Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fülplasztika tapasztalatok fórum

Fülplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


86. képzelet (válaszként erre: 84. - Ronnie)
2007. okt. 24. 14:25

Egy picit,talán. Most ,hogy kérdezed! :)

Ahogy ellazul újra a fül,szerintem úgy igazodik majd el véglegesen.

Picit hülyén fogalmaztam.

Fájt a varratszedés?Nekem elég kellemetlen volt!

Szia!

85. ronnie (válaszként erre: 81. - Rinna)
2007. okt. 24. 14:24
Neked milyen lett azóta a füled, Rinna?
84. ronnie (válaszként erre: 83. - Képzelet)
2007. okt. 24. 14:23

Szia!


Levette a kötést ma és kiszedte a varratot, most már jobban eltávolodik a fejemtől. Azt mondta, majd még jobban fog,de még 2 hétig fejpántot kell hordani, és csak utána derül ki. Mondjuk így is jó, csak kissé más, mint a másik, aztért szeretném, ha jobban eltávolodna. Most nem nagyon tudnám odatűrni a hajam.

Neked változott a formája a varratszedés óta?

83. képzelet (válaszként erre: 82. - Ronnie)
2007. okt. 24. 12:34

Szia!

A fodrászomnak harmadszorra sikerült a műtét.Sehogyan sem akart "ott" maradni neki.

Nekem nincs totál a fejem mellett,olyan kis természetes lett. Műtét előtt pont mondta a doki,hogy nem varrja teljesen oda,mert akkor a hajamat sem fogom tudni oda tűrni.

Milyen lett?

82. ronnie
2007. okt. 23. 14:15

Sziasztok!


Engem most műtöttek 2.szor, holnap megyek varratszedésra.

Az első egyáltalán nem sikerült. A kérdésem az, hogy nektek is nagyon a fejhez lapult a műtét után a fületek? Nekem csak a ballal volt baj, de most meg olyan, mintha odaragastották volna. Azért remélem varratszedés után kissé kijjebb jön a fejemtől, mert a hajamat sem tudom odatűrni.

81. rinna
2007. okt. 5. 11:21

Nekem tegnap csinálták. Vegyes érzelmeim vannak a dologgal kapcsolatban. A műtét kibírható, 1 óra az egész, nem érzel semmit, a tűszúrásokon kívül, de az csak annyira fáj mint pl.a fogorvosnál.

A hangok tényleg nagyon furák:-)

Most fáj, de csak az egyik fülem, a másikat egyáltalán nem érzem.Érdekes. Jó nagy, szoros kötés vana fejemen. Az éjszakát egészen jól átvészeltem cataflammal.A félig ülve alvás is kibírható.

Viszont ha tényleg szép lesz, akkor azt mondom ,megérte....

80. képzelet (válaszként erre: 79. - Fruzska)
2007. okt. 1. 14:03

Szia!

Köszi a választ!

Szép lett a füled :)

79. fruzska (válaszként erre: 77. - Képzelet)
2007. okt. 1. 10:05

Helló!

De, ha nagyon hideg van, be szokott lilulni. Vagy inkább olyan vöröses. Mint ahogy a kezem is, ha nagyon fázik, meg az a fülem, amit NEM műtöttek. Szerintem ez tök normális dolog, és nem hinném, hogy a műtétnek köze lenne hozzá. Bár az igaz, hogy mondták, hogy a lábadozó időszakban a hidegtől is védeni kell. És ez jogosnak is bizonyult, mert hidegben nemcsak hogy jobban fázott, de kifejezetten fájt eleinte.

Hanem hallod, ez a jódérzékenység... jujj, de rossz lehetett! Gondolom, lett volna elég bajod enélkül is! Persze fő, hogy rendbejött.


Ear, az adatlapomon vannak képek...

78. ear
2007. szept. 25. 13:46

Sziasztok!


Örömmel olvastam, hogy többen már megszabadultak elálló füleiktől. Gratulálok nektek! Ha valaki tud küldeni képet műtét előttről éas utánról, megköszönném! elalloful@vipmail.hu

2007. szept. 24. 14:36

Sziasztok!

Nekem is volt fülműtétem,8éve.

Nem fájt,csak érzéstelenítették. Igaz,nem csináltak jód próbát,és nem tudtam róla,hogy jód érzékeny vagyok,a fülem bánta...:(

Teljesen levolt maródva róla a bőr,több hónapba telt mire "rendbejött".

Ha hideg van,nektek nem szokott belilulni a fülcimpátok?

76. martus81 (válaszként erre: 51. - Narjoe)
2007. szept. 24. 13:44

Szia!


Pontosan hol műtötték meg a füleidet? És miért "csak" 50 e Ft volt? A kettő füled együtt? Gyanús nekem ez az 50 e Ft, mert mindenki 120-140 e Ft-ról beszél, de nyugtass meg, hogy minden rendben volt, és most is oké!


Márti

75. Szofka
2007. szept. 19. 12:21
Koszonom a valaszotokat,igy mar a gondolatat is elvetettem a mutetnek!!!! Koszi megegyszer!
74. 0c97fbb607 (válaszként erre: 66. - Szofka)
2007. szept. 19. 08:29
Nekem is volt,abszolút nem ajánlanám egy gyereknek.Majd felnőtt korában megcsináltatja ,ha zavarja.Elég kemény fájdalommal jár utánna,.
73. joci86 (válaszként erre: 72. - Fruzska)
2007. júl. 12. 00:57

Fruzska, köszönöm szépen a tanácsot :) Akkor a kötés levétele után is hordok valamit, bár azt hittem, hogy csak éjjelre kell majd, de ha ezen múlik, akkor inkább veszek egy sportfejpántot :)

A vizes vatta pedig tényleg vizes vatta volt :) Mondta is az orvos a műtét végén, hogy vizes vattát tesznek be, és majd ez aogy fokozatosan szárad, szóval valahogy megtartja a formát, mint ha gipsz lenne... :) Bár én nem értek hozzá :) Kellemetlen, mert folyik ki a vattából a víz, és nagyon csiklandoz, nem tudom megvakarni stb... :)

Köszi szépen mégegyszer

2007. júl. 10. 00:06

Joci: csak sűrűn bólogatni tudok. :)

Egyébként kitartás: egyre gyorsabban javul, és amint leszedik a kötést, egycsapásra sokkal jobb lesz!!! Vizes vattával én nem találkoztam, elképzelni sem tudom, hogy az minek. A fertőtlenítő belefolyt a fülembe, amikor összefújkáltak vele, és persze vattát is dugtak bele... hát lehet, hogy ez így összeadódva már "vizes vatta" - de nekem nem okozott kellemetlenséget. Viszketésre sem emlékszem. Nemalvásra és lüktetésre annál inkább.

Az viszont fontos, hogy a kötés leszedése után még hordj valami pántlikát! Asszem én elbíztam magam, mert úgy három-négy hét után nem hordtam semmit, a sporttilalmat sem tartottam be teljesen; a fülikém meg szépen elkezdett visszavándorolni az eredeti helyére... Persze pánikszerűen húztam rá mindent, de egy kicsit elkéstem vele... Kijjebb ezután nem ment, de így is majdnem ott van, ahonnan indult. :( Mindegy; annyira végül is nem volt vészes eredetileg sem, így meg most már jó lesz. Másfél milliméterért én ugyan végig nem csinálom még egyszer.

Ezt csak azért írtam, hogy nehogy Te is így járj... Vigyázz a fülecsedre, ha már nincs bebugyolálva, akkor is! Gyors gyógyulást és szép eredményt kívánok!

71. joci86
2007. júl. 9. 21:31

Szia Szofka!

Személy szerint én is osztom Fruzska véleményét, miszerint nem kimondottan egy 6 éves kisgyereknek való ez a műtét. Nekem 4 napja csinálták, akkor nem éreztem semmit, nagyon izgultam, pedig még nyugtatótablettát is adtak a műtét előtt. Egy szó mint száz, nem a műtét fáj, hanem ami utána jön. Ahogy kimegy az érzéstelenítő hatása egyre jobban tud fájni. Délután 6-tól éjjel 1-2-ig nekem pl szinte nem i volt elég 3 db 50-mg-os Cataflam (!). Szerintem amíg a gyerek nem kéri, addig nem a legjobb kitenni egy ilyen "élménynek". Az első 1-2 éjszaka aludni szinte semmit tudtam, és most is csak féligmeddig ülve... Egy másik dolog amit eddin nem láttam, hogy bárki említett volna, de vizes vattát tesznek a fülbe a kötés alá, ami egy idő múlva olyan érzéseket tud kiváltani, hogy enm tudja az ember, hogy ezen most sírjon vagy nevessen. Gondolom közrejátszik az is, hogy gyógyul a seb, meg hát a vizes vatta miatt is nagyon viszket, és megvakarni nem sok esély van, mert akkor meg fáj, ha megpróbálja az ember.

Szerintem érdemes lenne megvárni amíg megkér a gyermek, és nem büntetni őt még egy ilyen beavatkozással is, szerintem nem 6 évesnek való. Nem azért írom ezeket, mert most olyan okos vagyok vagy hasonló, csak most pont benne vagyok nagyon, és nagyon jól emlékszem, hogy milyen is volt néhány napja, na meg most is (egyébként jelenleg is kötéssel a fejemen írkálok :) )

Mindegy, nem állítom, hogy ezt kötelező elfogadni amit írok, csak arra gondoltam megosztok 1-2 dolgot veled, hátha könnyebben tudsz majd dönteni.

70. fruzska (válaszként erre: 66. - Szofka)
2007. júl. 9. 12:59

Szia, Szofka!

Tudod, már mondtam korábban is: én semmiképp NEM ajánlanám. Kérésre a legtöbb helyen a felnőttet is altatják, csak akkor bent kell maradni egy napot. Ez nyilván gyerekeknél még inkább magától értetődik. De véleményem szerint egy hatéves gyerek szervezete nem arra való, hogy fölöslegesen altatgassák! Utána pedig ugyanolyan fájdalmai lesznek, mint bárki másnak. Persze, kibírja, csak épp nem érti, hogy miért történik és meddig tart. Ha nem veszélyesen elállóak a fülei (láttam olyat, akinek szó szerint lobogtak, ahogy futott... dermesztő volt. Beleakad valamibe, osztálytárs megcibálja stb...), szóval ha nem ilyen, csak egy picit mókásan néz ki, akkor szerintem várj vele. Hátha őt nem is fogja zavarni. A műtét után egy hétig a kötés szorít, jópár napig pedig maga a fül is lüktet, főleg vízszintes helyzetben vagy intenzívebb mozgásra (pl. tempós séta). Vagyis aludni elég nehéz vele. Nyilván el tudod képzelni, hogy érzi magát a kisfiad, ha valami miatt két-három éjjel nem tudott aludni... Valószínűleg csak az öledben ülve tud.

69. joci86
2007. júl. 5. 17:38

Sziasztok! Kicsit régebben írtam, hogy kb egy hét múlva lesz nekem is a műtét, hát nem akkor volt, hanem ma :) Most jöttem haza. 3-kor kezdték, 5-kor végeztek, most 5.36 :D Tényleg nem éreztem semmit a vágásokból teljesen igazatok volt :) A injekció kellemetlen volt, de utána én is már csak hallgatóztam mit is csinálnak :) Már csak egy hét és egy nap ez a szép kötés a fejemen, amivel alig hallok vmit :D Aztán tök jó lesz. Nagyon várom! :)

Bye-bye

68. Khok
2007. júl. 2. 18:31
Sziasztok! Új vagyok itt! Ma műtötték a fülemet:)! Most megy ki az érzéstelenítő...elég kellemetlen, de elviselhető! A műtét közben én sem éreztem semmit, de tényleg semmit, és még a szuri sem volt kellemetlen annyira...legalábbis nekem nem! Remélem a mostani kellemetlen érzés is elmúlik hamarosan.... Akinek már megvolt, nem tudjátok meddig fog "fájni"?
67. joci86 (válaszként erre: 64. - Black Diamond)
2007. jún. 26. 00:23
Köszike, így azért nyugodtabb vagyok, hogy ketten is ugyanazt mondjátok. :) Köszi mindkettőtöknek a választ :)
66. Szofka (válaszként erre: 65. - Fruzska)
2007. jún. 25. 11:09
Nem altatnak el egy ilyen mutetnel? A gyerekeket sem? Mivel Te mar atestel a muteten, tudod azt is,hogy mennyi fajdalommal jar, ezert azt szeretnem toled kerdezni, hogy "ajanlanad-e" a mutetet egy 6 eves kisfiunak?
65. fruzska (válaszként erre: 63. - Joci86)
2007. jún. 25. 08:57

Abszolút semmit nem éreztem.

Hallani sokmindent hallotam, de az inkább vicces, pont mert semmit sem érzel. (Jééé, ezt most tényleg rajtam csinálják...?)

64. Black Diamond (válaszként erre: 63. - Joci86)
2007. jún. 24. 16:24

Szia!

Megnyugtatlak, nem fog fájni. Nekem 2 napja csinálták meg, a szurin kívül semmit nem éreztem, csak most kicsit rossz. De ez is elviselhető, nem vészes. :)

63. joci86
2007. jún. 21. 19:41

Sziasztok! Én egy huszonéves srác vagyok, ahogy láttam ez igazából női oldal, de annyi baj legyen :P Olvasgattam a fórumot, és szinte csak jókat láttam a műtétről. Most kb egy héttel vagyok előtte, már nagyon rég elhatároztam, hogy megcsináltatom, de eddig nem volt rá pénzem (mire jó az ösztöndíj... :P ) Szóval akinek volt már ilyen beavatkozás attól szeretném kérdezni, hogy igaz az amit szinte minden orvos kiír az oldalára, hogy az injekción kívül nem érzel semmit? Mondtak már ilyen egy kisebb műtétem előtt, és kínszenvedés volt az a 10-15 perc... Szóval ez is annyira fájdalommentes, vagy tényleg nem érzem majd? Mondjuk már elhatároztam, hogy megcsináltatom, így maximum csak megnyugszom ha tényleg nem fog fájni, ha meg igen, akkor kibírom, nagyon régóta várok erre :)

Előre is köszönöm a választ (válaszokat).

Bye

62. Szofka (válaszként erre: 61. - Fruzska)
2007. máj. 23. 21:02
Koszi szepen a valaszod. En is veled ertek egyet, csak az volt bennem hogy most hatha konnyebben atveszelne a mutetet es kesobb halas lenne erte. Bar, mar a fiuknal is divat a felhosszu haj, meg az is lehet,hogy ot sohasem fogja zavarni. Majd meglatjuk, hogy hozza az elet...
61. fruzska (válaszként erre: 60. - Szofka)
2007. máj. 23. 20:54

Szia, Szofka!

Védőnő vagyok, és bár egy-két esettől eltekintve nincs túl sok tapasztalatom a témában, az a pár eset magáért beszél. Amíg a kisfiadat nem zavarja a fülikéje, addig ne kelts benne fölösleges frusztrációkat emiatt, és főleg ne tedd ki számára érthetetlen, értelmetlen fájdalomnak! Ha esetleg később őt magát is zavarni fogja, és akkor te megértően, támogatóan, segítőkészen reagálsz és fölajánlod neki lehetőségként a műtétet, ez saját kompetenciáját is erősíti, beléd vetett bizalmát is, és lesz miért "hősiesen" vállalni a kellemetlenségeket. Vagyis míg később csupa pozitív dolog sülhet ki belőle, addig most egy értelmetlen, szorongással és fájdalommal teli tortúrát jelentene számára! Nem beszélve arról, hogy (akár tudattalanul) ettől úgy érezhetné: ő alapvetően hibás, csúnya, szerethetetlen, korrigálni való - ami így természetesen nem igaz!!! Egyébként az orvosok lelkiismeretesebbje nem is hajlandó megműteni a gyereket, amíg nem ő maga kéri. A pénzéhesebbje viszont beveti az "iskolai csúfolódásokat megelőzendő"-marketingszöveget, amit elég aljas és felelőtlen dolognak tartok. Természetesen Te ismered legjobban a körülményeket, a kisfiad természetét és vágyait, tehát biztosan a lehető legjobb döntést fogod hozni, akármi is legyen az! Ismeretlenül itt a fórumon senki sem lehet okosabb nálad ez ügyben - még a nagy(on)okos védőnéni sem... ;)

60. Szofka
2007. máj. 23. 12:21
Sziasztok! En meg uj vagyok itt, de lenne egy kerdesem. Nekem kisfiamnak nagyon elall a fule, o most 6 eves. Ot egyenlore meg nem zavarja, de nem tudom, nem-e kellene meg most megcsinaltatni neki. Gyerekkent szerintem maskeppen veszik fel az egeszet, csak hat lelkileg nekem kell felkeszulni a mutetre. Ti mit gondoltok errol? Kitegyem a fajdalomnak most, s majd a vegeredmeny magaert beszel ha felno, vagy hagyjam ra?
59. 9398
2007. máj. 23. 12:06

Anett! Küldtem egy privát üzenetet.

Ha lesz időd, légyszi válaszolj! Köszönöm!

58. Anett baba (válaszként erre: 57. - 9398)
2007. máj. 23. 07:22

Szia!


Pécsen csinálták, és 113 ezer Ft-ba került.

57. 9398 (válaszként erre: 56. - Anett baba)
2007. máj. 21. 12:09
Anett! Hogy vagy? Pontosan hol műtöttek és mennyiért? Légyszi válaszolj! Köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook