Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gazdálkodási és menedzsment szak fórum

Gazdálkodási és menedzsment szak (beszélgetős fórum)


2019. aug. 26. 20:12
Szia Guruljka! Képzeld, sikerült, felvettek! :) Olyan boldog vagyok! :)
19. Bridzs87 (válaszként erre: 18. - Guruljka)
2019. aug. 2. 19:07
Köszönöm a biztató szavakat. :)
18. Guruljka (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2019. aug. 2. 18:50
Már csak azért sem, mert az élettapasztalat is számít a tanulási, vizsgázási stratégiában. Hidd el, saját élmény, mennyit számít.
17. Bridzs87 (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2019. aug. 2. 18:46
Úgy lesz! :)
16. Guruljka (válaszként erre: 15. - Bridzs87)
2019. aug. 2. 18:39
Ha netán most nem sikerül, akkor vedd tapasztalatszerzésnek. Semmiképp ne add fel!
15. Bridzs87 (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2019. aug. 2. 18:31

Szuper! Már elkezdtem a jelentkezést, aztán majd kiderül sikerül-e. :) Az biztos, hogyha felvesznek, nem lesz egyszerű, viszont az eredmény megéri és nagyon szeretném végig csinálni.

Na de jó, először vegyenek fel, nem sietek előre annyira. :)

14. Guruljka (válaszként erre: 12. - Bridzs87)
2019. aug. 2. 18:25
Nem! Soha, mert a nehezebb időszakban is mellettem álltak a tanáraim. Végül elfogadták valamelyest, hogy a nyelvtan nem az erősségem, csak használni tudom, megmagyarázni, de még megjegyezni sem. A záróvizsga ezen részén átrugdostak.
13. Guruljka (válaszként erre: 11. - Guruljka)
2019. aug. 2. 18:23

Ja, a poén meg az, hogy elsőre kivágtak az emelt szintű német érettségiről, mert figyelmetlen voltam az írásbelin. Gondolom, nem sokan szaladgáltak 2013-ban elégtelen írásbeli mellett 98%-os szóbelivel...(A felsőfokú nyelvvizsgám 1985-beli.) Szóval igen, finom volt! 😂 😂 😂

Semmiért nem adnám az egyetemi éveket. Még így levelezősön sem. Úgyhogy feltétlenül menj neki!

12. Bridzs87 (válaszként erre: 11. - Guruljka)
2019. aug. 2. 18:22

Olyan jó érzés ilyet olvasni, hogy valaki később próbálja meg és sikerül. :)


Menet közben volt esetleg olyan érzésed , hogy feladod? :D

11. Guruljka (válaszként erre: 10. - Bridzs87)
2019. aug. 2. 18:18

Köszönöm szépen - még megyek tovább, de egyelőre nincs pénzem.

Szakfordítóiból csak fizetős van, ahhoz kellett az alapdiploma, de már a gólyatábor idejétől fogva imádom az egészet. :D


Meglesz Neked is, az meg sosem volt szabály, hogy a diák ne szenvedjen néha. :D

10. Bridzs87 (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2019. aug. 2. 18:07

Gratulálok! Büszke lehetsz magadra! :) Biztos csodálatos érzés volt. :)


Köszönöm a jókívánságokat.

2019. aug. 2. 17:02

Én 1976-ban érettségiztem, és a 2014/15-ös tanévre jelentkeztem egyetemre. A régi érettségi pontjaimmal (töriből nem érettségiztem, mert akkor nem volt kötelező, de francia nyelvből igen) és a vadonatúj emelt szintű német érettségimmel besétáltam germanisztika szakra.

Másodévben elég keményre fordult a dolog, de minden túlélhető, négyes rendű alapdiplomát vettem át némi csúszással, idén februárban.

Úgyhogy boldog egyetemi éveket kívánok!

8. Guruljka (válaszként erre: 7. - Bridzs87)
2019. aug. 2. 16:57
Értem! Ha megvannak az előfeltételek, akkor hajrá, a többi pedig megoldódik menet közben.
7. Bridzs87 (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2019. aug. 2. 16:45
Most vannak a pótfelvételik, úgyhogy jelentkezhetek. Ráadásul idén lehet majd még jelentkezni a 2020-as keresztfélévre is. Legalább is én így tudom.
2019. aug. 2. 16:27

Azért a nyelvtudás sem mindegy, illetve a nyelvizsga megléte, a jövő évtől már a felvételhez is.

[link]


Szóval ha még nincs, akkor előbb az emelt szintű érettségire kell felkészülnöd.

Mindenképp csak jövőre jelentkezhetsz, addig tanulmányozd a felvi.hu-t, esetleg találhatsz (lakóhelyedtől függően) hasonló, de esetleg matekmentesebb szakot.

5. Bridzs87 (válaszként erre: 4. - Aszparagusz)
2019. aug. 2. 16:15
Igen, erről is olvastam. Őszinte leszek. Anno 2005-ben érettségiztem, sajnos egy betegség miatt nem lettek túl jók az eredményeim, ezért nem is mentem felsőoktatásra. A mai napig nagyon bánt, mert mindig jó eszem volt és nagyban rontja az önbecsülésemet. Most pedig úgy gondoltam, hogy talán meg kellene próbálnom. :)
4. aszparagusz (válaszként erre: 3. - Bridzs87)
2019. aug. 2. 16:01

Nagyban függ attól, hogy melyik egyetemen végzed el.

Vannak "no name" egyetemek, az ottani végzettséget a munkáltatók nem nagyon értékelik.

3. Bridzs87 (válaszként erre: 2. - Viva70)
2019. aug. 2. 15:33
Köszönöm a választ. Sokan azt írják, hogy divatszak, mert rengetegen végzik el és hogy nem olyan jók az elhelyezkedési esélyek. Viszont nekem szimpatikusabb, mint a pénzügy-számvitel.
2. viva70 (válaszként erre: 1. - Bridzs87)
2019. aug. 2. 14:25
Szia! A lányom ezen a szakon végzett pár éve. Neki nem volt a matematikával gondja. Igaz ő már középiskolában is emelt matekra járt. Alapképzés után ment is tovább mesterképzésre. Szerintem jók az elhelyezkedési esélyek azzal a szakkal..., bár az én lányom jelenleg egész más területen dolgozik.
2019. aug. 2. 10:18

Sziasztok!


Az érdekelne, hogy mennyire nehéz ez a szak, főleg a matekra gondolok? Valamint milyen esélyekkel lehet vele elhelyezkedni és milyen munkakört lehet vele betölteni?

Köszönöm a válaszokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook