Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » ...gondolatok... fórum

...gondolatok... (beszélgetős fórum)


47. 0c97fbb607 (válaszként erre: 44. - 5464505f6a)
2007. máj. 2. 15:41
Milyen szavazást?
46. reni79
2007. máj. 2. 15:39

Hallottam egy jó idézetet.

Boldogok a lelki szegények mert övék a mennyek országa!

45. sizsu
2007. máj. 2. 15:37
Tetszik ez a fórum, fekszik a filozofálgatós vénámnak... Lehet, hogy egy kicsit beteg vagyok, mert Nietzschet olvasok napi rendszerességgel. Sajna most csak azon van időm elmélkedni, hogy : Mindjárt elkések az oviból!!! De még visszatérek! :)))
2007. máj. 2. 15:32
Most tényleg csak én töröm ilyeneken a fejem?(Inditottam egy szavazást:))Miért érdekel engem ennyi minden?Néha...áááá.mindegy...:)
2007. ápr. 30. 08:44

Gyermek utáni vágy,vajon miért nincs sokakban?

Nem tudom,de nem tartom furcsának ha nincs.bennem sem fogalmazódott meg,csak jöttek,lettek,és megpróbálok a legjobban együtt élni velük,tiszteletbe tartani az egyéniségüket,mert annyira mások tudnak lenni!Talán ezért is vagyok toleráns szinte minden emberrel szemben,mert látom ,hogy még mint anya sem tudom befolyásolni a személyiségüket és nem is akarom!

Valahogy nekem a szülő gyermek kapcsolat sem más mint egy párkapcsolat.Valami oknál fogva mellém osztotta őket a jóisten,és nekem vigyáznom kell rájuk,amíg kell!Nem az enyémek,csak ideiglenesen vannak mellettem,amíg önállóká nem válnak.Sokszor érzem úgy ,hogy nem alaptalanúl tette,néha olyan bölcsek tudnak lenni,hogy engem tanítanak és nem fordítva.A gyerekek csodálatosak,rengeteg űrt kitöltenek az ember lelkében!

Ha egy ember ,egy nő nem vágyik gyermek után,lehet oka az is,hogy már nincs szüksége rájuk,nem kellenek a tanítók,hogy teljesebb emberré válhasson.mert lehet ,hogy már az.Könyvírás,festészet vagy bármilyen művészet is megadhatja a teremtés örömét,sokan ez által válnak "anyává"!

2007. ápr. 30. 01:01
Hajjaj úgy tűnik, a szüleink is nagyon sok hibát elkövettek ellenünk!De az érdekes az egészben az,hogy mégis a visszájára tudott fordúlni a dolog!Azt hiszem nem az a fontos ,hogy hogyan nevelnek bennünket,hanem az ,hogy mi milyenek vagyunk!Én valahol hiszek abban,hogy a személyiségünk,már a születésünk pillanatában megíródott,máok ezt úgy nevezik a sorsunk..
2007. ápr. 30. 00:58
Hát ez nekem is nagyon ismerős,nos éd az:Te vagy a felesleges 5. a családban???:D)?
2007. ápr. 30. 00:56
Gyere ide,itt elgondolkodhatsz bármin!!!!
39. 0c97fbb607 (válaszként erre: 37. - Jay néni)
2007. ápr. 27. 16:20
Na és a relativitás elmélete.....szenzációs!!!!!!!!
38. 5464505f6a (válaszként erre: 37. - Jay néni)
2007. ápr. 27. 13:45
Ez nekem is rengetegszer eszembe jut.
37. Jay néni (válaszként erre: 36. - 0c97fbb607)
2007. ápr. 27. 13:42

Nekem Einstein jut eszembe.

"Két végtelen dolog van, a világegyetem és az emberi hülyeség, de az elsőben már nem vagyok biztos."

36. 0c97fbb607 (válaszként erre: 35. - Jay néni)
2007. ápr. 27. 13:34
Látod Jay néni,én is ezen gondolkodom folyton....:DD)!!!!
2007. ápr. 27. 13:32

Nem értem az embereket frankón.


Emberkének van tv-je, de akar egy sokkal nagyobb tv-t nem azért mert rossz, csak mert azt látja, hallja hogy jaj a nagyobb tv az kell. Felveszi a hitelet, na nem sima áruhitelt, hanem a 200-500 THM-eset. Aztán amikor jönnek hetente hogy fizesse vissza a ötször annyit mint amit felvett valami olyanra ami nem is kell akkor meg csodálkozik, és jaj milyen szarul él.


Miért nem gondolkoznak az emberek?????????????

2007. ápr. 27. 12:52
Azt hiszem,ebbe a fórumba csak én fogok irogatni,de nem baj.Bevállalom a különc szerepét,a hóbortosét,a bogarasét.....
2007. ápr. 27. 09:30

Elgondolkodtam ...megint...tudom tudom,néha ,vagyis mindíg csak élni kéne,egyszerűen,szeretetben,jó érzésekkel telve...de nekem ez nem megy.Amikor leírtam,hogy miben hiszek,egyből az ugrott be vajon tényleg hiszek e benne,könnyű kimondani,de nehezebb valóban hinni!

A furcsa az,hogy mindenki hisz a békében,a szeretetben,Istenbe???,de akkor miért is tart itt a világ ahol tart????Nem kellene jobb helynek lennie?....



Vallás...ösznépi butitás,parancsolatok elvárások halmaza,csak épp istent hagyták ki a buliból....Társadalom?.....össznépi "beállás " a sorba,ahol nincs esélye olyannak aki kicsit is más mint a többi......,szeretet????....amíg nem szeretjük magunkat addig mást sm fogunk......

....de azért én mégis hiszek!!!!!

32. 0c97fbb607 (válaszként erre: 31. - Pp)
2007. ápr. 26. 18:52

Tiéd a két pont pp!!:DDDDD)

Ezt az egy dolgot igenis valahol elítélem,bár még talán ezt is megértem valahol,de tetszeni egyáltalán nem tetszik.

31. pp (válaszként erre: 21. - 0c97fbb607)
2007. ápr. 26. 15:17

"Hát nem érted pp,ha te is ugyanúgy ítélkezel,kevesebbnek tartod őket,te sem érted a lényeget."


Mit látok? Csak nem elítéled, ha valaki ítélkezik??? :DD

30. pp (válaszként erre: 28. - 0c97fbb607)
2007. ápr. 26. 15:14

"megtudják más emberek véleményét is,hogy esetleg belegondoljanak mások véleményébe is.Hogy esetleg elgondolkozzanak más szemszögből is a dolgokon"


Sőt ennél is érdekesebb a dolog. Én is sokaktól megkérdeztem már, hogy ő miért fórumozik, ha nem ezért, hiszen én is ezért. Mégis mindig azt kaptam, hogy csak "lehurrogok", "földbe döngölök", "belekötök". Én nem értem már régen...

2007. ápr. 26. 12:30

Sok-sok fogyókúrázó nőnek és férfinak ,ime egy kedvenc részletem,ami segíthet:



Én nem szeretem magamat - különösen a testemet!


Neked van egy bizonyos elképzelésed arról, hogy milyennek kellene lennie a testednek. De minden ilyen elképzelés csak szenvedéshez vezet. A test mindig olyan, amilyennek lennie kell. Ha valamilyen eszménykép lebeg előtted, akkor szenvedsz. Tehát dobd el az eszményképet.

Ez a tested - ez van, ezt kaptad Istentől. Hát használd... és élvezd! Ha szeretettel vagy iránta, meglátod, ő is változni kezd, mert ha szereted a tested, akkor gondoskodsz róla, és a törődés rengeteg mindent hoz magával. Akkor nem tömöd tele fölösleges étellel, mert nem akarsz neki ártani. Akkor nem éhezteted halálra, mert vigyázol rá. Odafigyelsz az igényeire, a javaslataira - hogy mikor mit szeretne.

Ha szereted és törődsz vele, akkor ráhangolódsz, és akkor a test önmagától rendbe jön.

Ha nem szereted a tested, az sok problémát okozhat - mert akkor egyre közönyösebbé válsz feléje, elhanyagolod, mert ugyan ki törődne az ellenségével? Nem figyelsz rá; inkább semmibe veszed. Nem hallgatod meg az üzeneteit, és azután még inkább meggyűlölöd.

Te vagy az, aki az egész problémát létrehozta. A test nem teremt problémát, csak az elme. Ez az egész csak az elme szüleménye. Az állatok soha nem szenvednek amiatt, hogy mit gondolnak a testükről - még egy víziló sem! Egy sem szenved - ők tökéletesen elégedettek, mert nincs ott az elme, hogy eszményképeket kreáljon. Máskülönben a víziló is folyton a külseje miatt aggódna. De neki semmi gondja ezzel.

Dobd el az ideálokat. Szeresd a tested - az a te tested. Istentől való ajándék. Élvezd és törődj vele! Ha törődsz vele, akkor tornáztatod, enni adsz neki, és engeded eleget aludni. Mindent megteszel érte, mert a tested a hangszered... úgy bánsz vele, mint az autóddal, amit tisztogatsz, és odafigyelsz minden kis zörejére, hogy nem romlott-e el benne valami - ugye így van? A legkisebb karcolást is gondosan kezeled.

Csak gondozd a tested, és tökéletesen szép lesz - máris az! Olyan szép szerkezet és olyan bonyolult; mégis olyan jó hatásfokkal dolgozik, hogy hetven évig is folyamatosan működőképes. Akár alszol, akár ébren vagy, akár tudatában vagy, akár nem, a tested szünet nélkül működik, méghozzá nagyon halkan. Ha nem ápolod, akkor is működik; folyamatos szolgáltatást nyújt. Gondolj hát hálával a testedre.

Változtass a hozzáállásodon, és meglátod, fél év múlva változásokat veszel majd észre a testeden. Ez olyan, mint amikor beleszeretsz egy nőbe, és ő erre szinte azonnal megszépül. Lehet, hogy eddig nem törődött a testével, de most, hogy egy férfi beleszeretett, most igen. Órákig áll a tükör előtt... csak azért, mert valaki szerelmes belé. Ugyanez zajlik le a testeddel: megszereted a tested, és azt veszed észre, hogy a tested megváltozott. A test megérzi a szeretetet, a törődést, azt, hogy szükség van rá.

A test nagyon finom szerkezet... az emberek mégis durván, erőszakosan bánnak vele. Csak változtass a hozzáállásodon, és majd meglátod az eredményt!


Én beláttam ezeket a dolgokat,és így fogytam 17 kilót,remélem másoknak is segít!

2007. ápr. 25. 11:59

Olvasgattam,mert ráérek,a gép még nem járt le a gyerekek,pedig délutánra mentek oviba.Teljes volt a nyugalom.....Hol nevetgéltem,hol egyetértettem,hol csóváltam a fejem....de minnél többet olvastam,annál zaklatottabb lettem és idegesebb.Mindíg felhúzom magam az olyan hozzászólásokon,amik durvák ,sértők,túlzóak!

Nem tudom miért gondolom azt ,hogy az emberek azért szeretnek fórumozni,hogy megtudják más emberek véleményét is,hogy esetleg belegondoljanak mások véleményébe is.Hogy esetleg elgondolkozzanak más szemszögből is a dolgokon,ne csak kapásból ítélkezzenek,káromkodjanak,és földbe döngöljenek másokat.Mindezt persze az elkölcs,a tisztesség nevében.Isten nevében....

Isten!Nem csodálom ,hogy visszavonúltál!Én is dühös lennék a helyedben ,ha az én nevemben milliárd embert csapnának be,ha parancsokat osztogatnának,ha ennyire félreértenének,mint téged!

2007. ápr. 23. 13:48
Igen!Ezt mindig szem előtt kellene tartanunk....de te ismersz olyan embert aki teljesen háttérbe tudta szorítani az egóját,mert én nem....sajnos nekem is ritkán sikerül...akkor is vért izzadva..:DDDDDD)
2007. ápr. 23. 13:08

Ne akarjunk nagyon tiszták lenni. Egyszerűen maradjunk csak tiszták. A tisztaságnak éppúgy nincsenek fokozatai, mint a jónak. Ahogy a jó-jó marad, a tiszta is-tiszta marad. A jó többet ér a jobbnál, ahogy a tiszta a tisztábbnál, mert az önfeletti igyekezet pusztán a diadalt célozza meg.


/Tatiosz/

2007. ápr. 22. 10:47

"Az igazság keresése pontosan itt kezdődik: bármit is mondott neked a társadalom arról, hogy ki vagy, felejtsd el, verd ki a fejedből! Biztosan nem az vagy, amit mondtak, hiszen rajtad kívül senki nem tudhatja, hogy ki is vagy valójában... senki, csak te. Rajtad kívül senki nem léphet be léted titkainak kamrájába. Senki nem tudhat róla semmit, tehát bármit is mondtak az tévedés volt. Felejtsd el!"


(Osho)

24. 0c97fbb607 (válaszként erre: 3. - Reni79)
2007. ápr. 22. 08:27
A meggondolatlanság=ösztönös cselekvés :DDDD)))
2007. ápr. 22. 08:19

pp:D)

Értem én,de az az igazság ,hogy "erőszakkal",nem fog menni.Persze szép szóval sem.Úgyis tudod miért ,nem kell magyaráznom.Persze a magokat ell kell vetni,hogy utánna arathasson is az ember :D)

Egy másik fórumon azt olvastam,hogy "a depresszió egy beszűkült tudatállapot".Pedig szerintem ez nem így van,a depresszió inkább ébredés.Mindenki voltmár "depis", fontosabb dolgokról,az életésről akkor gondolkodik el az ember.A "hétköznapi"depresszió jó,sok dologra ráébreszti az embert.

Kicsit olyan ,mint a mesebeli főnix madár,el kell égnie,hogy újjá születhessen.

22. pp (válaszként erre: 21. - 0c97fbb607)
2007. ápr. 21. 16:00

Több síkon beszélünk :) Te már az egyén teljes szabadságáról, én pedig még arról, hogy hogyan tudna elindulni valaki a szabadság felé, ha még önálló gondolatai sincsenek. Én itt a fórumon is azért kapom állandóan a kötözködő jelzőt, mert sajnos mindig azt feltételezem naivan, hogy néha elég egy pici rávezető mondat, hogy valaki rájöjjön, hogy pici gondolkodással már nem mondta volna el azt a hülyeséget amit mondott. És ha erre rájön, akkor talán továbblép, hiszen máskor már eszébe fog jutni ez. De lehet, hogy nem is reménykedem valójában ebben, csak tesztelem az embereket. Ezért is mondtam: nem kell "megváltani" mindenkit. Ezt nézhetjük ugy is, hogy nem ítélkezem. De ugy is, hogy ítélkezem, de változtatni nem akarok. Viszont ha valakinek segítség az amit mondok neki, és emiatt változik, akkor az nem nekem lesz jó, hanem neki, hisz ezek szerint igénye volt a változásra.

Mások ne ugy éljenek, ahogy én akarom, hanem ahogy nekik jó, de ennek van egy kihagyhatatlan feltétele: hogy tudja azt, hogy mi a jó neki...


Amugy az egyéni "céljaink" úgy látom ugyanazok:)

21. 0c97fbb607 (válaszként erre: 20. - Pp)
2007. ápr. 21. 15:31

Hát nem érted pp,ha te is ugyanúgy ítélkezel,kevesebbnek tartod őket,te sem érted a lényeget.Nem kevesebbek,de nem is jobbak....emberek vagyunk!!!Tele hibával,gyávasággal!Mert folyton valahová tartozni akarunk.Én nem akarok tartozni sehová,sem a lázadók közé,sem a társadalomba.Lehetek magányos ez álltal,de az is ÉN leszek!!!Mert így akarom!ÉN akarom,én tartom helyesnek.És ez a szabadság!Szabad akarok lenni,levetni minden kötöttséget,nyűgöt,amit valaha is rám kényszerítettek.Persze ,nem olyan egyszerű ez...

Az ember sokszor nem is érti,vagy érzi,hogy mitől van rossz érzése....és hosszú az út,amíg rájön ,hogy azért mert folyamatosan mást sem csinál,mint amit elvárnak tőle.

20. pp (válaszként erre: 15. - 0c97fbb607)
2007. ápr. 21. 14:13

Te szebbnek látod a helyzetet. Szerintem a legtöbbnek fogalma sincs miről beszélünk :( Akinek van csak fél/lusta/kénylemes azokra írtam, hogy lehetne mit kezdeni velük (bocs a megfogalmazásért :)) Én úgy látom, hogy ez a kisebb rész. Ha jól értem, te pedig ide sorolsz minden "értetlent" :)


Az érdekes dolog, hogy kinek a hibája lehet. De ha ért valamit a dolgokból, de nem meri bevallani magának, ha nem meri végiggondolni, pedig akkor rájöhetne sok mindenre, de ez túl veszélyes út, na akkor az főleg az ő hibája már, hogy nem meri meglépni. Függetlenül attól, hogy mi juttatta abba a "állapotba" amiben van.

És akkor van az a csapat, akiben semmi sem motoszkál, akik tényleg teljesen hülyének néznek, ha nem megszokott képekben beszélsz velük, akik nem tudnak(!) tovább látni a saját kis szűk világukon, bármilyen segítséget is adsz hozzá. És szerintem nem is kell "megváltani" mindenkit, mégha szívunk is emiatt rendesen.

Melózok mellette, azért zavaros kicsit :)

19. reni79 (válaszként erre: 16. - Pp)
2007. ápr. 21. 14:03
Igazából nagyon félreértettem amit irtál és bocsi ezért!!!!!!
18. reni79 (válaszként erre: 16. - Pp)
2007. ápr. 21. 14:02
Most per pillanat nem tudok mást csak hogy vége lehetne már a mai napnak!Majd megfagyok az irodában!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook