Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gázkonvektorral való fűtést hogyan érdemes használni, hogy meleg is legyen, meg költséghatékony is? fórum

Gázkonvektorral való fűtést hogyan érdemes használni, hogy meleg is legyen, meg költséghatékony is? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
33. tumbo2 (válaszként erre: 31. - Aszparagusz)
2020. szept. 30. 09:05
a régi kémény rossz,új kéne,a bélés bele,hát addig nem élek,míg az ára megtérülne.
32. tumbo2 (válaszként erre: 22. - Pasionella)
2020. szept. 30. 09:02
én átalányt fizetek,ha harmincat ki kéne fizetnem,plusz víz,áram,internet,gyógyszer,nem igen maradna a nyugdíjból.
31. aszparagusz (válaszként erre: 16. - Channa*)
2020. szept. 30. 09:01
Van, ahol egyáltalán nem oldható meg, pl. kémény, kivezetés, stb.
30. globus (válaszként erre: 27. - Tumbo2)
2020. szept. 30. 09:00
Itt akkor is meleg van, ha nincs nyitva a fűtésszabályzó csap, azaz hideg a radiátor. Maga a cső, ami végigmegy a lakáson, tűzforró, bőven elég.
29. aszparagusz (válaszként erre: 13. - Levarosbukta)
2020. szept. 30. 09:00

Inkább 12-13 év az.

Egy kondenzációs kazán (már csak ilyet lehet felszerelni) többszázezer forint. Ehhez jönnek a radiátorok, csövek, munkadíj. Plusz a kémény bélelése, ami szintén százezres/többszázezres tétel.

28. tumbo2 (válaszként erre: 21. - Pasionella)
2020. szept. 30. 08:59
egy előnye viszont van,akkor gyújtom be,mikor fázom.nem kell vacogni,míg ideér a fűtési szezon.
27. tumbo2 (válaszként erre: 23. - Globus)
2020. szept. 30. 08:56
az öcsémék régen panelban laktak,télen olyan meleg volt,hogy az ablak szinte mindig nyitva volt,jó ötlet volt az utcát fűteni.
26. globus (válaszként erre: 23. - Globus)
2020. szept. 30. 08:53

Mondjuk nem ez volt FI kérdése, eltértem a lényegtől, bocsi.

Igazából arról jutott eszembe, hogy tudtommal a távhőt is gázzal üzemeltetik, ennek ellenére olcsóbbnak tűnik. Mégpedig azért, mert jellemzően a távfűtéses lakások jóval kisebbek.

Elnézést az offért.

25. tumbo2 (válaszként erre: 21. - Pasionella)
2020. szept. 30. 08:51
nekem sincs pénzem másra.ezt apránként kifizetem,de nagyobb beruházást öregkoromra már nem tervezek.
24. Channa* (válaszként erre: 21. - Pasionella)
2020. szept. 30. 08:50

Igen, erről nem írtam.

Márciusban még 9-10 ezret fizetek, azaz a fogyasztásom ennyi, de áprilistól már csak 3-4 ezret, októberben még mindig csak 6-7 ezer szokott lenni...

23. globus (válaszként erre: 21. - Pasionella)
2020. szept. 30. 08:42

Mi távfűtésesben lakunk.

Legkeményebb hónapban volt 16 ezer, átlagos télen 14 ezer. Nyáron 6-7 ezer, ezt rendelkezésre állási díjnak nevezik. Lehetne átalányt fizetni, fiam Bp-en ezt választotta, 11800 - egész évben. Durván 142 ezerre jön ki egy év, ebben benne van a vízmelegítési díj is.

Tény, hogy nincs lehetőség korábban befűteni, vagy tavasszal tovább, de a panelek alapvetően agyon vannak szigetelve, nekem mindig melegem van.

2020. szept. 30. 08:41

Nálunk a téli hónapokban változó, októberben kapcsoljuk be a konvektorokat és kb március közepéig mennek, attól függ hogy alakul az időjárás.

A legkeményebb hónapokban 30ezer volt. Fázni nem fáztunk, tény hogy nem pólóba és rövid nadrágban flangáltunk de állandó 22 fok biztosan volt a lakásba. Mi amíg nem vagyunk otthon őrlángon hagyjuk, szerencsére mire hazaérünk sem megy 20fok alá, vályogház egyébként, régi nyílászárókkal még sajnos. Többnyire ott tekerjük fel jobban ahol éppen tartózkodunk.

21. Pasionella (válaszként erre: 9. - Tuskoledi)
2020. szept. 30. 08:38

És mennyit fizetsz fűtési szezonon kívül? Mert többnyire bevarják rajtad a különbséget :-)

Speciel mi konvektoros fűtéssel kb március közepétől szeptember végéig nem fűtünk, ki vannak kapcsolva, ezekbe a hónapokba 3000-4000-et fizetünk.

Nem mondom, nem a legjobb megoldás a konvektor de ha egyszer az van és kész akkor nincs más amíg nem lesz tele az ember zsebe pénzzel fűtés korszerűsítésre.

20. tumbo2 (válaszként erre: 14. - Channa*)
2020. szept. 30. 08:05
sajnos ez a baja,az ablak alatt rögtön elolvad a hó.de hát ez van.
2020. szept. 30. 08:02

Sokat számít, mennyire szelelnek az ablakok, a bejárati ajtó. Hogy társas ház, vagy családi.

Az biztos, valamennyi átlag hőmérsékletet tartani kell. A szellőztetést is inkább naponta többször, és viszonylag rövid ideig, mint csak egyszer, és teljesen kihűljön a lakás.

18. Napsugár8 (válaszként erre: 15. - Levarosbukta)
2020. szept. 30. 07:59

Nem hiszem, hogy a klotyón a 19-20 fok körüli hőmérsékleten befagyna a feneked! De miért is kellene ott is 21-22 foknak lennie????

Nekem a szobában is a 22 fok bőven elég, de nem egyforma a hőigényünk, van aki ennél melegebb helyen érzi jól magát, van akinek még ez is sok.

Azért mondom, ki kell tapasztalni, kinek hogyan jó, és írni, hogy ezzel-azzal a módszerrel mennyi m3 megy el.

17. levarosbukta (válaszként erre: 16. - Channa*)
2020. szept. 30. 07:58
Persze, mindent mérlegelni kell.
16. Channa* (válaszként erre: 13. - Levarosbukta)
2020. szept. 30. 07:53

Igen, de a magas ár mellett más is lehet a fűtés nem korszerűsítésének az oka.


Mi pl. egy elég rossz házban lakunk. Már úgy vettük meg, hogy lebontják hamarosan, és most újra ez van terítéken, így nem éri meg a beruházást.

15. levarosbukta (válaszként erre: 12. - Napsugár8)
2020. szept. 30. 07:52
Ennél utálatosabb dolgot el nem tudok képzelni, hogy egy szobában kucorgok mert hideg van a többi helyiségben. Maradok a kényelmes jól fűtött távfűtéses lakásomban, ahol egyenletes meleg van mindenhol és nem kell csukogatni az ajtókat és nem fagy be a s.ggem a klotyón :)
14. Channa* (válaszként erre: 11. - Hope1984)
2020. szept. 30. 07:51

A parapet gazdaságtalanságának egyik oka pont a parapet része, hiszen azon minimum 30%-a kimegy a hőnek, ha nem több.


A klímáról sok jót hallok, de tapasztalatom nincs.

13. levarosbukta (válaszként erre: 8. - Amaunet)
2020. szept. 30. 07:50
Nagyon sokan átszereltetik cirkóra, egyenletes meleg van a lakásban és nagyságrendekkel kevesebb a fogyasztás. Igen, drága de 2-3 év alatt megtérül a befektetés.
2020. szept. 30. 07:43

Nálam pici a lakás, ha beindítom a fűtést, akkor csinálok egy átlag 20 fok körüli meleget összenyitott ajtókkal. Utána már csak a szobai hőmérsékletet tartom, ha bent vagyok este egy kicsit tekerek rajta, éjszakára visszaveszem 1-2 fokozatra... nem szeretek melegben aludni.


Szokj rá, hogy minden reggel ébredés után felírod (naptárba) az óraállást, akkor tudod figyelni, hogy az elmúlt 24 órában mennyi ment el. Ki kell tapasztalni, más ha pl. északra esik a szoba fala, más, ha déli-nyugati fekvésű a lakás.

Az átlaghőmérséklet tartása kifizetődőbb, de a nagy hidegekben felesleges fűteni az előszobát, és hasonlókat. Be kell csukni a szoba ajtót!! :))

2020. szept. 30. 07:30
Elnézést, hogy belekérdezek, de engem is érdekel a dolog, mostanában sokat foglalkozom vele. Fűtő klímában gondolkodom vagy parapetes mini kazánban, amit a konvektor helyére lehet felszerelni. Vélemény, tapasztalat van esetleg? Árak is érdekelnének! (57m2-es lakás, 3 parapetes gázkonvektor + a fürdőben egy fali)
10. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 30. 06:09

Nem lehet másra lecserêlni? Csak azért kérdezem mert én konkrétan megfagytam állandóan a konvektorokkal. Nincsen semmi fűtőêrtêke de legalább drága. :@


Most távfűtêsesben élek, havi 25 ezerért, az egész lakásban kellemes meleg van. Konvektorokkal fizettem a dupláját.

2020. szept. 30. 05:04

Attól, hogy drága, még igaza lehet. Persze nem olyan egyszerű, h dobja ki az ember...

Amilyen melegért egy 56 m2-es lakásban havi 40 ezret fizettem kemény télen, azért egy 74 m2-esben radiátorral 23-at fizetek.

8. Amaunet (válaszként erre: 6. - Levarosbukta)
2020. szept. 29. 23:49

Mert? Mit kéne használnunk? Sok lakásban adottság, az ház adottsága.

Ingyen fűtés nincs.

7. Channa* (válaszként erre: 6. - Levarosbukta)
2020. szept. 29. 23:40
Biztos tudod, hogy mennyire drága egy fűtés korszerűsítés, ugye?
2020. szept. 29. 22:53
Ki kell dobni a fenébe a gázkonvektorokat. Ha meleg van nem költséghatékony. Ha költséghatékony akkor befagy a sejhajotok.
2020. szept. 29. 22:52
19-21 fokon tartanám a lakást (télen nem kell egy szál semmiben flangálni) és a hálószobát fűteném egy kicsit lefekvés előtt egy nagy szellőztetés után. Majd azt is visszavenném.
2020. szept. 29. 22:47

Mi így csináljuk: "Ha állandóan menne mondjuk 3-as fokozaton", illetve átalányban fizetjük a gázt, mert nagyon sokat kellene fizetni a téli hónapokban, mert akárhogy is ügyeskedek, akkor is egy-egy hidegebb téli hónapban közel 400 m3-t elfűtünk. Ez kb. 40 eFt.


A november jellemzően 30eFt, december és január 40 eFt, február 30 vagy 40 eFt, március 20 eFt.


Amíg tekergettük a konvektorokat (levettük, ha nem voltunk otthon...), addig a kemény 2 hónap 60 eFt is volt, a lazábbak pedig 40 eFt.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook