Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fülműtét - lyukas dobhártya "foltozgatása". Volt-e már valakinek? fórum

Fülműtét - lyukas dobhártya "foltozgatása". Volt-e már valakinek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
6. 35491a860f (válaszként erre: 4. - BodzaMáriaPiroska)
2010. febr. 2. 17:27

Szia!


Örülök, hogy írtál. Nekem már 8 éve lyukas a bal dobhártyám. Halláskárosodás érdekes módon eddig még nem volt, ezt villámgyorsan le is kopogtam. És bízom benne, hogy nem is lesz. Életemben egyetlenegyszer volt középfülgyulladásom (23 éves koromban), akkor sértette fel a dobhártyámat az a béna fülész doktornő, és neki "köszönhetem", hogy mehetek majd műtétre. Az elmúlt 8 év alatt soha nem fájt a fülem, füldugulásom sem volt, és fülzúgásom is igen ritkán, hallani tökéletesen hallottam mindig mindent, ezért nem is foglalkoztam a dobhártyámon lévő lyukkal. Olyan volt, mintha egészséges lenne. 2009-ben új helyre költöztünk férjemmel és gyerekeimmel, és decemberben elkezdett fájni a fülem. A fülfájás azóta elmúlt, de a fülfolyásom nem akar megszűnni. Járok ugyan kezelésre, de 1 hétig megszűnik a fülfolyás, utána meg kezdődik minden elölről és már rohadtul unom.


A főorvosnő akihez járok azt mondta, hogy most már a halántéknál lévő egy izomzatot vesznek ki és azzal pótolják a dobhártyán keletkezett lyukat és ha esetleg van valami gennyes maradvány a hallócsontoknál, azt a gócot eltávolítják.


Én arra lennék kíváncsi, hogy helyi érzéstelenítés során mit éltél át? Mit csináltak a füleddel/füledben? Mit éreztél belőle? Hegesedés megmaradt? Hány órás vagy perces volt a műtét? Írj légyszi' mindenre kívácsni vagyok. Köszönöm. :)

2010. febr. 2. 12:19
Nekem volt fülműtétem 4-szer is,de más okból. Genny folyt a fülemből és a fülembe nőtt valami, ami et okozta. Minden évben visszanőtt, és a hallócsont is elrohadt. Úgyhogy a jobb fülemmel kevésbé hallok.
4. BodzaMáriaPiroska (válaszként erre: 1. - 35491a860f)
2010. febr. 2. 11:15

Szia!


Nekem mind a két fülemet műtötték.

A jobb oldali kicsit komolyabb volt, mert gyerekkoromban folyamatosan felszúrták a dokik a dobhártyámat, mígnem lyukas nem maradt. Ennek köszönhetően néminemű halláskárosodásom is van...:-(

Ez a műtét 12 éves koromban csinálták az akkor még működő Szabolcs u.-i kórházban. Lekopogom, azóta is tökéletes.

A bal fülemet is ugyanaz a prof. csinálta 22 éves koromban. Az elsőt altatásban, ezt helyi érzéstelenítéssel (ez nem volt annyira komoly műtét)végezték. A hártya pótlását az elsőnél disznóhártyával pótolták (azóta miss röfiznek:)), a másodiknál a koponyacsontot borító (gondolom) hártyával. Egyik sem egy leányálom, de megéri, mert nyugodtan fürödhetek, úszhatom, hajat moshatok...

Bármi kérdésed van, írj nyugodtan, megpróbálok válaszolni.

Szia,

Anita

3. 35491a860f (válaszként erre: 2. - A5e706b395)
2010. febr. 2. 10:54
Pár éve egy béna fül-orr-gégész lyukasztotta át a dobhártyámat. Úgy mentem oda, hogy középfülgyulladásom volt, belenézett a fülembe, de iszonyat módon fájt, alig lehetett hozzáérni annyira. Szóltam is neki jó előre, hogy borzalmasan fáj. Figyelmen kívül hagyta. Láttam milyen hegyesvégű műszerrel akar belenyúlni, ezért mégegyszer szóltam neki, hogy nem rinyálás céljából szólok, hanem azért, mert minden érintés iszonyat módon fáj. Ahelyett, hogy egyszerű orvosi lámpával belenézett volna, megpiszkálta elég rendesen, én majd bekakiltam úgy fájt, természetes reakció ilyenkor, hogy a beteg felszisszen és megmozdul és kész. Felsértette a dobhártyám. Persze nem tudom rábizonyítani, mert ő orvos, én meg egy "egyszerű halandó" és pénzem sem lenne pereskedésre, de ez az egyik fő oka annak, amiért én messziről elkerülöm az orvosokat. Most rátaláltam egy nagyon jó fül-orr-gégész főorvosnőre, aki figyelembe veszi a kéréseimet és nem erőszakoskodik velem, de ő is azt mondta, hogy a műtét elkerülhetetlen. Össze kell "foltozni" a lyukas dobhártyám. Ezért lennék kiváncsi, hogy hogy zajlik egy ilyen fülműtét a beteg szemével nézve.
2010. febr. 2. 10:49
Jézusom, van ilyen is? Szegény beteg, hogy a fenébe lyukadt ki?
2010. febr. 2. 10:45

Sziasztok!


Akik átestek már lyukas dobhártya miatti fülműtéten, azoktól szeretnék infót, hogy a valóságban is úgy zajlik-e minden a műtét körül, ahogy azt az orvosok mondják, vagy... Mindenkit megkérek ne rémtörténetekkel jöjjön elő, hanem tényekkel. Köszönöm.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook