Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » ...gondolatok... fórum

...gondolatok... (beszélgetős fórum)


2007. máj. 3. 21:24

Viszont még annyit,hogy gyűlölök minden olyan eszmét,ami arra buzdít,hogy fajokat ,csoportokat,pártokat gyűlöljünk.

Gyűlölök minden olyan gondolatot ami arra irányúl,hogy vannak elsőbbrendű fajok és azután jönnek a többi emberek(?).Gyűlölök minden olyan megnyilvánulást,ami arra vonatkozik,hogy egy ember értékesebb lehet egy másik embernél.......

Nem ismerek el egy olyan embert sem aki azt hangoztatja ,hogy bárkit bármiért gyűlölnöm kellene,vagy nem kellene emberszámba vennem.



Ez volt az én gyűlölet beszédem!

106. 0c97fbb607 (válaszként erre: 104. - Pp)
2007. máj. 3. 21:12

pp

egy kicsit utánna jártam a dolognak,mivel az az igazság,hogy a politika nem áll közel hozzám....jobban mondva,csömöröm van tőle.

erre gondoltál??


Szabadságvesztéssel büntethetik a holokauszt-tagadást Európában

2007. április 19.



Hat évnyi vita után a bel- és igazságügyi miniszterek csütörtöki (2007. április 19.) találkozójukon megállapodhatnak a közös rasszizmus elleni szabályozásban, amely három éves szabadságvesztéssel büntethetné a faji gyűlöletkeltést vagy a népirtások - mint a holokauszt - tagadását.



Az EUobserver internetes portál értesülése szerint az ellentmondásos szabályozás utolsó szakaszába érkezett és azt a bel- és igazságügyi miniszterek csütörtöki (2007. április 19.) ülésükön el is fogadhatják.


A Reuters hírügynökség úgy tudja, hogy a legutóbbi változat EU-szerte egytől három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetné a nyilvánosan erőszakot vagy gyűlöletet szítókat és azokat akik nyilvánosan tagadják vagy triviálisnak nevezik a népirtást, az emberiség elleni és a háborús bűntetteket.


A Financial Times szerint a megfogalmazás nagyon ügyel arra, hogy csak a holokausztra vagy az 1994-es ruandai népirtásra vonatkozzon, de ne lehessen alkalmazni az 1915-ös örmény népirtásra, mert azt Törökország hevesen ellenzi. Egy EU diplomata úgy nyilatkozott, hogy a jogszabálytervezet a „legkisebb közös többszörös”, mert a szólásszabadságra vonatkozó nemzeti szabályozásokat is figyelembe kellett venni.


A holokauszt tagadása már tilos Németországban és Ausztriában, míg Nagy-Britanniában a szólásszabadság égisze alatt megengedett, ha nem kelt gyűlöletet.


Lengyelország és a Balti államok azonban azt követelik, hogy a szabályozásnak a sztálini érában, a Szovjetunióban elkövetett bűntetteket is magában kell foglalnia.


A német elnökség kiemelt figyelmet fordít a rasszizmus elleni küzdelemre, és elszántan próbál új lendületet adni a rasszizmus és idegengyűlölet témájával kapcsolatos, 2005-ben elakadt folyamatnak, melynek egyik javaslata, hogy a zsidó holokauszt tagadását bűncselekménynek kellene nyilvánítani.


A kerethatározatra vonatkozó első javaslat 2001-ből származik. Célja az volt, hogy az összes rasszista és idegengyűlölő cselekmény elkövetője büntethető legyen. Eredeti formájában az ilyen cselekmények elkövetésével gyanúsított valamennyi személy kiadatását kilátásba helyezte. A határozat tervezete azonban 2005-ben elakadt a Miniszterek Tanácsa előtt.



forrás: EUvonal - EU Tájékoztató Szolgálat


archívum

hírlevél



kapcsolódó anyagok:


EURÓPAI UNIÓ a témáról bővebben »

hatályos jogszabályok

2004. évi XXX. törvény az Európai Unióhoz történő



Mert ha igen,akkor csak annyi véleményem van a dologról,hogy akárhogyan próbálják a "rossz "dolgokat minősíteni,bűntettnek,vagy bűn cselekménynek,sajnos az már bizonyított tény hogy a törvények csak olyan embereket "szabályozhatnak",akik vagy nem is gondolják komolyan,vagy félnek a következményektől.De ez nagyon kis százalék ,tehát hiábavaló.

Viszont a szólásszabadság,a demokrácia...egy dolog.

A nácizmus,a rasizizmus ..sorolhatnám,az megint más dolog!Más dolog egy háború és megint más egy népírtás...nem lehet a stratégia része.

105. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 104. - Pp)
2007. máj. 3. 13:39
Sok jora nem fog vezetni, ha be akarjak fogni az emberek szajat ...
104. pp (válaszként erre: 103. - 1a50c86bb0)
2007. máj. 3. 13:36

Az más dolog, az személyhez kötött. Vagyis konkrétan valakit megsértesz, és ő feljelent, oda vonatkozik. Érni mondjuk nem ér semmit, dehát a törvények jórésze már csak ilyen.

Gyűlöletbeszéd az olyasmi, hogy kimész a térre, vagy a kocsmába, vagyis nagy nyilvánosság elé, kiabálsz hogy büdös cigányok vagy hasonlók tehát nem 1 ember hanem a lakosság egyes csoportjának becsületét csorbítod. És nem kell nekik feljelentést tenni sem egyenként sem csoportként, hogy eljárás induljon.


Na az ilyen dolgokat pont nem lehet törvényileg szabályozni. Egyébként az előző próbálkozás is megbukott még a törvényi szinten is, hiszen alkotmányellenes. De nem ezért értelmetlen.

103. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 102. - Pp)
2007. máj. 3. 12:39
Valamilyen szinten ez mar szabalyozva volt "becsuletsertes" neven. (BTK. 179-es 2. bekezdes)-ha jol emlekszem.
102. pp
2007. máj. 3. 12:35
gyűlöletbeszéd
101. Jay néni (válaszként erre: 100. - Pp)
2007. máj. 3. 12:04
Mit akarnak törvényekkel szabályozni pp?
100. pp
2007. máj. 3. 12:02

Ismét törvényekkel akarnak szabályozni egy olyan dolgot, amire ez a leglehetetlenebb megoldás :(

Még jó hogy van 1db "csapat" Mo-n akik komolyan veszik az emberi szabadságot és nemcsak nevükben és kampányokban használják ezt a szót.


"Le kéne végre számolni azzal, hogy mindenféle morálisan kifogásolható, társadalomellenes cselekedetet a jog eszközeivel akarunk kezelni. Hinni kellene abban, hogy kifejlődhet egy jog alatti szabályozórendszer. Így egyszerűen felmentjük a normaalkotás felelőssége alól az egyéneket, és egyszerűen hosszú évekre tartósítjuk a mai mély társadalmi problémákat."

99. Jay néni (válaszként erre: 97. - 0c97fbb607)
2007. máj. 3. 12:02

Szerintem fontos hogy az ember néha egyedül legyen, hogy tudjon gondolkozni, és ne zavarja semmi és senki.

Aki nem szeret néha magával maradni, hát szerintem annak nem sok önálló gondolata lehet.

2007. máj. 3. 11:23

Szerintem sok kapcsolat,vagy barátság azért megy tönkre ,mert lassan egymás agyára mennek.Ha kell ha nem akkor is talizzunk,bulizzunk,mert ezt várják el tőlünk.Hát én elég remete életet élek,lassan 7 éve.Kicsit besokalltam az emberektől,és attól ,hogy soha nem lehettem egyedül.Úgy tűnik a szélsőségességem nem ismer határokat,egyszer falom az életet nagykanállal,egyszer meg teljesen visszavonulok.:D)

De annyira nem érdekelnek a külsőségek,másnak mutassam magam,hogy akkor is menjek ,ha nem akarok.Ki

2007. máj. 3. 10:47

Szerintem sok kapcsolat,vagy barátság azért megy tönkre ,mert lassan egymás agyára mennek.Ha kell ha nem akkor is talizzunk,bulizzunk,mert ezt várják el tőlünk.Hát én elég remete életet élek,lassan 7 éve.Kicsit besokalltam az emberektől,és attól ,hogy soha nem lehettem egyedül.Úgy tűnik a szélsőségességem nem ismer határokat,egyszer falom az életet nagykanállal,egyszer meg teljesen visszavonulok.:D)

De annyira nem érdekelnek a külsőségek,másnak mutassam magam,hogy akkor is menjek ,ha nem akarok.Kifejezetten gyűlölöm azt a szót ,hogy kötelesség ,vagy kötelezettség,mert olyan dolgok halmaza amit nem szeretnénk megtenni,de meg kell!....persze mások szerint,de én szerintem meg nem!:D)Persze a külsőségek is erre hivatottak,és a mai világban a legtöbb ember,ezeknek szenteli az életét.Nem az a fontos milyen ember,hanem az hogy ,hogy néz ki.

96. Jay néni (válaszként erre: 95. - 0c97fbb607)
2007. máj. 3. 09:59
Ez az igaz barát igen akit ha felhívsz ugyanúgy tudtok beszélgetni mintha nem telt volna el 3, 4 vagy akár 10 év.
95. 0c97fbb607 (válaszként erre: 93. - Jay néni)
2007. máj. 3. 09:23

Beleolvastam a fórumba.Nekem voltak igaz barátaim....sőt vannak is ,csak épp nem igazán tartjuk a kapcsolatot.Az olyan embereket akiket a barátaimnak nevezek,én akkor is annak hívom,ha már akár 3-4 éve nem találkoztunk.Az embernek változik az élete,sokszor igenis nincs idő ,vagy messze kerülünk egymástól,de ha véletlenül összefutunk,mintha csak tegnap találkoztunk volna!!!De van olyan is amikor valahogy nem találjuk a közös nevezőt,de ettől még ami volt, az nem múlik el,és nem lesz kevésbé igazi.

A gyerek vállalás,a család ,a férj sokszor annyira kitölti az ember életét,hogy elfelejtkezik arról,hogy hoppá van élet ezeken kívül is!!Azt hiszem én is ezt a hibát követtem el.De úgy gondolom,ha bármelyik barátomat ,most felhívnám,nagyon örülnének nekem,és még mindíg ugyanúgy szeretnek mint régen,és bátran harag nélkül találkoznának velem!Ettől barátság a barátság!

2007. máj. 3. 08:41

Az élet értelméről:

Születünk, élünk, dolgozunk, szülünk(vagy nem), meghalunk. Nem sok értelem van benne. Valamiért mégis megszületünk. Ha emberenként nézzük mindenkinek más számít élete értelmének. Van akinek a pénz, van akinek a gyerek, van akinek az hogy dolgozhasson, embere válogatja. Ja és van akinek nincs, vagy úgy gondolja hogy nincs.

2007. máj. 3. 08:38

Témaváltás.

Azt hiszem ma nyitották azt a fórumot hogy létezik-e őszinte barátság, lehet, hogy már előbb is volt ilyen, nem tudom. Elszomorított amiket oda írkáltak. Nekem van barátom, nem is egy több, úgy gondolom őszinte barátságok már huszon-tizen éve.

Szerintem akinek nincsenek igaz barátai az őt magát is minősíti, nem túl jó irányba. Bár asszem ez a gondolatom eltörpül az élet értelméhez képest. :)))

92. 0c97fbb607 (válaszként erre: 91. - E71af41436)
2007. máj. 2. 23:17
Teljesen egyet értek!Csak egy valamit nem.Hol érezted azt ,hogy én bárhol is görcsösen akartam volna elfogadtatni a véleményem.Nem hinném,hogy bárhol is erőszakosn próbáltam bárkire bármit ráerőltetni.Ha vitára kerül sor valahol,én is csak anyit teszek,hogy kiállok azért,amit gondolok,de nem várom el ,hogy más is ugyanazt gondolja!Sőt,igazándiból az olyan embereket szeretem,akiknek van önálló,saját véleményük,és ezt nem átallják le is írni!
91. e71af41436 (válaszként erre: 90. - 0c97fbb607)
2007. máj. 2. 22:13

rendben,nincs is ezzel semmi gond. csak azt nem értem,ha görcsösen el akarod fogadtatni az emberekkel a véleményed akkor miért nem érted meg,hogy másnak esetleg lehet más véleménye?

pont nem érdekel hogy a te életedbe hanyadik helyen állsz te vagy a férjed,vagy a gyereked.

a te életed,te alakítod.semmi gond. nem akarom én ezt megváltoztatni.

én azt próbálom mindig elmondani,hogy én pedig szeretem az életemet a konvenciókkal együtt. mert én szeretem a szabályokat. de ettől még nem vagyok kevesebb. ahogy te sem vagy több az örök szabálytalanságaiddal.

tudod,egy helyről jöttünk és egy helyre megyünk.....

90. 0c97fbb607 (válaszként erre: 82. - E71af41436)
2007. máj. 2. 20:45

Azt hiszem nem értettél teljesen!Az életem részei,a legfontosabb részei a gyerekek,és a férjem is.Hogy kár volt ezt írnom???Miért,mert valakik emiatt "rossz szemmel" néznek rám?????

Tudod Pitzburg,már több éve annak,hogy rájöttem,nem szabad becsapnom magam,csak azért ,mert mások más tetteket,vagy gondolatokat várnak el tőlem.Ha így érzem,erőszakkal nem érezhetek másként!Ez az én életem,az én gondolataim,az én érzéseim,lehet ,hogy másoknak felháborító,de akkor is az enyémek!

Őszinte gondolatokat soha nem lehet kár leírni,szerintem.

De ne hidd azt ,hogy ezért kevésbé szeretem a családom ,mint bárki más!Ugyanúgy szeretem őket.

Érthető ,hogy te,vagy bárki akinek nincs gyermeke,úgy gondolja,hogy igenis a gyermek az élet értelme,nekem nem volt küzdelem,természetes folyamat volt,hogy gyermekeim születtek.

De én még annyi mindent szeretnék érezni,átélni,tenni,és úgy gondolom,ha másodrangúnak tartanám magam ebben a családban,az nem szülne jó dolgokat.Nem akarok önfeláldozó lenni,de az életem is odaadnám nekik!Nem akarom ezentúl háttérbe szorítani magam,mert azt szeretném,hogy én is egyenrangú legyek.És nem akarok 10-20 év mulva senki fejéhez vágni semmit,hogy miről mondtam le,mennyi mindent tettem értük!!!

89. 5e67f791bc (válaszként erre: 88. - Sizsu)
2007. máj. 2. 20:26

Ugy erzem en is valahogy igy latnam, bar en, most ugy erzem nem szeretnek szulni, tehat akar le is hurroghattok...

A hugomnak viszont van egy kisfia. 7 eves a dragam, 20 evesen szulte a hugom, besikerult. De ettol meg nem vesztette el a sajat eletet. O is szeret meg mindig miniszoknyaban jarni es kis topban, nemreg csinaltatott koldokpiercinget, ad magara, egy jo no! De ettol nem hinnem, hogy rossz anya! O is aggodik a gyerekert, szereti, tanul vele, krandulnak, beszelgetnek... Igaz, fel kellett nonie a feladathoz, de ugy erzem megcsinalta! Most harcolnia kell a fiaert, es remekul veszi az akadalyokat! Nagyon buszke vagyok ra!

88. sizsu
2007. máj. 2. 20:02

A saját érzések: Elhatároztuk, hogy abbahagyjuk a védekezést, aztán egyszer majdcsak lesz gyerek... Két hét múlva nem jött meg a havim. Sietett a Csöpim.

Én sem tapasztaltam meg soha azt az érzést, hogy "nagyon kell, szinte már másra sem gondolva vágyni a gyerekre". Ezt nagyon pocsékul írtam, mert ez azért sokkal mélyebb dolog, aki ebben él, az jobban meg tudja fogalmazni.

A lányom keresztszülei 15éve sikertelenek. Még a kapcsolatunk is megszakadt, mert háromszor vetélt el a 16-20 hetes ikreivel, lombikoztak......Én meg hogy a bánatba állítsak be egy gyönyörű kislánnyal, akinek a létrehozatalával egy percet sem foglalkoztam (lélekben)? Miután kiderült, utána persze vártam, mint a megváltót...

De lehet, hogy most nem szerzek barátokat: Szeretem, imádom, el sem tudom képzelni az életemet nélküle, és azóta tudom,mi az rettegni, mióta Ő van. Mikor csak a piac közepén egy pillanatra eltűnik, tizedmásodperc alatt a jéghideg veríték lep el.... De elsősorban nő vagyok, aki szeret élni, a haverjaival kávézóba járni(néha dizsibe vagy bowlingozni), suliba járni(két hét félévente távol itthonról). Szeretem az életet, szeretek az anyja lenni, de nem a rabszolgája vagyok, CSAK az anyja...

Együtt feküdtem szülés után két olyan anyukával, akiknek a 3.-4. lombikra sikerült az első gyerek. Egész nap nézték, lesték, csodálták... Gügyögtek és énekeltek! Sírtak, hogy nincs tejük, és a lelküket kisétálták frissen műtve, ha a picijüknek az kellett... Nem azt akarom mondani, hogy én meg nem foglalkoztam a gyerekkel, de nem éltem meg ezt az egész gyerek dolgot ilyen eufórikusan, mint azok, akik sok-sok évet vártak rá.

A mai napig nem veszem a kezembe más gyerekét, nem gügyögök... Szeretem a gyerekeket, de eszembe sem jutna (talán rémálmomban)más picijét tisztábarakni... A 23éves barátnőm, meg hülyére pelenkázta magát a lányommal. Én meg tök örültem, hogy lepasszolhatom a szar melót. :)

Nem vagyunk egyformák. Ahogy Malefico írta, annyira felfoghatalnaul kis része a világegyetemnek az ember....és oly sokan vagyunk, és oly sokfélék, és még ennél is többféleképpen érzünk... szerintem

2007. máj. 2. 19:44
erre még nem figyeltem...
86. pp
2007. máj. 2. 19:42
Sietek, ugyhogy csak annyi, hogy itt a hoxán úgy érzem nagyon sokan az anyaság mögé bújnak bármely témában. És ezt rossz értelemben mondom. Nagyon sok fórumban ezt tapasztalom, hogy sok üres nő ezzel az eggyel tud takarózni, hogy ő anya, és akkor ezzel minden el van intézve.
2007. máj. 2. 19:04

nem szeretném kifejteni a véleményem,mert valószínűleg nem tudnék higgadt maradni....


csak annyit ,hogy 32 évesen nem egy sóikertelen év után gyerek nélkül....nos én azért szivesen alárendelném magam a gyerekemnek...

ha megadatna....

84. M_Marcsa (válaszként erre: 69. - 0c97fbb607)
2007. máj. 2. 19:03
Nem kell ezen gondolkozni, éljél, élvezzed és kész.
83. 5e67f791bc (válaszként erre: 78. - 0c97fbb607)
2007. máj. 2. 19:01
Nekem nincs gyerekem, de valahogy igy erzem en is. Ha lenne sem erne veget az en eletem, hogy teljesen alarendeljem neki. Orulok, hogy ezt olyan valaki fogalmazta meg, aki maga is anya. Nem hiszem, hogy ettol o rosszabb anya lenne. Sot! Ha egy ember nokent es emberkent is ki van belulve magaval, akkor anyakent is tobbet tud adni. Nem ugy, mint pl. egy baratom edesanyja, aki miutan megszulte a gyereket atvaltozott otthoni szolgava, es magaval mar nem torodve, csak az o gondolatait leste. A gyerek felnott, kirepult az anyukaja meg nem talalja a helyet, es allandoan panaszkodik, hogy fele sem nez senki. Szerintem modellkent, peldakepkent is tobbet tud adni egy olyan anya a gyereknek, akinek van "sajat" elete is, mint egy olyan, akinek csak a nem rossz ertelemben vett "szolgasag" marad.
82. e71af41436 (válaszként erre: 78. - 0c97fbb607)
2007. máj. 2. 18:54

még mindig nem kapok levegőt...

ezt kár volt írni szerintem... :(

2007. máj. 2. 18:21
Nem biztos,hogy feltétlenül van értelme. Egy ember annyira felfoghatalnaul kis része a világegyetemnek. Egyre jobban irigylem a tibeti gondolkodókat..
2007. máj. 2. 18:01

Vissza fordítva a dolgot,ha valakinek nem lehet gyermeke,akkor annak mi az élet értelme???

Vagy annak értelmetlen az élete????

Nem,persze ,hogy nem!Tehát szerintem az élet értelme valami más!

2007. máj. 2. 17:53
Amire utaltam az a 43.hsz
2007. máj. 2. 17:52
Nem tudom miér,én valahogy nem érzem azt a nagy hatalmas dolgot amit mások éreznek,ha az anyaság jön szóba.Én elsősorban,még mindig ember és nő vagyok,és csak aztán anya is.Ezt már az első oldalod kicsit kifejtettem.Szeretem őket ziszta szívemből,de nagyon szomorú lennék,ha az életem értermét csak ők adnák innentől ....lehet hogy nem vagyok jó anya,vagy önző lennék.....mégis valahogy így érzem!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook