Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fülműtét - lyukas dobhártya "foltozgatása". Volt-e már valakinek? fórum

Fülműtét - lyukas dobhártya "foltozgatása". Volt-e már valakinek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
96. lisa65 (válaszként erre: 95. - Veronika27)
2010. máj. 31. 15:32

Igen ismerem én is ezt. Nekem karácsony előtt gyulladt be, illetve én először csak azt éreztem, hogy bedugult a fülem, mintha viz ment volna bele. Egy napig elég rosszul hallottam rá, aztán elmúlt. A két ünnep között viszont elkezdett váladékozni és fájni is. Én is elmentem a kórházba az ügyeletre, ahol antibiotikumot adtak, de nekem sem használt. A végét pedig már tudod, hogy megműtötték februárban.

Lehet, hogy neki nem is kell műteni, mert helyre jön! Ne izgulj mostmár csak egy-két nap és otthol lesz veled!

95. Veronika27 (válaszként erre: 94. - Lisa65)
2010. máj. 31. 15:21

Hát nagyon fájt szegénynek a füle!

Először az ügyeleten kezdtünk múlt hét előtti csütörtökön, aztán a háziorvosa írt fel antibiotikumot, azt beszedte, lassan javulgatott, de nem kellő mértékben. Aztán elkezdett váladékozni, majd a kontrollon a háziorvos írt beutalót, aztán fogták bent múlt hét szerdán.

Már nem váladékozik neki, fújogatja orvosi utasításra, hogy ne legyen nedves belül.

Holnap még megnézik kamerán, aztán kiderül, hogy jöhet-e haza.

94. lisa65 (válaszként erre: 93. - Veronika27)
2010. máj. 31. 15:11

Na ez jó hir, hogy hazaengedik akkor ezek szerint javult a gyulladás is!

Biztos nem fogsz eltévedni!

Nyugodtan irj és válaszolunk, tudom milyen rossz amikor az ember egyedül marad hirtelen.

És mit mond a párod ő mit érez javult már a füle?

Gondolom fájt is szegénynek nagyon!

Hát nem kellemes dolog az biztos, de ott vagy neki szerencsére Te és segitesz, hogy minél hamarabb meggyógyuljon. Most neked kell neki erőt adnod!

93. Veronika27 (válaszként erre: 92. - Lisa65)
2010. máj. 31. 14:40

Köszönöm szépen, nagyon aranyosak vagytok!


Hát ha minden igaz, holnap vagy szerdán hazaengedik.

Dolgozni még nyilván nem megy a héten.

Végülis annyira nem gáz egyedül, eddig még nem tévedtem el a városban, talán már nem is fogok:))

92. lisa65 (válaszként erre: 91. - Veronika27)
2010. máj. 31. 11:43

Veronika fel a fejjel, lesz ez még jobb is. Ha úgy érzed nagyon egyedül vagy, irj és válaszolunk neked - hogy ne érezd magad annyira egyedül.

Borzasztó lehet ennyire idegenen egy országban és remélem a párod minél hamarabb otthol lesz veled és természetesen egészségesen.

91. Veronika27 (válaszként erre: 89. - Lolita63)
2010. máj. 30. 18:24

Köszi!

Csak tudod ez az első alkalom, hogy egyedül vagyok nélküle. Ráadásul idegen országban nyelvet nem beszélve. Furcsa:)

2010. máj. 30. 18:02
Veronika! Nagyon szép a naplód,látszik el vagy keseredve. Kitartást!
89. Lolita63 (válaszként erre: 88. - Veronika27)
2010. máj. 30. 17:56
Azzal fertőtlenítik ami pezseg.Nem egyik napról a másikra lesz jobb a hallása.Türelem!
88. Veronika27 (válaszként erre: 87. - Lolita63)
2010. máj. 30. 17:20

Igen, infúzión kapja a gyógyszert.

Hogy pontosan mit csináltak a fülével, azt nem tudom.

Nézegették kamerán, tisztítgatják meg olyan valamit raktak bele, ami pezseg.

87. Lolita63 (válaszként erre: 86. - Veronika27)
2010. máj. 30. 17:18

Az antibiotikumot adják az infúzióban?

Leszívás történt a füléből?

86. Veronika27 (válaszként erre: 85. - Lolita63)
2010. máj. 30. 16:37
Köszönöm! Víz biztosra nem éri, szegény alig tud zuhanyozni, már mindkét keze fáj az infúziótól.
85. Lolita63 (válaszként erre: 84. - Veronika27)
2010. máj. 30. 16:35
Néhány nap múlva biztosan megnézik a hallását,addig is kezelik. Ne keseredj el,rendbe jön,csak víz ne érje.Jobbulást!
2010. máj. 30. 16:30

Nem, most jöttem a kórházból, ma nem az ő orvosa volt, így nem tudjuk még, hogy mikor jöhet haza.

A fülére változatlanul nem hall, az infúzión továbbra is megy napi 2-szer az antibiotikum, tisztítják is neki... Fájni már nem fáj neki, de a hallása igen gyenge:(

2010. máj. 30. 15:28
Veronika27! Hogy van a férjed? Hazaengedték már?
82. Veronika27 (válaszként erre: 80. - Lolita63)
2010. máj. 29. 16:29
Neked is köszönöm és a jelet is!
81. Veronika27 (válaszként erre: 78. - Lisa65)
2010. máj. 29. 16:29

Köszönöm szépen!

Egyelőre nem emlegetnek műtétet még. A helyzet változatlan, voltam ma is bent nála, de nem mondanak neki semmi újat.

80. Lolita63 (válaszként erre: 76. - Lisa65)
2010. máj. 29. 15:17
Bízzál lisa65-ben,nagyon jó tanácsokat ad!!!
79. Lolita63 (válaszként erre: 72. - Veronika27)
2010. máj. 29. 15:15

Teljesen nem veszítheti el a hallását,ne idegeskedj.

Hallásromlással jár,mert a hangvezető rendszer zavart szenved ha kilukad a dobhártya.Fontos! Víz ne érje a fülét.

78. lisa65 (válaszként erre: 77. - Veronika27)
2010. máj. 29. 14:27

Szia!

A műtétnél felnyitják a fül mögötti részt és kitisztitják, megnézik a belső hallószerveket, ha nem csak a dobhártya hanem esetleg más hallószerv is sérült azt is rendbe teszik. A dobhártyát pótolják saját szövettel, tamponozzák és lezárják a sebet. A belső tampon miatt még nem hall rendesen az ember, addig amig az fel nem szivódik, ugyhogy nem kell megijedni ha rögtön a műtét után még nem érez hallásjavulást. Ez kb. 5-6 héten következik be, hogy érezni fogja sokat javult. Egy hét múlva kiszedik a varratokat és csinálnak hallásvizsgálatot, amiből már látszik a hallásjavulása. Egyre kell csak nagyon vigyázni a műtét után nem szabad emelgetni, hajolgatni mindaddig amig a dobhártya be nem épül teljesen. Nem kell megijedni ha a műtét után egy kis arcidegbénulás lesz, ez hamar helyrejön, szinte még aznap. A műtét kb. 1órás.

Szurkolok értetek, majd légyszives jelezz, hogy jobban van e a párod.

Üdv. Gabi

77. Veronika27 (válaszként erre: 76. - Lisa65)
2010. máj. 29. 11:42

Szia!

Köszönöm, hogy írtál!!

Most épp a gyulladást próbálják neki lehúzni, infúzión kap Ciprobayt meg valami mást is, közben folyamatosan tisztítják neki. Egy kicsit hall, de nem mindig.

A műtéten pontosan mit csinálnak?

Külföldön élünk, de köszönöm szépen, hogy segíteni próbáltál!

76. lisa65 (válaszként erre: 74. - Veronika27)
2010. máj. 29. 06:16

Veronika ne idegeskedj! Ha kilyukadt a dobhártyája és ha a sérülés nem nagy először ecseteléssel megpróbálják majd helyrehozni, természetesen előbb a gyulladást kell meggyógyitani! Ha ez nem sikerül, akkor jön a műtét, mert a lyukas dobhártya miatt a fertőzések sok bajt okozhatnak a belsőfülben. Egyáltalán nem biztos, hogy rögtön hallásromlással jár a lyukasdobhártya, de ha mégis előfordul akkor sem kell megijedni, viszont a műtétet nem szabad halogatni abban az esetben. Nekem februárban volt egy ilyen műtétem, igaz nekem már hallásromlásom is volt. A műtétet ki lehet birni, nem egy nagy dolog. Viszont igy a hallásomat kb. a 6. héten visszanyertem és mostmár jobb mint volt! A műtétet altatás nélkül helyi érzéstelenitésben csinálták, semmit nem éreztem, nem fájt. Ha esetleg van még kérdésed szivesen segitek, vagy elmondom a saját tapasztalatomat.

Minden esetre ne féljetek a műtéttől sem. Pestiek vagytok? Ha igen esetleg tudok ajánlani nagyon jó fülész orvost (több orvos is őt ajánlotta nekem, nagyon jó szakember a szakmájában) abban is tudok segiteni.

75. youlcsi (válaszként erre: 74. - Veronika27)
2010. máj. 26. 19:04
nah... erről fogalmam sincs. nekem még éppen az utolsó pillanatban felszúrták, aztán pedig kaptam grommetet. szóval én megúsztam ):
74. Veronika27 (válaszként erre: 73. - Youlcsi)
2010. máj. 26. 17:21

Köszönöm!

És mikor van szükség műtétre?

73. youlcsi (válaszként erre: 72. - Veronika27)
2010. máj. 26. 17:17

nem hinném, h teljesen elveszítené... viszont h milyen mértékű lesz (ha lesz), valóban nem lehet tudni.


nekem 5x szúrták fel a fülem, és én észreveszem, h rosszul hallok... de a doki szerint nincs gond vele.

72. Veronika27 (válaszként erre: 71. - Youlcsi)
2010. máj. 26. 17:11

Köszönöm a választ!

A hallásromlás milyen mértékű lehet? Persze gondolom nem lehet tudni előre, de akár teljesen is elvesztheti a hallását?

71. youlcsi (válaszként erre: 70. - Veronika27)
2010. máj. 26. 17:03

nem feltétlenül.

ha magától perforált a dobhártya, az annyiban rossz, h roncsolódik... simán rendbe jöhet magától, viszont így nagyobb a hegesedés (mint felszúrás után), így vsz hallásromlás lesz a következménye.

2010. máj. 26. 17:01

Sziasztok!

Páromnak középfül-gullyadása van, ma derült ki, hogy kilyukadt a dobhártyája! Nem is hall a fülére! Kórházban van és infúzión nyomják neki a gyógyszert.

Sajnos neten nem találtam infót, mi lesz most vele?

Mindenképpen műtét kell?

69. 35491a860f (válaszként erre: 68. - Lisa65)
2010. márc. 13. 18:44
:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Hú, de okosak vagytok! Ha olyan intelligensek lennétek már rég másfelé eveznétek! :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD De így jót mulatok rajtatok! :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
68. lisa65 (válaszként erre: 67. - Lolita63)
2010. márc. 13. 08:05
Lolita nem az számit mit mondanak, hanem hogy kimondja! -)))))
2010. márc. 12. 17:10
Ez aztán az IQ!!!!!!!!!!!!!!!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook