Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fülplasztika tapasztalatok fórum

Fülplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


296. 867f9adc74 (válaszként erre: 295. - Martus81)
2008. márc. 12. 12:49

Köszi!!:-)

Várom nagyon a képeidet, és a beszámolódat a varratszedésról meg a többiről!!!!!!!

Egy nappal előttem jársz!!!!!!:-)

2008. márc. 11. 14:17
ja, és tényleg vannak képek, ha a nevedre kattintok :) jó nagy cicijeid lettek! nagyon jól állnak a felsők!
294. martus81 (válaszként erre: 293. - 867f9adc74)
2008. márc. 11. 14:14

Erről még nem beszéltünk, mert azt mondta a doktornő, hogy szép sorban elmond mindent. Holnap után leveszi a kötést, és akkor megmondja, hogy mit kell csinálnom a továbbiakban.

Nekem sima fül-orr-gégész csinálta. Dr. Beh Mária Székesfehérváron. Egyenlőre nem tudok nyilatkozni, hogy mennyire ügyes vagy nem, majd csak csütön. De ő is és a műtős fiú is azt mondta, hogy nagyon szép lett. Bár mindenki saját magát dícséri.

293. 867f9adc74 (válaszként erre: 292. - Martus81)
2008. márc. 11. 14:11

neked mit mondtak? Kötéslevétel után kell fejpántot viselni???

akkor neked most sima füll-orr gégész v plaszt. sebész csinálta a füled?

292. martus81 (válaszként erre: 291. - 867f9adc74)
2008. márc. 11. 14:08
Nekem ma van olyan érzés benne, hogy szinte érzem, hogy hol a vágás vonala, mert ott ég. De csak néha, kibírható, csak fura. Meg viszket is, de nem csak a fülem, hanem a nyakam, a fejem, szóval mindenhol, ahol be van kötve...
291. 867f9adc74 (válaszként erre: 290. - Martus81)
2008. márc. 11. 10:29

egyszerűen csak a nevemre kattintasz, és ott lesznek képek!!! péneken föteszem!!!!!!

Nekem ma éjszaka eléggé fájt mindkettő:-((

290. martus81 (válaszként erre: 289. - Martus81)
2008. márc. 11. 09:29
oké. a feltöltést már meg is találtam, de hol tudom majd a te képeidet megnézni?
289. martus81 (válaszként erre: 285. - 867f9adc74)
2008. márc. 11. 09:26

Szia!


Az jó, ha már te is tudsz aludni rajta és nem fáj! Azt hiszem én meg elérkeztem a viszketős részhez...De ez legalább már a seb gyógyulásának a jele. :)

Teszek fel majd képeket, bár én a műtét előtt nem csináltam képeket, jobb azt az időszakot elfelejteni, de a családi fényképek között biztosan akad, amin jól látszanak a füleim. A kötés levétele után remélem nem lesz nagyon borzasztó a látvány, de majd teszek fel képet.

Ja, teszek fel, ha megmondod, hol tudok. :)

288. martus81 (válaszként erre: 286. - Hurkagyurka)
2008. márc. 11. 09:22

Hurkagyurka!


Ne sírj, hanem először hívd fel a környékbeli SZTK-kon a fül-orr-gégészetet, és érdeklődd meg, hogy csinálnak-e fülkorrekciót TB alapon! Már most tudok segíteni, hogy se Kaposváron, se Móron nem csinálnak, de Fehérváron igen. Ne,m tudom, hol laksz, de érdemes utánajárni először telefonon.

Ha találtál ilyen fül-orr-gégészetet, akkor jelentkezz be, és megmondják egy egyeztetés után, hogy mit kell csinálnod!

Szerintem mindenképp próbáld meg! Nekem is reménytelennek látszott a helyzet, mert nem nagyon van pénzem, esküvő előtt állunk, építkezésre gyűjtünk...stb. De az érdelkődéstől számítva 3 hét múlva meg is lett a műtét.

Szerintem érdemes megpróbálni!!!

287. 867f9adc74 (válaszként erre: 286. - Hurkagyurka)
2008. márc. 10. 20:30
nekem nem volt ingyen!!!!!
2008. márc. 10. 20:10

a sirás jön rám amikor látom hogy ingyen volt nektek :-))))))))))))))))))))))))))))))))))) !


:-( jo lenne ha nekem is ingyen lenne (

285. 867f9adc74 (válaszként erre: 282. - Martus81)
2008. márc. 10. 19:07

De jó!!! Gratulálok!!!!!

Nekem se fáj,csak ha megnyomom, de már én is rajta alszok:-)) Ugyanazt érzem, amit te!!!!

Rakok majd képeket felpéntek este,nézd majd meg!!

Remélem, te is raksz fel:-)

2008. márc. 10. 17:36

Sziasztok. Nekem pénteken volt a műtétem,csak érzéstelenítettek de egyáltalán nem gáz. Nekem a hangok sem voltak olyan brutálisak. Rosszabbra számítottam. A kötés sem olyan széles ,egy pánttal jól lehet takarni. A fájdalom kibírható. Egy jó tanács azoknak akik még előtte állnak. Lehet kapni egészségügyi boltokban,centrumokban olyan párnát ami aranyérre van-. Tönkölypelyvával van töltve (búzának a része ) és középen van egy lyuk. Ez tökéletes az alváshoz. A párnában lévő növényrészek bárhová mozdíthatóak és így nagyon kényelmes, a középen lévő kb 15 cm-es lyuk segít, hogy ne érjen a fületek a párnához.

Nekem nagyon jó plasztikai dokim van ha valakit érdekel hívjon nyugodtan: 06-20 453 81 06. Hunny

283. martus81 (válaszként erre: 281. - 867f9adc74)
2008. márc. 9. 13:44
Neked milyen érzés van a füledben? Fáj valahol? Viszket? Nekem csak az zavaró, hogy olyan nehéz a kötés a fejemen, hogy folyton lecsúszik a homlokomra. Meg néha alig birom már tartani a fejem:)
282. martus81 (válaszként erre: 281. - 867f9adc74)
2008. márc. 9. 13:41

Szia Judye!


Igen, ingyen csinálták. Vagyis a 900 Ft-ba került, ami a 3 napi kórházi napidíj. Meg 2x 300 Ft, amit a laborra, meg Ekg-re kellett vizitdíjat fizetni. :) Tehát összesen 1500 Ft volt. Na meg a hálapénz, amit majd a kötés levételekor adok.

281. 867f9adc74 (válaszként erre: 280. - Martus81)
2008. márc. 8. 21:06

Gratulálok martus!!!

Akkor neked teljesen ingyen csinálták???

2008. márc. 8. 11:39

Sziasztok!


Engem is kiengedtek ma reggel a kórházból! Tegnap előtt volt a műtét reggel fél 9kor, fél 11kor hoztak ki a műtőből. És ami a legjobb, egyáltalán semmi fájdalom nincs a fülemben!!! Most mégis örülök, hogy altattak, mert nem hallottam a nyiszatolásokat, és az altatás után egyáltalán nm voltam kómás, teljesen rendben vagyok.

És én már az első este tudtam a fülemen oldalt aludni! Abszolút semmi fájdalmat nem érzek, egy picit fáj, vagy inkább zsibbad ahogyan szorít a kötés, de ha kicsit megmozgatom, akkor nem szorít tovább. Néha elfog a félelem, hogy nem csináltak semmit a fülemmel, csak bekötötték, mert gyanús, hogy enm fáj. De majd csütörtökön kiderül, mert akkor veszik le a kötést. Nagyon izgulok emiatt:)

Különben próbáljatok meg úgy aludni oldalt fekve, hogy az alkarotokat a füled fölé, a felkart a nyakadhoz teszed, és a füled így bekerül egy háromszögbe, és nem ér se a párnához, se az ágyhoz. Bár ha én így fekszem, akkor a felső fülemben zsibbadást érzek.

279. 867f9adc74 (válaszként erre: 278. - 867f9adc74)
2008. márc. 8. 11:05

Másfél órás volt a műtét, ezalatt vágtak, törtek, karcoltak. Fültőnél körbeszurkálta jó mélyen a fülem a doki(5-5 szuri).Na ez fájdalmas volt, de ezután már semit sem éreztem, csak azok a hangok ne lettek volna...Egy idő után megszoktam ,és ugy bepilledtem a műtőasztalon, h kétszer is szólnia kellett a dokinak, h a másik fül következik:-)))

Jó nagy turbánt kaptam, ami egy hétig lesz rajtam.Egy 10 cm-es fekete hajpánttal szinte teljesen el tudtam tűntetni, begyűrtem kötés széleit a pánt alá. A legrosszabb az lesz az egészben, hogy nem lehet hajat mosni, illetve, aludni nem tudok, mert nagyon vigyázok az új füleimre!!!

Csakis bíztatni tudok mindenkit, aki még előtte áll, mert egyáltalán nem vészes!!!!!

Kötéslevétel után teszek fel képet!!!!

2008. márc. 7. 20:12

sziasztok!!

túlvagyok rajta, abszolút kibírható!! majd mindent leírok részletesen, és persze képeket is prezentálok!!!

277. ear
2008. márc. 5. 20:11

Judye és martus81!

Gondolunk rátok!!! (És irigyelünk benneteket!)

:-))

2008. márc. 5. 08:01

Sziasztok!


Holnap lesz a nagy nap! Remélem minden oké lesz, csak azt nem tudom, hogy miért kell az altatás. Próbáltam lebeszélni a dokit, de nem hagyta magát.

2008. márc. 5. 07:51

Sziasztok!


Ajánlott a dokim két fajta homeobogyót, amit rendes betegként be is szedtem. A környezetemben nincs olyan, akinek a fülét műtötték, ezért nem tudom, hogy milyen szépnek, vagy dagadtnak kell lennie varratszedés után, de én az enyémen meg sem látszott a műtét. Műtét elött állók szerintem kérjétek ki a dokitok véleményét róluk (arnica montana, graphites). Nekem tutira bevált.


A műtét előtt állóknak kitartást és sok sikert kívánok.


Mirtilke

274. 867f9adc74 (válaszként erre: 273. - Ear)
2008. márc. 4. 21:27

Hát őszintén én nem szívesen vallom be, h elálló a fülem, világéletemben takargattam:-(((((



Szorítsatok nekem, pénteken műtenek!!!!!!:-))

273. ear
2008. márc. 4. 21:25

ELÁLLÓ FÜLŰEK KLUBJA (EFK) az IWIW-en és MSN-en is! MSN:elalloful@hotmail.com. E-mail: elalloful@vipmail.hu


Kérlek, terjesszétek, mert ez is fórumlehetőség azoknak, akik szenvednek elálló füleik miatt. Csatlakozzatok ti is, mert a műtéten már átesettek tapasztalataira és jótanácsaira nagy szükségünk van.

2008. márc. 4. 18:33

szia Hurkagyurka:-)

írtan neked privire üzenetet nézd meg!

Már egy hete pánt nélkül járom a világot:-))

és természetesen elálló fülek nélkül:-)

2008. márc. 4. 08:49

Sziasztok!


Én rendszeresen sportolok, varratszedés után 2 héttel tornáztam, és rá pár nappal a futást is megpróbáltam. Nekem nem okozott semmi problémát, de fogod érezni, hogy mikor, mit és mennyit mozoghatsz.

270. hovile
2008. febr. 29. 11:40
Köszönöm Lona40 a választ! És esetleg van olyan köztetek, aki fut, kondizik...?
269. Lona40 (válaszként erre: 268. - Martus81)
2008. febr. 28. 20:22

Ne izgulj. A lényeg, hogy közvetlenül műtét utn aznap mg jegeld a füleid. Jól is esik és nem lesz duzzadt és lila.

Ennyi. :))

A turbán 10 napig lesz fennt, utána van a varratszedés...általában. Utána 6 hátig még alvásnál kell a fejpánt (bármilyen fejpánt, csak a nagyon szoros nem túl jó, mert fáj), egyébként nem.

Nekem most már jó 1 hónapja volt, és kutya bajom, ugyan hirtelen hozzáérésre még ugyan érzékeny, de amúgy nagyon okés.

2008. febr. 28. 19:54

Sziasztok!


Egy hét múlva lesz a műtét, mit gondoltok, mik azok a dolgok, amiket feltétlenül be kell szereznem ahhoz, hogy minden oké legyen a műtét után?

Kb hány nap után szedik ki a varratokat? És meddig van ilyen turbán szerű kötés az ember fején? Amikor azt leveszik, utána elég egy sima hajpánt, mint amit nyáron szoktunk hordani?

Kezdek izgulni, íjatok!

267. Lona40 (válaszként erre: 266. - Hovile)
2008. febr. 28. 18:56
Szia! Én azután sportoltam már miután kivették a varratokat, fejpántban. Lovagolok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook