Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Önellátó gazdálkodás nyugdíj helyett? fórum

Önellátó gazdálkodás nyugdíj helyett? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
283. 3d0696d927 (válaszként erre: 277. - 21f95a0056)
2012. okt. 3. 20:01
Ezt a linket én is elmentem. Sose lehessen tudni... ;)
282. eclipse86 (válaszként erre: 281. - Fenife)
2012. okt. 3. 19:14
Szia! Néhány hete láttam a levlistán, hogy Szabolcsból, Nyírségből és BAZ megyéből is vannak önellátós-gazdálkodós családok, akik szintén ismeretségeket keresnek a környékükön, javaslom iratkozz fel te is: barkaprogram+subscribe@googlegroups.com és lehet hogy lesznek hasonszőrű új barátok. Egyébként én is Pest megyéből vagyok.
281. Fenife (válaszként erre: 270. - Eclipse86)
2012. okt. 2. 20:29
Köszi az ötletet. Vannak virtuális barátaim, vannak akikkel pl. már telefonos kapcsolatban is vagyok, de valahogy mindenki Pest környéke vagy Dunántúl. Én meg itt kelet Mo-on. Pedig lehet, hogy a szomszéd utcában is vannak hasonló gondolatokkal, életfelfogással rendelkezők, csak nem is tudunk egymásról.
280. pista55 (válaszként erre: 276. - Szabot.88)
2012. okt. 2. 18:23

Nem olvastam végig, de addig nem találkoztam olyannal, hogy 600 ezer forintig nem kell adózni. Ez változott?

Én még ott tartok, hogy bemegyek az APEH-hoz, kérek adószámot, azután vagy előtte a falugazdászhoz ahol kérek ezer forint ellenében őstermelői igazolványt. Az adószámmal elmehetek a nyomtatványboltba és vehetek nyugta és számlatömböt.

279. eclipse86 (válaszként erre: 277. - 21f95a0056)
2012. okt. 2. 15:52
Köszönöm, gyorsak voltatok :)
278. 21f95a0056 (válaszként erre: 276. - Szabot.88)
2012. okt. 2. 15:33
:-)
2012. okt. 2. 15:33
2012. okt. 2. 15:32
275. eclipse86 (válaszként erre: 274. - 21f95a0056)
2012. okt. 2. 15:29
Kistermelői/őstermelői kiváltásának mik a feltételei, és hogy van az adózás? Nem vagyok képben a változtatásokkal. Köszönöm ha leírod.
274. 21f95a0056 (válaszként erre: 273. - Pista55)
2012. okt. 2. 15:25

Nem olyan bonyolult ám ne gondold....vannak forgalombahozatali szabályok amiket a kistermelőnek(ebben az esetben nekem) be kell tartania..és mehet ....


Amivel én sajnos elég gyakran találkoztam...kereskedői oldalról.."Na paraszt aggyad óccson".azaz...Sz..ért...h..ért..kb....mindez meglehetősen primitív stílusban....


viszont aki megbecsül, a nekem úgy jön ki el is jön az áruért, időben rendel....stb...



Nekem is ez a tervem egyébként....viszont mérlegelnem kell azt is hogy vagy termelek vagy értékesítek....mert a kettő együtt nagyon nehézkes .....Mi tejtermékkel foglalkozunk saját állományból...úgyhogy nagyon nem könnyű....persze szép dolog a közvetlen értékesítés.....Csak a napi 3-4 óra alvásból nem egyszerű még még még lecsípni....egy szem szombat délelőtti piac meg édeskevés a megélhetéshez...

273. pista55 (válaszként erre: 272. - 21f95a0056)
2012. okt. 2. 15:01
Lehet, hogy én is nyitnék egy ilyen boltot ha nem lenne ennyire agyon szabályozva. Azt sem tudja az ember, hogy kezdhetne hozzá. Kizárólag csak kistermelőktől vásárolni és felcímkézni a termelő nevével.
272. 21f95a0056 (válaszként erre: 271. - Eclipse86)
2012. okt. 2. 14:56

Hmmm hát igen...Én azt látom hogy kezdenek némely kisboltok is kiábrándulni a "nagykerekből"...és akiket anno megnyomorítottak a multik (kisboltok)...azok is kezdenek szépen visszaszivárogni....látok egyre több kisboltot akik pl..kistermelői mézet,füstöltárut, tejterméket ,zöldséget gyümölcsöt árulnak....és nem horror árakon...


Hát igen a baj a mennyiséggel és a fejekben is van kicsit...

271. eclipse86 (válaszként erre: 268. - 21f95a0056)
2012. okt. 2. 14:27
Szia! Akkor lehetne kiegyensúlyozott ez a viszony, ha a kereskedők nem multik lennének, akik a profitért a termelőket tönkreteszik, hanem kisebb vállalkozások, szövetkezetek. Pl. Magyar Családellátó. Az alternatív termelői-vásárlói közösségek is jól működnek már nyugatabbra, nálunk még csak kevés van, pl. Szatyor, de bízom benne hogy fejlődni fog.
270. eclipse86 (válaszként erre: 266. - Fenife)
2012. okt. 2. 14:25
Szia!Javaslom tematikus levelező listák ill. bloggerek keresését, így is lehet ismerkedni. Én a Bárka levelező listán vagyok fenn, a virtuális kapcsolatokból személyesek is kialakulnak, és az egymás közelében lakó emberkék megkeresik egymást.
269. Annie1130 (válaszként erre: 267. - Annie1130)
2012. okt. 2. 08:29
Ja, és a stressz jó dolog!Az ő szempontjukból mindenképpen...hiszen a frusztrált ember ebben a mai, orálisan fixált társadalmunkban dohányzik, eszik, iszik, stb., ami újabb súlyos bevételeket termel az előbb említett zsebekbe. Az ember mindent csinál a szájával, csak éppen nem tiltakozik, vagy ha tiltakozik is ez ellen a beteg(es) rendszer ellen, nem teszi azt elég hangosan!
2012. okt. 2. 08:22

Sziasztok!!

Ami magyarországon reális lehet....az a falu és a város kiegyensúlyozott viszonya...


Illetve az hogy legyen a kereskedő és a termelők között egy egészséges viszony....


A termelő termeljen a kereskedő árusítson..jó magyar terméket...és egyik se akarja lehúzni a másikat....


Vannak ilyen partneri kapcsolataim....odaadom a termékemet olcsóbban..pont annyival amennyi az üzemanyagom a helypénzem stb lenne a tisztességes magyar kereskedőnek is...a közvetlen értékesítés mellett....ha a városokban ilyenek lennének.....a termelő tudna termelni, a kereskedő eladni,tisztességes áron......akkor nem kellene egy fenékkel sok lovat megülni...és talán elmaradnának a maradandó egészségkárosodások is.D

267. Annie1130 (válaszként erre: 258. - Syksy)
2012. okt. 2. 08:22
Az ő érdekük nem az, hogy kiegyensúlyozott, boldog családok legyenek, hanem az, hogy minél többen termeljenek a világon, és lehetetőleg ne a kiskertjében magának, hanem egy munkahelyen, ahol reggeltől estig gályázhat az ember évtizedeken keresztül...
266. Fenife (válaszként erre: 265. - Eclipse86)
2012. okt. 2. 08:04

Ezzel tökéletesen egyetértek, csak sajnos én csak írigykedő, másoknak direkte aláásó családokat találok magam körül. Biztos azért, mert eddig mi sem ilyen életet éltünk, most kezdünk szép lassan átalakulni. :-)))

Csakhogy. Nem hogy nem segítenek, vagy nem fognak össze az emberek, még a Te tapasztalati vagy csak jó szívből adott segítségedet is elutasítják.

Így aztán azzal, hogy kiléptünk bizonyos szinten az eddigi multis világból igen-igen elmagányosodtunk. :-(((

265. eclipse86 (válaszként erre: 264. - Pista55)
2012. okt. 1. 13:34
Valamennyi pénzbeli bevétel mindenképpen kell, de sokkal kevesebb mint a városban. Mi pénzt tudunk spórolni amióta költöztünk. Sok mindentől függ, kinek mennyi pénz kell, milyen szintű közművesítést szeretne használni, mennyi élelmiszert tud megtermelni, egyéb dolgokat előállítani. Fűtésre mindenképpen kell gyűjteni, még ha valaki kihúz is egy telet 5 m3 fával, csak keveseknek adatik meg hogy erdőjük is legyen a birtokhoz. Egyetlen család az önellátást nem tudja megvalósítani, kell egy jó közösség, akár egy nagyobb falun belül baráti családok összefogása, akár egy kis falu teljes közössége, ökofalvak pl. Vagy érdemes olvasgatni az Anasztázia-könyvek ötlete alapján szerveződő családi településekről, birtokosi közösségekről.
264. pista55 (válaszként erre: 263. - Eclipse86)
2012. szept. 29. 23:33
Igen, az van, hogy jobb ott, de önellátóvá válni nehéz. Kell hozzá mindenképpen egy munkahely amiből minden hónapban számíthat az ember bevételre mert Te is látod biztosan, hogy ott is sok pénz kell.
2012. szept. 29. 23:09

"örülök hogy élek, csatlakoznék" XD akartam írni, örülök hogy él, mármint ez a fórum.

Jó döntés volt részünkről, semmiképpen nem költöznénk már vissza a nagyvárosba. Egészségesebben, egyszerűbben és tudatosabban élünk. Voltak és lesznek is nehézségek, de több az előnye mint a hátránya. Még jobb csak akkor lehetne, ha a férjemnek is sikerülne megszabadulni a heti több napos ingázástól, reméljük ez a közeljövőben megvalósulhat.

262. pista55 (válaszként erre: 261. - Eclipse86)
2012. szept. 29. 21:20
Szia! Elmesélheted, hogy jobb lett-e így az életed!
2012. szept. 29. 21:18
Sziasztok!Most találtam erre a fórumra, örülök hogy élek, csatlakoznék. A párommal és gyermekünkkel tavaly novemberben költöztünk ki Bp. XIII. kerületből falura. Mindketten panelben nőttünk fel, kizárólag elméleti felkészüléssel vágtunk bele a háztáji gazdálkodásba. Tapasztalatainkat szívesen megosztom, kérdésekre válaszolok ha tudok.
2012. szept. 28. 20:27
Elméletben hogy tudjuk, és milyen kevesen tudnak már kiugrani a mókuskerékből... :(
2012. szept. 28. 13:37
Hát igen....persze nem szeretnék a patakparton mosni, de biztosan sokkal jobb lenne a gyerekeknek. Én szerencsés voltam, mert itthon lehettem , míg a gyerekek fel nem nőttek, vagyis még most is, és az őszi-téli hónapokban sokat tudtam foglalkozni velük. Azt hiszem sikerült is lelkileg egészséges gyerekeket nevelnem.:)
258. Syksy
2012. szept. 28. 13:20

[link]


Háziasszonyi teendők – Gedő Ibolya


Műsor tartalma

Alapvetően az emberiség több száz évvel ezelőtt úgy építette fel a családmodelljét, hogy a férfi keresetéből eltartotta a családját, a nő pedig mindenféle háztartási munkát elvégzett: mosás, főzés, varrás, gyermeknevelés, kerti teendők ellátása, állatok körüli teendők, esetleg szappanfőzés. Ez azonban megváltozott egy zseniális ötletnek köszönhetően, mégpedig, hogy minél több adózót vonjanak be. A Rothschild Alapítvány elkezdte támogatni a nők emancipációs mozgalmát. Ennek az lett az eredménye, hogy kétszer annyi adófizetője van a világnak, ugyanakkor feleannyi gondoskodó Édesanya a családokban. Ezt a régi fajta anyamodellt szeretné újból bemutatni Gedő Ibolya.

257. syria (válaszként erre: 253. - Szabot.88)
2012. szept. 24. 17:52

Fent soha nem fognak felébredni, mert nagyon jól élnek a kisemberek vérén. :( De hát mi akartuk!


Lassan tényleg odajutunk, hogy akinek van lehetősége (és szereti, érti csinálni), csak a saját ellátására termel. Arról legalább tudja, hogy nincs agyonvegyszerezve, génmanipulálva, stb.

256. 3d0696d927 (válaszként erre: 255. - Rohiani)
2012. szept. 24. 17:52

Igen, ismerős ez... :(


A piacon tényleg szép a termék, amíg van. Szombaton Tatán tízkor már nem volt tojás. Egy szem sem!


Nekem a tacskós, gyári tojás lehet sárga, de olyan tápízt érzek rajta, hogy vendégségben jópofiból sem tudom megenni. Pedig nem vagyok finnyás.

255. rohiani
2012. szept. 24. 15:22

Nem olvastam végig az egész fórumot, csak egy pár hozzászólást, de itt nagyon sok városi azt hiszi, hogy vidéken olyan jó, mert megtermeled magadnak a sok zöldséget, gyümölcsöt, húst.

Hát ez nem így van, ugyanis nem éri meg. Anyumék világ életükben vidéken éltek, mindig volt kert (minden évbe egyre kisebb lesz, mert nincs értelme beültetni), ma már az egész fű és pár gyümölcs fa.

A vetemény ültetni, eggyelni, kapálni, öntözni kell (naponta). Ha nincs fúrt kút az öntözés kész vagyon, ha nem öntözöd a termés sz..r. Egyébként is rizikós, hogy milyen lesz a termés, sok kis apró burgonya, répa, minden. Kukacos meggy, cseresznye. Lehet, hogy valami elfagy, sőt az utóbbi években csak erre volt példa, szépen virágzik a sok fa, aztán május közepén 3-4 fagyos reggel, nesze neked szép termés.

Az állattartás pedig megint sz..r. Drága a takarmány. Jó hangzik, hogy mindig van friss tojás, de ez nem így van, sokba van a tartásuk is, főleg. Csak akkor éri meg, ha több száz van belőle, csak egy háztatásra valót nem érdemes tartani, ha meg csak "moslékon" és zöld növényeken tartja az ember, akkor inkább vegyen a tescoba tojást az ember, mert az is van olyan sárga.

Egy vidékről felköltözött.

Van kertem, de csak virág van benne, ugyanis a piacon, boltban olyan szép árut kapok, amit nem biztos, hogy itthon meg tudnék termelni.

254. 3d0696d927 (válaszként erre: 253. - Szabot.88)
2012. szept. 24. 15:03
A cél nem az ellenőrzés, hanem a büntetés. Ez a baj. Ha van sapka, azért, ha nincs, akkor azért...
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook