Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy lehet rávenni egy gyereket 3 éves kor után a tabletták bevételére? fórum

Hogy lehet rávenni egy gyereket 3 éves kor után a tabletták bevételére? (tudásbázis kérdés)


2010. jan. 19. 07:31
Én is általában belecsempészem valamibe összetört állapotban, és a legelső kanállal lenyeletem velük, de odakészítem a vizet, üdítőt is.
26. Ekka
2009. szept. 29. 18:24
Porrá törni, aztán lekvárba, pudingba sutttty bele, és hammmmm, bekapta:)
25. 3388f1d995 (válaszként erre: 5. - Gzs3)
2009. szept. 29. 17:51
Egyet értek veled.Én mindig meg kóstolóm a gyógyszereket és nem mondom nekik ,hogy jó ha nem az.A gyógyszer mellet mindig ott van volt a kedvenc italuk is.
2008. jún. 30. 16:58
ételbe beletenni
23. koperta (válaszként erre: 20. - ZITA9770)
2007. dec. 27. 20:18
Melyik az a C vitamin, aminek édes a külseje?
22. Rika1
2007. dec. 12. 19:09
Mikor kicsik voltak a gyermekeim összetörve a nutella,joghurt,krémtúró, közepére rejtve kapták..Amikor már nagyobbak lettek,akkor is ugyan így,csak már egészben volt a tabletta.Később már nem volt gond,de én is C vitaminnal szoktattam hozzá őket.:))
2007. dec. 12. 18:42

nekem kiskoromba anyukám mindig összetörte szalvétába a gyógyszert, majd a "port" bele rakta egy kiskanálba és felöntötte málna szörppel.


22 éves koromig még a málnát se ettem meg, nem hogy a málna szörpöt! :P De én azóta is rossz gyógyszer evő vagyok.


Egyéne válogatja.

2007. dec. 12. 18:36
Én a c-vitamin tablettával keztem el a tablettára szoktatást aminek édes a külseje.Amikor gyógyszert kellett adnom neki arra is azt mondtam hogy vitamin és simán lenyelte.
19. Pandamaci (válaszként erre: 8. - A900f63755)
2007. dec. 12. 18:34
Ez a jó. Lekvár, vagy valamilyen gyümölcsszörp, aminek jó az íze. Kiskanálra szörp, arra az összetört gyógyszer, egy nyelésre lemehet az egész.
18. tafonta (válaszként erre: 10. - 09d65bf33d)
2007. dec. 12. 10:54

Borzi!

Kiskoromban nekem tényleg volt olyan, hogy nem akartam a tablettát lenyelni és hiába mondták, hogy akkor szuri lesz, akkor sem vettem be. Tudod mi történt? Mindennap jártunk szurira!

2007. dec. 12. 10:51
Ilyen korban még nem tudják úgy bevenni a tablettát, mint a felnőttek. Emlékszem, én is sokáig küszködtem ezzel, ha meg apróra összetörték, akkor nagyon keserű volt és azért nem vettem be. Volt, hogy tablettát adtam a kislányomnak (februárban lesz 4 éves) és úgy csináltam, hogy egy evőkanál mézzel és fél deci teával kevertem el az összetört tablettát és utána elmagyaráztam neki, hogy ezt miért kell meginnia és hogy utána jobban lesz. Azért ilyen kevés teába tettem, mert hamarabb túl van rajta. Utána adtam neki egy falat ételt, valamit, hogy ne érezze a gyógyszer keserű ízét.
2007. aug. 27. 19:46
Mi is az összetörős, mézbe keverős módszert használtuk. Ma már hat éves és simán beveszi egyedül. Csak azt a 2-3 évet kell kicselezni!
15. Wecca
2007. máj. 16. 06:43
Óvónőként más gyermekének is be kell adnom( a saját fiam, aki 18 múlt, most sem veszi be a tablettát csak összetörve). Gyöngyös 8. hozzászólása a legbeváltabb a gyerekeknél, de az oviban nekünk csak kristálycukrunk és mézünk van, azzal szoktuk beadni, de mindig megbeszéljük, hogy miért fontos bevennie a lázcsillapítót.
2007. máj. 10. 04:28
3 évesen megbeszélni vele: Tedd a nyelved hegyére, víz, s nyeljed le.
2007. ápr. 28. 20:30
Én mindig kiskanállal összetöröm ,és bele vegyitem egy olyan finom ételébe mit nagyon szeret,nem kényszeritem sosem ,hogy bevegye ,igy észre sem veszi ,és mégis megkapja ami neki szükség.
12. akkor van (válaszként erre: 7. - A900f63755)
2007. ápr. 26. 19:54
Hali. Lehet hogy segít lehet hogy nem , nálunk a Smecta almalével ment. 5évesen most kaptunk először tablettát (hányás, hasmenés, láz) Papaverinium hydr..3xfél. Szerencsémre ez is gond nélkül ment.
2007. ápr. 26. 18:12

Még pici a lányom,neki szerencsére eddig nem kellett semmilyen formában gyógyszert adnom.

De arra emlékszem,hogy én elég sokáig nem voltam hajlandó gyerekkoromban épen lenyelni a tablettákat,és anyum is azt a módszert alkalmazta,hogy teáskanállal megtörte,keverte valamivel,és úgy faltam be.

2007. ápr. 26. 13:21
Sehogy, ha nem akarja. Én se vettem be soha, vagy ha be is vettem , utána kiköptem. Mégis élek. Tudom nehéz dolog (gyerekorvos vagyok-vagyis majd csak leszek). Vagy szép szóval, vagy szigorúan, a gyerek típusától függően a legtöbb gyereket rá lehet venni a dologra. Van hogy az anyukák nem tudják rávenni a gyerkőcöt, de a nővéreknek valahogy mindeg sikerül rávenni őket (mondjuk azt nem tudom milyen fenyegetésekkel, de hallottam már fél füllel olyat is, hogy :"Ha nem veszed be, jön a doktor néni és szuriban kapod meg.") Én meg csodálkozok,hogy az előzőleg még barátságos gyerkőc miért rohan üvöltve- fejvesztve ha meglát, mikor fél órával azelőtt még semmi baja sem volt:))
2007. ápr. 26. 13:17

3 fiam van. Ami igazán bevált az a következő: 2 kanál között porrá röeöm a tablettát és belekeverem 1 kanál mézbe, vagy tejkrémbe, vagy mogyorókrémbe. Tulajdonképpen mindegy, hogy mibe, csak erőteljes íze legyen. Ami még nagyon fontos, hogy a mennyiséget egy nyeléssel le tudja nyelni!

Így a széntablettától kezdve az algopyrinig bármit megettek.

8. a900f63755 (válaszként erre: 6. - Trebeka)
2007. ápr. 26. 13:02
A lányom tényleg szereti a lekvárt, majd megpróbálom, hátha nála beválik.Köszi!
7. a900f63755 (válaszként erre: 5. - Gzs3)
2007. ápr. 26. 13:00

Igen ezt én is tudom, ezért is írtam, hogy még a por állapotú folyadékba kutyulhatót sem tudom megitatni egyikkel sem( pl.: Smecta ).

Legutóbbi hasmenésnél maradt a hagyományos krumplievés és diéta, mert a gyógyszer nem ment be.Akkor próbálkoztam volna először tablettával, de nem sikerült.

2007. ápr. 26. 13:00
Most 5 éves a fiam. Tablettát ezidáig lázcsillapító formájában kapott(algopyrin), ugyanis elég magas, 40-41 fok körüli láza szokott lenni, ha beteg, és egyféle lázcsillapító nem viszi le a lázát, így 2-3 félét szokott kapni 1/2-1 1/2 órás szünetekkel, ami 38 fokig leviszi neki. Egészen kicsi kora óta teljesen probléma mentesen. Én úgy oldottam meg, hogy két teáskanál közt összetörtem, és baracklekvárral(legjobb a házi) összekevertem az egyik teáskanálban. Gond nélkül megeszi, utána mindig rögtön leöblíti egy kis vízzel.
5. gzs3 (válaszként erre: 2. - A900f63755)
2007. ápr. 26. 12:51
3 gyermekkel dicsekedhetem, s nem lesz számotokra örömhírem. Nem lehet ételbe-italba keverni, mert arra utána rá sem fog nézni. Nem lehet darabolni, s minden darabka után valami jutalmat ígérni. Maradt a szirup. Állítom sokszor maguktól gyógyultak meg, mert tehetetlen voltam ilyen téren.Meg kell várni azt a kort, amikor hajlandó lenyelni.
4. d@nu
2007. ápr. 26. 12:43
Nekem még sokkal kisebb a lányom, de én biztosan valamilyen folyadékban próbálnám elkeverni (talán sikeresebb, ha nem látja a kutyulás folyamatát :) ). Esetleg turmix, friss gyümölcslé...
3. sizsu (válaszként erre: 2. - A900f63755)
2007. ápr. 26. 12:42
Jó kérdés. Nekem egy négy éves kislányom van, és engem is érdekelne mások tapasztalata... Még mindig meg tudtuk oldani sziruppal, de lassan eljön az idő, amikor már nem lehet. :(
2007. ápr. 26. 12:37

A gyerekorvosunk most az utóbbi betegségeknél már szeretett volna tablettát adni a 3 éves lányomnak és a 4 és fél éves fiamnak.Mondtam neki, hogy még az oldható gyógyszereket sem tudom megitatni velük.A szirupok jöhetnek még ha keserűek is, de semmi más.

Kinek milyen tanácsa van?

2007. ápr. 26. 12:35
Hogy lehet rávenni egy gyereket 3 éves kor után a tabletták bevételére?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook