Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fülplasztika tapasztalatok fórum

Fülplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2007. máj. 15. 09:19

Sziasztok!


Tegnap műtötték meg mind a két fülemet, az érzéstelenítő hatása után eléggé fáj de fájdalomcsillapítóval át lehet vészelni. Másnapra meg teljesen elhalványul.

Hétfőn megyek varratszedésre, szorítsatok. Nekem Pécsen csinálták.

55. 9398 (válaszként erre: 51. - Narjoe)
2007. máj. 11. 17:34
Szia Narjoe!Végre eltökéltem magam a fülplasztikára. Szeretném tőled megkérdezni, hol végezték el a műtétet, mert nagyon olcsónak találom az eddig hallottakhoz képest. Amúgy teljesen jól vagy már?
54. wendyx
2007. ápr. 23. 14:35
sziasztok!most műtöttek meg délelött.elmult már az érzéstelenitő,eléggé fáj.akinek volt már tapasztalata,meddig tart ez?holnapra nem fog ennyire fájni?
53. Narjoe (válaszként erre: 52. - Fruzska)
2007. ápr. 14. 08:27
Köszi fruzska!Pécsen csinálták!ja!a haj mosást már alig várom........a füleim viszketnek......és!!!!!én magam kötözöm a füleimet!nem lilák,csak kicsit duzzadtak.hétfőn varrat szedés!!!!!!:)már alig várom!
52. fruzska (válaszként erre: 51. - Narjoe)
2007. ápr. 11. 22:06

Remélem, Neked is megérte!

Jobbulást és szép füleket!

50 E az nagyon nem sok!!! Hol csinálták meg ennyiért?

51. Narjoe (válaszként erre: 49. - Wendyx)
2007. ápr. 7. 12:03
Sziasztok!Az én füleimet Csütörtökön csinálták meg 50 ezer forintért.Helyi érzéstelenítésben műtöttek.az injekciózás kellemetlen volt,de nem fájdalmas!!!!!aznap este szörnyen fájt a fülem,de mára már elviselhető.bár aludni még nem tudok,mert sehogy sem kényelmes.remélem,megérte........
50. fruzska (válaszként erre: 49. - Wendyx)
2007. ápr. 2. 21:26

Halihó! Szerintem dokifüggő, hogy ki tekeri be továbbra is a fejed és ki nem. Varratszedés után én kaptam két kör fáslit, hogy ha kimegyek az ajtón, ne legyenek rosszul a járókelők a lila fülemtől, de azt mondták, hazaérve nyugodtan leszedhetem, hajat moshatok, és nem kell kötést hordani. Valami sportpántfélét azért eleinte alváshoz nem árt.

Az injekciót ki lehet bírni. Mint ahogy az oltásait is kibírta mindenki. Nem kellemes, de hát milyen legyen, ha egyszer szúrás. Utána viszont az égvilágon semmit nem érzel. :)

Hogy ki mennyiért csinálja meg, az megint hely- és orvosfüggő. Volt, aki nekem egy fülre mondott 130-at tavaly.

49. wendyx
2007. márc. 30. 14:33
sziasztok!Fruzska!a kötést 1 hét leveszik,és nem is tettek fel másikat?én ugy hallottam 1 hétig egy vastagabb,utánna vékonyabb kötést tesznek.és az injekciók nem fájtak nagyon?ki lehet bírni?az ár kb ugye 100-140eft körül mozog,de ez 2 fül?én is gondolkodom rajt.:)
48. ear
2007. márc. 30. 13:58
Bocsánat: A mailcím helyesen: elalloful@vipmail.hu
47. ear
2007. márc. 30. 13:57

Sziasztok!


Megalakult az Elálló Fülűek Klubja. Olyanok jelentkezését várjuk, akiknek már volt fülplasztikájuk, vagy terveznek ilyet, ill. az eláló fülük miatt szenvednek. A tapasztalatcsere miatt, azt hiszem, mindannyiunknak hasznos ez! E-mail: elelloul@vipmail.hu. Ha valaki fent van az IWIW-en, legyen szíves erre a mail-címre meghívót küldeni, hogy így ott is fent lehessünk!

46. fruzska (válaszként erre: 45. - Énn)
2007. márc. 20. 13:55

Szia!


Igazán nincs mit. :)

No igen, az alvás egy kicsit kényelmetlen. Főleg, mert én amúgy párna nélkül alszom (illetve a hónom alatt szorongatom a kispárnát:), és legtöbbször hason. A műtét utáni héten még nemigen raktam le a fejem egész vízszintesig, mert akkor fájni kezdett. Első nap két nagypárnával "fölpolcolva" aludtam, aztán egyre kevesebbel/kisebbel. Úgy 5-6 nap után tudtam megint teljesen párna nélkül. Kétoldali műtétnél biztos nehezebb, mert akkor nem tudsz sem hason, sem oldalt aludni - ez esetben arra a pár napra meg kell szokni háton. Ha ráfekszel, akkor viszont fáj.

A kötés csak akkor gyűri meg a füledet, ha valami iszonyatmód elcsúszkál, és alatta visszahajlik vagy ilyesmi. Ennek az esélye viszont gyakorlatilag nulla, mivel - bár mint említettem, békén hagyva alig fájdigál - ha valami megüti/megnyomja/behajlítja stb. a füledet, na akkor tényleg fáj, nem is kicsit. Szóval ha kezdene "összegyűrődni" a kötés alatt, azt tuti azonnal észreveszed és megigazgatod. :) Okosa fülike; szól, ha baja van... :oD

Egyébként én is oskolába járok még: a vizsgaidőszakban volt a műtét. Varratszedés kedden, következő hétfőn már lófarokkal mentem suliba. Szuper volt!!! :) :) :)

A nyarat viszont úgy tervezd, hogy az edzőtábor/extrém sport kiruccanás/Balatonátúszás ne a műtét utáni hat hétbe essen! ;)

A végeredmény pedig szerintem abszolút nem függ az eltérés mértékétől. Nagyon szépen meg tudják csinálni a legdumbósabb füleket is. Emiatt sem érdemes aggódnod. Sok sikert!

45. énn (válaszként erre: 44. - Fruzska)
2007. márc. 14. 19:11

Szia!


Nagyon szépen köszönöm a gyors választ!!!Azt tudom hogy lekéstem a teljes sapkát de én egyébként is nyáron szerettem volna rászánni magam a műtétre...igazából nem rászánni kell magam mert nagyon várom de én még iskolába járok és azt az egy hetet amúgyis kibírnám. Remélem minden annyira rendben lesz mint Neked...Bár nekem sztem elálóbb meg nehezebb lenne de azért én remélem hogy a végeredmény szép lesz.Én is a fejmosástól óckodok eléggé de ha más is és más is kibírta akkor én is kibírom remélem:)De a kötés nem bírja meggyűrni a fület igaz?Aludni hogy sikerütl egyébként, háton fekve? Nekem azért is rossz mert fiú vagyok és rövid hajjal szóval eltakarni sem tudtam így mindig szembetűnő volt. Bár nagyon nem cikiztek de igazából az engem se nagyon érdekelt volna de most már engem zavar.Még egyszer köszi a választ!

44. fruzska (válaszként erre: 43. - Énn)
2007. márc. 13. 23:59

Szia!

Mint írtam, a fájdalomtól egyáltalán nem kell betojni! Nyilván nem mindenkinek egyforma, de ha az esetek többségében ott van kéznél a felírt fájdalomcsillapító, ozt' mégsem szedik be, az csak jelent valamit, nem? :-D Igen, fájdigál is, meg aztán hetekig érzékeny még (pl. ha beleakad pulcsi/kistesó...:)), de egyáltalán nem elviselhetetlen!!!

A kötés, mint láthatod, elég széles - így a baseball sapi kutyafülét sem takar belőle. Rendes sapi már igen; ezzel persze lassan elkéstél... A kötés a hét végére már bizony szeret odébbgyalogolni; szóval egyre gyakrabban kell igazgatni. És igen, kicsit szoros. Igazából nem is a seb fáj, hanem ahogy nyomja a kötés. Ezt onnan tudom, mert amikor leveszik, egycsapásra sokkal jobb lesz!!! A hajmosás hiánya rémesnek tűnik (én ettől berzenkedtem a legjobban), de egyáltalán nem olyan kibírhatatlan! Legalábbis nekem nem viszketett. Azért persze nagyon jólesett megmosni... Egyébként meg ha viszket, majd megvakarod és kész. A kötés szoros, de azért nem gipszől van... Levétel után pedig azonnal lehet mosni, hiszen egy hét alatt már hegszövet fedi a vágást. A lényeg, hogy óvatosan kell mindent, nehogy előrehajtsd/összegyűrd, mert akkor a frissen gyógyult szövetek sérülhetnek. De a víztől, sampontól, hajszárítástól semmi baja nem lesz.

A duzzanat úgy másfél-két hét alatt múlt el teljesen, a lilás szín kb. két hét alatt. A sárga fertőtlenítő is kb. addigra hámlott le. Mindenesetre én műtét után 2 héttel színházban voltam a barátaimmal kontyba tűzött hajjal, és senki sem vette észre, hogy bármi történt volna a fülemmel. Most két hónapos, és természetesen semmi sem látszik rajta. Egész kicsit még néha érzékenyke - pl. a hideg szélben fázott a minap, meg ha a párnám gombja beleakad, azt észreveszem.

Ha ettől jobban érzed magad a bőrödben, nyugodtan vágj bele. A rosszul sikerült műtét irodalmi ritkaság, és sokszor bizony a páciens gondatlanságán is múlik. Minden jót!

43. énn
2007. márc. 12. 21:32

Sziasztok!


A fórumokon rengeteg negatív példát olvasok mégis valahogy az emberek többségétől azt hallom vissza hogy megéri a műtét. Sokat írnak a fájdalomról...sőt volt aki mondta hogy mégegyszer nem csinálná meg újra. Dehát nem is kell újra csak egyszer átélni és utána az esetek túlnyomó részében teljes a siker nem? Szóval én úgy gondolom hogy egyszer belefér hogyha utána megkönnyebbülök tőle. Azt szeretném megkérdezni hogyha valakinek nagyobb a cimpája is az ugyanúgy a fejhez fog simulni mint a kagyló? Az a kenőcs vagy sárga valami amit frucska képei között lehet látni a fülön az meddig marad ott? kb mikorra hámlik le?Vagy le is lehet kaparni vagy nem is érdemes vele próbálkozni mert fáj?Nagyon feltűnő vagy csak úgy a képen?A duzzadás és a fül vörössége kb hanyadik napra hétre szűnt meg?Azis szemetszúró volt? A honlapok alapján Dr. Csuha Lajos tűnik a legmegbízhatóbbnak. Van aki tud esetleg mondani róla valamit vagy tapasztalatot megosztani? A kötésre azt mondják hogy eléggé szorító de arra nyáron esetleg lehet baseball sapkát felvenni vagy akkor elmozdulhat a kötés vagy az egy biztos valami? Az hogy egy hétig nem tudod megmosni a hajad hogy lehet kibírni nem viszket nagyon? Első nap már meg lehet mosni azt mondják de akkor a samponnal vigyázni kell vagy hogy lehet azt úgy szárítani hajszárítóval?De az nem fájdalmas a sebnek vagy azt nem lehet úgy érzékelni? Két fül kb 140 ezer forint szokott lenni ahogy én olvastam vagy rosszul értelmeztem és egyenként annyi? Bocsi a sok kérdésért de eléggé foglalkoztat a téma vagyis rá akarom szánni magam a műtétre és szeretnék több infót megtudni aminek hiába olvastam utána eddig nem nagyon láttam ezért szerettem volan olyantól kérdezni akinek van tapasztalata az üggyel kapcsolatban. Akinek egyébként rosszul sült el a dolog az önhibáján kívűl történt vagy nem vigyázott a műtét után? Egyenlőre ennyi és előre is köszi a válaszokat!:-)

42. junkie
2007. márc. 10. 19:03

Sziasztok!


Tud valaki nekem körülbelüli árat mondani, hogy mennyibe kerül a fülműtét.Nekem mindkét fülemet műteni kellene. Előre is köszi annak, aki tud segíteni.

41. ear
2007. febr. 25. 16:54
Nekem is elállnak a füleim, és nem tudom, kitől örököltem. Fiú lévén hosszú hajat sem tudok hordani, így eléggé gáz. A bal fülem 1,5 cm-re, a jobb több, 2,5 cm-re áll ki. Én is nagyon sokat szenvedtem gyerekkoromban, és még most is emiatt. Nemrégen látam egy videót, ahol mutatták, hogy Brad Pitt-nek is elállt a jobb füle, és megműttette. Érdemes megnézni a videót. Itt találjátok: [link]
40. ear
2007. febr. 25. 13:50
Megalakult az Elálló Fülűek Klubja, amely fórum kíván lenni a sorstársak számára. Ha valaki fent van ai IWIW-en, legyen szíves meghívót küldeni a klub számára! Mail: elalloful@vipmail.hu
2007. febr. 22. 08:10
Megint kérdezném, hogy nem tud esetleg valaki egy olcsó de megbízható orvost aki megműthetné a fülem???
2007. febr. 20. 21:27
Brigitte Bardot-nak ugy elallt a füle hogy ihaj!megis egy sexbalvany volt anno.Talan epp az volt a sexepilje?!Nekem is elallnak( mint mar irtam is)de mar nem zavar ugy mint regen.Azert aki veszi a batorsagot(na meg a penzt), es ugy jobban erzi magat,jol teszi hogy megmütteti.
2007. febr. 20. 18:30

Csak tudod én modell pályára akarok lépni és már kaptam is lehetőségeket, de addig nem mehetek el egy castingra vagy egy ügynökséghez még nincs portfólióm. És a portfólióba meg mindenféle hajat csinálnak nekem és az elég kínos lenne ha most én mondanám meg a fodrásznak, hogy hát figy ilyen hajat ne csinálj mert ez meg ez van úgy repülnék onnan hogy csak na.

Szal én ezért szeretném megcsináltatni és bízom benne, hogy jól fog elsülni :)

36. 4726e582cf (válaszként erre: 35. - Anett baba)
2007. febr. 20. 18:20

Úgy vagyok a fülemmel, mint a hájammal... ha valakinek nem tetszik leharapdálhat belőle :)))).


De remélem, azért jó kimenetelű lesz a plasztikád, ha megcsináltatod :).

Amúgy ez a legkevesebb, ami számít, mármint, hogy eláll a füled, avagy sem, hidd el nekem. Amióta nem foglalkozom vele, senkinek fel sem tűnik. :).

2007. febr. 20. 18:15

Én csak jókat hallok ezekről a műtétekről.

Én úgy vagyok vele, hogy ha megcinálja a fülemet akkor azt a fájdalmat is ki lehet bírni. Inkább kibírom és leszek szép minthogy elálló fülem legyen.

2007. febr. 20. 17:12

Most megvallom Nektek, az én fülem is eláll, és nem kicsit. Eleinte zavart, de hogy egy olyan fájdalmas műtétre, aminek a kimenetele sem fix, hogy összejön, nem vállalkoznék. Elfogadtam, ez van, ez jutott, így a hajam soha nem rövidebb vállnál.


Gondoljátok meg nagyon, láttam elcseszett fülműtétet, a fájdalmakról nem is beszélve :((((.

2007. febr. 20. 16:54

Sziasztok!


18 éves vagyok és sajnos elálló mind a 2 fülem. Emiatt természetesen mindig szorongva lépek ki az utcára az esetleges csúfolódások miatt.

Megszeretném csináltatni a füleimet. Nem tudna nekem mondani valaki egy OLCSÓ DE MEGBÍZHATÓ sebészt?

32. fruzska (válaszként erre: 28. - Ear)
2007. febr. 15. 15:26

Kedves Ear!

Szerintem bátran csináltasd meg, ha tényleg zavar - mindenképp érdemes! Egyetlen hét, amíg kötést kell hordani; otthon úgyis mindegy, ha pedig az utcára mész, ráhúzol egy vastag sapit és kész. Hidd el, meg sem néznek!

Utána pedig tényleg olyan nagyon jó érzés...!

HAJRÁ! :) Szeretettel: Fru

2007. febr. 15. 15:13

Köszi a gratulációkat... Nem rajtam múlt, de azért jólesik! :)

Most már azt hiszem, eléggé beérett a tapasztalat ahhoz, hogy konkrétumot is írhatok:


Ars Medica Lézerklinika

(vévévé pont) arsmedica (pont hu)


A doktornő elég mufurc, a műtéteket "futószalagon" végzi, viszont a végeredmény szép. A műtősnénije meg tök kedves, tehát végül is tőle kap némi bátorítást az ember.


A jó véleményen valamennyit ront pl., hogy a varratszedés az egyetlen alkalom, amikor visszavárnak. Sem a műtét után pár nappal nem cserélik ki a kötést, sem később nem kíváncsiak rá, hogy rendben gyógyulsz-e. Ez, úgy hallom, másutt kicsit máshogy működik. Szerencsére nálam semmiféle szövődmény nem volt, így nem is lett volna szükségem szorosabb "betegkövetésre".

A választásom mellett szólt még, hogy lényegesen olcsóbb a többieknél (vsz. részben ez indokolja a fentieket). Nála ismerkedővizittel (2 perc. Se. 5000 Ft.) együtt volt 75 000 Ft az egész. Máshol 110-140 E Ft-ért csinálták volna meg.

Egyébként így négy hét után épp csak hogy érzékeny (pl. ha szűk nyakú pólót húzok fölfele), már egy hete alváshoz sem hordok fejpántot, és NAGYON JÓL ÉRZEM MAGAM A BŐRÖMBEN!!! Bár még senki nem vette észre. :(

A fülem "jól áll":))) a heg is szép gyöngyházfehér, és tényleg nem látszik, mert a hajlatban van. A zsibbadás és érzéketlenség is múlogat.


Szóval alapvetően boldog vagyok a végeredménnyel, és tudom ajánlani a helyet annak, aki nem igényel nagy pátyolgatást, viszont az ár is szempont a választásánál.


Sok sikert és örömet mindenkinek, aki rászánja magát! :)

30. 4423e63349 (válaszként erre: 26. - Fruzska)
2007. febr. 7. 14:13

Nagyon jol neznek ki az "uj" füleid!Gratulalok hozza!

MAUSI.

2007. febr. 7. 13:28

sziasztok,

nekem 3napja műtötték meg a füleimet, és szerencsére az első napot leszámítva már egyáltalán semmilyen kellemetlenséget nem érzek.akit idág a esetleges fájdalom tartott volna vissza a műtéttől, annak üzenem, hogy vágjon bele bátran,hiszen az ilyen jellegű műtéteket, már 5,6éves gyerekeken is végzik, és ha ők kibírják, akkor egy felnőttnek ez igazán semmiség...Mindenkinek sok-sok bátorságot, higgyétek el, nem olyan szörnyű!

28. ear
2007. febr. 6. 16:56
Kedves Fruzska, szívből gratulálok! Szerintem nagyon jól sikerült a műtéted, és érdemes volt elvégeztetni. Ez engem is bátorít, bár nem tudom, fiú létemre hogy nézek majd ki ilyen nagy kötéssel... Az én füleim sokkal jobban elállnak, és hajammal sem tudom takarni. Külön köszönet a képekért, és a részletes beszámolóért!
27. SReni
2007. febr. 6. 16:49

A fiamnak (6 éves) elálló füle volt, mindenki tök aranyosnak tartotta, (egyébként szép arcú gyerek) csak én gondolkoztam el azon, hogy később csúfolni fogják az iskolában meg máshol is. Bár akármi miatt csúfolódás tárgya lehet, ne olyan dolog miatt legyen, amiről nem tehet.

Szóval,az elhatározást tett követte,megkerestünk egy professzort, aki megcsinálta a műtétet. Előtte mindenhol azt olvastam, hogy több napig iszonyatos fájdalmai lesznek, de nem úgy volt.

Az én bátor (azért volt hiszti), hős kisfiam fájdalomcsillapító nélkül vészelte át a műtét utáni napokat.

Összegzés: nagyon örülök, hogy így döntöttem, sőtt a fiam is hálás, tetszik neki amit a tükörben lát!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook