jóba " ?!!!!


... műkörmös ?!!!! az + minek ?! ha az 1000x fontosabb dolgokra , a szükségesre nem futja ?! akkor a rossebet érdekel 1 műkörmös :( :( !

476. forrest2010 (válaszként erre: 474. - 585a7aa9ec)
2019. aug. 29. 06:42

... Jézusom !!!! rájöttél ? h sehol nincsen kolbászból a kerítés ? lett már valami baja annak ? aki hétfőn reggel szombati zsemlét vitt ? én 2-3 hetente 1x bevásárolok , jó ! ha a félidőbe elfogy a zsömle , akkor veszünk itt a faluba , mert egyébként nem szívesen vásárolok itt , nagyon aranyáron árulnak itt mindent :(


... ha szombaton elfelejtettél valamit....hát valami csak van otthon ! v olyan a háztartásod ? h se ez :( se az :( se amaz ?! ha nincs olaj , talán van 1 kis zsír , v 1 kis vaj , v főzök olyat , amihez ez se , az se , amaz se kell :)


... nem fizet rezsit ? nem ott vásárol ? valaki csak kifizeti azt a rezsit , azt a szobát ! csak nem jár bugyi nélkül :(


... bizony nagyon sok 20 éves v 30 éves ... nem akar dolgozni !!!! főleg ! aki otthon nem azt látta ! v nem követeltek + tőle semmit ! h megemelje a hátsóját...


46-ba kitelepítették a családunk nagyobb részét , néhányan mára itt élnek-laknak , nyd-asok már , bár itt születtek , a nyelvet nem beszélik , annyira picik voltak még , amikor menni kellett a szüleiknek :( de az ottani nyd-ból itt mesésen megélnek , otthon ? hát ott nem igazán futná belőle bejárónőre , kertészre ... az ottani házukat a gyerekeiknek hagyták , itt vehettek a megtakarításukból ... és gyöngyen élnek :)

475. forrest2010 (válaszként erre: 468. - Mezei Virág)
2019. aug. 29. 06:20
..." ingyen ebéd nincs " !!!! remélem ! az ilyen férgekre ráterhelik !!! azt az adósságot ! mert cseppet bicskanyitogató , h ők ingyenre vannak beállítva !!! és ne jöjjenek a dumával h nincsen miből !!! akkor ne fogyasszon ! de ha valami van a nevén , akkor + is lehet oldani h behajtsák !!! előbb utóbb ! / inkább előbb , mint utóbb , mikor már a kamatos kamatot is rátették :( /
2019. aug. 29. 00:39

Ès azt mêg nem tettem hozzá hogy aki szendvicset visz a munkahelyère szomati szemlèt kell egyen hêtfôn reggel nyolckor a munkába, mert itt nincs nyitva semmi vasárnap.

Ha szombaton elfelejtettèl valamit, mondjuk nincs itthon olaj, buktad a vasárnapi ebèdet.

Tudjátok aki nen itt èl èletvitelszerűen, csak kijàr dolgozni, az nem lát àt mindent.

Kap egy szobát, ès nègyhetente hazajár, hazavisz a csalàdnak 1000 eurot ès boldog mindenki.

De nem fizet rezsit, nem itt vásárol bugyit, nincs gondja semmire mer ekintèzik helyette.

Itt èlni folyamatosan, èletvitelszerűen, hmm nen jobb mint otthon.

Ès mèg valami.

61 èves fèrfi, tud fizikai munkával otthon 500 ezret kereni.

A húszèves èleterôs fiatalemberek mièrt nem?

Elgondolkodtató nem?

Talân büdõs a munka?

látam családokat innen hazamenekülni, mert azt hittèk, kijön a pereputtyal ès nem kell semmit csinálni ès keres 5000 eurot.

Hamar rájöttek hogy tèvedtek, itt is dolgozni kell kemènyen ha jól akarsz èlni. Vendègmunkás vagy, 3 mûszak 6 nap per hèt ès keresel 3000 eurot,

Ha nem szakadsz meg akkor csak 1500-2000

2019. aug. 28. 23:52

Sziasztok szèp estèt.

Nem bírom ezt ki hozzászólás nèlkül fõleg hogy 4 ève itt èlek Nèmetországba.

Nem tudom a hozzâszólóknak vannak e szemèlyes tapasztalataik, vagy csak hallották ettôl meg attól.

Nem èrtem mièrt mondja mindenki Magyarországra hogy nem lehet megèlni?

Hmm, hát elárulom hogy itt sem.

Vagyis de,,, megèl az, aki Nèmet, vagy nagyon nagyon profi

Pl: kôműves

Hegesztô

Àpoló

De csak akkor ha beszèlsz nèmetül.

Jelenlegi párom villanyszerelô... Beszèl nèmetül perfekt...

2000 eurot keres... 😂 Haha

Nèzzük csak, az átszámítva 600 ezer forint. Azèrt otthon abból vígan elèldegèlsz. Igaz?

Hm akkor nèzzük itt mire elèg

Amikor egy normàlis albèrlet 600 euronàl kezdôdik a rezsid 400 euro.

Ehhez jön mèg internet telefon elôfizetès, szemètdíj, amihez hozzá kell tennem egy hónapba egyszer viszik el a szemetet, a gyerek pelenkáit a párom minden nap viszi a munkahelyère mert a múltkor vagy 50 döglègy elârasztott minket a nèmetek ügyessège miatt, az emberekre rohad a szemèt.

Ès marad a megèlhetèsre cirka 900 euro ami itt nem pènz.

Egy Kauflandos bevásárlást nem úszol meg 50 euro alatt, ès alig vettèl valamit.

Nagyon drága a ruházkodás, eladják neked a gagyi vackot 50-60 euroèrt, otthon a kinaiba különbet kapsz, a márkás cuccokat meg nem tudod megfizetni.

Mûkörmöshöz se menj mert 15000, ès mèg csak nem is èrtenek hozzá.

Otthon profi 7500 megcsinálja.

Amikor otthon èltem az exemmel, ô kômûves, èn nem dolgoztam, de lakást bèrelt, nem olyat mint most mi itt kinn, eltartott, minden hètvègèn ètterembe jártunk, ès nem nèztem soha mi mennyibe kerül.

A múltkor beszèltem exemmel kèrdeztem nem e akar kijönni.

Azt mondta nem, ô otthon most napi 21000 ezret keres, itt sem kapna sokkal többet, de amivel többet kap, azt elvinnè a laaakâs meg a megèlhetès.

Ès igaza van.

Mellesleg hozzá kell tennem, itt minden kalap k@k@, a húsok nem jók, a csirke ehetetlen, tápos rossz ízû, a tojásból több a fehèr hèjú, gusztustalan.

Piszok dràga minden.

Jah Nèmet nyelvtudás nèlkül, ha alkalmaznak, kihajtják a beledet.

Gyárba voltam, ahol nincs szünet csak 2 a nyolc órába,

A másik helyen meg kèt nap után kèk zöld volt a kezem, kevès pènzèrt.

Azt hiszem otthon is meglehet èlni csak dolgozni kell.

Persze a fiatalok, nagy rèsze megy mindenhová, biztos Anglia meg a többi orszâg jobb, de Nèmetorszâg nem.

Szóval a fiatalok kalandvágyból felkerekednek, megèri nekik mert talán kapnak lakást ès nincs család akit el kellene tartani.

Nem tudom, nekem hiányzik az otthoni ètelek, a finom kenyèr, a tojás, a felvágottak, a házi rètes, zserbó, mmmm

Itt ezek semmit nem csinálnak jól.

Hmmm... Undorító egy ország. Ne bántsátok a hazánkat mert szuper.

472. Mezei Virág (válaszként erre: 471. - Alfoldi13)
2019. aug. 28. 17:16
Mondd csak, én emlékszem rosszul, hogy itt sokkal több hozzászólás volt? Vagy feledékeny vagyok...
2019. aug. 28. 17:10
Anti németben Ildi Malajzián Johanna Spanyolban ,Anita Németben,Noémi Izlandon,Viki Németországban.
470. Mezei Virág (válaszként erre: 469. - 184481d874)
2019. ápr. 22. 16:28

😀😀😀

Mi nem átalljuk időnként kibontani...

2019. ápr. 22. 16:03
A cím alapján.Nehéz politizálás nélkül kibontani a témát,sajnos.
468. Mezei Virág (válaszként erre: 467. - Forrest2010)
2019. ápr. 22. 14:04

A házunkban is vannak olyanok, akik külföldre mentek minden évben, de a közös költséget nem fizetik. Van, aki közel 2 millióval tartozik évek óta. (ő is utazott) Feljelentik, 2 hónapot fizet, és a szemünkbe röhög... A lakást örökölte, soha semmiért nem dolgozott meg. Van 2 gyereke, ezt látják... :((

Ingyen szeret mindent ő is.

Ingyen ebéd nincs, azt másoknak ki kell fizetni.

467. forrest2010 (válaszként erre: 464. - Mezei Virág)
2019. ápr. 22. 12:42

...hát igen ! az + a másik fele ! ....csakhát sokaknak + a piára azért jut bőven :(


... emlékszem egyik évbe mekkora felzendülés volt , h valamelyik település lakóinak nem tellett a vezetékes víz bevezettetésére és egyik északi állam küldött rávalót nekik , hát nem vezettette be a polgihivatal mégse " ingyé " de ha esetleg be is vezették volna , utána akkor is bactak volna a fogyasztást kifizetni !!! tudom ! mindig lesznek akik ingyen akarnak mindent !!! csakhát azok akik nem keveset strapálják magukat érte , azoknak 100 ezreket kell összekuporgatni , emezek + röhögnek egyet a markukba !!!


...hajdanán rettentően kiakasztott az , mikor egyes családok bactak rezsit fizetni !!! nem igazán értettem , h hogy hagyhatták nekik h százezreket gyűjthessenek össze adósságként !!! majd azok fizessék ? akiknek az az első ? h a fizetnivaló rendezve legyen ?! sajnos voltak olyan férgek !!! és sehogy se értettem , h mégis mi a rossebet képzelnek ?! ki fizesse ? az ő fogyasztásukat ?!!!!

466. Mezei Virág (válaszként erre: 454. - Forrest2010)
2019. ápr. 22. 11:37

Mi az ötödik legjobban megadóztatott ország vagyunk. De nálunk ezért cserébe nincs semmi. Máshol pedig jól működő szociális háló működik.


Még jöhet az "ájer adó" is!

465. Mezei Virág (válaszként erre: 461. - Plavalaguna)
2019. ápr. 22. 10:20
Sokakat nem zavar. Negyedszerre is ők lesznek a nyerők...
464. Mezei Virág (válaszként erre: 454. - Forrest2010)
2019. ápr. 22. 10:17

Így segítjük a szegényeket! ;)

Ha nincs pénze csatornára, vajon miből lesz büntetés gyanánt kiszabott terhelési díjra?

463. Mezei Virág (válaszként erre: 453. - Forrest2010)
2019. ápr. 22. 10:15

Na igen...

Lehet, hogy pénzügyi ismereteket kellene tanítani etika/hittan helyett...

462. forrest2010 (válaszként erre: 460. - Syria)
2019. ápr. 19. 16:59
...na + ha az innen befolyó pénzeket itt hasznosítanák :(
461. plavalaguna (válaszként erre: 460. - Syria)
2019. ápr. 19. 09:32
Pontosan. Fel se tunne a sok ado, ha oktatas, egeszsegugy, utak... szoval ugy a mindennapi komfort rendben lenne
460. syria (válaszként erre: 454. - Forrest2010)
2019. ápr. 19. 09:15
Nem az a baj, hogy sok adót kell fizetnünk, hanem az, hogy nem arra fordítják, amire beszedik. Százmilliárdok folynak el agyament, átgondolatlan ötletekre, hobbikra.
459. Guruljka (válaszként erre: 458. - Guruljka)
2019. ápr. 19. 02:37
Ezek a németek... Két gyermekes, egy keresős pár egész pontosan. :D
458. Guruljka (válaszként erre: 455. - Guruljka)
2019. ápr. 19. 02:36
Helyesbítek: itt ennél a grafikonnál a sárga pötty a két gyermekes pár, és a bordó pötty a gyermektelen szingli, és a bruttó jövedelem százalékában kell értelmezni az adatokat.
457. Guruljka (válaszként erre: 456. - Guruljka)
2019. ápr. 19. 00:00
és itt is a gyermektelenek jövedelmét nézték.
2019. ápr. 18. 23:59

[link]


Ezek az OECD-országok, itt nem vagyunk benne.A sárga szín a jövedelemadó, a kék a szociális járulékok.

455. Guruljka (válaszként erre: 454. - Forrest2010)
2019. ápr. 18. 23:57

Igen! Nézd meg azt a grafikont!


Ungarn, az Magyarország, biztos tudod. Deutschland meg ott van a tetején, csak Belgiumban magasabb az adó.

[link]


Fontos, hogy az egyedülálló átlagos keresetűeket vették alapul a statisztikában.

454. forrest2010 (válaszként erre: 451. - Guruljka)
2019. ápr. 18. 22:39
...hát nemtom !!! van ország ? ahol többet fizetnek adót ? mint itt nálunk ?! és több félét ! hiszen itt aztán mindent !!! megadóztatnak ! hajdanán kiakasztott , h egyik emberke azért nem csináltatott fürdőszobát a putriba , mert akkor adózni kellett volna utána ! na ott mára még talajterhelési " díjat " is fizetni kell , mert nem vezették be se a vizet se a csatornát !
453. forrest2010 (válaszként erre: 427. - Mezei Virág)
2019. ápr. 18. 22:35
...igen ! sokan igen ! sokan + nem ! sokan a sokból sem tudnak takarékoskodni , de még beosztani is képtelenek ! míg mindig is voltak olyanok is , akik a kevésből is képesek voltak magukat feltornázni 1 jobb helyzetbe :( az egyik emberke jó néhány évvel ezelőtt örökölt 10 millát ! akkor azért ez még 1-2 lakás ára volt , de úgy folyt ki a kezéből , h semmi ! SEMMI ! nem maradt , mára albérletbe nyűglődik :( és mindenki hibás !
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook