Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyakori kérdések a 90 napos diétáról fórum

Gyakori kérdések a 90 napos diétáról (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Gyakori kérdések a 90 napos diétáról

50797. gyöngyi
2010. jan. 28. 18:13
Nem tudja valaki volt "pacalpörkölt" a tv-ben? Én nem láttam....
50796. sagievi (válaszként erre: 50792. - Baranyas19)
2010. jan. 28. 15:27
Én gyümölcsnapokat nem bírtam soha. Estefele mindig ettem egy kevéske kaját. Egyébként rágcsálj olajos magvakat. Az jó éhségűző. És a zöld tea is. De azzal módjával, mert én a diéta alatt ittam napi 2 litert és állandóan ragyás volt a képem tőle. De pár csésze belefér. Kitartást!
50795. manoka1977 (válaszként erre: 50793. - Baranyas19)
2010. jan. 28. 14:55
Én egész nap nagyon vigyázok és este pedig azt csinálom, hogy szedek a tányérra kajcsit, jóval kevesebbet mint amennyit meg bírnék enni, és tudatosan hagyok a tányéron egy keveset. Eddig bevált, bár volt néha csábítás :)
50794. erika62 (válaszként erre: 50788. - 96b0d6b01f)
2010. jan. 28. 14:47

Igen megint belekezdtem.

Ott a mérlegelőmben olvashatod milyen sikerrel :-(((((((((((((

50793. baranyas19 (válaszként erre: 50791. - Manoka1977)
2010. jan. 28. 14:30

ja, kcal számlálás az egyébként nem rossz dolog. Csinálta egyik ismerősöm és elég jól haladt vele. Nekem ha mennyiségi kérdés van pl egy jó kaja láttán szerintem nem bírnám.

Sok sikert neked, menni fog!!!

50792. baranyas19
2010. jan. 28. 14:28

Sziasztok!

Rá kell jönnöm hogy nagyon lassan telik ez a nap! Ettem egy kis leves levét mert már nem bírom az éhséget.

Valami már ötlet?

50791. manoka1977 (válaszként erre: 50790. - 96b0d6b01f)
2010. jan. 28. 13:28
Szia Angi! Emlékszel még rám? Tavaly együtt csintáltuk itt a hoxán a fogyit! Most nézem a képeidet, nagyon ügyi vagy! Én is elkezdtem január elején, de nem történt semmi, sőt 2 kg felszaladt. Így úgy döntöttem, hogy kcal számolósdizok. Másfél hét alatt lement 2 kg. Persze ez az eleje és gyorsan megy, de később is menni fog, csak lassabban. Már egyszer 80-ról lementem 65-re vele, de akkor nagyon drasztikus volt, nem ettem meg a napi 1800 kcalt. Szóval bármibe is kezdesz sok sikert!
50790. 96b0d6b01f
2010. jan. 28. 09:39
Hát valami itt nincs rendben :( hova lettek a nagy csevegések??? Csajok hol vagytok???
50789. 96b0d6b01f (válaszként erre: 50787. - Baranyas19)
2010. jan. 28. 09:39

Szia :)

Neked is szép napot :) és kitartást :)

50788. 96b0d6b01f (válaszként erre: 50786. - Erika62)
2010. jan. 28. 09:38

:D akkor nem vagyok egyedül :)

Te is csinálod a 90 napost?

50787. baranyas19
2010. jan. 28. 07:59

Jó Reggelt!

Mindenkinek szép napot, ja gyümi napom van. KIRÁLY

50786. erika62 (válaszként erre: 50785. - 96b0d6b01f)
2010. jan. 27. 23:46

Én pont igy vagyok :-))) !

De főleg az csokikát szeretem sajnos.

50785. 96b0d6b01f (válaszként erre: 50783. - Erika62)
2010. jan. 27. 14:29
Ez nem is rossz, bár én nem tudok dönteni, hogy hova is tartozom pontosan :( minden evő vagyok...
50784. 96b0d6b01f
2010. jan. 27. 14:27

Sziasztok. Kicsit mesélnék magamról :) Tavaly elég nagy sikerrel megcsináltam a 90 napos diétát, nagyon boldog voltam,hiszen csinosnak és szépnek éreztem magam :) de mióta a párommal együtt vagyunk folyamatosan szedem fel a kilókat, újra kezdek befordulni, és takargatni magam, igénytelen ruhákba járni(nem koszosan, meg szakadtan, csak olyan silány és összekapkodott, ami még rám jön ruhákban) és sötét színeket használni :( és elegem van ebből :(

Arra gondoltam,hogy most megpróbálnám a 90 napost,de kalória számlálással és ha letelik a 90 nap, utána folytatnám a számolgatást.

De szeretnék kicsit többet megtudni erről a kalória számlálásról és szeretnék véleményeket hallani az ötletemről :)

Előre is köszönöm :)

Angi

50783. erika62
2010. jan. 27. 13:40

Miért nem fogysz a szuper diétáktól?

2008. február 4.

A zsír nem hízlal. A szénhidrát nem hízlal. A fehérje nem hízlal. Természetesen a kalóriák sem hízlalnak. Ami hízlal, az a te szervezeted képtelensége arra, hogy bizonyos fajta táplálékokat megfelelően dolgozzon fel, és energiává alakítsa azokat.


Vajon miért van az, hogy amitől a barátnőd gyönyörűen lefogy, az az étrend nálad szinte semmi eredményt nem produkál? Mitől hatásos egy táplálék-kiegészítő valakinél, amikor a másik embernek semmire sem jó? És miért beszélnek össze-vissza a szakemberek arról, hogy mit kell enni? Van válasz: meg kell értened milyen fogyókúra típusba tartozol.



„Az egyik ember gyógyszere a másiknak méreg” – szól az ősrégi görög mondás, és a táplálkozás összekuszált adattengerében ez helytálló megállapítás.

Nem létezik egyetlen általános, mindenkire érvényes táplálkozási program sem. A genetikus és biokémiai jellemzők, az öröklött hajlamok és a környezet rád gyakorolt hatása mind meghatározó abban, hogyan reagálsz bizonyos ételekre. Csak akkor tudsz eredményesen, tartósan lefogyni, ha a saját szervezetednek, anyagcserédnek megfelelő táplálékokat fogyasztod. Ez valójában nem is fogyókúra, ez arról szól, milyen üzemanyaggal működik rendesen a szervezeted, mik azok az ételek, amitől egészséges leszel, energikus és sugárzó. És ha a testedben egyensúlyba kerülnek a biokémiai folyamatok, magától értetődő módon áll be a neki megfelelő testsúlyra, tehát a fogyás elkerülhetetlen lesz.


Ami minden ésszerű táplálkozási irányzatban közös, az a finomított szénhidrátok, valamint a vegyszerekben dúskáló feldolgozott élelmiszerek mellőzése az étrendből, hiszen ezek annyira felborítják az anyagcserét, hogy miközben számos betegséget megalapoznak, még gyorsan el is raktározósnak zsír formájában. A kiegyensúlyozott diétákban sosem szerepel a somlói galuska, az instant kakaó, vagy a grízes tészta.


De honnan lehet tudni, hogy kinek mire van szüksége? Bizonyos alapvető jellemzők alapján különböző típusokba sorolhatjuk a fogyni vágyókat. A legegyszerűbb csoportosítás a tápanyagok alapján történik, aszerint, hogy hogyan hasznosítja szervezetünk a fehérjét, a szénhidrátot és a zsiradékot. Ez alapján megkülönböztethetünk úgynevezett fehérje-típust, szénhidrát-típust és a vegyes típust.


A fehérje-típus


Könnyen lesz szénhidrátfüggő (tehát délutánra már ölni tudna egy szelet csokiért és nem bírja kenyér nélkül), ugyanakkor ha húst fogyaszt, energikusabbnak érzi magát. Nem tudna salátákon élni, gyakran kívánja a zsíros ételeket is, és a léböjtnek a gondolata is komoly aggodalommal tölti el. Könnyen hízik, viszont ha sportol, izomzata is könnyen fejlődik. A túlzott cukorfogyasztás depressziót, hangulatingadozásokat vált ki nála.


Milyen diéta: ha a fentiek rád illenek, az erősen szénhidrátszegény diétákkal tudsz a legjobban fogyni, és ezek az egészségedre is jó hatással lesznek. A fehérje-típus akár az Atkinst is bírja, ezen kívül más, ketogén diétákat is viszonylag könnyen alkalmaz (South Beach, Protein Power). Fogyás után sem térhetsz vissza a kenyérhez, tésztához, gabonákhoz, viszont nyugodtan eheted a zsíros ételeket és a vörös húsokat is. Fontos, hogy ha fogyni akarsz, fogyassz elegendő zsiradékot és egyen gyakran.


Szénhidrát típus


Közöttük találhatóak azok az irigyelt emberek is, akik úgy tűnik, bármennyi édességet ehetnek, mégsem híznak. Ám az egészséget nem kilókban mérik, és nekik különösen oda kell figyelni erre. Ez a típus nem tolerál annyi állati fehérjét, nem kívánja a zsíros, fűszeres ételeket. Szívbaj nélkül megeszik egy ültő helyében hat palacsintát, és fél órával később nem nyitogatja a hűtőajtót, mert a szervezete egész jól tolerálja ezt a cukor-ingadozást. Nem képezi életének központi részét az evés, és viszonylag kis adagokat eszik.


Milyen diéta: Ha magadra ismertél, neked való a vegán-, nyerskoszt-, húsmentes-, makrobiotikus-, és bármilyen más diéta, amely kevés zsiradékot és sok zöldséget, gyümölcsöt tartalmaz. Jól hasznosítja szervezeted a gabonát is. Oda kell figyelned azonban, hogy minden tápanyagot megkapjon a szervezeted, és elegendő legyen a fehérje beviteled vagy fehér húsokból vagy tejtermékből, illetve hüvelyesekből, gabonákból..


Vegyes típus


Azt hihetnénk, hogy nekik a legkönnyebb, pedig nem. A vegyes típus csak bizonyos fajta szénhidrátokat és bizonyos fajta fehérjéket tud jól hasznosítani, ezért meg kell tanulnia, mire hogy reagál a szervezete. Egy ideig folyamatosan figyelnie kell, mitől esik le az energiaszintje, vagy mi vált ki farkaséhséget, ez alapján tudja szortírozni a számára megfelelő ételeket. Ebbe a típusba tartoznak azok, akik azért szívesen eszik a husikát, de vigyázniuk kell a csokival, ide sorolhatók akik könnyen híznak, ha elengedik magukat, de a sporttal könnyen vissza is fogynak.


Milyen diéta: Ha ide sorolod magad, a Mediterrán-, South Beach-, Zóna-, Perricone-, és az úgynevezett „kiegyensúlyozott diéták” passzolnak hozzád. Ugyanakkor a vegyes típusnak nem szabad teljesen a megadott ételekre hagyatkoznia, azon belül is érdemes válogatni a test visszajelzései alapján.

2010. jan. 27. 13:29
CONTANT, KÖSZI A TÁMOGATÁST!!!MAJDCSAK SIKERÜL MEGINT PÁR KILÓT LEDOBNOM
50781. gyöngyi
2010. jan. 27. 10:44
Ma fehérjenapom van, este lazacot sütök. A biciglizésbe én is jól belejöttem, 45 percet bírom.
50780. sagievi
2010. jan. 27. 09:29
Helló lányok! Contant, igazad van, ilyenkor kell fogyózni, hogy mire jó idő van, le merjünk vetkőzni. Ezért akarok én is nekifutni még egyszer a 90 naposnak. Tavaly is februárban kezdtem és mire jó meleg lett én is megvékonyodtam. Nagyon szeretném ledobni azt a 6 kg-ot, ami még a 70 kg-ig hátravan. Ja, ma reggel mérlegeltem az esti bicajozás után (jó erős fokozaton 45 perc, 22 km, 520 kalória) és 76,2 kg voltam. Úgyhogy sztornó a 2 kg hízás. :):):)
50779. bf43d1b11a (válaszként erre: 50773. - Szlia72)
2010. jan. 27. 08:16
És nyáron már csodaszép "karcsú 2 csajszik leszünk - alig várom már ,hogy meleg legyen -:))
50778. bf43d1b11a (válaszként erre: 50769. - Patrícia2000)
2010. jan. 27. 08:15
Dehogy vagy te gyenge láncszem !!! emlékszem tavaly belőled merítettem erőt és nagyon szép eredményeket értél el .Menni fog az most is , kitartás -:)))
50777. szlia72 (válaszként erre: 50775. - Baranyas19)
2010. jan. 27. 07:16

szia!

kitartás, kitartás,kitartás...és ha megindulnak lefelé a kg könnyebb lessz!

:)

2010. jan. 27. 07:15
Nagyon köszönöm a sok jelet és a levelt! üdv
50775. baranyas19
2010. jan. 27. 06:17

Sziasztok!

Új nap új lendület. Komolyabban veszem ezt a 90 naposat. Meglátjuk mire megyek vele.

Elszánt és kitartó vagyok!!! :-)

Tippek???

Jó gyümölcs evést ma reggelre!

2010. jan. 27. 00:21
Sziaztok!Nagyon köszönöm a sok jelet,fizikai képtelenség mindenkinek vissza jeleznem így ez uton köszönöm.napi 30-40 dbüdv
50773. szlia72
2010. jan. 26. 23:33
hétfőn reggel mértem 1x ,1.5 kg nem sok de nem is kevés ,remélem nyárig kitart a lelkesedésem:)
50772. erika62 (válaszként erre: 50770. - Anisz)
2010. jan. 26. 22:47

Szia Drága!

Végre feltetted az én kedvenc képemet, s mostmár nemcsak a Te kedvencedet láthatom :-)))))))!

50771. erika62 (válaszként erre: 50766. - Bibo57)
2010. jan. 26. 22:45

:-))))))))))) ez tetszett!

Ütős volt :-)!

Ma kedden sem volt benne, akkor talán holnap? :-)

50770. Anisz (válaszként erre: 50769. - Patrícia2000)
2010. jan. 26. 19:45

Köszönöm :)

Kitartás,ügyes vagy!

2010. jan. 26. 18:58

Anisz,csini vagy nagyon!


csajok ma ügyeskedtem. elszörnyedtem tegnap a mérlegtől, úgyhogy most kicsit figyelnem kell, hogy tényleg betartsam a diétát. segítsetek,adjatok erőt. most jó vagyok,ma már nem eszek semmit,időben lefekszem.

contant,szlia,hogy haladtok, fogytatok mostanában?

most én vagyok a gyenge láncszem köztetek.de megpróbálok ügyeskedni.

a napokban elcsábultam a mil...csokitól.

50768. bf43d1b11a (válaszként erre: 50765. - Szlia72)
2010. jan. 26. 18:51
Szia , szombatra tervezem a mérést , gyüminap után -aztán pedig irány az uszoda/ szauna-:))) egyébként nagyon jó a közérzetem , és nem éhezem .Nálad ? minden oké, jól haladsz ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook