Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fülplasztika tapasztalatok fórum

Fülplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


116. rinna (válaszként erre: 115. - Safranek7)
2007. nov. 17. 11:33

Sziasztok!

Én nem hordtam semmilyen gézlapot a fülem mögött, az én dokim nem tett oda semmit. Csak úgy simán volt rajtam a fejpánt. A varratszedés meg egyáltalán nem fájt, picit húzta a bőrt,kb.2 másodpercig, de fájdalmat egyáltalán nem éreztem.

Marha jó, hogy mindenkinek máshogyan csinálják...

nem értem.

Ahogy olvasom itt a hozzásólásokat egyre inkább úgy érzem, hogy az én dokim sok macerától megkímélt engem.+ a fülem is marha jól néz ki. Bár most még nem egyforma a kettő, mert az egyik még nem vált el teljesen a fejemtől, de idővel az is megindul majd:)

Én egyet bámtam meg, így visszagondolva: Hogy nem mentem el már régen megcsináltatni...

Takargattam évekig,még azt sem engettem, hogy lefényképezzenek, aztán most meg tök jól érzem magam, teljesen felszabadult lettem.

Én is aggódtam, de szerintem fölösleges! Először nekem is gyűrött volt, most tartok a 6.hétnél, és már simán összekötöm a hajam:) hátul mondjuk még nagyon csúnya, de az már nem izgat.

kitartás! megéri!

2007. nov. 16. 11:59

szia rinna, angyalka75!

Megtörtént az utolsó varratszedés, nekem ez fájt a legjobban.Ott nem néztem meg, megint nem került rá sor, pedig már nagyon izgultam, hogy milyen. Ahogy hazaértem hát megnéztem. Nem rossz csak egy kicsit ráncos belülről a fülkagylómon a bőr. Azt mondta a dokim, hogy eliveleg majd kisimul, ahogy a porc gyógyul. Volt vmelyikőtöknél ilyesmi? Jó lenne, ha vki egy picit megnyugtatna, h rendben lesz...Ja, és míg el nem felejtem, azt a gézlapot a fületek mögött a fejpánttal együtt meddig hordtátok? üdv

2007. nov. 15. 18:32
A hanyattfekvés tényleg nagyon rossz, nekem nagyon fájt a hátam tőle. Műtét után kb 2 héttel már aludtam az oldalamon, de csak úgy hogy a kezeimet a fejem alá tettem úgy, hogy ne érjen a fülem se a párnára se a kezemre. Ez sem a legkényelmesebb, de elviselhető. S persze nagyon kell vigyázni, nehogy megnyomd a füledet.Persze mindenki mga érzi, hogy jó neki.
113. rinna (válaszként erre: 111. - Safranek7)
2007. nov. 14. 14:52

Tényleg érdekes, hogy minden doki mást mond a fejpántról. Nekem azt monda első hét fejkötés, aztán 3 hét fejpánt non-stop, utána 3 hét fejpánt éjszaka. Abból nekem még másfél hét van hátra:-(

Majd csinálok képet, hogy milyen most, aztán felteszem.

A hanyattfekvést én is nagyon unom már.Ráadásul most meg reflexből azonnal felébredek, ha elfordulok.:( nagyon rossz..

2007. nov. 13. 16:32

Én is voltam ma varratszedésen, az utolsón....

4 hete műtöttek, és azt mondta a doki, hogy nappalra már nem kell a fejpánt, és éjszakára is elég lesz egy laza kendővel lekötni. Hát nem is tudom, olyan furcsa lesz megszabadulni mindentől. Azt viszont nem értem, hogy mindenkinek mást mondanak a fejpánt viselésével kapcsolatban.

111. safranek7 (válaszként erre: 108. - Rinna)
2007. nov. 12. 15:30

Szia rinna! Biztosan nagyon szép lett a füled, ha ennyire vigyáztál rá, nekem nem mondta a doki, hogy ne aludjak rajta, bár eddig nem is ment volna, mert feszült a turbán miatt is. Ma voltam az első varratszedésen és pénteken megyek az utolsó körre. Úgy szerettem volna megnézni, de mire észbe kaptam volna, hogy ránézzek, már rajta is volt a következő kötés. Az alvás miatt, különben nagyon szenvedek, mert alig tudok hanyatt fekve aludni, mindig is hason fekve ment.Már nagyon várom, kicsit talán félve is, hogy milyen az eredmény..A tiédről nem tudsz nekem képet mutatni?

Üdv!

110. safranek7 (válaszként erre: 109. - Angyalka75)
2007. nov. 12. 15:24

Szia! Ma vettek ki pár varratot, nem is volt olyan szörnyű és most már kaptam egy vmivel lazább turbánt, újra kering a vérem:)))Nekem azt mondta a dokim, hogy a varratszedés után hat hétig éjjel-nappal kell hordani a fejpántot. Na, hát az is érdekes lesz, de a cél érdekében mindent.

Üdv!

2007. nov. 11. 17:46
Nektek mit mondott az orvos azzal kapcsolatban, hogy meddig kell nappal fejpántot viselni? Az tudom, hogy éjszakára kb 6 hétig.
108. rinna (válaszként erre: 105. - Safranek7)
2007. nov. 9. 11:55

Én ilyeneken nem feszengtem. kb.10 éve meg akartam már csináltatni, mondjuk nem tudom végül hogyan szántam rá magam, de miután készen lett már semmi nem érdekelt. De nagyon vigyáztam/vigyázok rá.

A turbánnal még szilárd kaját sem ettem, csak olyat amit nem kell rágni, hogy egy kicsit se mozogjon a fülem:-)

az oldalt fekve alvást pedig szerintem ne kockáztasd meg,én még most is háton alszom, amúgy is fájna, meg neked még félő, hogy bemozdul, akkor meg nem lesz szép.

Nekem is különböző dolgokat csinált, amitől majd megőrültem. Mostanában néha olyan mintha összerezzenne:-):-) nagyon fura:-)

nyugi! pihenj! és vigyázz rá!

107. angyalka75 (válaszként erre: 106. - Safranek7)
2007. nov. 9. 10:11
A turbánszerű kötésemet háton fekve szétvágás nélkül egyben akarták lehúzni a fejemről... persze ez nem sikerült. Egyébként nem a doki csinálta, hanem egy nővér a sebészeti ambulancián. De szerencsére már minden ok, remélem kedden végleg megválok a varrataimtól is, és elfelejtem az egészet.Kitartás Neked is, tudom, hogy nagyon nehéz, de megéri!!!
106. safranek7 (válaszként erre: 91. - Angyalka75)
2007. nov. 8. 16:22
Ne haragudj, most olvatam pár sorral alattunk, hogy miért is tartott tovább neked a macera, SZEGÉNYKÉM.De, hogy fordulhat elő ilyesmi, mármint, hogy durván veszi ki a varratot?
105. safranek7 (válaszként erre: 102. - Rinna)
2007. nov. 8. 16:14

Szia rinna!De jó, szóval már az új frizurán gondolkodsz:))Nekem, már most viszket egy kicsit, remélem ez jó jel, de tulajdonképpen egyszerre lüktet és ég idönként, remélem az is normális. Tényleg, Te próbáltál aludni vhogy oldalt fekve vagy inkább hanyagoltad? Olyan jó lenne időnként rákukkantani, hogy rendben van-e, persze nem teszem, csak kissé hipohonder létemre szántam rá magam erre a dologra és most itt feszülök magamban azokon a témákon, hogy a porcos rész vérellátása amúgy sem vmi kedvező és ki sem mondom inkább....Mondd hogy voltak ilyen paráid, vagy menjek ki egy kicsit a friss levegőre?

Pussz

104. safranek7 (válaszként erre: 103. - Angyalka75)
2007. nov. 8. 16:07

Szia angyalka75!

Köszi, hogy csatlakoztál, így nem érzem magam annyira egyedül:( Írod, hogy még 3hét után is van varratod. Hogyan lehet ez? Nem sikerült az egyik varratot megfelelően rögzíteni, vagy úgy érezte a dokid, hogy indokolt a dolog a biztonság kedvéért?

Gondolom, nem volt egy fákjás menet, ha az amúgy is érzékeny füledet még meg kellett piszkálnia...

És most hogy birod? Éjszaka tudsz azon a feleden aludni vagy még abszolút veszélyes? Nekem nagyon nehéz átvészelnem az éjszakát hanyatt fekve, de hát nincs más választás és persze még nagyon az elején tartok.

103. angyalka75 (válaszként erre: 101. - Safranek7)
2007. nov. 8. 12:54
Szia Safranek! Én is szívesen adok egy-két tanácsot, már igazi túlélő vagyok.Mindenek előtt rengeteg türelemre lesz szükséged!!! nekem pénteken lesz 3 hete, hogy műtötték a fülemet, az egyiket újra kellett varrni, és még mindig van varratom! kötés már nincs, csak a fejpánt. Én rengeteget idegeskedtem, és szerintem csak megnehezítettem vele az amúgy sem könnyű helyzetet. Kitartás, az a legfontosabb!!
102. rinna (válaszként erre: 101. - Safranek7)
2007. nov. 8. 11:47

Szia Safranek! Én is kétszer voltam varratszedésen először csak felét szedte ki, aztán néhány nap múlva még 2 kisebbet.

Nekem most nagyon tetszik, bár nem 200%-osan egyforma, de hát senkinek nem az. Meg még ez nem a végleges formája, én még csak most kezdem elhagyogatni a fejpántot, idő kell még, hogy igazán szép legyen. De már próbálgattam a hajam felkötve:-)már alig várom, hogy olyan frizut csinálhassak, amilyet csak akarok:-)

Kitartás,még a neheze hátra van, a legrosszabb mikor viszket és nem vakarhatod meg..., rosszabb mint ha fájna.

101. safranek7 (válaszként erre: 100. - Rinna)
2007. nov. 8. 10:07
Szia rinna! Örülök, hogy írtál, eléggé nyűgös vagyok. Dehát én akartam és nagyjából tudtam is a forgatókönyvet, csak...Szoros ez a turbán, persze az én érdekemben:(( Tegnap már agykontrolloztam, hogy elvonjam a figyelmemet, kisebb-nagyobb sikerrel. Gondolom, hogy tényleg csak az eleje ilyen kényelmetlen, mert végülis tényleg kibírható. Hétfőn kell visszamennem a dokimhoz, cserél kötést és állítólag egy-két varratot kiszed. Szerinted ez rendben van?(úgy értem nem szedi ki az összeset, csak kettőt)Neked olyanra sikerült, mint amilyet szerettél volna? Üdv!
100. rinna
2007. nov. 7. 13:54

Szia Safranek, üdv a csapatban:-)

hát kitartásra szükség lesz, persze csak ha fájni fog, de az sem mindenkinek szokott. Nekem pl. csak az egyik fájt.

A félig ülve alvás elég kibírható az elején, de aztán már unalmas lesz egy idő után.

Ha már fejpántod lesz csak, akkor majd könnyebb lesz minden. A hajmosás elég nehézkes, először hátrahajtott fejjel(kérj meg valakit, hogy segítsen), aztán 3 hét után már menni fog úgy is ha előrehajtod a fejed és úgy megmosod, de egy vékony fejpántot mindenképpen tegyél fel, nehogy hozzáérj a füledhez. Készülj fel rá hogy sok idő mire teljesen szép és jó lesz. Nekem már egy hónapja volt a műtét, de még fejpántban vagyok, nagyon érzékeny, hozzá sem merek érni.

Neked hol csinálták?

ha bármi kérdésed van írd meg itt, biztosan válaszol valaki:)

99. rinna
2007. nov. 7. 13:43

Szia martus!

Én fehérváron csináltattam, a két fülem 180 ezer volt.

2007. nov. 7. 11:56

Sziasztok! Nekem tegnap volt a műtétem, én is csak annyit tennék hozzá, hogy maga a beavatkozás tényleg alig észrevehető fájdalommal jár. Az első éjszaka viszont nem valami könnyű:(

Szeretném megosztani az "élményemet" és nagyon várom az esetleges túlélő tanácsokat és bíztatást. Tényleg jól jönne minden!

2007. nov. 6. 18:04
köszi mindenkinek, de már jobban vagyok! Egyébként tényleg nagyon kell vigyázni a fájdalomcsillapítókkal, mert én is véreztem, vagyis a bevérzés egyik oka az egyik legjobban reklámozott fájdalomcsillapító!!!! MINDÍG olvassátok el a betegtájékoztatót!
2007. nov. 6. 15:10

Sziasztok!


Megmondanátok, hogy ki mennyiért csináltatta a füleit, és hol? Én is szeetném, de nem tudom, hová lenne érdemes menni mert annyi sok lehetőséget találtam az interneten, győzze az ember kiválasztani a legjobbat...


Köszönöm: Márti

95. rinna
2007. nov. 6. 11:33

Angyalka!

Tényleg kitartás! Tuti jó lesz utána, hidd el!

Egy ismerősömnek 4 napig vérzett, mert nem szólt hogy milyen gyógyszert szed és volt közte olyan ami vérhigító volt és amiatt nem állt el neki, már úgy volt, hogy kap vért, aztán szerencsére abbamaradt.De sokat kínlódott miatta, viszont most már ő is azt mondja, hogy nem bánta meg, mert szép füle lett.

94. rinna
2007. nov. 6. 11:29

Szia Ronnie!

Köszi érdeklődésedet, egészen jól vannak:-)

Már hét végén levehettem volna a fejpántot, és csak éjszaka kellene hordanom, de azt gondoltam még csak fokozatosan veszegetem le. Elég hideg van, szóval nem baj ha nap közben rajta van, mert úgyis érzékeny. Csak akkor veszem le ha otthon vagyok aztán éjszakára visszateszem. A doki is mondta hogy ne aggódjak nem fog visszaállni, de hordjam nyugodtan a fejpántot, ha úgy nyugodtabb vagyok, attól baja nem lesz.:-)

Egyébként tök jól néz ki, szerintem:-)

Már nagyon örülök, hogy megcsináltattam, minden macera ellenére...

93. angyalka75 (válaszként erre: 92. - Ronnie)
2007. okt. 30. 09:14
Köszi a biztatást,nagyon rám fér! Remélem pár nap és végre vége mindennek, és örülni is tudok!
92. ronnie (válaszként erre: 91. - Angyalka75)
2007. okt. 29. 18:34

Szia!


Együttérzek veled, de ne aggódj, biztosan nagyon szépek lesznek. Hidd el, megéri!

Most szenvedsz egy kicsit, de utána már az eredmány kárpótolni fog, hidd el!

Kitartás!

2007. okt. 28. 13:47

sziasztok!

Az én történetem kicsit kuszább, mint amiket eddig hallottam. Másfél hete műtötték a fülemet.A műtét nem volt fájdalmas, mint ahogy írtátok is nem éreztem semmit.A java csak azután jött, a fájdalom, az ülve alvás, a hajmosás hiánya. Végre eljött a varratszedés!De sajnos nem voltak elég óvatosak, és dúrván húzták le a kötést, és felszakadt a sebem. JÓ. Azt mondták, hogy még három nap és leveszik a kötést. De nem így lett, mert éjszaka már aludni sem tudtam, a fájdalomtól. Bevérzett és fel kellett nyitni újra a sebet. Most voltam újra kötözésen, az egyik fülem még nincs összevarrva, mert tisztulnia kell a sebnek.Még két nap és végre összevarrják, és újabb 1 hét kötés. Legalább egy hajmosást kiharcoltam, már ha így alakult. Néha nem is tudom mit gondoljak, megéri-e az egész. remélem egy pár hét múlva csak emlékek lesznek ezek a napok, és örülhetek is egy kicsikét. Azért ne ijedjen meg senki, és ne hátráljon meg a műtéttől.

köszönöm, hogy meghallgattatok! Ez is sokat jelent!!!!

90. ronnie (válaszként erre: 87. - Rinna)
2007. okt. 28. 08:55

Szia Rinna!


Hogy alakul azóta a füled?

Hordod még a fejpántot?

Én igen. Még másfél hétig.

89. ronnie (válaszként erre: 87. - Rinna)
2007. okt. 24. 15:40

Szia Rinna!


Kérdésedre válaszolva, nekem azért volt két műtétem, mert az elsőt -én marha- nem plasztikai sebésszel csináltattam, hanem fül-orr-gégésszel a helyi kórházban, TB alapon. Mert ez nálam születési rendellenesség, hogy asszimertikus (volt:)) és így meg tudtam TB alapon csináltatni. De ő csak kivett a bőrből és összébb varrta, meg próbált egy kicsit hajlítani rajta, hogy szép íve legyen, de ahogy levette a kötést, visszament. És nem kellett utána pánt.

Most viszont felkerestem egy plasztikai sebészt, és ő maga ajánlotta fel, hogy elintézi TB alapon, mert ez korrekciója egy TB-s műtétnek. Így nem került semmibe, és jó szakember csinálta; porcot vett ki, de formált is rajta.

Most már sokkal szebb, amióta kivette a varratot, látszik, hogy nem fog többet kiállni, és el is fog távolodni a fejemtől-remélem.

88. ronnie (válaszként erre: 86. - Képzelet)
2007. okt. 24. 15:35

Szia!


Nekem egyáltalán nem fájt. Viszont ugye fejpánt kell 2 hétig és a doki azt mondta tegyek mögé gézlapot is. De úgy nagyon nehér megcsinálni, meg kilátszik. Szerintetek nem gáz, ha nincs odatéve?

Gondololm a fertőzés miatt lenne, dehőát elvilg már beforrt.

87. rinna
2007. okt. 24. 14:29

Hát nekem 3 hete műtötték,még a fejemhez van lapulva,meg ugye rajta van a fejpánt is non-stop, de egészen jól néz ki. Ha csak félig marad úgy akkor már jó lesz:-)

Én le nem veszem a fejpántot még 3 hétig, nem akarom, hogy visszamásszon a helyére:-(

ez gyakran előfordul, hogy többször kell műteni? vagy csak akkor ha nem nagyon vigyáz rá az ember?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook