Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fülplasztika tapasztalatok fórum

Fülplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2008. jan. 30. 09:58

Sziasztok!!

márc 7-én lesz a műtétem,és azt szeretném tőletek megkérdezni, h utána mennyi ideig kell viselni a fejpántot??

és, hogy az eltakarható-e vmilyen fejpánttal, csak azért, h a közvetlen környezetem ne vegye észre....

Nekem nagyon pici az eltérés a két fülem között, és mindenki azt gondolja, h meghibbantam, amiért meg akarom csináltatni.

de engem zavar, és megműttetem, csak nem akarom,h tudjanak róla:-((

205. Lona40 (válaszként erre: 201. - Hovile)
2008. jan. 30. 09:48
Még valami: Ha van időd, érdemes elolvasni az egész topicot, Fruzska is leírta a tapasztalatait, sőt képeket is tett fel magáról.
204. Lona40 (válaszként erre: 203. - Hovile)
2008. jan. 30. 09:46

Szia!

Nekem is holnap veszik ki a varratokat, nekem 9 nap után, akkor rendel a doki. :)) Nekem is van egy gyermekem 6 éves kislány, hidd el ugyanúgy fogsz tudni foglalkozni a gyermekeddel. A műtét napján a legfájdalmasabb, de én bevettem egy fájdalomcsillapító koktélt, elég jól bírtam. Utána mérföldekkel jobb lesz a helyzet!

A műtét után közvetlenül, aznap mindenképp jegeld! Még jól is esik hidd el! A dokim azt mondta, vagy fél óránként 5 percet, vagy óránként 15 percet jegeljem.

A strandot ne is mondjátok, nem mertem bevizezni sem a hajam, nehogy kilógjon a fülem. De idén megígértem a kislányomnak, hogy megyek vele a víz alá és búvárkodunk, ugrálunk. :))))

Úgyhogy nyugi, minden rendben lesz.

203. hovile (válaszként erre: 202. - D5e0b68b0b)
2008. jan. 29. 22:10

Szia Petrovics23!

Köszönöm a biztató szavakat, nagyon jól esik! Már régóta nem szeretem a füleimet és ahogy olvastam a strandos dolgot - amit írtál-, magamra ismertem...Neked 2 hét után veszik le a kötést? Annyira egyénfüggő ez, legalábbis, ahogy a fórumon olvasom a hozzászólásokat. Van akinek 1 hét, nekem 10 napot mondott a dokim. Te is jegelted az első napon?

Mégegyszer köszi szépen a biztatást!!

2008. jan. 29. 22:01

Szia Hovile!

Én is gyerekekkel foglalkozom, bár nem a sajátjaim, de mivel többen vannak sok energiát, odafigyelést igényyelnek.

Engem 17-én műtöttek, az nap este vártam mikor tör rám a fájdalom, vártam és vártam aztán mbisztonság kedvéért bevettem egy fájdalomcsillapítót.Lefeküdtem!

képzeld éájszaka felébredtem ugyan, de csak amiatt,hogy nem fekszem-e a fülemen, de semmi erősebb fájdalmam nem volt. másnap yugyanugy mentem a gyerköceim közzé, mintha misem történt volna.

Szerintem nyugodtan vágj bele a műtétbe, ha tényleg zavar. Nekem hoolnap lesz a kötéslevételem, illetve a varratszedésem:-)

Már a nyár jár az eszemben, amikor végre úgy mehetek uszni, hogy én is, mint a többi normális ember felköthetem a hajamat:-) és nem kell még a strandon mászkélva, vagy napozva is úszósapkában mászkálnom! csudajó érzés lesz!:-)

Szóval vágj bele, én ezt ajánlom,bár nekem nem annyira tetszik, amitm láttam kötözésköor, de jobb mint volt!és már ennyit is megért!

a fájdalmat illetően amint írtam , nekem szerencsém volt, remélem Neked is ugyanannyira fog fájni, mint nekem:-), csak enyhén:-)

Sok sikert a műtétedhez, és szép füleket!

201. hovile
2008. jan. 29. 21:39

Sziasztok!

Én jövő hétre vagyok bejelentkezve műtétre. Van egy másfél éves kisfiam és félek attól, hogy nem fogok tudni annyit és úgy foglalkozni vele a műtét után egy jó darabig, mint most. Ezért mostanra el is bizonytalanodtam a műtéttel kapcsolatban. Pedig, ha most nem csináltatom meg a füleimet, akkor fogalmam sincs, hogy mikor lesz újból lehetőségem rá. Szeretném, ha hasonló helyzetben levők írnának, és elmondanák a tapaszalataikat. Bár tudom, hogy mindenki más, másként bírja a fájdalmat, mindenkinek másként regenerálódik a szervezete, stb..

Egyébként mennyi az az idő, amíg tényleg nagyon fáj? (Barátnőmnek mellnagyobbító műtéte volt és neki 3 fájdalommal teli napja, éjjele volt, utána, mintha elvágták volna..)

Előre is köszi a válaszokat!!

200. Lona40
2008. jan. 29. 11:25

2 nap múlva kiveszik a varratokat. Átkötözésnél a doki megdícsért, hogy látszik, hogy jegeltem a fülem, semmi lilaság és duzzanat. (jegelni a mütét után kell 1 napig)

Kaptam tükröt és majd elájultam milyen klassz lett! Az a kicsi fájdalom megérte! Igaza volt 1 évvel ezelőtt Fruzskának, nem a fül fáj, hanem a kötés nyomása miatt fáj. Kötéscserénél, míg nem volt a fülemen semmi, semmi nem fájt.:)))

Valaki anno kérdezte, hogy a tűszúrások fájnak-e? Hát nem nagyon, mondhatni semmiség.

5-6 gyors szúrás fülenként s már vágják is. Nekem a 2 fület a doki megcsinálta 45 perc alatt.


Úgyhogy ez tényleg senkit ne tartsn vissza a dologtól. A műhiba fülnél, tényleg nagyon-nagyon ritka.

2008. jan. 25. 14:42
:S jó drága.. de megéri :)
198. Lona40 (válaszként erre: 197. - Hurkagyurka)
2008. jan. 24. 12:37
2 fül volt, 175 ezer
197. hurkagyurka (válaszként erre: 196. - Lona40)
2008. jan. 23. 18:24
haliho ! mennyibe került a műtéted?
196. Lona40
2008. jan. 23. 12:45

Sziasztok!

Tegnap megvolt a műtét.

Tegnap este fájt ugyan, de a fájdalomcsillapítókkal elég jól bírtam. Mivel csak oldalt tudok igazán aludni, a fejem alá tett karommal sikerült. Úgyhogy még aludni is elég jó volt. Ma már sokkal kevésbé fájt, simán bírható, már takarítottam, főztem stb.

Már most örülök, hogy megcsináltattam.

Holnap átkötözés lesz, gondolom ebbe sem halok bele. :)))

Viszont nekem kifejezetten mondta a dokim, hogy jegeljem, hűtsem időközönként.

Azt mondta varratszedés után, fejpántban sportolhatok. Hurrá! :)))

Az biztos, hogy 2 hónapig nem kockáztatok, éjjel-nappal lesz rajtam fejpánt.

2008. jan. 22. 19:31
valaki?
2008. jan. 22. 18:53
??
2008. jan. 22. 17:51

de kicsit utána nézve:

figyelmedbe ajánlom:a www.sugallat.eu holdalt:-)


bár én nem tudom, hogy rendelkezik-e egyáltalán Magyarországon valaki ilyen módszerrel?

2008. jan. 22. 17:45

szia nemethz:-)

pontoan nem tudom, hogy eről van-e szó, de a fonallal kapcsolatban anyit tudok elmondani, hogy amivel az enyémet , mármint a rprcot összevarták az felszívódik4, na hogy ez az-e vagy nem passz:-(

191. nemethz
2008. jan. 22. 15:33

Sziasztok!

Dr. Merck féle teknikárol az un. "fonálmódszerről kérdeznélek titeket.

Hallottatok-e már erről vmit?

Esetleg tapsztalatot vagy kritikát írjatok lécci ha tudtok? (vagy akármi mást is:)

2008. jan. 22. 13:07

NEM TELJESEN, MÁR CSAK A FELSŐ RÉSZE. ÚGY ÉRZEM FOKOZATOSAN CSÖKKEN A ZSIBBADT TERÜLET ARÁNYA.

NEKEM AZT MONDTÁK, HOGY EZ TERMÉSZETES.

2008. jan. 22. 12:59
és még mindig érzéketlen???
188. angyalka75 (válaszként erre: 187. - D5e0b68b0b)
2008. jan. 22. 12:52
OKTÓBER KÖZEPÉN
2008. jan. 22. 12:27
mikor is műtöttek pontosan?
2008. jan. 22. 12:27
:-)
185. angyalka75 (válaszként erre: 184. - D5e0b68b0b)
2008. jan. 22. 12:19
ja! Elaludt a gyerkőc...
2008. jan. 22. 12:18
vagy még?
2008. jan. 22. 12:17
szia angyalka:-)
182. angyalka75 (válaszként erre: 178. - D5e0b68b0b)
2008. jan. 22. 12:15
Ja!Ami a dagadást illeti, szerintem ödémás, nekem is olyan volt utána az egyik egy pár napig. Amikor nagyon fájt 2-3 percre fagyos borsóval hűtöttem, meg homeopátiás golyócskákat szedtem, amelyek segítették a sebgyógyulást, és levitték az ödémát.
181. angyalka75 (válaszként erre: 179. - D5e0b68b0b)
2008. jan. 22. 12:09

Sziasztok! Ne aggódj az érzéketlen, zsibbadt füleid miatt, mert nekem még 2 hónap után is olyan volt, SŐT még most 3 hónap elteltével is picikét zsibbadtak!! Tudom, hogy rossz érzés, de ki kell bírni. Írtam, hogy hosszú idő a gyógyulás, s ezt én magam sem gondoltam, hogy ennyi időnek kell eltelni!

Ami a szexet illeti, nekem azt mondták, hogy semmi olyat ne tegyek vagy ne egyek(borsos, csípős) egy darabig, ami vérbőséget okozhat fejben, fülben. Hát ezt mindenki értelmezze magának....

Egyébként meg szerintem mindenki maga érzi, hogy mit bír és mit nem, de azért nem árt az elővigyázatosság....

180. zsu23
2008. jan. 21. 20:29
Szia Petrovics 23! A jobb fülem nekem is gázosabb volt,mint a bal,meg jobban fájt,de a doki se tudja miért..Biztos az egyik Neked is érzékenyebb,többet vághattak ki belőle! Én csak a turbán levétele után szexeltem,de sztem lehet hamarabb is,csak röhejesnek gondoltam volna magam:)) Te még nem mertél?:) A fülem amúgy még nem tökéletes,de ha nem is lesz teljesen az,úgy gondolom akkor is megérte, mert nem áll el!!!! Esztétikailag meg sztem úgyis találok benne majd hibát,mert eddig utáltam őket! Furi lesz nem takargatni:)) De mindenképp megérte a műtét:)
2008. jan. 21. 18:56
angyalka vagy?
2008. jan. 21. 18:55

több kérdésem is lenne, amire válaszotokat várom:

normális az, hogy egyáltalán nem érzem a füleimet, ha hozzá érek?főleg a felső részeit!

továbbá az egyik úgy nagyon be van dagadva, amásiknál meg semmi ez is normális?

nagyon félek attól, hogy bevérzik, vagy hogy elhal a porc, szeritetek erre menyire van esély?és vajon vannak-e ezeknek tünetei?

én nem mertem az orvosomat megkérdezni, de szerintetek, illetve ti megkérdeztétek, hogy mikor lehet szerelmeskedni, illetve lehet-e?:-)


nekem mellesleg csütörtökön lesz a kontrollvizsgálatom (egy héttel a műtét után), remélem minden rendben:-9 és jövőhéten veszik ki a varatot! milyen messsze van még:-(de már kicsit kicsit húzódik ez jó jel?na meg viszket is!

kicsit türelmnetlen vagyok, de ilyenkor ez szerintem természetes nem?

várom az eredményt:-), remélem megérte!


várom a válaszotokat:-)


akit egyébbként a műtéttől való félelem illetve a fájdalomtól való félelem risztja vissza attól, hogy belevágjon, csak az előttemlévőkhöz tudok csatlakozni, egyáltalán nem fáj4 mekem még utána sem, érzem, hogy van valami de olyan, mintha a hajam birizgálná a fülemet:-)a sapka alatt.


akit érdekel maga a műtét menete szivesen informálok bárkit, ugyanis én mindig megképdeztem a doktort, hogy éppen mit csinál, hol tart:-)


szóval a ki túl van már a varatszedésen, egyébb műtétet követő kellemetlenségeken, írjon, hogy ne érezzem magam egyedül!!


üdv:-)

177. angyalka75 (válaszként erre: 176. - D5e0b68b0b)
2008. jan. 21. 18:48

Szia! Szerintem az lenne a legjobb, ha egyeztetnél a dokiddal, hogy mit lehet és mit nem!

Nekem azt mondta , hogy sportolni kb 6 hétig nem lehet(pláne úszni), de lehet, hogy lovagolni igen. Hát, ami az alvást illeti, az a legrosszabb, egész sokáig nem lehet ráfeküdni. Én kb 2 hétig csak ülve próbáltam! De ez ne riasszon vissza, mert így 3 hónap elteltével már tök jó!

Én 32 évesen csináltattam meg, s már bánom, hogy nem hamarabb!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook