Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Repülés és dobhártya berepedés. fórum

Repülés és dobhártya berepedés. (beszélgetős fórum)


2019. ápr. 26. 22:25
Köszönöm a válaszokat! Hát Andi6020 nem nyugtattál meg... :) :) Nekem alapból van fülzúgásom, remélem, rosszabb nem lesz a repüléstől... Félek a repüléstől, ugyanakkor várom is.:)
3. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Real82)
2019. ápr. 25. 08:10
Maga a repülés ideje alatt nem lehet probléma. De nem véletlenül adnak cukorkát, vagy vegyél rágógumit és azt rágd le - és felszállás alatt, mert a gépben lévő belső légnyomást kiegyenlítik felszállás után és akkor a fül eldugul. A szájmozgással a fülben lévő utak átjárhatóbbá válnak. Ha már felszállt a gép, addigra elolvad a cukorka is. Akkor már adnak enni, vagy beszélgettek, stb. Jó repülést, ne izgulj semmi baj nem ér. A dobhártya beszakadáshoz azért hirtelen nagy hanghatás, durranás, csattanás, kellene. ha csak nem gyenge eleve a dobhártya.
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Real82)
2019. ápr. 24. 22:06

Hát, én 2006-ban egy leszállásnál éreztem egy "hasítást" a bal fülemben. Nagyon fájt. Kb 3 hónapig volt bedugulva, és azóta szünet nélkül változó hangerőn cseng. Most per pillanat nagyon hangos.

Azóta is rendszeresen repülök, se jobb se rosszabb nem lett.

Jó utat!


(amúgy a dobhártyámmal sosem volt problémám)

2019. ápr. 24. 21:20
A párommal repülőútra készülünk életünkben először, viszont kissé félek a repüléstől, mivel 2006 körül beszakadt a dobhártyám, amit ambuláns eljárásban "befoltoztak". Igazából csak egy apró lyuk volt rajta. Azóta nem volt semmi problémám vele. Most jártam dokinál, aki azt mondta, nyugodtan repülhetek. Olyanok tapasztalatát várnám, akiknek volt hasonló fülproblémájuk és ezt követően repültek. Okozott-e valami fülproblémát a repülés?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook