Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fülplasztika tapasztalatok fórum

Fülplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2007. jan. 23. 13:04

RAKTAM FÖL KÉPEKET! :)

Ma reggel leszedték a kötést. Lila, duzzadt is egy kicsit, de már nem kell hozzá sok fantázia, hogy lássam: milyen szép lesz/lett! Úgy örülök neki! Életemben összesen nem töltöttem ennyi időt a tükör előtt, mint ma! :) A varratszedés minden híreszteléssel szemben gyakorlatilag fájdalmatlan. Húsz másodperc, és kicsit mintha húzódna, ennyi. Most viszont nagyon kell vigyázni fülikére pár hétig mert érzékeny, nagyon sérülékeny... Ja, és a teteje olyan zsibadt, hogy gyakorlatilag nem érzem. Ez vajon elmúlik? Állítólag hat hét, amíg teljesen meggyógyul. Ezután lehet sportolni is. Szerelmeskedni már előbb... (Megkérdeztem! :)

Mindenkinek, aki belevág, hasonló örömet és komplikációmentességet kívánok! Sziasztok!

2007. jan. 19. 09:39

Persze, hogy lesz kép! :) Előző nap csináltunk párat direkt arról, amilyen volt (kicsit csaltunk is, hogy az elálló jobban látszódjon, így maga a kép sem teljesen szimmetrikus - hühűűű, hogy integet!!!:D), ma fogunk a kötésről (így néz ki az ember egy hétig - egy kendővel meg se néznek az utcán - persze fiúknak bajosabb). Meg természetesen lesz majd kép a varratszedés utáni lila-duci állapotról, és azután a gyógyult eredményről is.

A fájdalom egyébként annyiban módosult, hogy első nap késő délután már eléggé rossz volt, akkor bevettem egy fájdalomcsillapítót, meg aztán éjszakára még egyet, hogy tudjak aludni. Ennyi. Azóta sem kellett több. Ma már alig fájdigál. Most már tényleg egyetlen problémám, hogy szép lesz-e... :-D

A képeket megpróbálom majd fölügyeskedni.

24. 4423e63349 (válaszként erre: 23. - Fruzska)
2007. jan. 16. 18:45

Szivesen varom a tovabbi beszamolodat!Jo lenne ha tudnal feltenni kepet a fülecskedröl milyen lett:-)

Gyors,fajdalommentes gyogyulast kivanok.

2007. jan. 16. 15:42

Sziasztok!

Gondoltam, megosztom én is a tapasztalataimat, hátha segít valakinek a döntésben. Ugyanis

MA REGGEL MEGMŰTÖTTÉK A FÜLEMET! :D

Ha szép lesz a végeredmény, akkor (vagyis kb. két hónap múlva) szívesen megírom azt is, hol csináltattam. Előzetesen ennyit: egy belvárosi magánklinikán.

Elöljáróban annyit elmondanék: úgy születtem, hogy az egyik fülem kicsit összegyűrődött odabent, és ugyan pár nap alatt visszasimult, de nem tökéletesen. Így enyhén elálló bal fül bontotta az arcom szimmetriáját immár 26 éve. Egyébként nagy hullámos kóchajam van, így sem a barátaim, sem az ellenségeim nem vették észre, oviban-suliban sem csúfolt soha senki. A párom két hónapig próbált lebeszélni a műtétről, aztán amikor látta, hogy ez nekem mekkora örömet jelentene, egyszer csak megkaptam az árát névnapomra... :)

Szóval szerintem nagyon fontos, hogy ne mások elvárásai miatt csinálja az ember. Aki kajlácska füllel nem tud elfogadni, az lapossal sem fog!!!

Moralizálásból ennyi elég is. Asszem a következőknek jobban örültök :)


A műtét maga egyáltalán nem volt rossz élmény. Kaptam vagy tizenöt-húsz szúrást a fülembe (azt hiszem, csak azért nem többet, mert nem volt több hely), ezután viszont SEMMIT nem éreztem. Ellenben mindent hallotam - vágás, égetés, kapargatás -, de az is csak eleinte volt bizarr, később inkább érdekes. Direkt füleltem, hogy mi történhet most. :)


Az egészben az volt a legrosszabb, hogy bár előtte elmentem wc-re, húsz perc múlva megint pisilni kellett. Ez azért nem akkora dráma, igaz? :) A műtét egyébként nem tartott tovább 30-35 percnél. Úgyhogy amikor azt mondták, kész, fölpattantam, hogy de jó, és szaladtam... Hallottam, hogy még kiabálnak a nővérkének, hogy kísérjen ki, szegény futott is utánam... :) Ezt látva aztán nem kellett ott maradnom még egy órát. Így 8:10-kor mentem be a műtőbe, és 9:10-kor zárójelentéssel, számlával, okosítással, kontroll-megbeszéléssel ültem befele a kocsiba. Jó, mi? :)


Amikor megvolt a varrás is, fölültettek, hogy körbetekerjék a fejemet. Ekkor megkérdeztem a dokinénit, hogy szép lett-e. Láttam, hogy őszinte büszkeséggel mondja: szép. Aztán még ki is fejtette, hogy ez hálás feladat volt, mert csak kicsi volt az eltérés, és nagyon puha a porc, úgyhogy könnyebb is megcsinálni, meg szebben, természetesebb ívben gyógyul; nem lesz rajta olyan törés. Szóval nagyon-nagyon reménykedem benne, hogy tényleg hasonlítani fog a szembecimborájára, és nem bánom meg az egészet!!! :-D


A kedvesemnek olyan hálás voltam, hogy hazaérve majdnem elbőgtem magam. Persze most már ő is örül. Éjjel egyikünk sem aludt semmit...

Az összes fórumot végigolvastam az elmúlt hetekben, ami körülbelül ezzel a témával foglalkozott. (Naná!:) Persze sajnos inkább mindenki csak kérdez, nagyon kevesen írják le utólag a tapasztalataikat. Mindenesetre akik leírták, azok mind olyan fájdalmakról számoltak be (3 óránként szedett fájdalomcsillapítók mellett) az első 2-3 napban, amit a legádázabb ellenségüknek sem kívánnak. Nem tudom, velem mit csinált a néni, de amennyire most fáj, az bőven kibírható. Lehet, hogy valamiért még nem ürült ki teljesen a Lidocain? Ez nem túl valószínű, elvégre a szurikat már bő 7 órája kaptam. Na nem mintha hiányolnám; ha ez így marad egy hétig, hát én bizony pénteken és hétfőn színházba megyek!!! :)))) Mindenesetre ki van készítve fél kiló Cataflam, de eddig még nem éreztem, hogy okvetlenül be kellene vennem akár egyet is.

Szóval ha valaki úgy érzi, ettől szabadabb lesz az élete (pl. föltűzheti szoros kontyba a haját tánchoz...:), akkor - csakis maga miatt - vágjon bele bátran!!! És szerintem a fülműtét nem is annyira drága, hogy ne érné meg kifizetni a magánklinika árait. (Egy fül 75-130E Ft)

Nyilván mindenkinek mások az érzékeny pontjai, meg a fájdalomküszöbünk sem egyforma, de nekem speciel a havi mensigörcsöm sokkal jobban fáj, mint a fél napja műtött fülem - szóval ez ne tartson vissza senkit!

Majd még jelentkezem, ha van rá igény! :)

22. ear
2006. okt. 26. 16:03
Ha megtennéd, mindnyájunk nevében megköszönném.
21. Droma (válaszként erre: 20. - Droma)
2006. okt. 26. 10:26
Ja,ha addig esetleg még nem csináltatod meg,akkor szivesen leirom hogy milyen volt.
20. Droma (válaszként erre: 14. - Ear)
2006. okt. 26. 10:25

Sajnos nem tudok róla túl sokat.Nekem a doki mondta,hogy tavaly előtt volt valahol,ahol ezt az új technikát tanulták,és nagyon szépen meg lehet csinálni vele,és csak egy hétig kell hogy rajtam legyen a kötés.Én amúgy ismerem is a dokit,és láttam már olyan fület amit ő műtött,és szép lett.

Remélem az enyém is szép lesz.De majd csak november,vagy decemberben lehet megcsinálni.

19. Droma (válaszként erre: 16. - Manon)
2006. okt. 26. 10:23
Köszi szépen.Már nagyon várom:)
18. Manon
2006. okt. 24. 15:14

De igen plasztikai sebész volt aki műtött, csak nekem így sikerült!

Ez nem elrettentés volt, csak egy eset a sok közül!

17. ear
2006. okt. 24. 15:12
Amit Manon leírt, az elég ijesztően hangzik. De mint kivettem a szavaiból, őt talán nem is szakorvos (plasztikai sebész) műtötte. Még szerencse, hogy nem történt nagyobb baj annál, mint amit leírtál, Manon. De azért örülök annak, hogy jobb lett a füled, mint volt. A lézeres eljárásról eddig nem hallottam semmit.
16. Manon (válaszként erre: 13. - Droma)
2006. okt. 24. 11:22
Sok sikert a műtéthez!
15. Manon
2006. okt. 24. 11:19

Sziasztok!

Nekem is elállt az egyik fülem!

kb 3 éve megműtettem!

Mikor kicsi voltam nagyon zavart folyton csúfoltak, később már nem törödtem vele, majd mikor a szakmát csináltam (egészségügyi operátor) a korházban ahol a gyakszi volt, megismertem a sebészeket, és gondoltam egy nagyon megkérdeztem mit lehet csinálni, mennyiért?

Az egyik orvos válalt is, megnézte és mondta az ítéletet! Középen kettékell vágni, majd összevarni, és a fejemhez is odavarni! De lehet hogy nem lesz tökéletes!

Nem baj csináljuk, mondtam!

Ambulenciás műtéten vettem részt! Injekció után műtőasztalon feküdve vártam a nagy csodát! Csoda nem volt, sőt fájt baromira, már annyi érzéstelenítőt adtak, hogy nem kaphattam többet, és még mindig mindent éreztem. Folyt a nyakamon a saját vérem stb. (Inkább nem ecsetelem tovább, nehogy valaki rosszul legyen!)

Kb 1 óra alatt végeztek is velem, majd mondták, maradjak még pihizni. Ok akkor még maradtam egy keveset, majd elindultunk a párommal busszal, mert akkor még nem volt autónk, és ez egy péntek délelőttön történt ilyenkor sajna senki nem ért rá!

Ja igen:

1-mivel szemüveges vagyok nem láttam semmit se hazafelé

2-annyira szorosan kötöttek fáslit a fejemre, hogy szorítson hogy az is rettentően fájt!:(

Szóval a buszos storira visszatérve!

Eljutottunk kb a Szt. Imre kórházig amikor kezdtem rosszul lenni, a végén úgy kellett leszedni a buszról annyira nem tudtam magamról. Rögtön be a kórházba, intravénás algopirint kaptam, mivel kiment az érzéstelenítő hatása. (Ezért is lettem rosszul, mert nem bírtam elviselni a fájdalmat!) Na akkor ott is időztem egy keveset. Majd mehettünk haza, akkor már semmi extra nem történt, de az első éjszakát senkinek sem kívánom!

Ennyit a műtéti napról.

Egyébként a fülem tényleg nem lett tökéletes, mert néhány helyen nem fogta meg a varrás rendesen, de soha többet nem szánnám rá magam a dologra, mert annyira fájt!:(

Ja igen, magán klinikára is lehet menni, ott valamilyen lézeres módszert alkalmaznak! Az én fülemnél, ahol nem volt az a középső kis törés benne (sajna nem tudom, hivatalosan hogy nevezik:) a lézerrel is kb ugyanezt csinálták volna, középen ketté, majd azzal összeforrasztani!

Így hirtelen ennyi jutott eszembe a témával kapcsolatban.

Mindenesetre mindenki tájékozódjón, és inkább készüljön a fájdalomra, mert akkor csak kellemes meglepi érheti!

Ja igen magánnál akkor egy fül 80 ezer forint lett volna.Azóta pasz, hogy mennyi!

14. ear
2006. okt. 24. 11:01
Igazad van, én is így gondolom. Tudsz valamit eről az új tecnikáról? Örülnék, ha írnál róla valamit.
13. Droma
2006. okt. 24. 09:59

Én sem hordtam úgy a hajamat,hogy kilátszon a fülem.

De most télen megműttetem.Már nagyon várom:)Remélem jól fog sikerülni.Mosdt van valami új eljárás amivel csak 1hétig kell hogy fent legyen a kötés.

Egyik ismerősöm is megműtette,és minden ok nála.nem volt gond.

Szerintem attól is függ,hogy ki csinálja..milyen tapasztalata van..stb.

Az a lényeg hogy el tudd fogadni magad.Ha ez kell hozzá,és ettől jobban érzed magad akkor csináld meg szerintem.De ha csak mások miatt tennéd,akkor szerintem nem jó ötlet,mert magadnak kell elsősorban megfelelned,nem másoknak.

12. ear
2006. okt. 23. 21:37
Részben igazatok van: ki törődik éppen a másim fülével :-)))) De azért higgyétek el, vannak elegen, akiket ez szórakoztat. És aki sok éven át ezektől az emberektől szenved, annak ezek az érvek nem érvek...
11. DODICA (válaszként erre: 9. - 4726e582cf)
2006. okt. 23. 20:42
Jogos. Meg egyébként is: cikizni bárkit lehet, indokot találni éppúgy. :) :(((
10. 7130b15964 (válaszként erre: 9. - 4726e582cf)
2006. okt. 23. 19:43
Érdekes, amit mondasz és mennyire igaz. A legtöbbször olyasmi miatt aggódik az ember, amit mások nem is vesznek észre, legkisebb gondjuk is nagyobb annál, mintsem a másik fülének állásával legyenek elfoglalva.
2006. okt. 23. 15:21

Igen, mi van ha?! Mi van, ha nem sikerül a műtét, és felszakad a seb, vagy ilyesmi, arról nem beszélve, hogy altatásban csinálják, az meg akárhonnan nézem elvesz néhány évet az életből, úgy megviseli a szivet és a szervezetet.


Nekem is eláll a fülem, egy ideig zavart gyerek koromban, mert milyenek is a gyerekek? Nem elég, hogy a kövérségem miatt csúfoltak, még a füleim miatt is. De szerencsére ennek vége, én meg letojom, hogy tetszik-e valakinek avagy sem. Ilyen és kész, ez is én vagyok. Bár ahogy eszembe jut a plasztikai sebészet, feláll a hátamon a szőr, semmimet nem műttetném meg, híúságból meg pláne, egészségügyi okokból már igen (pl ha rettenet nagy melleim lennének, tuti kisebbítetném). De a füleim miatt... ah, nem kell az nekem. Ha én elfogadom, másnak fel sem tűnik :).

2006. okt. 23. 14:12
Valamit valamiért - ez kétségtelen. Node ott van a "mi van, ha".... Megéri egy fül miatt kockáztatni, hogy nem sikerül? Ez végül is nem betegség, hanem adottság. Ilyennek teremtődtél. Nem egyszerűbb lenne (és mellesleg olcsóbb) elfogadni magad? Azzal meg mit foglalkozol, hogy mások elfogadnak-e? Aki ilyesmi miatt nem fogad el valakit, hát az előttem nem is áll meg!
7. ear
2006. okt. 23. 09:31
Na ugye :-) Ezk szerint nem mindenkinek negatív élményei vannak a műtéttel kapcsolatban. Bár a sikertelenség veszélye is benne van a pakliban.
2006. okt. 23. 08:56
Az egyik fülem nekem is "kajla", de nem áll el annyira, hogy zavaró volna. Viszont egy barátnőm megműttette az övéit kb. 25 évvel ezelőtt, neki jól sikerült, mutogatja ia azóta - mindig olyan a frizurája, hogy a füle mögé teszi a haját :-)
2006. okt. 22. 23:17

Húgom vőlegénye ugyanezzel kínlódott. Megműtette, de nagyon ráfázott. Szétszakadtak a varratok, csúnyább lett, mint volt eredetileg. Pedig a környezete abszolút elfogadta, én nem is értettem, miért szánja rá magát a beavatkozásra. A siker ott se garantált! Neki nem is jött be.

Utána (is) lett hosszú haja. Szerintem sok férfi hord hosszú hajat. Nem minden a divat.:)

Most épp rövid haja van, s elálló fülei. Már nem zavarja. :)

4. ear
2006. okt. 22. 20:50
Ti lányként (nőként) könnyebben tudjátok takarni a hajatokkal. De egy fiú (férfi) ezt szinte nem tudja megoldani. Ráadásul ma a rövid haj a divat, főleg nyáron.
2006. okt. 22. 19:37

Sziasztok!

Az én füleim is elállnak, nagyon sokáig zavart és én sem hordtam zopfban a hajam, de mára elmúlt! Kihúzok egy tincset elé és már nem zavar, ráadásul utánajártam és van is olyan ismerősöm aki belevágott a műtétbe, és azóta sokkal érzékenyebbek lettek a fülei, mindent megérez, és télen sapka nélkül ki sem tud mozdulni! Nem beszélve az úszásról stb.. mindenre eérzékenyebbek lettek és gyulladékonyabbak!

2006. okt. 22. 19:27
Az enyem is elall(lasd az adatlapom masodik kepen,kikandikal az egyik),regen nagyon zavart.Soha nem hordtam a hajam lofarokba fogva,mert feltem hogy mindenki engem fog nezni.Egyfajta gatlas alakult ki bennem miatta,mint irtam,regen.Aztan az idö mulasaval egyre többet "mutattam" meg belöle,es rajöttem nem is bamulnak az emberek meg a füleim miatt.A ferjem azt mondja,olyan aranyosak,de azert ha lehetösegem lenne ra,megmüttetnem.Ha teheted tedd te is azt,mert ha el is fogad valaki igy(es miert is ne,hiszen nem fogyatekossag),te magad ugysem leszel elegedett a külsöddel.
1. ear
2006. okt. 22. 15:38
Sajnos azok közé tartozom, akiknek elállnak a fülei. Sok csúfolódásnak és gúnynak voltam és vagyok kitéve. Olyanok hozzászólásait várom, akik hasonló "cipőben" járnak, akik foglalkoznak a fülplasztika gondolatával, esetleg már túl is vannak rajta.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook