Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyott valaki pilates mozgásformától? fórum

Fogyott valaki pilates mozgásformától? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. febr. 4. 18:21

Nagyjából mindent elmondtatok előttem. :-). Amiben a Pilates más egy kicsit, mint az átlag, hogy a hasizmokat belülről kezdi erősíteni. Vagyis azokat a mélyen fekvő hasizomkat is megdolgoztatja (izometrikusan), amiket pl. a hasprés stb. nem.Így alakítja ki azt a természetes izomövet, ami stabilizálja a gerincet. De vannak még nagyon jó más módszerek is. Egyébként nagyon sok híresség tornázik Pilatesre (pl Sharon Stone), de hogy Madonna nem ettől ilyen, az zicher. A Pilates teljesen más típusú izomzatot ad. Ilyen izmokat komoly súlyzós, vagy súlyzós jellegű (szalag, gumikötél, medicin labda) erősítéssel lehet elérni.

Réka dvd-ben nincs véletlenül egy étkezési terv? Önmagában ugyanis nem fogyaszt cardio nélkül. Olvastam egy testépítő edző jópofa válaszát, amikor azt kérték tőle, javasoljon olyan gyakorlatot, amitől lapos lesz a hasad. Ő a tányéreltolást javasolta :-). És minden komolyabb testépítő fórumon is ezt írják. A legfontosabb, hogy minőségi, és megfelelő energiájú, összetételű ételt vegyél magadhoz.


Napi fél órát hasazok, különböző típusú edzésekkel. Ugyan az a fránya mérleg semmit sem mozdul,pedig szigorúan tartom a tervezett diétát is, mégis sokkal laposabb a hasam. Persze a husi még rajta van :-).

Nagyon sokféle mozgásforma van, nagyon jók a komplett rendszerek, amik többféle anyagból állnak. Sajnos ezekből itthon még nagyon kevés van. De a legjobbak többféle edzéstípust tartalmaznak, hiszen aki fitt, az több területen is az. Így van bennük cardio, erősítés különböző testtájakra, nagyon sokan Pilates gyakorlatokat is beletettek, yoga, étkezési terv, napló, pontos utasítás a kezdőtől a haladóig.

2009. dec. 19. 10:40

Sziasztok!

Nekem is ez volt a kérdésem, ezért jöttem fel a hoxára hogy lássam valaki fogyott pilatestől?

Mert én eddig cardioztam, Béres Alexandrával is tornáztam, Cindy Crawforddal, stb stb. Zumbáztam is de nekem az valahogy nem megy, kicsit botlábú vagyok. Jógáztam is, mindenféle küzdősportot kipróbáltam. De meglepődtem, mert ahhoz képest a pilates sokkal könnyebbnek tűnik, de már első nap után felálltam a méglegre és könnyebb voltam, fél kilóval, és másnap már egésszel. 69 kg vagyok most ami jó mert 70kg voltam két napja.

Nem ez az első alkalom hogy pilatesbe kezdek, de most nagyon figyeltem amikor az edző magyarázta a szabályokat. Annyira megnehezíti a gyakorlatokat az hogy a törzsedet végig feszesen tartod, hogy néha csorgott rólam a víz. Kezdek nagyon hinni a fogyasztó hatásában. Én a Pilates workout for dummies dvd-t használom.

Mostanában csak max 30 percem van tornázni, és nincs energiám kardiózni, mert utána fáradt vagyok, de a pilátesztől jól érzem magam és amit észrevettem hogy a hanyag tartásomon is javít, mert ha reggel tornáztam akkor egész nap kihúztam magam.

30. Pegasus0629 (válaszként erre: 29. - Szeptember99)
2009. jún. 15. 17:23
Igen ebben lehet a titok, amire te gondolsz:)
2009. jún. 15. 12:05

Az,h -5/hét,azt nem tudom,honnan szedték,milyen kutatással,vagy csak légbőlkapott hülyeség az egész,mert nem fog mindenki annyit leadni. Nem tudom,én az egyeset láttam,a comberősítés azért már ott van a kardio határánál.

A földön végzett emelgetős tornák érnek valamit,mert erősítik az izmokat,és minél több izma van az embernek,annál gyorsabb az anyagcsere normál állapotban,és több energiát is igényel a sok izom fenntartása.

2009. jún. 14. 18:32
Egyébként tudom, hogy nincs helyi zsírégetés, de nem értem, hogy Rubint Réka dvd-jén végig térdelve a földön kell a lábaim emelgetni, semmi kardio, mégis az van ráírva, hogy -5 kg/hét. DE kérdem én, ha a földön végzett emelgetös tornák nem érnek semmit, akkor miért -5 kg?
2009. jún. 14. 18:29
Én 2 csajról tudok aki 120 kilós volt, de rendszeres pilatestöl ma már 60 kilósak
26. 7130b15964 (válaszként erre: 11. - Pegasus0629)
2009. jún. 14. 14:22
Vagy engem olvastál vagy egy harmadik ilyen esetről tudok. Kb. 3 éve jártam pilates edzésekre, ott volt egy lány, aki 50-60 kilót fogyott. Az ő receptje az intenzív fogyáshoz: nagyon szigorú étrend plusz napi 1-2 óra pilates.
2009. jún. 14. 14:15

Ez nem is vita téma:-)

Madonnáról azt tudjuk, amit megosztanak velünk, és az is lehet, hogy a fele sem igaz.

Tehát én április 17-e óta csinálom naponta a kezdő pilátes tornát, semmit nem fogytam, de formálódtam. A nadrágok, amik majdnem kicsik voltak már jók rám. A fogyásom akkor indult be, amikor kiegészítettem futással aerobic-kal. Ez kb 1 hónapja van. Azóta fogytam 4 kg-ot.

1 hónap pilátes után formálódás, aztán ha kiegészítjük valamivel, akkor fogyás is jön.

2009. jún. 14. 13:44

Én értem amit írsz. Én csak abból indulok ki, hogy Madonna is ezzel tartja magát formában, és ettől néz ki úgy ahogy. Olvastam Pilates életét, a tornájáról szoló könyvet, és abban pedig le van irva hogy igenis lehet tőle fogyni. Emellett azok az emberek akik ezt az edzésformát csinálják, nem betegszenek meg, hiába van a nagy influenza járvány, sokáig élnek.

Nem vitatkozni szeretnék. !!!

23. fadigflo (válaszként erre: 22. - Princes47)
2009. jún. 14. 12:09

Nem érted :)

Én nagyon imdáom és támogatoma pilatest. DE. Túlzás lenne kijelenteni, hogy ettől fogy az ember.

Tudniillik nincs helyi fogyás. Izomerősítéssel nem fogy senki. Kardio, na az már valami. De a pilates az izmokat munkája, alakítja, alakformáló.

Jó kaják mellett is kajától fogy az ember :)

22. princes47 (válaszként erre: 21. - Fadigflo)
2009. jún. 14. 11:58
De ha már mozog az már egy fél siker.
21. fadigflo (válaszként erre: 11. - Pegasus0629)
2009. jún. 14. 11:54
Azért mondom. Nem ettől fogysz, hanem az aktív életmódtól :) pilates önmagában kevés. Mozgás terén is. DE JÓ. Én imádom.
2009. jún. 14. 11:10

Szerintem a levegővétellel van a probléma. Én most oxigéntornára járok, de bizony érzem minden részemet.

Itt ugy kell csinálni, hogy szájon át levegővétel, lehajlás kifújás, felállás közben orron át veszem a levegőt, lehajlok és kiköpöm. Levegő vétel nélküli felállás, a gyomrom felhúzom és végzem a gyakorlatot kb. 8 másodpercig. Felállás és szájon át kifujom a levegőt.

Probáld ki, meglátod rögtön lesz egy kis kellemetlen érzésed.

2009. jún. 14. 11:06
Egyébként másfél hete csinálom minden nap, de nem nagyon érzek sosem izomlázat, akkor valamit rosszul csinálok?
18. Pegasus0629 (válaszként erre: 17. - B9fb9d38f8)
2009. jún. 10. 16:53
És Énis 165 cm vagyok mint te:)
2009. jún. 10. 15:03

Akkor mindent bele!

Nekem is a csípőm felett lévő pukli volt a legrosszabb, de már simán felvehetek szűk pólót:-) Pedig a 72 kg még nem az ideális súlyom.

2009. jún. 10. 15:01
Köszi mindenkinek a választ, föleg a részletesen és hosszan válaszolóknak nagyon köszönöm:) Szóval nekem rájöttem, hogy már az is jelent valamit ha centiben menne lejjebb, mert 70 kiló vagyok, és engem is zavar a hasam meg a kövér oldalam:) Jó lenne ha a tapadós felsök nem így mutanának ahogy most:)
2009. jún. 9. 10:58
Egy ideális zsírégető edzésterv legalább heti 2 kardio edzést és 2 erősítő edzést tartalmaz. A pilates erősítő edzés, önmagában nem elég, kombinálni kell anaerob mozgással. A zsír elégetéséhez és az izmok működéséhez a szervezetnek oxigénre van szüksége. Az anaerob mozgás nagy intenzitású, végzése során kapkodunk a levegőért. Tehát ilyen lehet az úszás, a futás, de csak ha vágtázunk, ameddig bírjuk, aztán következik egy pihenő szakasz, majd megint vágta és ezeket váltogatjuk. Vagy ilyen még az aerobic. Sokféle aerobic edzés van. Meg kell találni mindenkinek a megfelelőt. Én például elkezdtem ezt a táncolós Zumba fitness nevezetűt. Nagyon lehet élvezni, de aztán áttértem a Tae Bo kenpokardiora. A harcművészetet kombinálja az edzéssel. Ez nagyon csúcs, igaz, hogy nem csinálom szakszerűen a mozdulatokat, de olyan jókat szoktam magamon röhögni, ráadásul élvezem, alig várom minden nap, hogy csinálhassam. Kitartás! Gyönyörűek vagytok és erősek!
2009. jún. 9. 09:30

Akkor az eredeti kérdéshez visszatérve:

Én kezdő pilates DVD-re tornáztam 1 hónapig. Természetesen minden nap mértem magam. Április 17-én kezdtem el 75 kg-al. Nekem +10 kg feleslegem van 65 kg alatt már betegesen soványnak tűnök, pedig csak 165 cm magas vagyok.

Tehát 1 hónapig naponta 35 perc pilates torna, hétvégeken (péntek, szombat, vasárnap) napi 50-60 perc bicaj (utcán). 1 hónap múlva megmértem magam, és 75 kg voltam ismét. Nagyon elkeseredtem, hogy akkor minek a szenvedés. Ja én nem diétázok. Minden nap eszek 2 zsemlét felvágottal, sajttal, este pedig torna után 1 közepes adag főtt étel, ami van otthon.

De azért csináltam tovább. 2 nap múlva vidékre kellett mennem munkaügyben. Dolgozni sportosan járok, mert ennél a cégnél így szokták. De vidékre nem mehettem farmerba, stb. Elővettem a szövetnadrágjaimat, amik nagyon feszesek rám és a hájam ráfolyik a derekára, de ez van. Sőt van 2 olyan nacim, amit megvettem és mielőtt felvehettem volna kihíztam, azok össze sem érnek.

Hát elkezdtem próbálgatni, és csodálkoztam! Az összes nadrágom egész jó volt! A háj nem lógott rá a derekára! Sőt említett össze nem érős nadrágok is jók rám!

Én centiben sem vettem észre változást! De még is volt.

Erre nagyon felbuzdultam. A pilátes tornát csinálom továbbra is, mellé még beiktattam több hasizom gyakorlatot, ugri bugri (aerobic) tornát, úgy 30 perc és heti 2 alkalom futás kb. 30 perc, de van, hogy kevesebb. A súlyom 2 hónap után mozdult -3 kg.

Véleményem a pilátesről így közel 3 hónap távlatban: jó, alakformáló, de súlyt nem csökkent magában, de lehet, hogy csak én voltam türelmetlen.

Madonna, hogy én is fikázzam egy kicsit:-) Igen vékony, igen 50 körüli, de nincs olyan pasi, akinek tetszene, mert túl inas. Ráférne néhány kiló háj, hogy jól nézzen ki.

Én nem vagyok tökéletes, hiszen küzdök a súlyommal, de még olyan nőt nem láttam sem celebek között, sem egyszerű porja nép közözött, akivel cserélnék. A saját testkép zavaraimat már megszoktam, nem hiányzik más nyűgje:-))

13. princes47 (válaszként erre: 12. - Erikpipi)
2009. jún. 6. 22:25

Miért kell mindig rossz indulatuskodni. Akkor is

le a kalappal előtte, hogy ennyi évesen így néz ki.

12. erikpipi (válaszként erre: 7. - Princes47)
2009. jún. 6. 22:16
Meg jó a plasztikai sebésze is:)
11. Pegasus0629 (válaszként erre: 4. - Fadigflo)
2009. jún. 6. 22:13
Szerintem ez egyáltalán nem hülye kérdés, mivel egyik csaj mesélte itt, hogy volt 2 olyan ismeröse, aki rendszeres pilatestöl 120 kilóról 60 kilóra fogyott. Gondolom nem egy véletlen csoda müvelte ezt. Ja és pont amiatt szerettem volna erre a mozgásra váltani, mert az ugri bugris aerobictól fáj mindenem és nemis szeretem csinálni. Egyébként nemis úgy akartam neki kezdeni, hogy minden nap degeszre zabálom magam, tudom, hogy kaja terén teljes életmódváltás szükséges.
10. cateye
2009. jún. 6. 22:13

Én fogytam a Pilates tornától, de mellette még használom a sífutógépet is, és számolom a kalóriákat.

Nagyon kellemes torna, jól megdolgoztat, és nem kell ugrálnom, azt nagyon utálnám.

2009. jún. 6. 22:03
Aki nem hiszi a pilates módszert, - igaz biztosan nem olvasta a kitalálójának életét és módszerét, amit akkoriban nagyon sokan szerették volna ha az Ő országában oktatott volna - az mozogjon Rubint Réka DVD -jére.
8. 43bee68010 (válaszként erre: 4. - Fadigflo)
2009. jún. 6. 21:44

Ja ja pontosan!

Én is még szobabiciklizek mellette.

:)

2009. jún. 6. 21:40
Mégis a korához képest milyen jó formában van. Ő is előtte aerobikozott de abba kellett hagynia mert férfiassá vált a teste, ezért kezdett pilates módszerrel tornázni. A többi menő szinész is ezzel a tornával tartja magát formába.
2009. jún. 6. 21:38

A pilates a világ legjobb tornája!!!!

Évek óta csinálom itthon dvd-ről,nem tudom mennyit fogytam,nem mérem magam,de az eredmény szembetűnő!

Természetesen a helyes táplálkozás elengedhetetlen!

Amióta pilates-ezek nem fáj a hátam és a kedvem is jobb.

Mindig mindenkinek csak ajánlani tudom elsősorban az egészség miatt,a fogyás már csak egy plussz ,ellékhatása :))

5. fadigflo (válaszként erre: 2. - Princes47)
2009. jún. 6. 21:35

NA sztárok véleményére se sokat adnék.. Azt hirdetik, ami épp divatos. . . Attól még, hogy Madonna azt mondja, még nem biztos, hogy jó.

Ettől függetlenül tényleg jó! Mondom, nekem bevált...

2009. jún. 6. 21:33

Ez olyan hülye kérdés...

Fogyni nem fogsz CSAK mozgástól. Pilates meg főleg nem arra való.

Fogyni kevesebb kajától fogsz.

Pilates jó módszer arra, hogy megdolgoztasd a tested, de be kellene iktatni aerob mozgást. Futás, bicaj, ilyesmi... Akkor lesz meg a hatás.

Amúgy én szeretem a pilatest, mert jól megdolgoztat, kellemes mozgásforma....

2009. jún. 6. 21:31
tornával
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook