Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯
7139. Firpo (válaszként erre: 7138. - Fe80e17aca)
2016. júl. 11. 14:51
Szerintem egyáltalán nem baj,hogy a dolgozó nem tudja az Ügyfél pénzét "bemondásra" kiutaltatni,vagy számára költséggel járó tranzakciót kezdeményezni. Sőt!
7138. fe80e17aca (válaszként erre: 7137. - Firpo)
2016. júl. 11. 13:04

Igen...-már én tapasztaltam ezt a tényt.., de ezért nem voltam maradéktalanul "Boldog"!


:)


Nem is arra vágyok, hogy a pénzmozgásokkal kapcsolatosan ügy-intézzenek a Személyi Bankárjaim, de elvárom tőlük, az ismereteket, pláne a céggel szemben is...., amivel megbíztam!


Na ,itt, rajtad kívül (+Debrecen!), nem remekel senki más...


Köszi...

7137. Firpo (válaszként erre: 7136. - Fe80e17aca)
2016. júl. 11. 12:10

Azért kell az Ügyfélnek a központot hívnia egyes esetekben,mert a személyi bankártól nem fogadnak el pénzmozgással járó bejelentéseket,módosításokat az Ügyfél nevében.

Bizonyos tranzakciókhoz az Ügyfél egyértelmű beazonosítása szükséges.

7136. fe80e17aca (válaszként erre: 7109. - Firpo)
2016. júl. 11. 12:00

Miért kell egy "ügyfélnek" a Központot felhívni, amikor 1 személyre szabott bankárunk is van ott jelen?


Lehetséges hogy azok a bizonyos "ügyfelek" hallgatnak el...-időnként-...

?

7135. Firpo (válaszként erre: 7134. - Mickany)
2016. jún. 22. 14:20

Elméletileg 30 napon belül megtörténik.

Az Államkincstár válaszára vár ilyenkor a cég.

A legegyszerűbb a központnál érdeklődni,ott látják hogy hogyan áll a dolog.

7134. Mickany
2016. jún. 22. 13:13

Sziasztok!


Szeretném a segítségeteket kérni! Két Fundi szerződésem van, egyiken anyukám a kedvezményezett. Ha szeretném a kedvezményezett pozíciónkat megcseréli, kb. mennyi idő alatt írja át a Fundamenta? (Ha még e hóban kérem a cserét, vajon Júliusban már megtörténik az átírás?)

7133. Firpo (válaszként erre: 7132. - Debrecen88)
2016. jún. 22. 12:27

Igaz,ezt kihagytam az okfejtésből. ;)

(Azt valószínűsítettem hogy nem közös,magam sem tudom miért.)

7132. Debrecen88 (válaszként erre: 7131. - Firpo)
2016. jún. 22. 08:21
Ha a gyermek közös, akkor mehet a közeli hozzátartozói nyilatkozattal!
7131. Firpo (válaszként erre: 7130. - Bubamari)
2016. jún. 21. 22:10

Kedves Bubamari!

A kedvezményezett közeli hozzátartozójának ingatlanára (vagy sajátra) lehet felhasználni.

(A gyermekednek nem lesz közeli hozzátartozója elvileg,csak ha a gyámja is lesz.)

Élettársat nem jelölhetsz meg kedvezményezettnek hivatalosan...

A szabályos eljárás az lenne,hogy miután összeházasodtatok,azutáni dátummal jelölöd meg kedvezményezettnek a férjedet,és így az ő lakáscéljára felhasználható a szerződés.

(Viszont így kicsúszol az időből,mert 29-én ha visszaküldöd az értesítőt,az már nem fog időben rögzítésre kerülni.)

Szerintem az működne,ha visszaküldöd a kiutalási értesítőt júliusban az eredeti szereplőkkel kitöltve,majd a hitelkérelmet július 29-e után beadva abban módosítani a kedvezményezettet.

Nevet ne változtass a hitelkérelem bírálata alatt,mert változnak a neveden kívül az igazolvány számok is,nem lesz jó.

8 évesnél a saját megtakarítást hozamokkal nem kell leigazolni,csak a hitelösszeget.

A fentieket egyeztetni kell a központtal.

Ha neked nem hajlandók,akkor a szeb-nek.

7130. Bubamari
2016. jún. 21. 16:11

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, lenne néhány kérdésem, mert nincsenek lakáskasszás tapasztalataim. Sürgős lenne, szeretnék tisztába lenni a lehetőségeimmel. Az ügyintézőmet nem érem utol, az ügyfélszolgálat pedig visszairányít hozzá.

Idén májusban járt le a 8 éves szabad felhasználású lakás előtakarékosságim. Megkaptam a nyilatkozatokat is, július 31-ig nyilatkoznom kell,szeptemberben utalnának.

A szerződő én voltam, a kedvezményezett a kiskorú lányom.

A párommal gondolkodtunk, hogy lakásfelújításba kezdenénk,igényt tartanánk a kölcsönre,de a házunk az ő tulajdona.

Emiatt merültek fel kérdések:

- Feltudjuk-e venni a kölcsönt, vagy változtatni kell a kedvezményezetten, át kell íratnom a páromra, aki még nem a férjem, csak július 29-én lesz az.

- Nevet fogok változtatni, a személyigazolványom is lejár, ez gondot okozhat?

- Ha sikerülne a kölcsön és megkapjuk, a megtakarításomat szabadon felhasználhatom és csak a kölcsön összegéről kellenek számlák?

- A munkálatokat (ablakcsere, szigetelés)a párom és a rokonság csinálná. Kötelező munkadíj számlának lennie?

Válaszotokat, segítségeteket előre is köszönöm!

2016. jún. 11. 13:33

Meglepett, hogy az FHB-t támadják...


A Posta az egy olyan hatalom, mint a média...összeszorítjuk a markunkat, hogy ez is beleférjen....-mondják.


Bocsi, hogy másféle pénzügyi dolgokról írok ezen a fórumon, de egy teljes pénzügyi képléthez ez is hozzátartozik, szerintem...:DDD

7128. Firpo (válaszként erre: 7127. - Viktória_1975)
2016. jún. 8. 22:52

Kedves Viktória_1975!


Módosításra van mód.

De az összeg emelésével valószínűleg már nem minősülne lejártnak a szerződésed,tehát áthidaló kölcsön lenne,nem lakáskölcsön.

Ez csak azért gond,mert áthidaló kölcsönnél feltétel az egy adóstárs (kivéve ha 400.000,-Ft nettó felett keresel,akkor nem).

Lakáskölcsönnél lehetséges alacsonyabb jövedelemmel is egyedül felvenni a hitelt,ha a hitelösszeg 1,5 millió alatt marad (a saját megtakarításon kívül),és ingatlanfedezet bevonásra kerül.

2016. jún. 8. 21:24

Sziasztok!


Többször kérte már segítségeteket, illetve véleményeteket, most ismételten hozzátok fordulok. Sajnos eddig más-más információt kaptam személyesen vagy telefonon feltett kérdésemre. Jelenleg van egy lakáskassza szerződésem, mely elérte a 48. hónapot. A szerződéses összeg 1 940 000 Ft.- Jelenlegi egyenlegem 1 035 000, míg az állami támogatás egyenlege 177 000 Ft.-. Felújításba szeretnék kezdeni, fűtést korszerűsíteni illetve a fürdőszobát felújítani. Sajnos váratlan kiadás miatt a saját tőkém csökkent, így afelől szeretnék érdeklődi, hogy szerintetek lehet e vmilyen módon a szerződéses összeget megemelni, amihez hozzájuthatok, vagy van-e értelme? Nagyjából 2,4 millió forintra lenne szükségem. Kezest sajnos nem tudok bevonni. Válaszotokat köszönöm!

7126. Firpo (válaszként erre: 7125. - 522978e066)
2016. jún. 8. 12:55

Sajnos igen...

Nem így kellett volna csinálni.

Nem kedvezményezettet kellett volna módosítani,hanem a szerződést átruházni,a jelenlegi kedvezményezett megtartásával.

Az azonnal megvan,a kedvezményezett módosítás heteket vesz igénybe,mert az Államkincstárnak vissza kell igazolnia.

Menni fog tovább a bírálat,még pozitív is lehet,de addig nem küldik ki a hitelcsomagot,amíg az Államkincstár nem válaszol...

7125. 522978e066 (válaszként erre: 7124. - Firpo)
2016. jún. 8. 11:35

Kedves Firpo!


Valamit mondott a SZEB, hogy édesapám lesz a kedvezményezett(?) és lemond majd a javamra...? Ilyen lehetséges? Ez lenne a kedvezményezett módosítás, amit említettél? Ha igen, akkor a módosítással mennyi időt vehet még kb. igénybe? Újabb 1 hónap? Mert az nagyon nem lenne jó....

7124. Firpo (válaszként erre: 7123. - 522978e066)
2016. jún. 8. 11:20

Kedves Panka!


Nem adják meg nehezen az áthidaló kölcsönt,sőt!

Csak a megfelelő számokkal/jövedelmekkel kell beadni,amit a szeb-nek tudnia kellene.

(Persze van úgy,hogy ki van centizve,az előminősítésen átmegy,de a bíráló kér adóstársat.)

Ha már kértek adóstársat és vontatok be,nagy eséllyel rendben lesz a dolog! :)

Ha kedvezményezett módosítjás nem történt,akkor általában 1 hét múlva válasz szokott lenni.

2016. jún. 8. 10:08

Kedves Fripo!


Azonnali áthidaló kölcsönt igényeltünk meg a fundánál lakóingatlan vásárlás céljából. A lényeg: Férjemmel együtt dolgozunk + két kiskorú gyermek. Ingatlan ára: 14,5M, önrész 7,5M, érékbecslés: 14M. 7M-t tudnak adni. Nincs más hitelünk, nem vagyunk adóslistán stb...Az ingatlan vidéken van, talán 2-es besorolás.

A SZB azt mondta meglesz! Mivel nekem magasabb a keresetem, az én nevemre került a hitelkonstrukció magasabb része. Lefoglalóztuk ügyvédnél, megvolt az előszerződés...stb. Egyszóval végigcsináltuk a protokollt, egy rakás pénzt tettünk már bele...1 hónapra rá jött az értesítő, hogy még egy adótárs bevonása szükséges. Tény, hogy hiába dupláját vagy annál többet hoz haza a férjem, a létminimum fölött valamennyivel van csak bejelentve a munkahelyén...

Olvastam, most utólag, hogy az áthidaló kölcsönt nehezen adják meg. Adóstársnak nyugdíjas édesapámat vontuk be végül (ez van most folyamatban). Mennyi esély van arra, hogy ez így elég lesz? Mit mutat a gyakorlat/statisztika? Mi várható még, ha lesz folytatás? Mennyi időt vesz így igénybe? A SZB szerint elég lesz! de ezt ugye már hallottuk, és valószínűleg nem rajta fog múlni...Köszönöm válaszod!

7122. Firpo (válaszként erre: 7120. - Katyusi)
2016. jún. 6. 01:17
Illetve abban az esetben nem kell számla,ha végtörleszted a hitelt,és az állami támogatást nem veszed igénybe,nem számíttatod bele.
7121. Firpo (válaszként erre: 7120. - Katyusi)
2016. jún. 5. 18:11

Kedves Katyusi!


A teljes összegről kell a számla.

Beépíthető dolgokról szólhatnak,illetve építőanyagokról és az ezekhez kapcsolódó munkadíjakról. (Tankolásról nem...)

Kis részben el lehet számoltatni saját munkát is,amiről nincs számla.

(Például megvettem a festéket,arról van számla,de én festettem ki,így a munkadíjról nincs,azt vélelmezik.)

A konkrét dolgokról mindig egyeztetni kell a központtal telefonon (0614118181),ott azonnal megmondják hogy az adott tétel jó lesz-e lakáscél igazoló számlának.

7120. Katyusi
2016. jún. 4. 20:19

Sziasztok!



Tapasztalatokra lennék kíváncsi.

2 éve felújítási hitelt vettünk fel. 4,3 milliót, 10 évre.

Ezekről számla kell. Tudjátok-e, milyen számlát fogadnak el?

Amikor felvettük, a bankárunk azt mondta, bármiről elfogadnak számlát, még tankolásról is.

Most azt hallottuk, hogy csak a beépített dolgok számítanak.

Most (2 év után) lehetőségünk lenne visszafizetni. Szerintetek a 4,3 millióról kell a számla vagy csak időarányosan?


Köszönöm a válaszokat!

7119. Firpo
2016. jún. 1. 16:29

No,elfogytak a kérdések?

Ezek szerint mindenkinek halad az ügye rendben,ami jó! :)

7118. Firpo (válaszként erre: 7117. - Lolly20)
2016. máj. 10. 17:41

Kedves Lolly20!


A bírálat ettől bonyolultabb,minthogy biztosat lehessen mondani.

(Ezt a pénzintézetek érthető okokból igen nagy titokban tartják.)

Az előminősítés viszont arra szolgál,hogy az esélytelen ügyletek beadva se legyenek.

Ha befogadják,akkor jó eséllyel rendben lesz. (75+%)

A leírt paraméterek alapján (bár nem a legerősebbek a jövedelmek) szerintem rendben lehet a tapasztalataim alapján.

7117. Lolly20
2016. máj. 10. 14:19

Kedves Fripo!

Mai nap folyamán adjuk be a fundamenta hitelkérelmet, kérdésem az lenne, hogy hogyan számolják a bevételből, hogy megkapjuk e!? Vagyis 2gyermekünk van, őrájuk 30-30ezret írt a bankár, rezsit meg mit számolnak? Hitelünk nincs, bevételünk összesen papíron: 190.000.ft. A ház vételára: 6,5millió. 2millió önerőnk van már ügyvédi letétbe, 3.100.000. Ft hitel kell a fundamentától, 1.430.000.ft pedig a csok. Viszont felújításra kapunk állítólag 1.900.000ftot, így a hitelünk 5millió ft lesz. Meg fogjuk ezek az adatok alapján kapni? A házat 10.200.000ft-ra becsülték! Köszönöm a választ! :)

7116. Firpo (válaszként erre: 7115. - Botesz22)
2016. máj. 9. 00:57

Kedves botesz22!


Fel lehet venni,már az első hónaptól.

Folyósítás általában 60 napon belül történik.

Önerő viszont nem lesz,mivel ez is egy hitel lenne így,amihez szükséges ingatlan fedezet.

7115. botesz22
2016. máj. 8. 10:22

Kedves Firpo! Azt szeretnèm kèrdezni hogy ha a pàrom és én kötünk kèt 20 ezres fundàt 4 èv 4 hónapra akkor a futam idő lejàrata előtt fel lehet e venni a teljes összeget (àllami tàmogatàssal) ami a futamidő végén lenne megtakarításként.

Ez az összeg önerő lenne a lakàsvàsàrlàsnàl egy banki hitelben.

Illetve ha lehetsèges ez akkor mennyi hónap befizetés utàn lehet igènybe venni??

A kiutalàs mennyi idő utàn törtènik meg ?

Előre is köszi a vàlaszt!

7114. Firpo (válaszként erre: 7113. - Firpo)
2016. máj. 3. 00:51
Az kifelejtettem,hogy nem kell tulajdonosnak lenniük (már egy ideje) a közeli hozzátartozóknak szerencsére,akiknek az adószáma fel van használva.
7113. Firpo (válaszként erre: 7112. - Nátháska)
2016. máj. 2. 15:09

Kedves Nátháska!


Közeli hozzátartók szerződései felhasználhatóak,összevonhatóak egy családtag lakáscélja érdekében.

Annyit érdemes kötni,amennyi a biztonságosan elkülöníthető szabad pénzeszköz havonta,hogy a lehető legnagyobb állami támogatás realizálódjon.

A hitel kicsit más kérdés,ismerni kell a pontos paramétereket ahhoz,hogy jó tanácsot lehessen adni.

Írtam üzenetet!

2016. máj. 2. 11:15

Kedves Firpo!


Lakásfelújításhoz szeretnék 4 éves Fundamenta-előtakarékossági szerződést kötni, de egy kicsit elvesztem a részletekben.


Kb. 2-3 év múlva saját önerőből szeretnék házat venni, teljesen felújítandót. Abban kérném a segítségét, hogy 1 vagy 2 szerződést kössek-e. Egyedülálló vagyok, így a másik szerződés az édesapám nevére lenne kötve az állami támogatás miatt. Ebben az esetben, ha én vagyok a lakás tulajdonosa, akkor Ő költheti az előtakarékossági szerződését közeli hozzátartozó házára, vagy kell tulajdoni hányadának lennie az ingatlanban?


A másik kérdésem, hogy ha saját 4 évre kötött szerződésemet félidőben szeretném felújításra felhasználni és megtoldom a kb 4 %-os hitellel, akkor ténylegesen mekkora összeget kaphatok felújításra, mennyire tolja ez ki a hiteltörlesztési időt és mennyi lesz a havi törlesztőrészletem?


Köszönöm szépen!

7111. Firpo (válaszként erre: 7110. - Meroly)
2016. ápr. 22. 16:31
Írtam üzenetet!
7110. meroly (válaszként erre: 7109. - Firpo)
2016. ápr. 22. 14:32

Ez utóbbit sajnos én is tapasztalatból tudom, Budapest Bankkal a végén a békéltető testületnél beszélgettünk egy hosszút, kicsi ugyan, de némi kártérítést kaptam és minden reklamációm elfogadták.


Nem szeretnék a fundával is így járni.


Keresek egy másik bankárt és leülünk beszélgetni.

❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook