Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan tudom rávenni a 4 éves gyermekem, hogy viselje a szemtakarást? fórum

Hogyan tudom rávenni a 4 éves gyermekem, hogy viselje a szemtakarást? (tudásbázis kérdés)


8. 9c485f67e8 (válaszként erre: 1. - Adry06)
2017. máj. 10. 15:53
Valami apró, képletes de különleges ajándékot kilátásba helyezni, amit nagyon szeretne.
2017. ápr. 18. 07:32

Szia!

Nagyobbik lánykámnak napi 4 óra takarást írt elő a doktornő. Nem igaz, hogy a szemüveget kell takarni! Sőt... Nekünk ki is emelte, hogy az nem jó, mert az alól próbál kikukucskálni. Én először magához a szemüveghez hagytam, hogy hozzászokjon. Mivel elég erős, nagyon fárasztó volt neki, de most már maga kéri és a magatartása is jó irányba változott, mert nem fárad el attól, hogy a gyengébb szemével is látni próbál. Utána jött a takarás, lépésenként. Szerencsére az oviban nem hogy kicsúfolták volna, hanem mindig körbeveszik, hogy most éppen milyen szuper szemtakarás van rajta. :) Mi reggel feltesszük és ebéd után, az alvás előtt le is veheti. Vannak napok, mikor kevésbé akarja, hogy feltegyem, de akkor jön a hercegnős tapasz. Én meg mondom neki, hogy nem mindenki lehet ám kalóz! :) Egyébként ha muszáj, akkor muszáj szerintem. Az ő érdeke.

Mikor nekem kellett takarni gyerek koromban, akkor nem voltak ilyen szuper tapaszok, ma már lehet szuper fiús és lányos verziót kapni. :) Ja és eleinte én is letakartam a szemem, vele együtt. :D

6. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Adry06)
2017. ápr. 17. 21:44

Szia:)


Minden szemüvegesnek mondják, főleg az első szemüvegnél, hogy sosem azonnal kell viselni, hanem csak lssa, mindig kicsivel többe ideig.


csináld így ezt is, először csak pár percig,aztán amikor már látod, hogy kapkod a szeméhez, leveszed, majd másnap kicsit tovább fogja bírni és lassan, naponta emelve,eljuttok három órára.


Ezt lehetőleg otthon és hétvégén kezdjétek el. Az oviba ne hordja, mert kicsit elügyetlenedik tőle.

5. adry06 (válaszként erre: 4. - Noozimanoo)
2017. ápr. 17. 19:07
Nem rossz ötlet
4. noozimanoo (válaszként erre: 1. - Adry06)
2017. ápr. 17. 16:50

Mondd el neki, hogy kell, és kész!

Meg hogy miért... Bár ezen gondolom, rég túl vagytok.


Tehettek próbát, amikor mindkét szemét letakarjátok, így megtapasztalja, milyen fontos, hogy jól lásson.


Nálunk ilyesmi nem kell, de bármilyen nem akarom témában bejön az okosteló időzítő funkciója, amikor egy egyenletes tempóban fogyó körív jelzi "gyereknyelven" is, hogy mennyi van még hátra. Ezt beállítod arra a bizonyos 3 órára, hogy a kisember is lássa. Ha visít a teló, leveheti a tapaszt. ;)

3. adry06 (válaszként erre: 2. - 915e4d9553)
2017. ápr. 17. 16:16
Szemüveges...de nem engedi igy sem..😦
2017. ápr. 17. 16:06

Szemüveges a gyerkőcöd?


A szemüveges gyerekeknek a szemüveg egyik üvegére ragasztanak tapaszt, hogy a másik szemük erősödjön.

Ezzel nem igazán szokott gond lenni.

2017. ápr. 17. 15:52

Sziasztok!


4 évesemnek napi 3 órát kellene szemtapaszt használni bal szemére,de sajna 10 percet sem bir ki. Jobb szeme gyengébb ezt kell erősiteni. Valószinű joval gyengébben lát a jobb szemére azért nem viseli el.Csak muszaj lenne..valakinek valami ötlet?

Koszonom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook