Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fülműtét - lyukas dobhártya "foltozgatása". Volt-e már valakinek? fórum

Fülműtét - lyukas dobhártya "foltozgatása". Volt-e már valakinek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
66. 35491a860f (válaszként erre: 65. - Lisa65)
2010. márc. 10. 17:48
LIzácska elég korlátolt vagy! és be.....od :PPPPPPPPPP
65. lisa65 (válaszként erre: 63. - 35491a860f)
2010. márc. 9. 17:21

Látszik honnan jöttél! De az is, hogy hová tartasz!

Szerintem ne is fülészt keress magadnak, hanem egy pszihiátert, mert arra nagyobb szükséged van!

64. 35491a860f (válaszként erre: 62. - Lisa65)
2010. márc. 9. 13:31
Ja, azt elfelejtettem neked/nektek megírni, hogy a "fehér holló" ritka példáján alapulva megszünt a fülfolyásom. A naptárban húztam a strigulákat, most számoltam össze, már 8 napja nem váladékozik a fülem. :PPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP
63. 35491a860f (válaszként erre: 62. - Lisa65)
2010. márc. 9. 13:28
Jól van okoskodó! Beszéld csak be magadnak szépen ezeket a betegségeket, más normális embereket meg hagyjál békén! És "olvasd rá" saját magadra az emberi butaságaidat! :DDD Jó szórakozást hozzá!
62. lisa65
2010. márc. 8. 17:50

Na ha a butaság fájna egyesek ordítanának!

Nem baj, mert akinek folyik a füléből a váladék az nem lesz sokáig egészséges és ép hallású és akkor még örülhet, ha ennyivel megússza a dolgot!

Sajnos ráolvasással még a lyukas fül sem gyógyul meg, viszont az emberi butaság miatt szép kis szövődményeket lehet összeszedni, ami akár arcidegbénuláshoz, agyhártyagyulladáshoz és egyéb életveszélyt jelentő dolgokhoz vezethet.

És akkor már nem lehet az orvosra fogni, hogy hibázott!!!!!

61. 35491a860f (válaszként erre: 60. - Lolita63)
2010. márc. 8. 14:09
Akkor mostanában kezdenek "elszaporodni" azok a bizonyos fehér hollók! :DDDDDDDDDDDDDDDDDDD De nem vitatkozom többet veletek. Mindenki azt gondol, amit akar. Én meg örülök a saját szerencsémnek! :DDDDDDDDDDDDDD
60. Lolita63 (válaszként erre: 59. - 35491a860f)
2010. márc. 7. 20:02
Olyan mint a fehér holló:)
59. 35491a860f (válaszként erre: 58. - Lolita63)
2010. márc. 7. 19:54

Figyelj, én az az embertípus vagyok, aki mindig mindenkit megért. Akihez mindig bizalommal fordulnak az emberek, akire elsőként gondolnak olyankor is, amikor segítségre van szükségük. Tehát, nem puszta érzékenységről, vagy emberi butaságról van szó, hiába akarod ezt belém magyarázni.


Pusztán arról van szó, hogy Te túlzottan ragaszkodsz a napi tevékenységedből kifolyó TÚLZOTT realitáshoz és képtelen vagy elfogadni azt, ha valami, vagy valakinek az esete, vagy betegsége nem a realitások szerint alakul, hanem másként, a beteg számára sokkal jobban.


Igen, az anyuka járt vissz a kislányával kontrollra többször is a műtét után és ezen voltak az orvosok kiakadva, hogy többszöri hallásvizsgálatok során is azt mutatták ki, hogy a kislány hall, méghozzá ugyanolyan jól a hallócsont nélküli fülére, mint a másik (jó!) hallócsontokkal rendelkező fülére. Az anyuka is hitetlenkedve fogadta, de többszöri hallásvizsgálat is ezt mutatta ki. Az orvosok nem értik miért van ez, az anyuka meg méginkább nem érti, de örül, hogy ép hallású lánya van. Na ilyenkor mi van???? Beesik a hó???


Egyszerűen ez a baj az egész orvostudománnyal, hogy képtelenek vagytok Ti egészségügyi dolgozók elfogadni azt, ha valami nevezzük így, a csoda határát súrolva nem a realitásotoknak megfelelően alakul.


Egyébként meg nem érdekel, ha rosszakat gondoltok rólam. Sok sikert a munkádban, de ne feledd, még ha nem hiszel benne, akkor is bizony vannak néha csodák!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :))))))))))))))))

58. Lolita63 (válaszként erre: 56. - 35491a860f)
2010. márc. 6. 17:29

Hát,ez tényleg érzékenyen érint,mivel mindennap a hallást vizsgálom,évek óta és a tapasztalatom tudásom szerint,ha a hallócsont-láncolat sérült,vagy eltávolították,ott bizony KOMOLY halláscsökkenés van!!!Ha hiszed,ha nem.

Sajnálom,hogy nem veszed komolyan amit írtunk,remélem nem késő ,hogy lépj,és megkeresd a megfelelő orvost.

57. lisa65
2010. márc. 6. 11:27
A hallás két részből tevődik össze: egyik az hallóidegi hallás, a másik a hallószervekkel való hallás. Nagy valószinűséggel a gyermek hallóidegekkel hall. Valószinüleg a hallása igy is károsodott, tehát nem teljes a hallása. Hallásvizsgálattal ezt igazolni lehet, sőt minden műtét előtt és után hallásvizsgálatot csinálnak, melyben kimutatható, hogy a hallás idegi eredetű-e vagy a hallószervek általi hallás.
2010. márc. 6. 09:49

Műszerrel ki lehet mutatni? Ez annyira ellentmondó, ugyanis nemrég olvastam egy anyuka cikkét valamelyik netes oldalon, és ez adott erőt nekem is, hogy az ő lányának állítólag eltávolították az egyik füléből a hallócsontjait is, és elvileg az egyik fülére süket kellene, hogy legyen a kislány, és valami csoda folytán érdekes módon a "beteg" hallócsont nélküli fülére is hall.


Na ezt meg tudja valaki magyarázni, hogy miért van? Mert nem mindig a műszereknek van igazuk! Én ezért nem hagyom magam, még ha számotokra úgy tűnik is, hogy én vagyok a hülye. Nem, nem én vagyok a hülye, csak vannak olyan dolgok, amelyek előtt az orvostudomány is értetlenül áll, mégis MEGTÖRTÉNTEK!!!! Nem minden esetben a műszerek a mérvadóak! És ti meg ezt nem hiszitek el! Ragaszkodtok a túlzott realitáshoz!

55. 35491a860f (válaszként erre: 52. - Lisa65)
2010. márc. 6. 09:44
Nincs tapasztalatom abban, hogy Bp-en melyik a jó fülész orvos, mert a fülészeket nem ismerem, csak a szülészorvosokat és a háziorvosokat és, hogy értsd én nagyon sokáig az ország másik felében éltem. Ott dolgoztam együtt az Intenzíven orvosokkal. Így van rálátásom,hogy aneszt orvosok és sebészek hogy viszonyulnak a betegeikhez műtét előtt, közben és után. Kiismertem a modorukat. Itt Bp-en viszont nem ismerek minden orvost. Ott vidéken a fél bagázst ismertem, de itt csak a szülészorvosokat, mert már szültem 2 gyereket és a háziorvosokat, mert azokhoz is volt már szerencsém, plussz néhány gyermekorvost. Így most már tiszta a kép?
54. lisa65
2010. márc. 6. 07:15
Köszönöm Lolita63! Tényleg segiteni szerettem volna, hogy ne legyen baj, mert sajnos tudom milyen az! Miután magam is átestem ezen, gondoltam segitek másoknak, hogy inkább ne hanyagolják el addig, amig ez bekövetkezik, hiszen minél hamarabb megcsinálják a műtétet annál kisebb a szövödmények kockázata is.
2010. márc. 5. 19:39

Látom egy kis ellentét van a beszélgetésetekben!

Szakmailag annyit,a lyukas dobhártya bizony halláskárosodással jár!!!

Bármennyire is nehéz szubjektíven elfogadni,de műszerrel bizony ki lehet mutatni.Nem szabad illúziókat kergetni,szembesűlni kell a valósággal.

Lisa 65 nagyon jól látja a dolgokat!

52. lisa65
2010. márc. 5. 19:00

Én tapasztalatból beszélek! Te irtad, hogy nincs tapasztalatod az orvosok körében, utánna meg azt irtad, hogy van. Akkor most hogy is van ez?

De inkább befejezem és annak adok segitséget aki esetleg el is fogadja azt!

A Te életed és a Te döntésed!

51. 35491a860f (válaszként erre: 50. - Lisa65)
2010. márc. 5. 18:41

Nem hiszem okosabbnak magam másoknál, de már nem vagyok zöldfülű és nagyon jól tudom, hogy mit csinálok, csak most azért nem ecsetelek bizonyos dolgokat, mert sokan sok mindenben nem hisznek, mások meg igen, és így menne az oda-vissza dobálózás, okoskodás, amihez se energiám, se kedvem nincs.


Egyébként meg segítség és segítség között is óriási különbség van.

50. lisa65 (válaszként erre: 49. - 35491a860f)
2010. márc. 5. 17:13

Hát elég nagy baj az, hogy 8 éve hagyod a lyukas füledet. Tudod legyen ez a Te problémád. Olvass utánna ha már nekem nem hiszel! Nekem sem volt soha begyulladva előtte csak most és azzal együtt jött a hallásromlás is. De én nem akarlak meggyőzni úgy látom úgy gondolod Te okosabb vagy!

Nekem meg orvos-beteg tapasztalatom van és nem is kevés! Miután szivbetegen születtem, igy egész kis korom óta ellenőriznek és kezelnek folyamatosan, több műtétem is volt már. Tudom milyenek az orvosok és azt is tudom, hogy néha túl hisztisek a betegek. A Te egészséged és azt csinálsz vele amit akarsz, én csak segiteni akartam neked, ne legyen bajod, de ha Te nem fogadod el a segitséget akkor a következményeket is majd saját magad viseled.

Az egészségügy a béka feneke alatt van, és én biztos, hogy a nagyobb tudásu de lehet, hogy olykor durva orvost választanám. A tudás hatalom, sajnos a mai világban ez pedig együtt jár azzal, hogy lekezelően beszélnek, de ez ma már mindenhol igy van, nemcsak az orvosoknál!

Bocsi ha megbántottalak, segiteni akartam abban, hogy esetleg ne járj úgy, hogy elveszted a hallásod. A műtét nem egy nagy dolog, ki lehet birni. Egyik nap műtöttek másnap már hazaengedtek. Fájni csak az érzéstelenitő injekció fájt egy kicsit. Mondjuk azt nem értem miért gondolod, hogy ijesztgetlek? Itt a neten is utánna olvashatsz, milyen komoly szövődményei lehetnek a lyukas dobhártyás gyulladásoknak, akár még agyhártya gyulladást is kaphatsz!!!

49. 35491a860f (válaszként erre: 48. - Lisa65)
2010. márc. 5. 10:55

Figyelj! Én dolgoztam 1 teljes évig Intenzív osztályon egy 8 fős orvoscsoporttal. Volt közöttük aneszteziológus, így van rálátásom, hogy modorukat tekintve milyenek az ilyen dokik a műtét során is. Tudod, aki neves-főorvos és sokan hajbókolnak előtte, az sokszor a műtőben is félvállról vesz 1-2 olyan dolgot, ami igaz, hogy nem a legesleglényegesebb, de sokszor az a kevésbé lényeges dolog adná meg a betegnek a 100%-os gyógyulást. Azonkívül, neves orvosok is járnak bíróságra orvosi műhibák miatt. Ja, és ne felejtsük ki, hogy a bunkó orvosok műtét után pofátlanul, kertelés nélkül megmondják, hogy mennyit várnak el mindezért hálapénz gyanánt. És még nagyon sokat tudnék erről mesélni. Szóval, nekem nem kell bemutatni őket. Viselkedésük alapján el tudom dönteni, hogy ki az aki a rossz modora ellenére valóban jó orvos, vagy pedig ugyanolyan tapló és hanyag műtét közben is, mint amilyen előtte a beszélgetések során volt.


A fülbetegségek meg mindenkinél másképp zajlanak le. Mert miért van az, hogy nekem már 8 éve lyukas a dobhártyám a 8 év alatt mindössze 2-szer azaz 2-szer volt fülgyulladásom és soha többet, és a hallásom is tökéletes. Ez miért van szerinted? Nem kell körbemagyarázni és rémiszgetni a halláskárosodásról, mert akkor én már rég süket lennék. Nagyon sok múlik a pozitív hozzáálláson is! Rengeteg!

48. lisa65
2010. márc. 4. 16:30

cherry30 nem vagy tisztába akkor azzal, hogy a lyukas fül magától soha nem gyógyul meg. Majd akkor mész el az orvoshoz amikor a hallásod is egyre rosszabb lesz? Higgy nekem ezt nem szabad halogatni. Nekem is 2007-ben állapitották meg, hogy lyukas a dobhártyám, akkor még megpróbálták ecseteléssel helyrehozni. Úgy nézett ki sikerült. Pedig nem a hártya túl vékony volt és újra ugyanúgy kiszakadt. 2010-ben karácsony előtt egyszer csak úgy ébredtem reggel, hogy nem hallok a fülemre, mintha be lett volna dugulva, aztán elkezdett folyni is, akkor még igazából nem is fájt. Persze én is elmentem rögtön orvoshoz, ahol kaptam antibiotikumot rá, de hiába szedtem nem használt. Végül kitenyésztették és az 5 antibiotikum használt arra, hogy azt a gyulladást lehuzza. Akkor szólt is az orvos, hogy ez bármikor bekövetkezhet, és miután szabad a fülbe való jutás, minden egyes fertőzés azonnal akár az agyamra is húzódhat, tehát életveszélyes is lehet.

Igy kerestem egy nagyon jó főorvost aki elvállalta és meg is csinálta a műtétet. És sajnos én is addig hanyagoltam a műtétet, hogy már egyéb szövödmény is volt a dobhártyámon belül, ami kivülről nem látszik csak a feltárás után derült rá fény, ami miatt most vár rám még egy műtét. Tehát ne hanyagold el, nagyon rossz nem hallani!

Azért az orvosokkal kapcsolatasan nincs teljesen igazad. Nekem volt egy nagyon komoly műtétem még fiatal koromban, és elmondhatom ugyan az emberek nyelvén nem értett az orvos (bunkó volt), de a tudása mentett meg és segitett újra élni! Szóval döntsd el mi a fontosabb neked - az hogy szimpatikus legyen és közben eltolja a műtétedet, vagy egy komoly szaktudású aki ugyan bunkón viselkedik, de sikeres műtétet hajt végre!

47. 35491a860f (válaszként erre: 46. - Lisa65)
2010. márc. 4. 15:14

Köszi, de ha nincs bizalmam egy bunkó modorú orvoshoz, akkor annak nem fogok a kése alá feküdni. Én abban hiszek, hogy ha egy ember durva modorú, akkor annak kb. a munkája is olyan és orvos esetében még lehet, hogy ki is gúnyolna, ha szólnék, hogy fáj, ahogy kaszabolja a fülemet. Nem hiszek abban, hogy remek orvos tud lenni, remek munkával egy kőbunkó orvos. Inkább csak arról van szó, hogy megtűrik hazai berkekben az ilyen orvosokat is, mert nagyon kevés aktív orvos van ma Magyarországon, mert akinek csak egy csepp esze is van, mind kimenekül külföldre.


De egyébként gyógyulgat a fülem. Egyre jobban vagyok és bízom a teljes gyógyulásban.

46. lisa65
2010. márc. 4. 14:22
Sziasztok! Most olvastam a fülműtéttel kapcsolatos bejegyzéseket. Cherry 30-nak üzenem sűrgősen műtesse meg a dobhártyáját, mert a fertőzés miatt nagyobb gond is lehet belőle. Én épp most egy hete lettem megműtve, hasonlóval. Érzéstelenítéssel csinálták, és nem fáj. Én a műtét napján mentem be a kórházba és másnap délután már haza is engedtek, igaz egy hétig a varratszedésig naponta kellett bejárnom kötözésre. Ne félj attól, hogy durva az orvos, ha nagyon jó sebész! Ez a legfontosabb, hogy szakmailag a toppon legyen, mert elég veszélyes helyeken nyúlkálnak. Ha kérdésed van szívesen segitek bármiben!
45. Lolita63 (válaszként erre: 44. - 35491a860f)
2010. febr. 27. 19:47

Hát,igen.Nem vagy könnyű helyzetben.Feltétlen keresd meg azt a normális dokit,és konzultálj vele.

Középfülgyulladásnál gyakran spontán perforál a dobhártya,jobb idejében orvoshoz menni,aki egy kis lándzsával megnyitja a dobhártyát,és szépen a genny kiürül.Sajnos neked,magától szakadt ki,és azért van a lyuk.(ha szúrták volna 1-2 hét magától begyógyul)

Vigyázz nagyon víz ne menjen bele,mert elfertőződik.

Ha folyik,akkor a hallócsontláncolat is károsodhat(a genny szétmarja)és halláskárosodás lehet.Ne haragudj,nem akarlak íjeszteni ,csak tudd, milyen következmények lehetnek.Keress dokit,akiben megbízol és normális.

44. 35491a860f (válaszként erre: 43. - Lolita63)
2010. febr. 27. 19:26
nem, még az első gyermekem megfogantatása előtt lett egy nagyon csúnya középfülgyulladásom. akkor kb. 1,5 hónapig szenvedtem vele és akkor derült ki a dobhártyámon a beforrni nem akaró lyuk is. akkoriban semmilyen fülfolyásom nem volt. akkoriban volt egy nagyon rendes dokim. ő akart megműteni, már meg volt az előjegyzés is, de végül lefújtam, mert közben kiderült, hogy babát várok és első gyermekes kismamaként nem akartam, hogy babucimnak a műtét miatt bármi baja estem, enélkül is veszélyeztetett terhesnek lettem nyilvánítva, mert a 11. héten bevéreztem. szóval, elmaradt a műtét. utána sem mentem vissza, hogy akkor nosza rajta, mert se fülgyulladásom nem volt többet, se hallásromlásom, sem pedig semmilyen problémám a fülemmel. 8 éven át teljesen tökéletesen hallottam és beteg sem volt a fülem. most 8 év után és a második babánk megszületése után és hogy új lakóhelyre költöztünk újra elkezdett fájni a fülem, utána pedig a fülfolyás is előjött, na azóta hol kínlódok, hol tök jól vagyok. váltakozó a bal fülem állapota. és újra műteni akarnak. és azóta egy főorvosnőhöz jártam, aki először azt mondta, hogy ő fog műteni, utána pedig át akart passzolni ehhez a bunkó főorvoshoz, de nem indokolta meg miért. most azon vagyok, hogy megtaláljam régi orvosomat és hozzá menjek vissza, hogy tényleg kell-e a műtét és mi legyen.
2010. febr. 27. 19:17
Mióta lyukas a dobhártyád? Folyik is?Ez a bunkó állapította meg?
2010. febr. 27. 19:16
semmilyen műtétem nem volt még soha az életben, eddig csak a szüléseim miatt kellett kórházba feküdnöm.
41. 35491a860f (válaszként erre: 40. - Lolita63)
2010. febr. 27. 19:15
azon vagyok, de nehéz megtalálni a megfelelőt, hiszen nem ismerem az orvosokat, mivel eddig egy teljesen egészséges életet éltem és soha nem volt még az életben semmilyen fülműtétem és ugyan ki tudna segíteni nekem abban, hogy melyik az a humánus, barátságos orvos, aki egyben profi is és jól végzi a munkáját és megbízható????
40. Lolita63 (válaszként erre: 39. - 35491a860f)
2010. febr. 27. 19:14
Akkor válassz mást.Ne feküdj egy bunkó keze alá.Vannak még rajta kívül,akár más városban is.
39. 35491a860f (válaszként erre: 38. - Lolita63)
2010. febr. 27. 19:04
Tudom, de éljek át úgy egy fülműtétet, hogy közben lelkileg letargiába esek egy f... orvos bunkósága miatt? Mert csak 5 percig beszéltem vele, de pillanatok alatt beledöngölt a földbe lelkileg, annyira egy tahó paraszt.
38. Lolita63 (válaszként erre: 36. - 35491a860f)
2010. febr. 27. 19:02
Ügyesen válassz,mert nem mindegy hogy sikerül a műtéted.A hallásod forog kockán!Csak, jót akarok neked.
2010. febr. 27. 19:00
bevallom őszintén a beszélgetésünk után elbőgtem magam, annyira rosszul esett a bunkósága. Szóval, te aláfeküdnél egy totál bunkó, de állítólagosan profi főorvos kése alá?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook