Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyakori kérdések a 90 napos diétáról fórum

Gyakori kérdések a 90 napos diétáról (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Gyakori kérdések a 90 napos diétáról

50857. nagyne.hv (válaszként erre: 50845. - Binky)
2010. febr. 1. 22:30
Jól hangzik! Csütörtökön van a következő gyümölcsnapom. Van időm beszerezni! )
50856. nagyne.hv (válaszként erre: 50842. - Erika62)
2010. febr. 1. 22:28

Biztos szépet álmodtál, és szépet mutatott a mérleg reggel, amikor olvasod a levelem! Ennek így kell lennie!


Egyébként milyen gyakran szoktatok méredzkedni?

50855. Binky (válaszként erre: 50853. - Nagyne.hv)
2010. febr. 1. 22:27

Őszintén szólva nekem 1 nagy fogyásom volt, a többi már csak rásegített.

73 kilóról indultam és 62 lett a vége.

Reméljük nem örökre, mert szeretnék 58 lenni.

50854. nagyne.hv (válaszként erre: 50840. - Erika62)
2010. febr. 1. 22:26
Várlak! )
50853. nagyne.hv (válaszként erre: 50839. - Binky)
2010. febr. 1. 22:25

Ez IGEN! Végig csináltad! Gratula!

Bárcsak...!

Mi lett a végeredményed?

Egyelőre még nem volt időm szétnézni a mérlegelőn..., de majd az is eljön.

50852. nagyne.hv (válaszként erre: 50837. - Erika62)
2010. febr. 1. 22:23

Víz nap! Én ezt valszeg kénytelen ( ;-) ) leszek kihagyni, mert a családom tutti nem tolerálná, és így együtt jobb, ha haladunk, egyszerűbb a főzés. (mint írtam a férjem és a fiam is csinálja velem együtt)

Mit gondolsz? Le a kalappal előtted!

50851. Binky (válaszként erre: 50848. - Nagyne.hv)
2010. febr. 1. 22:22

Most pihin vagyok, de nagy általánosságban:

én sokszor eszem, ezáltal gyorsul az emésztésem, nekem ez vált be, így tartható a diétám.

Legalább ötször eszem, de van, hogy a reggelit még több részben felbontva (midnen órában valami kis nüansznyi falatot).

Reggel(legalább kétszer), délben, háromkor és hatkor eszem.

Hatkor ugyanazt általában, mint háromkor, de szerintem nem fontos, hogy ugyanazt edd mindkét alkalommal. Az biztos, hogy este már csak könnyen emészhető, energiaszegény dolgokat vigyél be.

50850. nagyne.hv (válaszként erre: 50835. - Erika62)
2010. febr. 1. 22:19

Hát igen! Ha lefoglalom magam, az a leghatásosabb.

Sajnos "rendes" kaja előtt csak a kajára tudok gondolni. :'-(

Tán még az is jobb lenne, ha nem ennék gyümölcsöt, csak teát és vizet innék.

Bár én a víztől nem érzem magam "telítve". Max nem indul be a gyomor mozgásom, és a gyomor savam.P

50849. Binky (válaszként erre: 50847. - Nagyne.hv)
2010. febr. 1. 22:19
mozzarella, trappista light, feta, anikó sajt
50848. nagyne.hv (válaszként erre: 50832. - Binky)
2010. febr. 1. 22:15

Te kibírod délig?

Hányszor szoktál enni egy nap? És mikor az ebédet, vacsit?

50847. nagyne.hv (válaszként erre: 50830. - Binky)
2010. febr. 1. 22:14
Milyen sajtot javasolnál?
50846. nagyne.hv (válaszként erre: 50829. - Binky)
2010. febr. 1. 22:13

Szia!

Azt olvastam, hogy aki egészségesebben étkezett, kevésbé hat. Én eddig minden nap odafigyelve főztem. Talán nekem is ezért nem olyan hatásos (eddig), hisz kenyeret, tésztát szinte eddig sem ettem. Krumplit 1 éve nem ettem. Bezzeg most! Igaz azért is csináltam egy alkalommal petrezselymes krumolit, mert a család is velem tart, és muszály kicsit változatossá tenni az étkezésüket. Nehéz kreatívnak lenni. :-(

50845. Binky (válaszként erre: 50843. - Nagyne.hv)
2010. febr. 1. 22:10
Drukkolok, hogy szeresd, mert szerintem isteni finom, és fogyasztható:)
50844. Binky (válaszként erre: 50842. - Erika62)
2010. febr. 1. 22:09

Na majd akkor holnap is benézem, hogy sikerült a mérlegelésed.

Kösz, igyekszem azért...

Bevallom most ez a kis lustálkodás jól esik...

Jó éjszakát!

50843. nagyne.hv (válaszként erre: 50826. - Binky)
2010. febr. 1. 22:04
Ez egy nagyszerű ötlet, ki is próbálom ezt a gyümölcs pürét! Fény az éjszakában, az alagút végét!
50842. erika62 (válaszként erre: 50839. - Binky)
2010. febr. 1. 22:03

Igy könnyű ! :-)))))))))))))))))))))))))

Emlékszel én a második kört már csak 58 napig birtam, most jan.4-én kezdtem újból, s eleinte nem igazán reagált a szervezetem.

Ügyes vagy, hogy vigyázol ne jöjjenek vissza a kg-k ! Egyébként közel fél éves szünet után (no ha nem engedem el magam Karácsonykor és nem kell szednem a gyógyszert egy rövid ideig) csak 5 kg jött vissza, de szeretném ha az álomsúlyt el tudnám érni!

Pusz, megyek aludni, mert már nagyon éhes vagyok, hiszem, hogy reggel szeretni fog a mérleg :-)))) !

50841. nagyne.hv (válaszként erre: 50825. - Erika62)
2010. febr. 1. 22:02

Kedves erika62!

Most, hogy írtátok, látom, hogy lehet naplót vezetni. Sajnos, csak a regisztráció után 24 órával, ezért csak holnap tudom elkezdeni. A mérlegelésre már jelentkeztem is! :-)


Azt olvastam valóban, hogy este ugyanazt együk, mint ebédre, de (ebéd-vacsi-kétszeri étkezésből kiindulva) nem bírnék ugyanazt enni egész nap. Uncsi. Persze, ha van értelme, és ennyire fontos, akkor még ezt is muszály lesz bevezetni. Valóban nagyon fontos ez? Azt gondoltam, jobb a színes étkezés.


Arra figyeltem, hogy pl. az állati eredetű fehérjét nem kevertem a tejtermékkel. De nem gondoltam, hogy az azonosság is fontos.


Mindenesetre jól esik , hogy bíztatsz és segítetek! Bárcsak egy hónap múlva nevetve nézném vissza a mostani írásomat és kétségbe esésemet!


Köszönöm a bíztatást!

50840. erika62 (válaszként erre: 50838. - Nagyne.hv)
2010. febr. 1. 22:00

Irtam privit!

A magokkal is óvatosan, mert azokban is sok a kalória!

Nem szabad csak diákcsemegét, pisztáciát enni, főleg nem egész napra elosztva.


Na megyek aludni, mert igy nagyon éhes leszek!

Holnap ha lesz időm jövök!

50839. Binky (válaszként erre: 50837. - Erika62)
2010. febr. 1. 21:53

Hohoho, én most a pihenőmet tartom a harmadik 90 nap után:)

Azért persze vigyázok.

50838. nagyne.hv (válaszként erre: 50824. - Binky)
2010. febr. 1. 21:52

5. rész gyümölcs nap


Szenvedek. Egész nap ennék. A narancstól ég a gyomrom. Az ananászt nem szeretem, de szoktam enni.

Most legutóbb volt, hogy 3x 1 nap ittam banános turmixot.

Recept: fél banán, 1 alma, 1 kivi. kis vízzel 8 szem édesítővel és fahéjjal- isteni.

Egyébként nem szoktam turmixot csinálni, de ez most újdonság volt.


Örültem, amikor olvastam, hogy ezen a napon lehet magokat enni. Végre, valamitől jóllakhatok.

Ezen a napon 1 zacsi (100 dkg) diákcsemegét szoktam enni egész napra elosztva- most legutóbb váltottam pisztáciára, a változatosság kedvéért.

Sajnos mindkettőnek magas (~650 kcal.) a kalória tartalma.

1 napon ettem fügét, merthogy egészséges, és tán telít is- csak kb 10-12 szemet. Indíttatásom az is volt, hogy magas a rost tartalma. Hasonló lenne a datolya is. És nagyon egészséges. Lenne. :-(


Ezen a napon főleg almát, kivit és körtét szoktam enni. Ezeket szeretem és a gyomrom sem ég.


Hát így csináltam eddig,és nem kétszer, ettem, hanem: reggeli gyümölcs ~ 8 óra,

ebéd~ 10-11 óra

uzsonna: ~ 15 óra

vacsi 19 óra.

Ez utóbbit szeretném 18 órára tenni, de ez függ attól is, hogy mikor érek haza a munkahelyről.


És persze víz, tea.


Ezen a napon kávét nem iszom, és a protein napot leszámítva a többi napon is tej, cukor és édesítő nálkül (nem szeretm a natúr kávét édesen).


Köszönöm a türelmeteket és kérlek segítsetek.

Valami biztos nem ok. Kérlek írjátok meg, szerintetek mi is a bibi.

50837. erika62 (válaszként erre: 50836. - Binky)
2010. febr. 1. 21:51

Én ma már kezdek nagyon szenvedni, tegnap gyüminap, ma meg viznapot tartottam, hisz mindjárt 1 hónap, hogy elkezdtem. Mostmár piszok éhes vagyok, no meg bűnöztem is egy icipicit :-)))), de muszály volt két falat töltött káposztából (igaz én csak gombóccal készitem) káposztát enni, mikor a kisfiam vacsizott.

Alig várom már a holnapi napot !

Neked milyen napod volt ma?

S hogy haladsz?

Nekem talán meg lesz egy hónap alatt a -3 kg, legalább is remélem :-))))), na majd reggel kiderül hihihihihihihihi!

50836. Binky (válaszként erre: 50834. - Erika62)
2010. febr. 1. 21:48

:D

Én is utálom már annyira, hogy néha enni se vagyok hajlandó, csak iszom, vagy mostanában pürét eszem.

50835. erika62 (válaszként erre: 50831. - Nagyne.hv)
2010. febr. 1. 21:48
Próbálj egy kicsit később enni közben, ha nagyon éhes vagy igyál teát, 15 kalóriás gyümilevet, vagy ásványvizet az teliti a gyomrot, és annyira nem leszel éhes. Az ebédet is később kivánod, no meg persze foglald le magad.
50834. erika62 (válaszként erre: 50826. - Binky)
2010. febr. 1. 21:45

Igen nagyon jó ötlet, én a vége fele szoktam bevetni, mert a gyümikre addigra már rá se tudok nézni! Sőt még bébi ételt is szoktam venni és akkor egy kicsit jobb!

Utálom a gyüminapot ffffffuuuuuuujjjjjjjjjjj !

Mindig éhen akarok halni, főleg már estére!

50833. nagyne.hv (válaszként erre: 50824. - Binky)
2010. febr. 1. 21:36

4.rész Szénhidrát nap

Hát igen! :-((( Ekkor az embernek uralkodnia kell magán. Ekkor szoktam 1200 kalória fölé menni.

:-( És én már 9-kor éhes vagyok. Nem bírom ki délig gyümölcsön és vizen.


Étkeim:

Mákos /diós/ lekváros /grízes tészta

1x kalács

estére volt süti, mert valahol olvastam, hogy este 3 vékony szelet torta is lehet.

(nincs is vékony szelet torta, csak szabvány szelet torta van- olyan, amilyen- finom, bocs)

este elfelejtem az 1 kocka ét csokit. Addigra már nem is kívánom.


Egyébként érdekes, mert már van úgy, hogy unom az édeset. Sajnos a pogácsa is vagy burgonyás vagy sajtos. Azt nem eszem. 1x volt tepertős 2 db picike. Ezt unalmasabbnak tartom, mint a fehérje napot. Nekem az utóbbi a kedvencem. Hát nektek?

50832. Binky (válaszként erre: 50831. - Nagyne.hv)
2010. febr. 1. 21:35
Mert a gyümölcs gyorsan felszívódik, nagy löketet ad. Én reggel majdnem óránként eszem.
50831. nagyne.hv (válaszként erre: 50824. - Binky)
2010. febr. 1. 21:27

3. rész keményítő nap.

1X kelkáposzta főzelék, az előbb leírt módon.

1x petrezselymes burgonya, párolt gombával

1x főtt rizs párolt gombával.

1x savanyú káposztás bableves (rántás, habarás nélkül, csak zöldségekkel)

1x rizs pörkölt szafttal, főtt karfiol, és kelbimbó...


Ami dúrva valóban az a petrezselymes krumpli.


Általában igaz, hogy reggel 8 órakor megeszem a gyümölcsömet és 9 órakor kiugrik a gyomrom.:-(


Nem bírom ki, kénytelen vagyok legkésőbb 9-10 -kor enni. Sajnos.

folyt.

50830. Binky (válaszként erre: 50828. - Nagyne.hv)
2010. febr. 1. 21:26

na jókor válaszolok:D


Lehet hidd el, és nem is bonyolult.

Szerintem a túróról ne mondj le, nagyon nagyon hasznos kis találmány. Laktat, fehérjedús, viszonylag rendben van a kalóriája, és tele vitaminnal.


Sajtból zsírosat választottál nagyon...

50829. Binky (válaszként erre: 50827. - Nagyne.hv)
2010. febr. 1. 21:24

Nézd...háromszor csináltam végig, és az első után tudtam, hogy ez a szétválasztás rizsa a köbön. Valójában ez egy étrend, ami segít lefogyni, de nem csodaszer.

Szerintem a legtöbben ott rontják el, hogy görcsösen kaparnak, és minden egyes betüt igyekszenek betartani, miközben a módszer lényege, hogy ne érezd kényszernek a diétát. Ha neked jól esik az a szelet kenyér, edd meg. Csak mondjuk annyit változtass rajta, hogy rozskenyér legyen.

Szénhidrátnapon csinálj valami kalóriszegény sütit. Nem muszáj lisztet se használnod, de ha használd, akkor már az említett rozslisztet. Tésztából meg mondjuk a durumtésztát válaszd. Lekvárból is van diétás. Használhatsz édesítőszert, lisztes sütik helyett mondjuk mákosat, az lassabban szívódik fel.


Napokra lebontva:

fehérjenap: sovány húsok pill. natúr csirkemell, de akár pulyka; hal, tenger gyümölcsei; zsírszegény túró (nagyon kafa édesség lehet édesítőszerrel, citromlével megcsinálva krémtúrónak), tojás (legjobb főtten vagy teflonban zsír nélkül) és persze köretnek zöldségek


-az olajat kicserélhetnéd olívaolajra, vagy kerámiában is süthetsz, ez alá semmilyen zsiradék nem kell


keményítőnap:

- puffasztott rizs, saláta minden mennyiségben, wokos zöldség, szója, burgonya minden formában, és akár egy kis popcorn is (hihetetlen, de ebből is va zsírmentes változat)


szénhidrátnap:

durumlisztből/rozslisztből/ mákkal készült lightos, édesítős sütik

sokan megköveznének érte, de sztem simán lehet gyümölcsös is

-spagetti pirított zöldségekkel

-levesek (isteni finom paradicsomleves)



gyümölcsnap:

gyümölcspüré

gyümölcslé

mindenféle gyümölcsök, lehetőleg valami citrus legyen

kevés mag a savra



én ezeket szoktam általában enni.

50828. nagyne.hv (válaszként erre: 50824. - Binky)
2010. febr. 1. 21:21

2. rész Protein nap:

Ekkor pulykaszárny (apró) húst, tengeri halat, pácolt heringet (ruszlit),

főtt tojást (rántotta 1x- ma este előszőr)joghurttal készített édesítőszerrel és fahéjjal ízesített túrókrémet (zsírszegény),

sajtot (trappista, camamber)ettem.

Igen és ilyenkor szoktam tejeskávét inni, de csak délután, mert azt nagyon szeretem- sajnos.


Utólag amikor néztem a kalória értékeket, meglepődtem, milyen magas a ruszli kalória értéke. Valóban.


Ezt és a sajtot leszámítva olajjal, de csak minimális olajjal főzök/sütök. Illetve a sült húst tepsiben sütöm, és csak vízet teszek alá, abban párolom, és a végén a zsírjára sütöm.


Bevallom azt hittem, hogy lehet rendesen főzni, és azt enni. Sajnos semmi ötletem, ezt hogyan csinálhatnám másként. Kivéve persze, hogy ne egyek sajtot, túrókrémet (sajnos a túrónak is magas a kalória tartalma és ruszlit. :-(

De hát akkor hogyan lehet színesen enni, úgy hogy ne alakuljon ki "vitamin" hiány a szervezetben?

folyt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook