Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan tudom rávenni a gyermekemet, hogy bevegye a tablettákat? fórum

Hogyan tudom rávenni a gyermekemet, hogy bevegye a tablettákat? (tudásbázis kérdés)


1 2
2019. dec. 6. 05:02

6 éves a kislányom, simán lenyeli a tablettákat. Már egy ideje azt kap és nem szirupot.

És hogy veszi be? Mint egy felnőtt. Megmutattam neki, megcsinálta. Ha a szülő ezen nem aggódik, nem parázik, akkor a gyerek sem fog szerintem.

30. Guruljka (válaszként erre: 29. - Epervirág2)
2019. dec. 3. 14:40
Igen, mert különben hamar bomlik.
2019. dec. 3. 13:17
Igen csak igy mi csináljuk meg.
28. Guruljka (válaszként erre: 27. - Epervirág2)
2019. dec. 3. 13:07
Ja, akkor ez a szirup.
27. epervirág2 (válaszként erre: 26. - Guruljka)
2019. dec. 3. 13:04
Fel kell higitani vizzel a jelölt csikig.Tudomásom szerint antibiotikumot igy csak gyerekeknek adnak.Pl:az Augmentin is ilyen azt is higitani kell a gyerekeknek.
2019. dec. 3. 12:59

Én soha semmilyen gyógyszert nem kaptam por alakban. Folyékonyban is csak ritkán, azokat, amelyek szirupban vannak.

Hogy lehet adagolni por alakban az antibiotikumot például?

25. epervirág2 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 3. 12:48
Szia! Nekem is 6 èves a kislányom eddig semilyen tabletát nem kellett bevennie mindet porba kaptunk..A láz csillapitó is folyèkony.Ti mire kaptátok ezt a tablettát?
2019. dec. 3. 07:45
Talán néhány szülő tesz a gyerekbe egy "bogarat" azzal amikor az első gyógyszert be kell venni. Jön hozzá a mese, hogy "ezt a tablettát tudod be kell venni, hogy úgy nyeld le, hogy úgy fog majd használni és tudod izé....stb" Na ettől lesz a gyerek "sokkos", hogy akkor most mi lesz és fél ha nem jól csinálja.
23. Guruljka (válaszként erre: 21. - Boldogzokni)
2019. dec. 2. 23:55

Tudom, hogy hétköznapi mázli. Az én sikerem akkor lenne, ha megdolgoztam volna azért, hogy a büdöskölök beszedje a bogyót.

De akkor is igaz, hogy nagyon csodálkoztam, hogy egy ismerős anyuka szinte előre sír és szorong, hogy gyógyzsert kell adnia a gyerekének. Hasonló korúak voltak a gyerekeink, 6-8 évesek.

22. MTami01 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 2. 21:27
Mi a baja a gyereknek? Mekkora a tabletta? Ez lenn az első nap, hogy szednie kell?
21. boldogzokni (válaszként erre: 20. - Guruljka)
2019. dec. 2. 21:01
Ez tipikusan az az eset, mikor a szülő a hétköznapi mázlit saját teljesítményeként és sikereként könyveli el.
2019. dec. 2. 20:48

Az okot nem értem, de soha egyikemmel semvolt probléma a gyógyszer beadása.

Azt figyeltem meg, aki eleve szorong, hogy veszi majd be a gyerek a gyógyszert, annak - mintha megérzezné - irtó nehéz a gyógyszerbeadás.

Mivel bennem soha fel sem merült, hogy esetleg nem veszi be a gyógyszert, mindig csak odaadtam, bevette, kész.


Később a férjem mondta, hogy olyan egyértelműen csinálom ezt, hogy eszébe sem jut ellenkezni. Pedig annak idején, szinte felnőtt nagykamaszként is elsumákolta, ha az anyja adott neki gyógyszert. Tőlem pedig elfogadja.

19. boldogzokni (válaszként erre: 3. - Kisj)
2019. dec. 2. 20:40

Ne máááár! A tabletta bevétele igazán nem nevelés kérdése. Miért kell bűntudatot táplálni mindenkibe?!?!?!


Több gyerekem van (mindet én nevelem, szóval...). Van amelyik beveszi még azt a vitamin kapszulát is, amit én is nehezen. A másik meg még a kisebbet sem. Vele egy pici C vitaminnal gyakorlunk, aminek akkor sincs rossz íze, ha félresikerül a próbálkozás.


Akkor egyiket jól neveltem, a másikat meg szärul???

2019. dec. 2. 20:35

Ha attól fél, hogy megtapad a szájában a tabletta, akkor az a dolog trükkje, hogy kevés vizet vegyen a szájába, úgy a tablettát, és erre igya rá a többi vizet.

Én néha ma is így veszem be pl. a magnézium tablettámat, mert ha nem sikerül elsőre lenyelni, már kezd is a számba olvadni és még jobban tapad.

Nem kellemes felnőtt fejjel sem. El tudom képzelni, hogy egy hasonló eset miatt nem akar tablettát bevenni.


Annak idején a lányom tartott kicsit a ablettáktól. Bevette, de nehezen nyelte le.

Egy alkalommal nagyon szeretett volna kimenni a hóba játszani. Akkor mondtam, hogy ha simán beveszi és lenyeli a C-vitamin tablettát, akkor mehet.

Úgy az ötödik simán lement. Utána már nem volt több probléma.

17. Imisz
2019. dec. 2. 20:17

Nálunk fordítva volt az első gyereknél. 2 évesen a kanalas miatt "hisztizett", vissza kellett menni tablettát iratni. Azt simán bevette. Második gyermek 4-5 évesen bevállalta a szurit, csak gyógyszert (se kanalas, se tabletta) ne kelljen lenyelnie.

Ötletem sincs, hogy lehet a tablettát megetetni vele ha nem akarja.

Talán tényleg valami nagyon karakteres ízű valamibe belekeverni. Nutella, lekvár, bármi amit szeret. Viszont félő, ha keserű a tabletta megundorodik a (pl) nutellától is egy időre. De egye fene, csak gyógyuljon meg!

16. zsofi_876 (válaszként erre: 9. - Vivo44)
2019. dec. 2. 20:07

Nevelje meg.

Ah.

15. Piroska52 (válaszként erre: 13. - Dd3e7764d1)
2019. dec. 2. 19:55
Erről beszélek.
14. Piroska52 (válaszként erre: 12. - Vivo44)
2019. dec. 2. 19:54

Én sem azt írtam hogy az a megoldás,de tudod milyen a beteg gyerek.

Nekem 5 van néggyel nem volt semmi,egy az istennek se csak azért sem.

Már akkor hányt amikor a kanalat meglátta.

13. dd3e7764d1 (válaszként erre: 12. - Vivo44)
2019. dec. 2. 19:52
Gyerekkènt én sem szívesen vettem be tablettát és nem azért mert nem neveltek meg. Az orvosnál szó szerint könyörögtem a szuriért, még a köptetőt sem tudtam meginni. Ha tényleg injekció kellett pl. retardillin nagyon boldog voltam, hogy ráadásul megmutathatom hová kérem pontosan és számoltam a helyüket.Egyáltalàn nem féltem a tűtől a tabblettáktól viszont igen.
12. vivo44 (válaszként erre: 11. - Piroska52)
2019. dec. 2. 19:44

Egyről beszélünk Sikerbox felhasználóval. Természetesen nem az injekció egy 6 éves gyereknél a megoldás, mint inkább azt szerettem volna érzékeltetni, hogy finoman a 6 éves kornak megfelelően ráijeszteni.

Nálam mind a négynél bevált:-)...persze ők sem egyformák, ahogyan mi sem!

11. Piroska52 (válaszként erre: 9. - Vivo44)
2019. dec. 2. 19:41

Még csak 6 éves,nem fogja megérteni.

Tovább fog hisztizni,ha az anyuka leleményes valamibe belecsempészi.

Az én lányom inkább választotta a szurit,de akkor se nyelte le a kanalast.

10. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 2. 19:40
Yoghurt, vagy olyan valami amit szeret a gyerek. Milyen a gyógyszer, nagyon keserű? Mert akkor ne tört szét még rosszabb. Talán kapjon egy tábla csokit és minden nap egy kocka, minden nap egy tablettával. Mutass neki képet, hogy mennyire csúnya lesz, ha nem szedi a gyógyszert. Egy kicsit ijjessz rá. Ha kell szedni a gyógyszert ne kelljen neked mindennap procedura hozzá.
9. vivo44 (válaszként erre: 8. - Piroska52)
2019. dec. 2. 19:35

Rendben igazad van!

Tanács: Beszélgessen el vele, értesse meg vele, hogy jobb, mint az injekció és nevelje meg.

2019. dec. 2. 19:34

Nem mindenki tudja lenyelni,ő meg még csak egy kisgyerek,aki beteg.

Az én lányom a kanalast nem nyeli le,pedig már felnőtt.

Ne bántsátok tanácsot adjatok neki,ha tudtok.

2019. dec. 2. 19:26
Ha 6 évesen nem tudja bevenni a gyermekeknek készült gyógyszert (ami nem olyan nagy direkt), arról legkevésbbé a gyermek tehet.
6. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 2. 19:05
Törd össze és keverd a kajába, vagy egy poharas édességbe (csokis, gyümölcsös joghurt vagy amit szeret).
5. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 2. 19:04

Felnőtt vagyok, a mai napig nehezen veszem be a nagy tablettákat. Mindig is gondom volt, főleg gyerekkoromban és nem 6, hanem 16, 26 évesen is.

Most beteg, nyűgös, bágyadt, fájdalmai vannak, lehet, hogy lázas is. Törd össze és mézzel vagy lekvárral, esetleg ostyával add be neki és igyon utána teát.

Szirupban nincs?

4. f11dc76a39 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 2. 19:01

Tényleg lehet, hogy nem bírja lenyelni, sok felnőtt se tudja. Pl egy nagyobb kapszulát én se tudok lenyelni már.

Kicsi koromban nekem, amin nem volt ilyen bevonat, vagy nem kapszula volt, azt anyukám mindig összemorzsolta és egy kiskanálba rakta, öntött rá üdítőt és úgy vettem be. Hatott így is.

3. kisj
2019. dec. 2. 18:59

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de valahol egy kicsit elrontottad a nevelését.

Egy ekkora gyereknek már észérvekre is hallgatni kellene.

2. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 2. 18:59

Lehet hogy nagy és nem bírja lenyelni. Törd kisebb darabokra neki és legyél kicsit szigorúbb.

Nem lehet helyette kanalast íratni?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook