Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gázkonvektorral való fűtést hogyan érdemes használni, hogy meleg is legyen, meg költséghatékony is? fórum

Gázkonvektorral való fűtést hogyan érdemes használni, hogy meleg is legyen, meg költséghatékony is? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
63. tumbo2 (válaszként erre: 62. - Napsugár8)
2022. dec. 24. 12:24
egész gyerekkoromban fáztam,sehol nem volt rendes fűtés,pedig laktunk jó pár helyen,szolgálati lakásban. most trikó,pulóver,fölötte egy vastag.volt amikor mi melengettük a cserépkályhát.itt az ablakban a konvektor fölött ül egy macska,biztos melegszik.
62. Napsugár8 (válaszként erre: 59. - Tumbo2)
2022. dec. 23. 16:11

Nálam is, de a konyhában az őrlángot kb. 2 hete bekapcsoltam. Ne legyen benne jéghideg. A fürdőszobában nálam hőtárolós villanykályha, picike, percek alatt befűti, és utána lekapcsol.

Úgy ahogy írod: 8-9 ezer Ft 2 hónapra. Soha nem fűtöttünk úgy, hogy egy szál valamiben ücsörögjünk. Most is kb. 19-20 fok, ha hidegebb lesz, akkor csak ennyi fokra fűtöm fel a szobát. Nekem elég.

61. horex (válaszként erre: 37. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 23. 14:25
Nem átalány kell ha nagy szünet van nyáron hanem havi diktálás
60. horex
2022. dec. 23. 14:06
Kitalálták a termosztátot a konvektorhoz is, sőt van amelyiket okostelefonról s lehet távvezérelni- Gondolom gázos kell hozzá, nem házibarkács
59. tumbo2 (válaszként erre: 50. - Napsugár8)
2022. dec. 23. 09:37
általában én is a szobában fűtök,a konyhába megy annyi,amennyi kell,ott úgy sem üldögélek.a fürdőszobában hősugárzó van.a villanyra kb 10000.-forintot költök két hónapra,de a lányomék néha az autót is ott töltik.
58. tumbo2 (válaszként erre: 57. - Törpilla)
2022. dec. 23. 09:32
csak úgy megy kifelé a meleg,előtte a kertben a virágok vígan vannak.
2022. dec. 23. 05:59
Sehogy a lehető legtöbbet fogyaszt
2022. dec. 23. 05:28

Nekunk tobb mint 20 eve van konvektor, akkor ennek is orultunk.. Kenyelmes, melegre mesz haza munkabol stb.

Hatrany, nekunk peneszedett a lakas.

2022. dec. 23. 05:22

Üdv. Jelenleg évente 1138 köbméter (idén, pont a napokban olvasták le 1147 m3) a gázfogyasztásom. A lakás szigetelt, korszerű műanyagnyílászárókkal szerelt. Két konvektor van, Vara-FÉG Basic 4.1.1 & 5.1.1, eddig is belefértem szépen a rezsilimitbe, de tegnap kiépítettem az új rendszert, hiszen most a szolgáltató is erre ösztönöz, és esetemben például 30 000 Ft-ot adott a két konvektor miatt a KonvekPro vezérlő + Computerm Q7RF digitális szobatermosztát Q7RF (RX) vevőegység trió megvásárlásához. Korábban azt csináltam, hogy éjjel nem akartam 24 fokban aludni, ezért bukóra volt éjszaka az ablak állítva, és reggelre csak két fokot csökkent a hőmérséklet. Ennek annyi előnye volt, hogy a szoba levegője is kicserélődött és nekem sem kellett egy fokozattal lentebb állítani manuálisan a Sit 630-as vezérlőt. Idén aztán már nem hagytam bukón az ablakot éjjelre, áttértem a nappali 15 perces szellőztetésre, így a penészesedés elkerülése is meg volt oldva továbbra is, de manuálisan kellett mindig a konvektort éjjelre egy fokkal lentebb venni. Mert ugye a mai modern (nekem például még három éves sincs), csőtermosztátos konvektorok is, hiába sokkal jobb vezérlésűek mint egy békebeli 40 éves CR1-es, olyanok, hogy beállítjuk egy fokozatra és azt temperálja 0-24-ig. Így belevágtam a finomhangolásba. Jelenleg így van beállítva:

A hálószobámban:

PROG 0 00:00 19C

PROG 1 4:00 21C

PROG 2 6:00 22C

PROG 3 7:30 23.5C

PROG 4 18:00 21 C

Nappali:

PROG 1 00:00 18C

PROG 2 5:00 20C

PROG 3 6:00 21.5C

PROG 4 8:00 23C


Nálatok milyen az ideális beállítás? Mik a tapasztalataitok?

A felszerelésről csináltam egy videót is:

[link]

54. Napsugár8 (válaszként erre: 53. - Zsuzsa9009)
2020. nov. 5. 07:31
Eszembe sem jutott volna. Igaz, hogy nálam padlószőnyeg van, de még nem volt ilyen fajta gondom. A meleg felfelé száll... Ha biztosabbnak érzed, akkor inkább egy db vastagabb padlószőnyeg szabjál oda, ami kb. megegyezik a parkettád színével. Szőnyeges boltokban u.n. szabáskor leeső szélekből viszonylag olcsón tudsz venni.
2020. nov. 5. 00:47
Sziasztok. Nekem az lenne a kérdésem, hogy a konvektor alá kell-e hővédő lemezt tenni a szobában? Szőnyeg nincs alatta, csak a padló. A régi FÉG még úgy volt kialakítva, hogy kis fémekkel rögzítve volt rá alulról egy lemez, de az újakon már nincs ilyen lemez, így teljesen bizonytalan vagyok, hogy vajon ha szükséges lenne, akkor jár-e hozzá, mint a régi esetében. Köszönöm a segítséget.
52. Napsugár8 (válaszként erre: 51. - Rabankari)
2020. szept. 30. 20:55
Meg én panelban lakom, tehát oldalról és alul-felül is kapok fűtést, már amikor az alattam lakó is fűt. Már egy éve elköltözött a nénike, a lányáékhoz, a lakást nem fűtik, érzem is a lábamon. Kell a vastag zokni. :))
51. rabankari (válaszként erre: 50. - Napsugár8)
2020. szept. 30. 20:50

Mindenesetre nagyon ügyes,ahogy elérted,azt a napi 3-4 m3 megtakarítást!

Én is gázzal fűtök,igaz, nem konvenktor van, hanem radiátor. Nagyon sokat számít az is, ha van redőny.

50. Napsugár8 (válaszként erre: 48. - Rabankari)
2020. szept. 30. 20:20

Bocsi, igazad van. A villanynak az átlagára van valahol 38-40 ft körül, hirtelen azzal kavartam. A gáz ára 120-130 ft/m3, fűtőértéktől függően.


Hát ezért csukom én be inkább a szoba ajtót, és az előszobát, ill. a konyha felé közlekedőt nem fűtöm. Ez utóbbiakon leginkább csak keresztül megyek, annyi idő alatt nem fogok megfagyni.

Megy a konvektor a szobában, amikor már odakint zúzmarás hideg van, akkor kapcsolom be abba a mini konyhában levőt is. Addig még elég a tűzhely melege. A fürdőszobában hőtárolós villany radiátor van. Az sem megy egész nap, csak este lehelek bele meleget. :)

49. Channa* (válaszként erre: 48. - Rabankari)
2020. szept. 30. 20:06

Igen!

Ennyi az ára.

48. rabankari (válaszként erre: 45. - Napsugár8)
2020. szept. 30. 19:44

100 m3 gáz, havi 4000 Ft???

Kb. egy m3 gáz 100-115ft között van.

Szerintem ha 100 m3 gázt spórolsz ezzel a módszerrel, akkor az jóval több, mint havi 4000 Ft spórolás!

47. Channa* (válaszként erre: 42. - Amaunet)
2020. szept. 30. 19:10

Pont így csináltam, csak nem 1 napos intervallumot néztem, hanem 1 hetest.

Így alakítottuk ki ezt, ahogy fűtünk.


Igen, az ablakokat szigeteltük, az ablakok között párna van, illetve az erkély ajtónál és a bejáratinál lent a padlón egy termotakaróból készített hurka.


Nyáron nem szeretem a szőnyeget a lakásba, de így ősszel már leteszek az előszobába is, illetve a szobákba is, valamint termo hurkát csináltam a szoba ajtókhoz is.


Ja, a mi lakásunk körbenyitható, így ha itthon vagyunk, akkor kinyitunk minden ajtót és ilyenkor 1 konvektorral fűtünk.

46. Channa* (válaszként erre: 37. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 30. 19:05

Semmiképp ne hagyd kihűlni a lakást, azaz menjen a konvektor 3-as fokozaton. esetleg, ha kevés lesz, mert hidegebb lesz, akkor négyesen hagyd, valamint lehet, hogy esténként egy kicsit feljebb kell majd tekerni.

Én így szoktam.


Most elég volt annyi, hogy elindítottuk a konvektorokat ötös fokozatra tettük, majd a szobákba levettük 3-ra, a konyhába meg őrlángon van. Így kellemes 22 fok van mindenhol.

Mi a konyhaival fűtjük az előszobát és a fürdőt is, illetve van egy kis gardróbunk, ami az előszobából nyílik. Ha nem felejtjük el, akkor azt nyitva hagyjuk, hogy ott se legyen nagyon hideg.


Mi egy közel 70 nm-es lakásban lakunk, 2 hatalmas szobánk van. A konyhánk is elég nagy, és az előszoba és fürdő sem túl kicsi és a belmagasságunk is 3,3-as. Így fizetek minden hónapban (átalány) 16.800 Ft-ot.

45. Napsugár8 (válaszként erre: 37. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 30. 16:43

Nálam is öregek a nyílás zárók, ahogy írták is, az ajtókra-ablakokra a szigetelő csík, az ablak párkányra, ill. a bejárati ajtó elé raktam öreg plédet szétvágva, és beleszabtam méteres szivacsot. De ha csak aprított szivacsot kapsz, vagy akár kész díszpárnát, azzal tölts meg a kígyódat... Egyszobás garzonban lakok, éjszakára és ha napközben hosszabb időre elmentem (pl. dolgozni), visszavettem 2-esre a radiátort, azzal tartani tudja a 20 fokot, és onnét már nem sok fog elfogyni, ha feltekered és 21-22 fokot csinálsz.

Én úgy tapasztaltam, hogy ezzel módszerrel napi 3-4 m3-t tudtam spórolni, mintha állandóan 21-22 fokon menne a fűtés. Márpedig az a különbség egy hónapban 100 m3, és kb. havi 4000.- Ft különbség a számlánál. Pedig ez csak egy garzon!

44. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 43. - Guruljka)
2020. szept. 30. 16:41
Igen, de az az alacsonyabb hőfok max 18, ami sajnos nekünk elég hideg, főleg ha majd minuszok is lesznek
43. Guruljka (válaszként erre: 40. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 30. 14:49
A "temperál" elvileg azt jelenti, hogy tart egy alacsonyabb hőfokot. Biztos, hogy jól működik a szabályzója?
42. Amaunet (válaszként erre: 37. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 30. 14:12

Így, hogy átalányt fizettek a gázóra leolvasásával tudjátok mérni, hogy mennyi a fogyasztás ha egy hőfokon tartjátok folyamatosan a lakást vagy leveszitek reggel és este fel.

Ezt akár két nap alatt is ki lehet kísérletezni.


Az ablakoknál használjatok szigetelő szalagot (purfix) és ablakpárnát. Bejárati ajtóhoz valami nehéz, hőszigetelő függönyt.

41. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 39. - 2dcb748706)
2020. szept. 30. 11:26
Bocsánat félre értelmeztem a válaszodat. Már értem, köszönöm
40. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 39. - 2dcb748706)
2020. szept. 30. 11:25
Sajnos 1-es fokozaton nem fűt, csak temperál, ugyan olyan hideg van tőle
2020. szept. 30. 10:43
A mi lakásunkban konvektorok vannak. Kipróbáltuk hogy reggel őrlángra lehúztuk a szabályzót, délután a jéghideg lakásba hazaérve felhúztuk. Több energia kellett a hideg lakás felmelegítéséhez mint a lakás hőmérsékletének a szintentartásához. Szóval a tapasztalataim alapján hagyd nyugodtan a szabályozót 1 állásban.
38. Magdi985 (válaszként erre: 37. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 30. 10:09

A lakás adottságaitól is függ.

Szerintem kísérletezni kellene, hogy hogyan a legjobb. Pár napot így, pár napot úgy.

2020. szept. 30. 10:06

A konvektor csere itt nem jöhet szóba, a kérdésem nem ez volt igazából, hanem az, hogy akinek gázkonvektora van, az hogy oldja meg, hogy ne legyen fagy a lakásban. A hálószobában nincsen, mint írtam a konyhában és a nappaliban van, illetve egy 3. Szobában amit nem használunk. A nappaliban bekapcsoltuk. 3-as fokozaton van 21 fokon a szoba, ennél lejjebb nem megyek, mert nagyon hideg az már nekünk, a nyílászárók rosszak, régiek, önkormányzati lakásról van szó, kicserélni jelenleg nem tudjuk. Viszont azt sem szeretném, hogy egész nap tekergetni kelljen, ha elmegyünk itthonról és lekapcsoljuk akkor a hidegbe érünk haza, onnan gyorsan maxra kapcsolni, hogy befűtsön. Ezért az lenne a kérdés, hogy ha a konyhában is és a nappaliban is menne 3-4es fokozaton folyamatosan, akkor az érné e meg jobban, vagy ha fel le tekergetjük este, reggel, ha elmegyünk valahova.

És mint mondtam 12 ezer forintot fizetünk az év minden hónapjában, mert tavasszal az elszámolásnál kijött egy 30 ezres csekk, ezért betelefonáltam, és megoldották így, hogy minden hónapban fix összeget kelljen fizetni télen nyáron. Áprilisban kapcsoltuk ki, és most kapcsoltuk vissza, tehát volt jó pár “üres”hónapunk, amikor szintén fizettük a 12000ft-ot. Köszönöm annak, aki a kérdésemre válaszol.

36. Epresturmix (válaszként erre: 15. - Levarosbukta)
2020. szept. 30. 09:32
Egyetértek. Nekem is kell a klóra a meleg. :D
2020. szept. 30. 09:25

Nekünk is konvektor volt régen. Hideg volt, kattogott, Csúnya volt, de legalább drága is.

Pár éve szereltettünk a felújításkor kondenzacios kazánt, radiatorokat és egyes helyekre - ahol hideg burkolat van - padló fűtést.

Nappal 20 fokon tartjuk, a termosztát programozható, mire hazaérünk, 22 fokot csinál.

Diktáljuk az óra állást, a leghidegebb hónapban régen a konvektor mellett fizettünk 40 ezret is, így 20 ezer a legtöbb. Össze nem lehet hasonlítani mennyivel jobb.

Próbálkoztunk mi is mindennel, hogy lenne a jobb, de rossz volt az mindenhogy.

Érdemes utána nézni az MFB Bankos energiahtekonysagi teljesen kamatmentes hitelnek, az pont erre van kitalálva. Több ismerősöm is igénybe vette.

34. Channa* (válaszként erre: 31. - Aszparagusz)
2020. szept. 30. 09:06

Pontosan!


És valóban, amit írtál, egy kazán, amit manapság be lehet szereltetni, mert ez az előírás, közel 1 millióba kerül+radiátor, csövek, munkadíj, és ne feledkezzünk meg a a tervekről sem.


Nem rég elromlott a gázbojlerem, ha nem ilyet rakatok fel, akkor engedélyeztetni kellett volna, terveket és mindent beszerezni, ami rendesen megnövelte volna a kiadásunkat, ráadásul jó hosszú ideig nem lett volna melegvizünk sem.


És persze, ahhoz is kellett volna engedély, hogy az új ugyan olyan bojlert felszereljem...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook