Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » ...gondolatok... fórum

...gondolatok... (beszélgetős fórum)


2007. júl. 4. 23:21
jó lenne visszafordítani az időt, de nincsen rá mód. úgy 4-5 évvel visszamennék az időben. lehet, hogy a jelen teljesen más lenne, ha akkor másként alakítom a dolgokat. vagy mégse???... mikor kapok erre választ? és kitől?
2007. jún. 30. 19:07
Nos????Így senki????Milyen fura!
2007. jún. 30. 18:45

Kötekedem????

Aki utál engem ,kérem írjon ide!Nem kell privi,meg a többi cullang!Nyiltan ,kérem!!!!:)))

2007. jún. 28. 22:09
nekem meg túl hangos....
2007. jún. 28. 20:43
nekem meg túl sok ez a világ...
2007. jún. 28. 20:38
"Nekem anyám méhe volt az első börtön.." - folyton ez jár a fejemben. Régen mindig azt mondta egy haverom,hogy úgy érzi túl kevés neki ez a világ. Akkor még nem értettem...
281. 0c97fbb607 (válaszként erre: 280. - Pp)
2007. jún. 28. 19:11
Nyár van......majd a hosszú téli estéken,jöhet:))))!
280. pp
2007. jún. 27. 11:34

myly, mi van már Nietzschével? ;)


Kedvcsináló:

"A művészetünk azért van, hogy ne pusztuljunk bele az igazságba"

2007. jún. 25. 22:48
én már semmit sem értek.
278. 0c97fbb607 (válaszként erre: 277. - Pp)
2007. jún. 20. 16:45

:)))))Találsz másikat?????Azt hittem harag után nyugalom jön,aztán megint harag aztán nyugalom......vagy nem így van???:)))

Tudod pp,én is tele voltam haraggal,meg dühhel,meg minden eféle negatív dologgal,de tudod miért????Mert előtte nem néztem a másik ember fejébe!

277. pp (válaszként erre: 276. - 0c97fbb607)
2007. jún. 20. 16:38

De ha szeretnék rá haragudni!!! :))) De most komolyan, ha olyat csinált, akkor haragudni kell rá, én meg nem tudok, mert elmúlik. Sokszor ez tényleg baj.

Amugy meg ne hidd, hogy akkor én haragtalanul élem napjaim, csakmert gyorsan elmúlik, ugyanis mindennap találok másikat :))

276. 0c97fbb607 (válaszként erre: 274. - Pp)
2007. jún. 14. 13:32

Miért lenne rossz?????Szerintem ez a természetes!

Minek hetekig örlődni,haragudni valakire???Más ember,ő tudja mit miért cselekedett......te pedig okos vagy,hogy nem hagyod a saját napjaid haraggal elrontani:)))))

275. 0c97fbb607 (válaszként erre: 273. - Mazsi-drazsi)
2007. jún. 14. 12:45

Értem!

Érzékenység...elérzékenyülés is érdekes.

Egész életünkben viselkedni tanulunk,disztingválni,alkalmazkodni,érzéseket elrejteni,ilyenkor kénytelenek vagyunk egyéni módszerekhez folyamodni,hogy ezt el is tudjuk érni:))))))

274. pp (válaszként erre: 272. - 0c97fbb607)
2007. jún. 14. 12:29
Én nem szeretem, hogyha nagyon haragszok valakire, akkor az is max másnapra elmúlik. Ez elég rossz, mikor jogos a haragom...
2007. jún. 14. 11:52
Nem akartam elérzékenyülni és bőgni. Ennek okát meg nem taglalnám.
272. 0c97fbb607 (válaszként erre: 271. - Mazsi-drazsi)
2007. jún. 14. 09:43

Azt elárúlnád ,hogy miért is szerettél volna rosszra gondolni???Tán túl jó volt a kedved:)))))?

Nálam sincs olyan ,hogy bárkit gyűlölnék,viszont harag az szokott bennem lenni,viszont ,hamar elmúlik:)

2007. jún. 14. 07:58
tegnap, amikor hirtelen valami rosszra akartam gondolni, arra gondolkodtam, ki az, akire haragszom, akit gyűlölök. meglepődve jöttem rá, hogy nincs ilyen.
2007. jún. 10. 23:17
"Örömteli felfedezés lesz ráébredni arra, hogy egyes döntéseink, ami miatt mások elmarasztaltak, vagy talán mi magunk is elítéltük önmagunkat, azok életünk legfényesebb pillanatai - mert mertük vállalni magunkat és nem mások véleményének madzagján rángatott bábok voltunk."
269. 0c97fbb607 (válaszként erre: 268. - Pp)
2007. jún. 10. 13:06

Igen!:)

Köszönöm!

Mondjuk a második verziót nem ismerem.....de ha jobban belegondolok akkor az is igaz lehet!

Végül is ,ha tovább lépünk,akkor valószínűleg nincs visszaút,becsukódik mögöttünk az ajtó.Ha mégis úgy éreznénk,nem jutottunk sehová,akkor is mozgásban voltunk,vagyunk....mert menni csak előre lehet....

268. pp (válaszként erre: 267. - 0c97fbb607)
2007. jún. 10. 11:33

Hát én már nagyon sok változatot olvastam/hallottam. A tiéd is köztük van. Hogy melyik a "helyes"...


"Ahol Isten becsuk egy ajtót, ott kinyit egy ablakot"

Ugyanez sorssal és végzettel is az isten helyett, a nagyobb célcsoportlefedettség érdekében :)


Vagy fordítva is:

„Ha az Isten felnyit előttünk egy ajtót, mindig becsuk egy másikat.”


Sokat segítettem, mi?:)

2007. jún. 10. 09:17

Nem tudok rájönni,hogy hogyan hangzik helyesen az a mondás,hogy ha isten becsuk egy ajtót kinyit egy másikat?????

Ha valaki tudja ,leírná nekem?:)

266. 0c97fbb607 (válaszként erre: 264. - Pp)
2007. jún. 8. 10:52

pp!Tökéletesen alátámasztja ez a példa azt amit Malefico és én is írtunk,hogy az emberek gondolkodás nélkül hajlamosak elfogadni azt,ha mások megmondják nekik,hogy épp mire gondoljanak,vagy hogyan gondolkodjanak.Elég egy ilyen pici útmutatás is ,hogy el is felejtettek önálló gondolatokat alkotni,mert kész megoldást kaptak a kezükbe.Látod egy embernek sem jutott eszébe ,hogy valami nem stimmel!

Így van ez az életben is.Kész gondolat világgal kezdjük a felnőtt életet,csak később jövünk rá,hogy azok a bizonyos "rossz" dolgok is igenis érdekelnek minket,rájövünk ,hogy nem is mi ítélünk el dolgokat,hanem a neveltetésünk befolyásol minket.Pl,sokan akkor vállalnak be akt képeket az újságba,ha már nem élnek a szülei!Pedig esetleg már évek óta szerette volna,de csak a szülei befolyása miatt úgy érezte nem szabad!

Sorolhatnám az olyan példákat,amikor az emberek teszik ami helyes,közben hót szarul érzik magukat abban a szerepben,csak épp folyamatosan megfelelnek MÁSOKNAK és VISELKEDNEK!

Eszükbe nem jut tovább gondolni azt a dolgot,hogy vajon ők mit tartanának érthetőnek,megérthetőnek,vagy helyesnek.

265. minimano1979 (válaszként erre: 262. - 0c97fbb607)
2007. jún. 7. 20:04

En nagyimmal voltam igy mint te aposoddal.O videken elt,egy vasarnap jon a hir h meghalt,nem hittem el,mert azelott hetvegen volt nalunk,semmi baja nem volt...Ra egy hetre pedig infarktust kapott.Egyszeruen keptelen voltam elhinni,egeszen addig amig oda nem ertunk es nem lattam.Ott neztem ahogyan fekszik a koporsoban s az jart a fejemben,h mindjart fel fog ulni es megkerdezi h minek allunk ott,es minek sirunk(tudom,h hulyen hangzik de tenyleg ezt gondoltam).Annyira varatlanul ert mert o nem volt korhazban,ha ott lett volna valamilyen SZINTEN fel vagyok ra keszulve,bar nem hiszem ,h erre fel lehet keszulni.

Igen a komamnak NAGY szerencseje volt.

Most jottunk tole,felviditottuk egy kicsit.Orulok,h lattam nevetni is a nagy fajdalmai mellett.

264. pp
2007. jún. 7. 16:10

Ma volt egy érdekes dolog. Vagyis tudja az ember, hog yígy van, de azért ez szép példa volt:)

Szóval van olyan, hog ydrámapedagógia, azon belül meg a TIE (Theatre in Education). Nagyjából: Kiválasztanak egy témát, amit fel szeretnének dolgozni (család, bűn, szerelem, halál, drog, előítélet, stb...). Választanak hozzá egy színdarabot, aminek főmotívuma lehetőleg erősen kötődik az adott témához. Az előadás ("rendes" színházi :))meg van szakítva többször (2-3) és ilyenkor feldolgozzák a látottakat beszélgetésekkel, drámajátékokkal, de a darabtól elvonatkoztatva, inkább általánosan nézve a témát.

Tipikus kezdés, hogy mikor bejönnek a gyerekek, akkor még csak az üres díszlet van a színpadon és megkérdik tőlük, hogy mi jut az eszükbe róla. Ma az jutott az eszükbe, hogy drogtanya, trainspotting, ilyesmi. Nem nagyon érthető, hiszen egy öregasszony lakása a díszlet, és még nem volt olyan, hogy ne jöttek volna rá egyből. A foglalkozásvezető meg is kérdezte szokás szerint, hogy miből gondolják ezt. A válaszok között aztán volt egy olyan, hogy "mivel ez egy drogprepenciós előadás..."

Ez az előadás nem drogprevenciós volt, hanem témája a család, és főleg az öregek helyzete a családban. Csak a tanárnő nem jól tudta, és azt mondta, hogy a "drogosra" jönnek.

Ennyi elég is volt az osztálynak, hogy a teljesen egyértelmű öregnénilakásból drogtanya váljon:)

Hozzáteszem, mert az is fontos, hogy a félreértés tisztázása után kiemelkedő volt az osztály "teljesítménye", nagyon jól dolgozták fel a témát, tehát nem valami buta csapat volt.

263. 0c97fbb607 (válaszként erre: 261. - 5464505f6a)
2007. jún. 6. 19:54

Malefico!Szerintem ,ne foglalkozz vele és írd azt amit jónak látsz,ami a te saját véleményed,amit te igaznak hiszel.A többi az ne érdekeljen.

Ez teljesen természetes dolog,ha a bevett ,jónak ,erkölcsösnek,általánosnak mondott véleményeknek,pont az ellentetjét írod,mert azt a te saját elgondolásod,véleményed.

Kaptam ugyanezért már én is hideget, meleget,van mikor zavar is,de a legjobban az zavar igazán,ha csúnya szavakat ,ideges ócsárolást kapok a személyemet illetőleg,nem pedig ellen érveket.

De hát így van ez,ha épp semmi mást nem tudnak reagálni,csak szitkozódni.

Hazug világ,hazug emberek?Lehet,de amíg bólogatunk a hazugságokon,és igenezünk...addig belül somolygunk mert épp megcsaltuk a férjünket,vagy elszívtunk már egy spanglit...de hát ezt nem muszály bevallanunk ugye,mert kiesünk egy csoportból,vagy egy baráti körből,mert ezek elítélendő dolgok és ugyan már mindenki megteszi,miért pont én valljam be!Jól megtanúltam én is a leckét annak idején,hogy mik a kötelességeim,hogyan kell gondolkodnom a világról a kapcsolatokról ...stb.De már jó ideje másként látom a világot,mint ahogyan "helyes".

Mindenről megvan a saját véleményem,ha még nincs akkor épp gondolkodom rajta,persze az is előfordul,hogy megegyezik a "helyes"verzióval.De többségében nem!

Remélem Malefico,nem fog egyszercsak többet jelenteni neked az az érzés, hogy közösséghez tartozhatsz,mint az ,hogy őszinte maradj a gondolataidhoz!:)

262. 0c97fbb607 (válaszként erre: 260. - Minimano1979)
2007. jún. 6. 19:24

Az ember mindig úgy érzi,amikor balesetről hall,hogy az ő családjában úgysem történhet semmi!Aztán amikor egy közeli hozzátartozó vagy rokonnal mégis derült égből villámcsapásként történik valami akkor egszerűen megdöbbenünk,hogy mi sem vagyunk kivételek.

Amikor apósom meghalt,én vettem fel a telefont,mondták hogy sajnálják.....én meg azt mondtam,hogy azt hiszem rossz számot hívott,tegnap voltunk bennt nála este,megbeszélni,hogy hogyan, mikor menjünk érte,mert hazaengedik!Pontosítottam az adatokat nevet,meg hogy melyik szobában feküdt...stb...mire úgy kb két percnyi hadakozás után el tudtam fogadni,hogy meghalt,ő halt meg.

Egy baleset,az még váratlanabbúl éri az embert.

Ebben az esetben legalább nem történt nagyobb baj,szerencséje volt bizony!

2007. jún. 6. 19:10

Myly! Szerinted miért vesznek mindent kötekedésnek az emberek? Épp ezért inditottam egy szavazást is, miszerint kötekedés-e,ha valaki nem tetsző véleményt fogalmaz meg.Persze a -nem- nyert.Pedig név nélkül inditottam,gondoltam igy öszintébbek az emberek.Már csak azért is,mert eléggé nyilvánvaló,h ha máshogy gondolkodom,esetleg felemelem a hangom olyan ellen,ami nekem nem tetszik,akkor én vok a ....Ez nekem oylan fura.Kezdem azt hinni,h az öszinteségem tényleg valami torz részem.

Arra gondoltam,ha -Öszinte vagy?-kérdést tennék fel természetesen név nélkül és lenne pár ember aki,arra szavazna,h ö szokott hazudni,akkor tulképpen,ök öszintébbek(amennyiben ebben a kérdésben nem hazudtak:))hiszen ök felvállják,h hazudnak,de a többi még név nélkül is hazudik.Bonyolult ez.

Miért hauzdnak az emberek?Miért jobb nekik egy hazug világban élni?Miért nem képesek elviselni,h nem minden úgy van,ahogy szeretnék?Hogy nem mindenki ugrál úgy,ahogy ök szeretnék?Miért fáj nekik,ha erre valaki rá(próbálja)világitani öket?Miért nem tudják elviselni?

2007. jún. 6. 09:16
Hetfon este baleset erte a komamat(keresztfiam apjat),a tuzoltok kellett kiszedjek az autobol...,nem vette eszre az elotte levot,h megallt,es belement hatulrol.2oran keresztul mutottek a labat,de hala Istennek nem marad maradando karosodas,csak nagyon sok idobe telik amig felepul...Nagyon megviselt ez az egesz,ki voltam keszulve teljesen a tegnap,egeszen addig amig nem lattam,h tenyleg CSAK a labaval van baj.Halat adok a Jo Istennek,h vele volt es NEM tortent nagyobb baj...
259. pp (válaszként erre: 258. - Gota)
2007. jún. 5. 17:23
Ez is benne van biztos. De fiatalok esetében valószínűleg nem ez a magyarázat, meg nem is az anyagi/gyerek dolgok.
258. gota (válaszként erre: 257. - Pp)
2007. jún. 5. 15:58

Szerintem ez a társadalmi beidegződések miatt van. Mert egy nőnek tök égő, ha mondjuk 40 évesen még sosem volt férjnél, vagy egyedülálló. Egy férfinek egyáltalán nem az. (Agglegény-vénlány: van különbség a kettő mellékzöngéjében, nem?)

Szerintem sok nő ezért vállalja inkább, hogy rossz kapcsolatban él, mint hogy egyedül legyen...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook