Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan tudnám rávenni 2 éves kisfiamat, hogy undor nélkül bevegye az antibiotikum szirupot? fórum

Hogyan tudnám rávenni 2 éves kisfiamat, hogy undor nélkül bevegye az antibiotikum szirupot? (tudásbázis kérdés)


2018. márc. 25. 23:31

Kedves Anyukák!

Tudom, hogy nem mai forum, mègis a segítségeteket szeretném kérni.

2 éves kislányomnak tüszős mandula gyulladása van. A szirupot nem hajlandó bevenni, pedig nincs rossz ize. Nem tudom belekeverni semmibe, mert a joghurtot sem eszi meg. A teába természetesen rögtön megérzi. Eddig a Nurofent bevette, mert szereti az epres ízét, már attól is fél.

Ha erőltetem, öklendezik. Légyszi segítsetek!

21. mnemk
2009. jún. 25. 22:38
köszönöm szépen a segítséget!
20. *hera*
2009. jún. 25. 22:14
Én szörpbe vagy rostos üdítőbe keverem kis vízzel hígítva.Így megissza.
19. mnemk
2009. jún. 25. 21:18
sajnos már minden kipróbáltam dicsértem agyon tapsikoltam neki magyaráztam zsaroltam de hát ez van.Akkor is muszáj bevenni.
18. nenne67 (válaszként erre: 16. - Mnemk)
2009. jún. 25. 21:15

Nagyon meg tudom érteni az érzéseidet,de ezzel nem mész semmire.Ezt a csatát Neked kell megvívnod,de hátha hallasz itt hasznos ötleteket..Ahány ház,anyi szokás.Ezen sajnos mind végigmegyünk :-((

Jár bölcsibe,vagy szoktatok játszóra menni?Van vmi nagy kedvenc,amivel lehetne ösztönözni?Ha dicséred,nem veszi be jobban?

17. pmjudit (válaszként erre: 16. - Mnemk)
2009. jún. 25. 21:05

Mi tapsolni szoktunk.

De a lányom volt - még ma is ilyen öklendezős.

Ahogy a szájához ért ökölődni kezdett. Pedig megértette, hogy be kell venni, de undor fogja el, csak az Augmentint képes hányás nélkül bevenni ill. a doktor néni injekciót szokott adni neki. 6 éves múlt, a télen , mikor lebetegedett, ő kérte az orvost, hogy inkább szurit.


Ha mégis antibiotikum akkor odakészítjük a gyümölcslevet és a vizet. Néha segít.


2 éves kisfiam gond nélkül beveszi.

16. mnemk
2009. jún. 25. 20:59
ahogy megérzi az ízét rögtön el kezd öklendezni.Szörnyű ez a kinlódás.
15. mnemk
2009. jún. 25. 20:58
Ezt a joghurtos kutyulást a gyerek oorvos ajánlotta.Én azt hittem hogy ad helyette mást de mi van akkor ha majd azt se akarja bevenni.A dr.nő mondta hogy még próbálgassam neki adni mert nem szivesen vált antibiotikumot.
14. Ritkó
2009. jún. 25. 20:50

Na ez nálunk is nagy probléma. A nuforen szirup adagolójával gyorsan belenyomom a szájába, mert máshogy nem eszi meg. Ha belerakom valamibe, rögtön megérzi az ízét. Így meg belenyomom a szájába gyorsan, és mondom neki, hogy igyon rá gyorsan teát vagy vizet. Persze elszalad mikor látja, hogy megyek az adagolóval, de aztán végül csak sikerül beadni neki. Nem érdemes belerakni semmibe, mert ha nem eszi meg, akkor már kiszedni nem lehet abból amibe beleraktam, így hát marad az, hogy gyorsan megegye.

Két héttel ezelőtt jártam úgy, hogy beleraktam neki a teájába és megérezte, és közölte, hogy nem jó a tea, és meg sem itta.

13. mnemk
2009. jún. 25. 20:49
fontos lenne végig szednie mert tüszös mandula gyulladása van és nem szeretném ha szövödményes lenne ha idő elött abbahagynám neki.
12. mnemk
2009. jún. 25. 20:48
Én is megkostoltam.nem annyira rossz az íze banános édes löty.De Ő valamiért nem annyira rajong az izéért.
11. nenne67 (válaszként erre: 9. - Mnemk)
2009. jún. 25. 20:46
Nálunk az első antibiotikumot úgy adtuk be,h az egyik lefogta,a másik kifeszítette a száját,a harmadik meg öntötte.A lány meg fújta közben kifelé:-( Én meg találjam ki,mennyi jöhetett ki,mennyi ment le,és mennyit kell pótolni!Egy rémálom volt.Azután azt mtam,nem tud meggyógyulni,ha nem veszi be,és akkor nem tud a bölcsibe menni.Már 4,5 éves,mindent megbeszélünk,és mindent bevesz.Én megszoktam kóstolni minden gyógyszerét,elmondom milyen ízű,és nem szépítek a dolgon,ha rossz az íze azt is elmondom,hiszen Ő is meg fogja enni.A Zinnat helyett szoktam mást kérni,mert annak valami kegyetlen ize van,az utóízéről nem is beszélve.
2009. jún. 25. 20:44

Tabletta nincs még, amit bevehetne? Az én fiam is inkább azt kért. Ha csak kanalas volt teába raktam neki.


Hogy őszinte legyek én sem iszom meg ezeket a kanalas szőrnyűségeket. Én is öklendezek tőlük.

2009. jún. 25. 20:36
szörnyű egy helyzet mert a lányommal soha nem volt ilyen probléma minden gyógyszert bevett.teljesen tehetetlen vagyok és még egy hétig adnom kell neki.
2009. jún. 25. 20:35
Nálunk az vállt be,hogy a kanalat kicsit belemártjuk kristálycukorba és úgy megy bele az antibiotikum.Na és persze mindig van kéznél tea,mert le kell öblíteni.
7. Grácia (válaszként erre: 6. - Mnemk)
2009. jún. 25. 20:34
nyomóval nyomtam én is be neki, mostmár megérti hogy be kell venni és kész...
2009. jún. 25. 20:33
Azt is próbáltam már de így se ment.Úgy is próbáltam hogy eljátszottam hogy az anya fagyija.Megnézte és közölte hogy anyáé
2009. jún. 25. 20:31

Nehéz kérdés. Talán nem kellene belőle nagy ügyet csinálni. Előfordult, hogy az ellenekzőjét mondtam, mint amit szerettem volna. Nem nem eheted meg és örömmel vette be.

A másik, hogy az adagoló kanál helyett egy "nyomókával" nyomtam a szájába, illetve ő nyomta.

2009. jún. 25. 20:31
Én is próbáltam de így is folyamatosan öklendezik
2009. jún. 25. 20:30

Nagyon rossz ízűk van...émelyítően édes..nem csodálom,hogy undorodik tőle...és sikerül lenyelnie?

Én a lányomnak adok a kezébe közben egy kis vizet és azzal "kíséri le".

2009. jún. 25. 20:30
szép szó, zsarolás már kilőve.Ma már egy kis gyümölcs joghurtba tettem,de így is kínszenvedés volt!Kérek szépen ötleteket!
2009. jún. 25. 20:28
Hogyan tudnám rávenni 2 éves kisfiamat, hogy undor nélkül bevegye az antibiotikum szirupot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook